שיחה:כימוטריפסין

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

אפשר לציין בדף השיחה מילים או משפטים לא ברורים כדי שאפשר יהיה לתקן אותם? ערן - שיחה 22:34, 16 ביולי 2008 (IDT)

בקריאה חוזרת, הקושי העיקרי הוא בכך שצריך להכיר הרבה מונחים, שלרובם יש קישורים פנימיים. כדי שקורא הדיוט יוכל להתמודד עם הערך צריך להקהל עליו ולהגדיר בקיצור את המונחים הפשוטים בפסוקיות (חלקי משפטים) כשהם מוזכרים.

האם ניתן לחזור על המשפט הראשון במילים פשוטות יותר, גם אם בפחות דיוק? האם ניתן להקדים פסקת פתיחה שתסביר בקצרה על אנזימים, חומצות אמינו וחומצות אמינו ארומטיות? כדי להבין את הערך נאלצתי לא רק לקרוא ערכים כמעט על כל אחת מהמילים שיש להן ערך (לפחות בפסקה הראשונה), אלא גם להמשיך הלאה (למשל, כדי להבין מהו פפטיד צריך לחזור עוד שלב לחומצות אמינו). אני לא יודע אם זו דרישה סבירה, אבל כקורא בעל השכלה רחבה במדעי הרוח ורק קורס אקדמי אחד בביולוגיה, הייתי שמח להיות מסוגל לקרוא גם ערכים כאלה, גם אם נדרשת השקעה ונדידה למעט ערכים בסיסיים יותר. כאן הלכתי לאיבוד, למרות שעל חלק ממונחי הבסיס כבר קראתי. ניסיתי לבדוק את המצב בערכים בתחומים שאני מכיר, כדי לוודא שהקושי שלי כאן לא מקביל לזה שיעבור ביולוג בערך בספרות, למשל. נדדתי ונדדתי ולא מצאתי ערך טוב שנראה היה מסובך לקורא שזר לתחום, לכל היותר כאלה המחייבים קריאה של ערך בסיסי אחד או שניים לבהנתם. אולי זה שוני בסיסי בין הדיסציפלינות, ואולי אפשר להקל עלינו, הזרים לתחום. אני לא בטוח בעצמי. האם זה עוזר? צחי (פלבאי צהוב) - שיחה 00:10, 22 בפברואר 2009 (IST)

תיקנתי לפי הערותיך את פסקת המבוא. איך זה עכשיו? באופן כללי כן הייתי מצפה מקורא לדעת שחלבון מורכב מחומצות אמינו. ערן - שיחה 18:47, 6 במרץ 2009 (IST)

כימוטריפסין[עריכת קוד מקור]

לכותב הנכבד מאמרך מאד מלומד אך חסר הסבר על דברים בסיסיים כגון קרבוקסילי,פפטידים ,טריפטופן, טירוזין, פנילאלנין וכו' וכו' חבל מאד רצף המאמר נקטע רבות פעמים עד כי המידע לא מועבר בצורה חלקה זורמת וכייפית בכל אופן תודה ושוב תודה על כתיבת המאמר 192.116.139.20 16:22, 4 באוקטובר 2011 (IST)

תודה על הערה. שיפרתי מעט את ההסבר כך שיהיה פשוט יותר. בנוגע להסבר ספציפי על טריפטופן, טירוזין ופנילאלנין די להבין שהם סוגים של חומצות אמינו. ערן - שיחה 16:49, 4 באוקטובר 2011 (IST)