שיחה:ישיבת כנסת יצחק (מודיעין עילית)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תודה למשתמש בורה בורה על העריכה. לידיעתך המילים "קרית ספר" מופיעות כך בתנ"ך וכך הם נכתבות בקרב תושבי העיר. כך גם נקראה העיר בשנותיה הראשונות. (מקור: אתר העיריה) --אני מאמין - שיחה 10:28, 23 באפריל 2017 (IDT)

משוב מ-12 ביוני 2017[עריכת קוד מקור]

הרב קרף אינו גם ראש ישיבה בקרית מלך הוא התפטר מכהונתו בכנסת יצחק ובמקומו הגיע הרב כצנשטיין מבריטניה לשמש כראש ישיבה 31.168.53.90 14:28, 12 ביוני 2017 (IDT)

לעת עתה הוא מכהן בשתי הישיבות. Motyshif - שיחה 15:04, 12 ביוני 2017 (IDT)

רבני הישיבה[עריכת קוד מקור]

הרב קרפ עזב סופית את הישיבה, הרב כצנשטיין לא הגיע וגם א"כ הוא לא יהיה ראש ישיבה, והרב שווב לא ר"מ אלא ראש קיבוץ185.24.206.255 23:56, 18 ביוני 2017 (IDT)

חסר ברבני הישיבה: רבנים מכהנים: הרב ישראל משה ילגניק, הרב שלמה מילר. רבנים בעבר: הרב אשר דויטש מראשי ישיבת פוניבז' - שימש כר"מ פעמיים למשך מס' חודשים בשנותיה הראשונות של הישיבה, הרב איסר זלמן שוורצמן (חתן הרב דב לנדא מראשי ישיבת סלבודקא) שימש כר"מ וכראש קיבוץ למעלה מעשור. משתמש:אני מאמיןשיחה • כ"ח בסיוון ה'תשע"ז • 23:23, 21 ביוני 2017 (IDT)
הוספתי את הרב שוורצמן, הרב דויטש נכלל ב"בעבר כיהנו כרמי"ם, מלבד רבני ישיבת חדרה", על תקן זה הוא הגיע לישיבה במודיעין עילית כמובן (הוא עשה תקופות דומות גם בישיבה-האם). דומני שהרב יגלניק והרב מילר משמשים בתפקידים זוטרים. לא כן? ביקורת - שיחה 23:49, 21 ביוני 2017 (IDT)
לגבי הרב דויטש, לדעתי זה לא מדויק - גם אם הוא לימד בישיבה בחדרה, משרתו העיקרית תמיד היתה בפוניבז', וגם אם נאמר כדבריך, בכל אופן עקב חשיבותו כראש ישיבה בפוניבז' (ולא כאחד מצוות הר"מים בחדרה) יש מקום לאזכור פרטני. הרב יגלניק ר"מ, והרב מילר ר"מ בסדר שני. זה תפקיד משני בחשיבותו לעומת ר"מ, אבל בעבר הוא נשא בעוד תפקידים וגם כיום הוא אומר שיעור שבועי, ומאז ומתמיד הוא אחד הרבנים הדומיננטיים בישיבה. משתמש:אני מאמיןשיחה • כ"ט בסיוון ה'תשע"ז • 19:45, 22 ביוני 2017 (IDT)
הרב שוורצמן לימד בישיבה יותר מעשור, איני יודע במדויק, אבל לפחות תריסר שנים. אולי תכתוב "כתריסר" משתמש:אני מאמיןשיחה • כ"ט בסיוון ה'תשע"ז • 19:49, 22 ביוני 2017 (IDT)
הרב דויטש לימד בחדרה בתקופות הרוטציה שלו בפוניבז' (ולא היה ראש ישיבה בפוניבז'). הכנסתי את המידע על הרב שוורצמן ובהעדר הסבר מי הוא אותו רב שוורצמן, זה די חסר טעם להיכנס לרזולוציות הללו, עשור זה מספר עגול וטוב. ביקורת - שיחה 20:00, 22 ביוני 2017 (IDT)
הרב איסר זלמן שוורצמן בנו של הרב דב שוורצמן ראש ישיבת בית התלמוד, וחתן הרב דב לנדא מראשי ישיבת סלבודקא. לזה התכוונת? משתמש:אני מאמיןשיחה • כ"ט בסיוון ה'תשע"ז • 20:13, 22 ביוני 2017 (IDT)
לא לא, התכוונתי שאם היה מדובר באיזה מוישה גרויס באמת בליגה, היה לקורא עניין לדעת אם היה יותר מעשר שנים או יותר מתריסר שנים. בגלל שהכי קרוב שנגיע הוא בן של וחתן של אז זה פחות קריטי. כמובן שעוד עתידו לפניו ויום אחד הוא יהיה שר התורה, ואז יהיה בזה עניין מן הסתם, זה יפורט בערכו בבוא העת. ביקורת - שיחה 22:00, 22 ביוני 2017 (IDT)

