שיחה:יער

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gtk-dialog-question.svg ערך זה הוא נושאו של קטע "הידעת?" המופיע בתבנית:הידעת? 8 במרץ - סדרה 2


אם מישהו יכול לכתוב כאן איזה סוגי יערות יש בכל אקלים באזור בכדור הארץ, לדוגמה: יערות מחטים בצפון אמריקה, אקלים קר, אני אשמח. כמו כן, יהיה נחמד אם יהי אפשר להעלות תמונה כדור ארץ, כשצבועים בו אזורים בצבעים שונים, וכל צבע הוא סוג יערות אחר.

"שטח זה קטן בהתמדה, בעיקר בגלל כריתת עצים רבים לתעשיית הנייר"[עריכת קוד מקור]

יש לי בעיה עם המשפט הזה. מבחינת תעשיית הנייר - אין זה הגיוני לדלל את היערות, וחברות רבות נוקטות בגישה של "עץ תחת עץ" כדי להבטיח חומרי גלם לעתיד. בעוד שאני מוכן לקבל את הטענה שכריתת עצים לתעשיית הנייר תורמת להיעלמות היערות, הטענה כי דווקא זה הדבר העיקרי (ולא, נאמר, בירוא יערות) דורשת לדעתי מקור. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 23:33, 1 ביולי 2009 (IDT)

בפסיקה בישראל[עריכת קוד מקור]

הפסיקה המצוטטת מתייחסת לא רק לחוק רכישת מקרקעין אלא גם להפקעות אחרות לצורך בינוי ציבורי שכלל גם יער סמוך. אין לי בעייה שהנוסח יתוקן ויורחב, אך יש לתת את הדעת על המכלול. בנסיבות העניין אין צו להוצאות :-) עדירל - שיחה 13:56, 2 בפברואר 2010 (IST)

