שיחה:כינוי גנאי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

KIKE מקורו אחר.[עריכת קוד מקור]

את המילה KIKE המציאו דווקא יהודים ותיקים לגנאי למהגרים החדשים ממזרח אירופה. הותיקים היו יוצאי גרמניה ובזו לאדיקות של החדשים. בגלל שמות המשפחה של החדשים, שהסתיימו ב"SKY", הומצא הכינוי. 212.150.73.89 14:55, 4 במרץ 2010 (IST)

שלוך או שלוח?[עריכת קוד מקור]

ערוץ 2 ואבשלום קור קובעים כאן (דקה 2:33) שהכינוי כלל אינו גנאי ומקורה במילה הגרמנית "שלוך" - מרושל. לא ממש ברור איך נדדה הגרמנית לצפון אפריקה, ועם כל הצער שבגילוי שגיאה כה חמורה אצל קור, ההסבר כאן נשמע הגיוני בהרבה. Jys - שיחה 03:58, 19 בינואר 2011 (IST)

הרי אטלס[עריכת קוד מקור]

אין מקום כזה שלוח ואין שייכות למושג שבט מסמודה ,זה המצאה .

הנה מה שנכתב בערך מסמודה: "הקבוצות האתניות החאחא והשלוח שבהרי האטלס הם השרידים של שבט המסמודה". גרש - שיחה

02:33, 1 במאי 2012 (IDT) את לא מבינה שזה הוספה מלאכותית בגללי שהרי אין לזה שום סימוכין ממשי למעט משפט ,גם אני יכול להוסיף שטויות . אבל זה בדיוק מה שאני אומר יש שם כל הרבה סוגי אוכלוסיה שהגיע מכל מקום ועבר והמושג מתייחס לניתוק מהציביליזציה ולא לשבטים שחיו בו.

אינני בקי בנושא, אבל ההיגיון אומר כי אם השלוח היא קבוצה אתנית של שבט המסמודה שחיה בהרי האטלס, משמע אפוא שיש קשר ישיר בין הכינוי "שלוח" לאותו שבט ולא רק להרי האטלס באופן כללי. ומכל מקום, מן הראוי להמתין ולשמוע דעות נוספות, ובעיקר את תגובת המשתמש שכתב זאת. אין לשנות בלי דיון והסכמה. גרש - שיחה 02:44, 1 במאי 2012 (IDT)
יש כאן בעיה. המקור שעליו מסתמכים, לפחות בקריאה ראשונה, אלא אם פספסתי, אינו מזכיר את העניין כלל. אם כך, על מה הטענה מסתמכת? הוא גם מתאר טיול ולכן לא ברור לי גם בכל מקרה עד כמה ניתן להסתמך עליו. אפנה לג'יס שהיה כנראה מי שהרחיב על כך. דורית 16:12, 1 במאי 2012 (IDT)
תודה על ההפניה. מדובר בשני דברים שונים. הביטוי מתייחס במקור ליהודים ההרריים יוצאי הרי האטלס, שהיה מיושב בשבטים ברבריים, בין היתר בשבט המסמודה, ומכאן כינוי הגנאי. בהחלט היו עוד שבטים באזור זה, אבל אם יש לנו ערך רק על אחד מהם, מדוע לא להפנות אליו? אנסה בהמשך להבהיר יותר את המשפט בערך שעבר שינויים לא ברורים מאז שנוסף. ראו עוד בנושא במדור של הלשונאי רוביק רוזנטל. ג'יס - שיחה 18:33, 1 במאי 2012 (IDT)

ג'סי הנכבד ומתניה שהגזים והרחיק לכת ,אין כזה מקום שלוח במרוקו ,אתם צריכים להיות ישרים ולא לעוות מציאות !!! , איפה כתוב ששלוח זה חסרי תרבות !!! או חסר השכלה . אין ולא היה כזה מקום ,Chleuh זה כינוי בשפה הצרפתית בדומה לפירוש האשכנזי . עוד במלחמת העולם הראשונה \שנייה נעשה שימוש במושג זה כנגד גרמנים ,זה מתועד בסרטים ממזרים חסרי כבוד כנגד חיילים גרמנים ובעוד סרטים כגון טקסי ואין לזה בכלל שייכות לשבט מסמודה . תחת הקולוניה הצרפתית ששלטה במרוקו מאז המאה 17 השתרשה השפה בקרב תושבי המקום , אנשים משבט Shilha people כונו Chleuh בידי המשטר הצפרתי \ חיילים צרפתים גם בגלל הצליל הדומה של השבט למילה בצרפתית כמו חולדאי \חולדה ובעיקר בגלל התלבושת המצחיקה . כמו שאני רואה מישהו לא בדיוק רציני או טמבל לבוש מרושל ,תראה איזה ליצן ,שלוך,שלומפר , אין קשר בין מושג Chleuh נהגה בגרמנית שלוך , למקום או לשפה המרוקאית , זה פשוט זה סלנג צרפתי שהשתרבב לדוברי ערבית וצרפתית , למה לכם מותר לכתוב דברים שאין להם סימוכין ולי אסור לתקן . המושג הגיע למזרח אירופה באופן טבעי דרך גרמניה מיהודים נודדים דוברי הצרפתית שדיברו גם גרמנית וכך הלאה . למה לי אסור לתקן משהו שהוא לא נכון ,אין מקום ולא שבט כזה וגם במרוקו עצמה המושג לא נחשב לגנאי ולא למילה שכיחה .


