שיחה:ישיבת מקור חיים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

עושה רושם שמתפתחת בערך הזה מעין "מלחמת עריכה" בין אלמונים על תולדות הישיבה. בינתיים לא שיניתי משום שאינני יודע את העובדות. אני מזמין את האלמונים להירשם ולנהל את הדיון כאן. נתנאל 05:10, 31 מאי 2005 (UTC)

לא ברור לי מהן ראשי התיבות - ר"מ קרני שיחהזה הזמן ל... 14:56, 11 באוקטובר 2006 (IST)

ראשי התיבות ר"מ משמעותן רב מחנך. תפקידו זהה לזה של מחנך בכל מקום אחר מלבד העובדה שהוא מלמד בעיקר גמרא.

מחקתי את כל סוף הערך, כיוון שהוא בכלל לא קשור לישיבה התיכונית מקור חיים, אלא מספר את תולדות הישיבה הגבוהה שהייתה נקראת מקור חיים.

למדתי 4 שנים בישיבה ועודני בקשר טוב עם הישיבה והתלמידים ובחיי לא שמעתי את הכינוי "חמשישי".... זו המצאה גמורה. קראנו וקוראים לו בפשטות - "המישמר"!

מיזם קואורדינטות בישראל[עריכת קוד מקור]

מיזם קואורדינטות בישראל
Bouncywikilogo.gif   מיזם קואורדינטות בישראל     Rotating globe.gif
Israel map-DMSpositioning.svg

איתור קואורדינטות באמצעות "עמוד ענן"
Postscript-viewer-shaded.png הסבר מפורט על שיטת העבודה

בסיום הטיפול בערך לא לשכוח לעדכן:
|סטטוס = טופל
|משתמש = <שם משתמש>

אם הערך איננו מתאים למיזם זה מסיבות שונות, אין למחוק תבנית זו. צריך פשוט לרשום: |סטטוס = אין צורך

שדרוג הערך[עריכת קוד מקור]

בתור תלמיד ישיבת מקור חיים אני רואה רשות לעצמי לערוך את הערך. כל מי שיש לו הערות או דעה אחרת שלא יערוך אלא יכתוב אותה כאן או בדף השיחה שלי. תודה. נ.נ - שיחה 10:36, 14 ביולי 2009 (IDT)

"סדר היום בישיבה" עם פירוט זמנים הוא מוגזם - זה סדר יום סטנדרטי של כל ישיבה תיכונית (קודש בבוקר ובערב, לימודי חול בצהריים), כנ"ל לגבי תיאור שיעורי הקודש והחול ואירועי חודש אדר (רב פורים ובלאגן יש בכל ישיבה). ככלל יש להאריך אך ורק על הצדדים הייחודים בישיבה, כגון לימודי החסידות. בנוסף, את הפיגוע כדאי להעביר לפסקת ההיסטוריה. נא לא לכתוב את רשימת הר"מים, אלא רק את ראשי הישיבה לדורותיה וכן ר"מים ומורים שיוצאי דופן בהקשרים אחרים (מספיק "חשובים" בשביל ערך עצמאי), אם יש. אגב, לא כותבים "אויצער" אלא "אוצר" (כן, גם ביידיש זה עדיין אוצר). ‏DGtal‏ 11:46, 14 ביולי 2009 (IDT)
תודה רבה, אתקן לגבי סדר היום ואשתדל לא להגזים בשאר העניינים. לדעתי ארועי חודש אדר של הישיבה שונים מארועי חודש אדר בישיבה תיכונית רגילה, ותוכל להווכח בכך באתר האינטרנט של ישיבת מקור חיים. לגבי האויצער, יכול להיות שעל פי העברית, או היידיש התיקנית הוא צריך להקרא "אוצר", אבל מכיוון שבכל מקום בו תמצא את הביטוי למקום זה כתוב, תמצא כתוב "אויצער" ראיתי לנכון לכנות אותו כך גם בערך. ובכל מקרה, תודה רבה. נ.נ - שיחה 17:50, 14 ביולי 2009 (IDT)
בעקבות לחצים מצד תלמידי ישיבת מקו חיים בוויקיפדיה ומחוצה לה. החלטתי בצער רב, לוותר על שדרוג הערך. יהי השלד שבניתי לעזרה לבאים בתור במלאכת הקודש.נ.נ - שיחה 22:33, 14 ביולי 2009 (IDT)
הסרתי את השלד הלא-אנציקלופדי, וסיננתי מידע לא אנציקלופדי ולא ייחודי נוסף מהערך. אדם נבושיחה 22:57, 14 ביולי 2009 (IDT)