הניסוח לפיו "חשיבות היער הוכרה על ידי בית המשפט העליון כמצדיקה הפקעת קרקעות פרטיות לצורך כך", עלול להטעות את הקורא לחשוב שבית המשפט נתן דעתו על החוק עצמו (חר"ם, או כל חוק הפקעה אחר), והגיע למסקנה שהוא מוצדק, ולא כן היא. בית המשפט בחן האם ההפקעה לצורך ייעור עומדת בגדרי החוק, והגיע למסקנה כי היא עומדת בקריטריונים של "התיישבות ופיתוח", לפחות בפסק הדין שהבאת. יוסאריאןשיחה 14:04, 2 בפברואר 2010 (IST)
שים לב, לדוגמא ל:
"בית משפט זה הכיר פעמים רבות בשימושים של "שטחים ירוקים" כגון שמורת טבע, יער, פרדסים וכו' כייעוד ציבורי לצורך חוקי ההפקעה השונים, לרבות לצורך חוק רכישת מקרקעים, וזאת כאשר המטרה המוצהרת של ההפקעה הייתה צרכי התיישבות או פיתוח."
יוסאריאןשיחה 14:08, 2 בפברואר 2010 (IST)
איני חולק על הצורך בתיקון, ואני סומך עליך שלאחר שהערתי את עיניך לכך שלא מדובר רק בחוק רכישת מקרקעין תתקן את הדברים כנדרש. עדירל - שיחה 14:20, 2 בפברואר 2010 (IST)
ואני סברתי שעליך התיקון, בתור מי שכתב את הדברים מלכתחילה. יוסאריאןשיחה 14:36, 2 בפברואר 2010 (IST)
טוב. עדירל - שיחה 14:54, 2 בפברואר 2010 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה -מה גם שלטעמי כל הפסקה, מכיוון שמראש נסמכה על המשפט הפותח, שהסתבר ששנינו מסכימים שהוא שגוי, מיותרת משהו ולא מאוד רלוונטית לערך. בית המשפט לא תמך בייעור עצמו, אלא הכיר בשימושי של יער כייעוד ציבורי לצורך חוקי ההפקעה, וציין כי "קיומם של שטחים ירוקים תורם לרווחת הכלל ומהוה חלק מפיתוח האזור בכללותו". יש הבדל בין הדברים, ומכיוון שעם ההסתייגויות האמורות ניטל עוקצה של הפסקה, קשה לי לערוך אותה. אולי מקומה יימצא אם כל תת הפרק יורחב כך שיכלול מבט מקיף יותר על הייעור בישראל. יוסאריאןשיחה 15:00, 2 בפברואר 2010 (IST)
אני שולל את עמדתך. בית המשפט קבע שמותר להפקיע קרקע לצורך ייעור, והשופט רובינשטיין התעלה על עצמו בשיר הלל ליער עם מקורות קשורים ובעיקר לא קשורים (מה עניין עצי פרי וגני ירק ליער?). לגבי הצורך בהרחבה, אתה מוזמן לעשות זאת וזה חשוב, אבל איני חושב שהפסקה על הפסיקה אינה יכולה להשאר כאן בינתיים עד להרחבה שאיני יודע מתי תגיע. עדירל - שיחה 15:54, 2 בפברואר 2010 (IST)
רובינשטיין ידוע כי שאוהב להגג בפס"דים שלו. גם מבחינתי היא יכולה להישאר אבל קשה לי לנסח אותה מחדש ושתהיה בעלת משמעות. ותוכן רלוונטי. יוסאריאןשיחה 16:07, 2 בפברואר 2010 (IST)
תיקנתי. ראה אם זה מוצא חן בעיניך. לגבי רובינשטיין, צריך למצוא מקור ולהוסיף את הגגיותו לערך עליו. עדירל - שיחה 16:45, 2 בפברואר 2010 (IST)
לא יודע אם "מוצא חן" היא הגדרה טובה, אבל לאחר בחינה מרפרפת זה מקובל. אגב, לפי פסקי הדין נראה כאילו כל פסקי הדין בנושא עלו בהקשר להפקעת אדמות מערביי ישראל (האמת שלא רק, יש פס"ד מפורסם על הפקעת שטחי פרדסנים יהודים בשרון, כמדומני). אולי יום אחד ארחיב מעט על ההקשר הזה בערך זה או בערכים אחרים. יוסאריאןשיחה 17:05, 2 בפברואר 2010 (IST)
אחד מפסקי הדין שהוסף היום לחוק רכישת מקרקעין הוא של יהודים. אבל כמובן אתה צודק והערך על חוק רכישת מקרקעין אומר זאת בפה מלא. עדירל - שיחה 17:13, 2 בפברואר 2010 (IST)
אתה מצטנע - הרי אתה זה שהוסיף. ואגב, המקרה הוא בדיוק המקרה של פרדסנים בשרון שציינתי, ואגב נוסף - המדובר בהפקעה של חלקה שרק חלק ממנה היה בבעלות יהודית, וחלק ניכר ממנה היה בבעלות של משותפת של תושבי הכפר זיתא, מעבר לקו הירוק. יוסאריאןשיחה 20:43, 2 בפברואר 2010 (IST)
כמה ערבים מנגנים בתזמורת משטרת ישראל? וכמה מהם הם מהכפר זיתא אשר נאלצו לעבוד כנגנים בתזמורת בגלל שהפקיעו את הקרקעות שלהם? עדירל - שיחה 20:55, 2 בפברואר 2010 (IST)
הא?! יוסאריאןשיחה 22:27, 2 בפברואר 2010 (IST)
רק רציתי להפנות את תשומת לבך לכך שאין ערך על הכפר זיתא ושהערך על תזמורת המשטרה הוא קצרמר. עדירל - שיחה 22:42, 2 בפברואר 2010 (IST)
כן, אני יודע, חסרים המון ערכים וצריך להרחיב הרבה אחרים. ראה גם כאן (הוספתי גם ארבעה(!) כפרים בשם זיתא לרשימה). יוסאריאןשיחה 11:04, 3 בפברואר 2010 (IST)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 05:42, 15 במאי 2013 (IDT)

חסר היבט תרבותי וספרותי[עריכת קוד מקור]

הערך הוא ערך המתייחס להיבטים הניתנים למחקר במדעי הטבע של יער, אבל לא להיבטים הניתנים לחקירה על-ידי חוקרי ספרות, היסטוריונים ואנתרופולוגיים. תודה על המפעל הויקיפדי בכללו.

דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

שחכתם את יער חדרה אשר ליד חדרה אתם יכולים לתקן את זה דווח על ידי: איתן 109.65.132.212 16:19, 4 במרץ 2018 (IST)