שינוי שם[עריכת קוד מקור]

בלוגו הישיבה (אפשר לראותו בערך), כתוב: ישיבת "כנסת יצחק" קרית ספר. לטענת איש מהישיבה (בדף שיחתי) המילה קרית ספר אינה רק מיקום הישיבה אלא חלק אינטגרלי מהשם שנועד להבחינה מהישיבה-האם בחדרה, אם זה אכן כך, יש להעביר את הערך לשם ישיבת כנסת יצחק - קרית ספר. אם השם עצמו הוא רק "כנסת יצחק", אין להחליף את השם, כי שם העיר הוא מודיעין עילית. מניח את זה כאן לדעות אחרות. ביקורת - שיחה 17:27, 19 ביוני 2017 (IDT)

אני מאמין, מלוגו הישיבה נראה שהשם הוא ישיבת כנסת יצחק, ו"קרית ספר" הוא רק מיקום ולא חלק מהשם. ביקורת - שיחה 14:49, 21 ביוני 2017 (IDT)
לדבריך, צריכים לכתוב שם "מודיעין עילית"? משתמש:אני מאמיןשיחה • כ"ז בסיוון ה'תשע"ז • 17:05, 21 ביוני 2017 (IDT)

דיון שהועבר[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת משתמש: ביקורת

לאחר עריכות רבות והשחתות הוספת לדף הגנה. אני שדרגתי משמעותית את הערך וברצוני לעדכן אותו יותר. יש אפשרות להוסיף אותי כמשתמש בדוק עריכות אוטומטיות ולו רק עבור ערך זה? אציין גם שהערת השולים שמחקת לי אכן מתועדת בארכיון הישיבה. לדעתי נדרש גם לשנות את שם הערך, שם הישיבה הרשמי כשם העמותה "ישיבת כנסת יצחק קרית ספר"אני מאמין - שיחה 12:26, 19 ביוני 2017 (IDT)