הישיבה בהקמתה[עריכת קוד מקור]

"ישיבה תיכונית היא ישיבה לגיל תיכון שמשלבת לימודי קודש ולימודים תיכוניים (לימודי חול) לתעודת בגרות"(מתוך הערך ישיבה תיכונית).בהקמת הישיבה עמד אידאל של שילוב לימודי חול, אך לא לפי חומר הלימודים של משרד החינוך, וללא כוונה להיבחן בבחינות הבגרות. לאחר מספר שנים בעקבות לחץ מצד ההורים, וכישלון יחסי בנסיון זה, הוספו בחינות הבגרות. אין לי מקור שאוכל להביא לפניכם אך יש לי בנושא זה ידיעות רבות וראיתי כן בראיון עם הרב עדין.על כן אין לראות בישיבה בהקמתה ישיבה תיכונית. אם יש לך ניסוח אחר לדבר זה שנה נ"משיחה • כ"ה בשבט ה'תשע"א • 01:06, 30 בינואר 2011 (IST)

אני נותן אמון בדברי נ"מ, אלא אם למישהו ידוע אחרת. נרו יאירשיחה • כ"ה בשבט ה'תשע"א • 14:39, 30 בינואר 2011 (IST)

נחיצות הדגשת הקראוונים[עריכת קוד מקור]

נראה לי די מטופש הצורך להדגיש כי הישיבה נמצאת בכפר עציון "בעיקר בקראוונים". איזה ערך יש להדגשה זו? כמו שעל מקומות אחרים לא מדגישים שהם קיימים בעיקר במבנים... טוויג - שיחה 00:19, 8 במרץ 2016 (IST)

  • לדעתי נחוץ בהחלט. א"א שלא להתנהל ברחבי הישיבה ולשים לב לעליבות וארעיות הקרוואנים. ShiR - שיחה 07:54, 8 במרץ 2016 (IST)
טוויג, כבר עניתי בדף השיחה ואענה כאן שוב למרות הסגנון הבלתי נעים שבו השתמשת. בהחלט יש מקום לציין שמוסד או מבנה או כל גורם אחר נמצא בקרוואנים ולא במבני קבע. מציינים את היוצא מן הכלל, לא את המצב הנורמלי. נרו יאירשיחה • כ"ח באדר א' ה'תשע"ו • 15:58, 8 במרץ 2016 (IST)

אירועי טרור בישיבה[עריכת קוד מקור]

שיחזרתי את הפסקה על חדירת המחבלים. למרות שלא היו פגיעות בנפש, זהו אירוע ראוי לציון בתולדות הישיבה (הישיבה עצמה מקיימת כל שנה ביום השנה התוועדות מיוחדת לציון הנס). טוויג - שיחה 14:51, 22 במאי 2016 (IDT)

חדירת מחבלים היא אירוע משמעותי. ירי על אוטובוס ממוגן ירי פחות משמעותי. הרי לצערנו היו מקרים קשים יותר של זריקת אבנים. נרו יאירשיחה • י"ד באייר ה'תשע"ו • 14:52, 22 במאי 2016 (IDT)

בעקבות החטיפה[עריכת קוד מקור]

טוויג, אני מסכים עם העריכה הזו של נרו יאיר ומתנגד לשחזור שלך. נהרגו לישיבה עוד בוגרים, כמו בכל בית ספר אחר ואין שום עניין לציין זאת, במיוחד כשזה בא בצורה ככ מאולצת וכשהערך עצמו לא מפורט. זה מידע שצריך להופיע בערך על המלחמה, לא בערך אנציקלופדי על ישיבה. נתנאל - שיחה - המקפצה 23:32, 14 באוגוסט 2016 (IDT)

אוסיף עוד שהוסכם למחוק את רשימות הבוגרים מערכי המוסדות. קל וחומר שנפילת שראל הי"ד אינה חלק מההיסטוריה של המוסד. נרו יאירשיחה • י"א באב ה'תשע"ו • 00:06, 15 באוגוסט 2016 (IDT)
בסדר גמור, אני מקבל את דעתכם. טוויגשיחה • ט"ו באב ה'תשע"ו 22:25, 18 באוגוסט 2016 (IDT)

עבודות להקמת הקמפוס החדש[עריכת קוד מקור]

האם התחילו עבודות בשטח? או שרק נאספו כספים? למיטב ידיעתי עוד לא החלה בנייה. טוויגשיחה • ו' בתמוז ה'תשע"ז 14:44, 30 ביוני 2017 (IDT)

