שיחה:לוגיסטיקה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מתקפת איכות[עריכת קוד מקור]

יש מצב למתקפת איכות בנושא לוגיסטיקה?Zami s 21:25, 1 בנובמבר 2006 (IST)

לא סתם מתקפה, קווי אספקה והכל (כלומר כן). Virant - שיחה 19:01, 9 באוגוסט 2012 (IDT)

חשיבות[עריכת קוד מקור]

הערך מופיע ב-22 ויקיפדיות אחרות ועומד במבחן גוגל עמיתנ 08:57, 6 בנובמבר 2006 (IST)

אכן חשוב, ונשאר. Virant - שיחה 19:01, 9 באוגוסט 2012 (IDT)

הפניות מ"שילוח בינלאומי" ו"שילוח מטענים"[עריכת קוד מקור]

לדעתי יש ליצור דפי הפניות משני המונחים הללו לערך הזה. דפי הפניות קודמים נמחקו עקב מחלוקת בנושא, והרחבה על כך ניתן למצוא בדף השיחה שלי, כולל נימוקיי לצורך בהפניות אלה. Virant - שיחה 19:01, 9 באוגוסט 2012 (IDT)

"לקוחות?"[עריכת קוד מקור]

למרות שזה אינננו התחום המקצועי שלי ההגדרה פה לא טובה. לא יכול להיות שהמילה לקוחות היא חק מהגדרת המושג. כשאני רוצה לנסוע לתחרות גלישה באירופה ולהגיע בזמן עם גלשן שלם בלי ששילמתי יותר מדי overweight אין פה לקוחות אבל יש המון לוגיסטיקה. כשאני ואישתי רוצים לצאת לסרט אחרי יום עבודה ארוך למצוא סרט מתאים ולמצוא בייביסיטר שהילדים יהיו מרוצים איתה גם פה אין לקוחות ויש לוגיסטיקה! Yairsuari (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

ודאי שיש:
  • במקרה הראשון אתה הלקוח הן של חברת התעופה והן של מארגני התחרות, ואם בחרת לשלוח את הגלשן בנפרד באמצעות חברת שילוח בינלאומי אז אתה גם לקוח שלה. אפשרות אחרת היא שחברת התעופה תשכור את שירותיה של חברת שילוח בינלאומי כדי להעביר את הגלשן שלך, ובמקרה זה חברת התעופה היא לקוחה של חברת השילוח הבינלאומי.
  • במקרה השני אתה ואשתך לקוחות של תעשיית הקולנוע: כל מי שהיה שותף בהפקת הסרט, מפיצי הסרט, בתי הקולנוע שמקרינים אותו, המקומות בהם מפורסם המידע לגבי הסרטים המוצגים (עיתונים, אתרי אינטרנט) וכיו"ב. כמו כן אתם הלקוחות של כל גורם המשפיע על דרכי הגעתכם לסרט: ממשלת ישראל (תשתיות תחבורה, חוקי תעבורה וכד'), הרשות המקומית ו/או מפעיל אמצעי התחבורה בו בחרתם ו/או יצרני הרכב שלכם ו/או המוסכניק שלכם (אפשר להמשיך עם זה עוד ועוד). בנוסף אתם והילדים לקוחות של השמרטפית, ואם נרחיב את היריעה ונתייחס למונח "לקוח" במשמעות הרחבה של ימינו, אז הילדים הם גם לקוחות שלכם (אם השמרטפית תהיה גרועה, קיטורי הילדים יתאמו להפליא את המאפיינים של "תלונת לקוח", עם העיצומים המוכרים של הפסקת ההתקשרות העסקית עם ספק המוצר או השירות).
כלל אצבע: מי שמשלם הוא הלקוח, ובהתאם להגדרה המורחבת: מי שמשלם, בין בכסף ובין בשביעות רצון. ‏Virant‏ (שיחה) 20:30, 18 ביולי 2013 (IDT)