שלום לך, ארכיון הישיבה לא רלוונטי לענייננו כל עוד הוא אינו נגיש לציבור הרחב. אם תעלה לוגו של הישיבה מנייר המכתבים שלה, בשימוש הוגן, לערך, זה יקל עליך לבקש את חלפת שם הערך. אני יכול להסיר את ההגנה, רק אם תבטיח לי שבסוף עריכתך הערך יהיה נקי משטויות ויהיה כתוב כמו שצריך. בלי שירי תהילה ובלי פלפוליטיקה. ביקורת - שיחה 12:48, 19 ביוני 2017 (IDT)
תודה. אני מעדיף שלא להעלות לציבור נייר מכתבים רשמי, אפשרי לשלוח למערכת OTRS ? לעניין השני, אוכל לערוך בצורה מכובדת כמו שכתבתי עד היום, השחזור שביצעת לערך הוא לפי העריכות שלי! אבל אין לי אחריות על כל הכותבים בויקיפדיה. אני מאמין - שיחה 12:52, 19 ביוני 2017 (IDT)
אולי תנסה להעביר אותו להגנה חלקית? אני מאמין - שיחה 13:06, 19 ביוני 2017 (IDT)
למערכת OTRS אפשר לשלוח על מנת להעלות בסופו של דבר את הקובץ לשימוש הציבור כולו. אם תעלה בשימוש הוגן, לא יוכלו אחרים לעשות בדף שימוש. באפשרות העלאה תבחר ברישיון עבור "לוגו". ערכתי את הערך קצת, האם עדיין חסר משהו? ביקורת - שיחה 13:18, 19 ביוני 2017 (IDT)
תודה על העריכה. כמה הוספות לטיפולך:
1. בפיסקה "היסטוריה" ובפיסקה "צוות הרבנים" וכן בתבנית, הרב שמעון נוביק מכהן כראש הישיבה והסמכות העליונה בה מיום היווסדה.
2. באותן פיסקאות, הרב קרפ שימש כראש הישיבה, אך לא הייתה לו שייכות לניהול הישיבה.
3. בפיסקה "היסטוריה" תחת הכותרת "הישיבה בבנייני הקבע", הרב קרפ התמנה לראש ישיבת קרית מלך בתאריך י"ח בסיון תשע"ז. ניתן לציין כמקור את עיתון יתד נאמן מתאריך י"ט סיון תשע"ז. מאז מינויו הוא עזב את הישיבה לחלוטין (אין לי מקור כתוב, אך כל מבקר בישיבה ייווכח שכך הם פני הדברים).
4. בימים אלו נוסף ר"מ חדש לישיבה - הרב רפאל שווב חתנו של הרב אברהם ארלנגר מראשי ישיבת "קול תורה".
5. מצבת התלמידים - הישיבה כיום מונה למעלה מ-400 תלמידים (ברשותי רשימת תלמידים עדכנית).
6. את כותרת הפיסקה "צוות הרבנים" מתאים יותר לשנות ל"רבני הישיבה".
את שם הערך רצוי להחליף ל-"ישיבת כנסת יצחק-קרית ספר" ואפשר להוסיף בסוגריים (מודיעין עילית). מצורף נייר המתבים הרשמי של הישיבה
קובץ:מכתב ששי שבת.pdf
מכתב ששי שבת.pdf
אודה לך אם תוכל לתקן, באם יש לך הערות על דברי אשמח לשמוע.--אני מאמין - שיחה 17:03, 19 ביוני 2017 (IDT)
1. לא מקובל להזכיר את מנהלי הישיבה בתבנית, הודגש יפה בפרק ההיסטוריה שהוא היה הסמכות העליונה בשטח מאז הקמת הישיבה. די בזה.
2. לא הוזכר דבר מעבר לכך שהרב קרפ היה ראש הישיבה, ברור מהערך שהוא נשלח בידי רב ארנברג, כך שלא היה המייסד או משהו.
3. לגבי עזיבת הרב קרפ נהיה יותר חכמים במשך הזמן ונעדכן. הסתפקתי בכך שהוסרה ההדגשה מהפתיח על כהונתו העכשווית.
4. הרב רפאל שוואב, מוכר לי, האם התפרסם משהו בתקשורת שנוכל להמציא מקור?
5. 400 זה מספר עגול, כשיגיע ל-500 יהיה אפשר לעדכן למעלה.
6. מקבל.
7. אבצע כמקובל.
המשך, יום נעים. נשמח אם תלמידי הישיבה יתרמו (בחופש הגדול הממשמש ובא כמובן) למרחב הערכים, בפרט בתחומי ההלכה והתלמוד, יש אצלנו חוסרים ניכרים. אם תגבש קבוצה אוכל להדריך אתכם בסגנון הכתיבה האנציקלופדי המקובל אצלנו. ביקורת - שיחה 17:23, 19 ביוני 2017 (IDT)
