שיחה:כרומטין

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
WikiDemia.PNG
Wikimediaisrael-logo.png

ערך זה נכתב או הורחב משמעותית בקורס "גנטיקה וגנומיקה של האדם" (מרצה: פרופ' דן משמר) במסגרת מיזם עבודות ויקידמיות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב - המחלקה למדעי החיים

Keren - WMIL - שיחה 18:23, 22 באוגוסט 2018 (IDT)

כתוב "תאיהם של יצורים חיים, אשר אינם נמצאים בעיצומו של תהליך חלוקה, ה-DNA מופיע תמיד בצורת כרומטין.", האם זה באמת נכון לכל היצורים החיים, או רק האיקריוטיים? דניאל ב. 04:31, 5 באפריל 2008 (IDT)

עד כמה שאני יודע התשובה היא כן כי ה-DNA חייב להיות במבנה הזה כדי שניתן יהיה לבצע עליו את הפעולות הרלוונטיות (תעתוק, תיקון וכד'). לא שמעתי מעולם על יצור חי כלשהו שאין לו מבנה מורכב של DNA. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 20:29, 5 באפריל 2008 (IDT)
הערך עצמו מדבר על האריזה בכרומוזומים, אך הרי לפרוקריוטיים כלל אין כרומוזומים. הערך מדבר על היסטונים כמרכיבים חושבים של הכרומטין, אך ההיסטונים עצמם קיימים בתאים איקריוטיים בלבד. דניאל ב. 21:46, 5 באפריל 2008 (IDT)
בוודאי שיש כרומוזומים ביצורים פרוקריוטים, רק שהם שונים מאלה של האיקריוטים. ההגדרה של כרומטין היא DNA עם חלבונים. היסטון הוא רק סוג אחד של חלבון. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 21:49, 5 באפריל 2008 (IDT)

כתבת שאורך מולקולת הDNA הוא כ30 ס"מ, אך בערך 'היסטונים' נכתב שהאורך הוא מטר שמונים! נלסון.