פה מדברים על טרקטורים, אבל לא אתפלא אם אתה יודע טוב יותר. נרו יאירשיחה • ו' בתמוז ה'תשע"ז • 15:12, 30 ביוני 2017 (IDT)
הבנייה אכן החלה. שיר § שיח § 10:45, 3 ביולי 2017 (IDT)
באמת? אם אני אלך לשם עכשיו, אני אראה פועלים עסוקים בבניין הקמפוס החדש? טוויגשיחה • ט' בתמוז ה'תשע"ז 15:23, 3 ביולי 2017 (IDT)
למעלה שאלת אם החלה בנייה ועל זה הוא ענה. אמנם אם היא פסקה (לא לשבוע, פסקה לגמרי עד להודעה חדשה) - נכון יהיה לציין בערך שהעבודות נעצרו. נרו יאירשיחה • ט' בתמוז ה'תשע"ז • 15:54, 3 ביולי 2017 (IDT)
שאלתי בעיקר מתוך עניין, יותר מאשר מתוך מחשבה על הכתוב בערך. טוויגשיחה • י' בתמוז ה'תשע"ז 03:40, 4 ביולי 2017 (IDT)

"רסיסים"[עריכת קוד מקור]

משתמש:Netanel488 אכן אין הרבה תיכונים שמוציאים חוברת באופן קבוע, ומקור חיים לא יוצאת מן הכלל לעניין זה; אין שום קביעות ברסיסים, וחוברת שיצאה כה מעט פעמים לא ראויה לא לתואר "כתב עת" ולא לבמה באנציקלופדיה. כמו כן, למיטב ידיעתי החוברת פורסמה בתוך הישיבה בלבד, כך שהחשיבות שלה הולכת ופוחתת. טוויגשיחה • י"ז בתמוז ה'תשע"ז 00:21, 11 ביולי 2017 (IDT)

כל פעילות בית ספרית מתרחשת בתוך בית הספר. השאלה היא האם יש בה יחוד והאם היא לא זניחה. לדעתי היא לא זניחה. לא יודע לגבי השנה אבל שנה שעברה הייתה קביעות די משמעותית - כל שבועיים (לפעמים התעכב קצת אבל בגדול כך היה), וגם השנה המשיך לצאת, נכתבו סהכ לא מעט דברים ובשתי השנים הוא נכרך כספר בסוף השנה. זה לא משמעותי כמו המאה ואחת ואין צורך לפרט הרבה, אבל כל עוד זה קיים אין סיבה שלא יופיע בקצרה. משפטים בקצרמרים לא אוכלים ולא שותים. (אם אתה עדיין חולק - לא אתעקש. לא ככ קריטי לי) נתנאל - שיחה - די לטכנוקרטיה 05:20, 11 ביולי 2017 (IDT)
hmt ctupi ecug ucfrhfv cch, spux/ שיר § שיח § 15:18, 11 ביולי 2017 (IDT)
משתמש:שיר, אולי תרצה לרשום שוב את המשפט הזה, הפעם בעברית. לגבי רסיסים- אם אכן הייתה קביעות כזו אז אולי יש מקום לרשום, אבל איך שזה מופיע כעת זה קצת לא במקום לטעמי. אולי יש מקום לשלב סעיף על הדברים שיצאו בתוך הישיבה (החוברות השונות של אשכולות עיון לאורך השנים; יוצמ"חים; הגדה של פסח; ורסיסים) טוויגשיחה • י"ז בתמוז ה'תשע"ז 16:31, 11 ביולי 2017 (IDT)
אם השנה כבר לא הייתה קביעות זה מחזק את אי החשיבות. אני לא בטוח שאין הרבה תיכונים שמוציאים פרסומים פנימיים. נרו יאירשיחה • י"ז בתמוז ה'תשע"ז • 18:09, 11 ביולי 2017 (IDT)
יצא גם השנה באופן קבוע ובסופה בכריכה בבית דפוס. שיר § שיח § 17:16, 12 ביולי 2017 (IDT)
אבל כל עוד זה בתוך כתלי הישיבה בלבד, זה לא נשמע לי מספיק חשוב כדי להזכיר את זה ככה, אלא אם כן יש סעיף באופן כללי על פרסומים וכתבי עת שהישיבה עשתה (כאמור: חוברות אשכולות עיון שונות, שבעבר יצאו רבות מהן; הגדה של פסח שהישיבה הוציאה לפני כמה שנים; ויוצמ"חים) טוויגשיחה • י"ט בתמוז ה'תשע"ז 18:13, 12 ביולי 2017 (IDT)