תודה רבה על המאמץ. 1. הרב נוביק מכהן כראש הישיבה ומאז תחילת זמן קיץ הוא אומר "שיעור כללי" בפני התלמידים. ואני מתכוון לפיסקה "היסטוריה" בכותרת "הקמת הישיבה" שם כתוב "מנהל הישיבה שהיה הסמכות העליונה בשטח, היה הרב שמעון נוביק".
4. איני יודע. אם אוכל להציג תמונה שלו בישיבה אביא זאת כאן. ולא נראה לי שאפשר לסמוך על אתרי החדשות החרדים, הם כותבים מה שנראה להם לפי שמועות פורחות.
5. אכן כן, רק התכוונתי לתקן לעומת מה שהיה רשום 300. אני מאמין - שיחה 17:38, 19 ביוני 2017 (IDT)
בוא נסכים כך: מה שקורה בישיבה מאז תחילת הקיץ הוא אי-יציבות, לכן לא נמהר להכתיר את הרב נוביק כראש ישיבה רק מפני שאמר כמה שיעורים כלליים בתקופה סוערת זו. אני מניח שלקראת תחילת שנת הלימודים הבאה נדע ברור יותר מה התוכניות של הרב קרפ, של הרב כצנשטיין ושל הרב נוביק ונוכל לעדכן את הערך. ביקורת - שיחה 17:47, 19 ביוני 2017 (IDT)
אני מצרף כאן את כרטיס הביקור שמחולק לתורמים, בו תוכל לראות שלגבי התנהלות מול התורמים מופיע רק הרב נוביק כראש הישיבה, יחד עם המנהל-ישראל וייס. ואם כבר, צריך באמת להוסיף לערך את קיומו של ישראל וייס-מנכ"ל הישיבה בשנים האחרונות, ויעקב (שם פרטי) יחזקאל (שם משפחה)-מנהל הישיבה בשנים הראשונות. קובץ:כרטיס ביקור עברית.pdf (תמחק גם את הקובץ הזה)אני מאמין - שיחה 20:05, 19 ביוני 2017 (IDT)
חביבי, כרטיסים כאלה נועדו לחו"ל, אין לנו באמת אפשרות להתייחס אליהם ברצינות. בשבוע שעבר היה ליצן אחד שהציג את עצמו כראש ישיבה ספרדית גדולה ונאם בכנס גדול בארצות הברית, אחר כך התברר שהוא רק רבן קטן וכדי ביזיון והרבה קצף. צריך משהו יותר מזה, ואני באמת חושב שהרב נוביק שליט"א לא התיימר עד היום להיות ראש ישיבה. ביקורת - שיחה 20:15, 19 ביוני 2017 (IDT)
תרצה לשמוע את ההקלטה של הרב ארנברג מלפני שמונה שנים, בפני כל הישיבה ואורחים, בה הוא אומר כך: "כאן בישיבה יש שני ראשי-ישיבות, חוץ ממני"?
הוספה לערך: צריך להוסיף לתבנית את הלוגו החדש. הלוגו שהוספת ישן מאוד. אמנם אין נייר מכתבים-בלנק-חדש יותר, אבל על פרסומי ההתרמה כבר מופיע מספר שנים הלוגו המצורף.--אני מאמין - שיחה 20:23, 19 ביוני 2017 (IDT)
שם באמת ראש הישיבה כעס מאוד, כאן זה פרסום רשמי של הישיבה.--אני מאמין - שיחה 20:25, 19 ביוני 2017 (IDT)
צירפתי את הלוגו. שוב, לא הובהר שזה לא תואר למטרות כלכליות. אני לא מכיר כל כך טוב את שוק הישיבות הצעירות, אבל דומני שברחוב החרדי הרב נוביק אינו מוכר כראש ישיבה. אולי איזה 'שטיקל תורה' שלו עם הטייטל "ראש ישיבת כנסת יצחק" בכתב עת תורני כלשהו? ביקורת - שיחה 20:35, 19 ביוני 2017 (IDT)
מצורף קובץ תורני היו"ל לתלמידי הישיבה (אין לי את הקובץ הסופי, זהו קובץ סופי לפני סיום העימוד). קובץ:חדוותא דבי מדרשא.pdfאני מאמין - שיחה 20:55, 19 ביוני 2017 (IDT)
כתבת גם "פועל בה גם כולל אברכים ובו כ-150 אברכים, רובם מבוגרי הישיבה" זאת מנין לך? למיטב ידיעתי זה לא כך. אני מאמין - שיחה 20:58, 19 ביוני 2017 (IDT)
דיברתי על קובץ תורני כללי, תלמידי חכמים שמכהנים כראשי ישיבה מוזמנים בדרך כלל לכתוב בקבצים השונים. אתקן את נושא רוב האברכים, על סמך דבריך. כנראה התרשמות שגויה שלי. ביקורת - שיחה 21:00, 19 ביוני 2017 (IDT)
איני יודע אם אוכל עכשיו למצוא פרסום ישן שמקורו מחוץ לישיבה, אנסה בכל זאת. לגבי המנהל - תוסיף, הדבר ידוע ומפורסם. אני מאמין - שיחה 21:04, 19 ביוני 2017 (IDT)
- סוף העברה

