שיחה:כן נסע

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

כן נסע או כני נסע[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת משתמש:Setreset

אהלן, שמתי לב שהתחלת לשנות את כל מה שהיה פעם כני נסע לכן נסע. כן נסע. לדעתי זה לא נכון כיוון שכן אחד מתאר מכלול אחד, כני נסע זה כלל המערכת, וכתבתי כני נסע כי כל הכנים עובדים יחד כמערכת, גם בקיפול וגם בפעולה. בערך בנוסף מערכת כני הנסע לא נקראת כן נסע גוף בודד, כיוון שהיא מורכבת מכנים, יש כן נסע ראשי (שניים בדרך כלל),וכן אף או זנב, אולי הייתי צריך בעצם לכתוב מערכת כני נסע.
המילה האנגלית UNDERCARRIGE אינה מתאימה כפירוש לכני הנסע בעברית, שם מסוגלים לכתוב על כלל המערכת ועל כן אחד באותו גוף כמו NOSE LANDING GEAR (כן אף) ו LANDING GEAR(שמתאר את כלל המערכת). אם יש בויקיפדיה בלשן שיוכל לעזור הייתי מאוד שמח לשמוע גם את דעתו כי אני כאיש מקצוע משתמש דווקא בביטוי כני נסע כדי לתאר את המערכת, וכן נסע כדי לתאר כן אחד.

אני לא שמעתי התייחסות למערכת בשם "כני נסע" (אבל אני לא מתחום התעופה). אני לא שיניתי בכל הערכים אלא רק ב-F-104, כל האחרים כבר היו ביחיד (וזה גם מרמז לדעתי על מה יותר מקובל). לדעתי כן נסע בהתייחסות למערכת כולה, וכני נסע מתאים רק כחשובה ההבחנה ברבים - כמו במשפט "עיגון כני הנסע במרכז הכנפיים וסגירתם אל תוך גוף המטוס", שהשארתי ברבים גם ב-F-104. במקרה הזה כנים ברבים כי צריכה להיות זוגיות במשפט עם הכנפיים. מקרים אחרים יכולים להיות אם מבחינים בין הכן הקדמי לאחוריים. אם יש לך רפרנסים שמתייחסים אחרת ליחיד ורבים אז נשנה חזרה. ‏Setresetשיחהמתקפת איכות בפיזיקה! 11:24, 4 ביולי 2010 (IDT)
אוקיי חיפשתי קצת באינטרנט ומצאתי מספר מקומות בהם משתמשים במושג כני נסע. כגון:

מקווה שזה עוזר.Lirdon - שיחה 11:49, 4 ביולי 2010 (IDT)

מה שחשוב לענייננו, האם למערכת בכללה נהוג יותר להתיחס ככן או ככני נסע? ואז נשאלת השאלה, האם לשנות חזרה את שם הערך? שים לב שבויקיפדיה מעדיפים יחיד כשם ערך (ראה רגל, אפילו שאין שום דבר בעל רגל אחת). ‏Setresetשיחהמתקפת איכות בפיזיקה! 13:07, 4 ביולי 2010 (IDT)
אמנם רגל אפשר לתאר כיחיד, אבל אם מתיחסים לרגליים כמנגנון תנועה, איך האדם הולך או רץ, ואיך הן מושפעות מהמערכת הווסטיבולרית וכד' אי אפשר להתייחס לרגל ככלל המערכת אלא לרגליים, או לכול הגוף. כני הנסע לא פועלות בצורה בודדת אלא כמערכת, בשביל לנחות צריך פעולה ונעילה תקינים של כל הכנים, כאשר הטייס בא לנחות הוא צריך לוודא "ירוקים" - נוריות המחוות על נעילה תקינה של הכנים. בערך תיארתי איך ולמה הכנים מורכבים ומתקפלים בצורה כל שהיא.
כבר אמרתי את זה, אני כאיש מקצוע משתמש בביטוי כני נסע.Lirdon - שיחה 14:42, 4 ביולי 2010 (IDT)

סוף העברה

שאלתי חבר טייס, הוא אומר כמוך שלכל גלגל כן נסע משלו, וביחד למטוס 3 כני נסע. שם הערך עדיין צריך להיות ביחיד לדעתי כפי שנהוג בויקיפדיה. ‏Setresetשיחהמתקפת איכות בפיזיקה! 21:50, 5 ביולי 2010 (IDT)

אין לי בעיה עם זה, לא שם הערך הפריע לי, אלא דווקא העריכה שבוצעה ב-F104... שם לדעתי היה צריך להשאיר את המושג כפי שנכתב במקור. Lirdon - שיחה 22:47, 5 ביולי 2010 (IDT)