אני יכול להציע תיקון ???

העברה מדף שיחתי ג'יס - שיחה 04:00, 9 ביוני 2012 (IDT)
אני ילדי המקום ומדבר צרפתית וערבית שאני אומר למישהו שהוא נראה כמו שלוך ,זה כי הוא התלבש מרושל ולא כי אין לו השכלה או חסר תרבות.

אין כזה מקום שלוח SHLUCH במרוקו ואין שבט כזה !!! גם במרוקו עצמה לא ידעו על מה אתה מדבר!!! ,זה כינוי מושאל מצרפתית שהייתה שפה מקבילה לערבית וניתן לאנשים שלובשים מצחיק בידי השלטון הצרפתי, אולי גם בגלל הדמיון לשם השבט שנקרא שאילאה-Shilha people ,אליו כוון הכינוי , הביטוי מופיע בסרטים צרפתים וכן בסרט ממזרים חסרי כבוד כלפי הגרמנים כך שאין כך שהמושג מתייחס לאנשים מצחיקים ולא כפי שרשמתם לאנשי המסמודה או לאזור מסוים . מה שאתם שרשמתם הוא הטעייה עיוות גס שכן אתם לא באים מהמקום ממנו, רוביק רוזנטל מדבר מרוקאית ???. השפה נקראת Shilha language האנשים נקראים Shilha people הכינוי המערבי\צרפתי לאנשים אלו הוא shlue וזה בגלל הלבוש המרושל שלהם .


Erezad - שיחה 02:55, 9 ביוני 2012 (IDT)

בערך דווקא היו סימוכין לפני שהחלפת אותם בסברות כרס חסרות פשר. אני מציע שתפנה את טענותיך ישירות לעורכי מילון מרים וובסטר ואנציקלופדיית בריטניקה, למחברי ספר זה ולרוביק רוזנטל. אם הם יצליחו להבין את טענותיך וישנו את קביעותיהם, נשנה גם כאן. ג'יס - שיחה 04:00, 9 ביוני 2012 (IDT)

תשים לב ,הערך בבריטניקה מאנגליה ההוא בססי בלבד ,בלי תוכן וכמו שאמרתי הוא מתבסס על כינוי מערבי\צרפתי , לרוביק רוזנטל אין את הידע והשפה להבין זאת.

אבל אני מכיר את המקום ויותר מזה מביא לך הוכחות מכור מחצבתכם -מויקפדיה בכל השפות עליו אתם מסתמכם ,יש יותר אמין ממנו , אני שואל אתכם ברצינות. השפה נקראת Shilha language http://en.wikipedia.org/wiki/Shilha_language האנשים נקראים Shilha people שמם המקורי כמו השפה . הכינוי המערבי\צרפתי לאנשים אלו הוא shlue מצחיקים וזה בגלל הלבוש המרושל שלהם ,בדיוק אותו מילה כוונה נגד גרמנים בסרט ממזריים חסרי כבוד . http://en.wikipedia.org/wiki/Shilha_people

אז הנה הסבר מבטן ולידה מבית היוצר של ויקיפדיה ,מה צריך יותר מזה שתבינו שהכינוי הוא לאיש מצחיק שלבוש מצחיק ,מין ליצן .


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 07:16, 15 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 11:26, 17 ביוני 2013 (IDT)

למה זה מוגן?[עריכת קוד מקור]

? -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

מילת גנאי - מפנה לעצמו.

תוקן תודה • חיים 7שיחה • 00:50, 27 בפברואר 2017 (IST)

מקור המילה ווזווזים[עריכת קוד מקור]

דקה 0:30.אסף (Sokuya)שיחה 16:19, 19 בפברואר 2019 (IST)