דף מוגן[עריכת קוד מקור]

דף זה נחסם לעריכה עקב שינויים והשחתות, בעיקר ממשתמשים אנונימיים. אפשר לשנות את רמת ההגנה ל"הגנה חלקית"? --אני מאמין - שיחה 01:32, 20 ביוני 2017 (IDT)

אחרי שהדף יתייצב, ויעבור קצת זמן מהאירועים המתרחשים, הדף ייפתח. גם כעת יש 902 עורכים בוויקיפדיה העברית שיכולים לערוך את הדף וחלקם עשו זאת היום. ביקורת - שיחה 01:07, 20 ביוני 2017 (IDT)

האם הרב נוביק ראש ישיבה[עריכת קוד מקור]

דבר ראשון הערך כתוב בצורה מאוד יפה ענינית ונקייה, בהשוואה למה שהיה לפני זה, דבר נוסף ברשותי הקלטת וידיאו ממסיבת פרידה שעשו להרב קארפ בישיבה ובה הוא מודה לראש הישיבה הרב נוביק, האם זה הוכחה מספיקה או שצריך הוכחה יותר טובה, בן מערבא - שיחה 14:28, 21 ביוני 2017 (IDT)

לא צריך הוכחה, צריך סבלנות. אני מבין שהרב נוביק הוא מנהל הישיבה במובן הכללי של המילה, ושהוא משמש כראש ישיבה של ברירת מחדל, הן לצורך גיוס כספים בחו"ל והן לצורך אמירת שיעורים כלליים כשאין מישהו אחר שיעשה את זה. אני מניח לאור זאת שאף בחור לא מביא אותו כרב לחתן אותו, ושבחורים לא מתקשרים להתייעץ אתו אחרי שנישאו. אולי זה עוד יקרה, אבל מה הבהילות? בואו ניתן לקיץ לעבור ונראה אם יהיה כצנשטיין או שמות אחרים שהוזכרו. אני מזכיר שאנחנו עוד לפני הרישום לשנה"ל הבאה, לקראת פתיחת שנה"ל נהיה יותר חכמים. ואז יהיו מקורות בשפע באתרים החרדיים וכדומה. ביקורת - שיחה 14:48, 21 ביוני 2017 (IDT)
הגישה שלך היא נכונה שלא בוער וכדאי לחכות, אבל סתם כך אני נמצא שם ויכול לומר לך שחופות הוא מסדר מזמן, ומיסוד הישיבה הבחורים מתייעצים רק אתו ולא עם הרב קארפ כי הוא יותר פרקטי ומתאים לכך , ואמנם ששיעורים כללים הוא לא מסר, רק מתחילת הקיץ הוא התחיל למסור, אבל כמו שכתבת ואתה צודק שאין מה למהר בן מערבא - שיחה 15:02, 21 ביוני 2017 (IDT)
די מפתיע התיאור שלך. עד היום הוא היה מוכר כמנהל הכללי של הישיבה ובעל קבלת ההחלטות בה, אני מכיר לא מעט בוגרים של הישיבה ואצל אף אחד מהם הוא לא הוזמן לסדר קידושין. אם אכן מעמדו ישתנה בעתיד בעקבות השינויים בהחלט יהיה עלינו לציין זאת. Motyshif - שיחה 16:11, 21 ביוני 2017 (IDT)
אם התיאור נשמע לך מפתיע, כנראה שאינך מכיר את הישיבה. ולגבי סידור קידושין, זה כבר נעשה לפני הרבה שנים, אם כי פחות מהרב קרפ. אם מעמדו יכול להשתנות - זה רק לגבי שיעור כללי. ואליך ביקורת - כבר כתבתי לך שאי אפשר לסמוך על האתרים החרדים בעניינים כאלו, הם מביאים כל שמועה פורחת לפי האינטרסים שלהם, מניסיון. אם ראית מה שנכתב שם בחודש ניסן האחרון (תשע"ז) בעניין זה. משתמש:אני מאמיןשיחה • כ"ז בסיוון ה'תשע"ז • 17:02, 21 ביוני 2017 (IDT)
אני לא קורא את האתרים הללו. תנוח דעתך. ביקורת - שיחה 17:24, 21 ביוני 2017 (IDT)
חסר בערך קיומו של מנהל הישיבה החל מכשנה לאחר היווסדה - ישראל וייס, העושה לילות כימים למען קיומה וביסוסה של הישיבה. משתמש:אני מאמיןשיחה • כ"ח בסיוון ה'תשע"ז • 23:15, 21 ביוני 2017 (IDT)
לא נהוג לציין מנהלים תפעוליים של ישיבות, גם בפוניבז' וחברון יש כאלה שמתפקדים כבר 40 שנה ויותר ואינם מוזכרים. עושה לילות כימים זה סיבה לשלט הנצחה ולאזכור מכובד באתר הישיבה. ביקורת - שיחה 23:46, 21 ביוני 2017 (IDT)

מינוי ראש ישיבה[עריכת קוד מקור]

הרב יחיאל פישהוף מונה לראש הישיבה לצידו שלראש הישיבה הגאון הרב שמעון נוביק שליט'א בשיעור א' בשנה הבאה ימנה כ60 בחורים 2A01:6500:A052:E068:46B0:C7A4:40CA:5201 22:27, 10 ביולי 2017 (IDT)

מנין לך? הרישום עוד לא הסתיים. משתמש:אני מאמיןשיחה • כ"ו בתמוז ה'תשע"ז • 15:44, 20 ביולי 2017 (IDT)