שיחה:מבצע אבירי לב

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

מעורבותו של חיל ההנדסה במבצע[עריכת קוד מקור]

המאמר מתבסס על הסעיף "צליחת התעלה" במאמר שכתבי על חיל ההנדסה הישראלי. כתוצאה מכך, עיקר המאמר מתמקד במעורבות של חיל ההנדסה בצליחה. אני מודע לבעייתיות הזו ואני מבקש משאר הויקיפדים להרחיב את הערך כמיטב יכולתם, ובפרט להרחיב גם על החילות האחרים (אוגדת שרון, חיל השריון, הצנחנים וכו). בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 07:04, 2 נובמבר 2005 (UTC)

לא רק זה חסר. הרי בצד השני של התעלה היו המצרים. איפה הפרקים על הכוחות המצריים? למה לא מתוארות הישיבות במטכ"ל המצרי? האם הם לא עשו כלום? אם לא, אז צריך לציין את זה במפורש (אם כי לא נראה לי שזה היה המצב). בקיצור - ערך חד צדדי. גילגמש שיחה 07:09, 2 נובמבר 2005 (UTC)
והסברתי גם למה זה יצא כך. בכל מקרה, אפשר להרחיב מהבסיס שכבר יש. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 07:28, 2 נובמבר 2005 (UTC)
צריך גם לכתוב על מלחמת האלופים בנושא מי יחצה את התעלה. בכל מקרה, אם למישהו יש את הספר "זמן אמת" על מלחמת יום כיפור, יש שם המון חומר על המבצע. טרול רפאים 19:43, 6 נובמבר 2005 (UTC)
תבנית השכתוב על הערך אינו היגן. באופן יחסי הערך ראוי, רק חסר בו מידע כמו ברוב הערכים בויקיפדיה. אם שמים עליו תבנית שכתוב כדאי לשים על רובם של הערכים. יעקב - שיחה 22:33, 11 בנובמבר 2008 (IST)


לעניות דעתי השלמתי את החסר בערך, ואפשר להוריד את ההערה בקשר לשיכתוב הנדרש המופיעה בראש הערך.

עודד מגידו omegiddo@megidpro.co.il 14.11.08


לאחר ההשלמה, מישהו ראה צורך להחזיר את סיפור הל"ש האישי של סמל פישר. עם כל הכבוד לסמל פישר, מה חשיבות הדגשת וציון עיטור המופת שלו כאשר עורכים ערך המתייחס למבצע אוגדתי שבו היו עשרות מעשי גבורה שחלקם זכו לצלש"ים ועיטורים. צריך קצת פרופורציה ויציאה מהראייה הסקטוריאלית, אחרת עושים צחוק מכל הערך האנציקלופדי של ויקיפדיה.

עודד מגידו omegiddo@megidpro.co.il 15.11.08


השלחות[עריכת קוד מקור]

אתם יכולים להוסיף מידע לגבי התוצאות וההשלחות של המבצע? מה הוא נתן(מבחינה צבאית ומדינית)? מה היה יחס העולם כלפעי הצעד?

תודה מראש, משתמש אנונימי.

בינוויקי בעייתי[עריכת קוד מקור]

שימו לב שהערך בוויקי האנגלית מתרכז יותר בצליחה המצרית ב-6 באוקטובר והצליחה הישראלית מתוארת בקצרה.אודי - שיחה 11:57, 13 במאי 2008 (IDT)

מסוקי קרב?[עריכת קוד מקור]

הגשר הותקף על ידי מסוקי קרב מצריים? ככל הידוע לי, לאף אחד מן הצדדים לא היו מסוקים כאלה במלחמת יום הכיפורים. קלונימוס - שיחה 19:38, 13 ביולי 2008 (IDT)

משפט שגוי שיש לתקנו. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • י"א בתמוז ה'תשס"ח • 21:01, 13 ביולי 2008 (IDT)

מקור השם מספר ישעיהו[עריכת קוד מקור]

אני לא יודע אם זה מעניין לציין בתוך הערך, אבל מקור השם הוא מהפסוק "שִׁמְעוּ אֵלַי אַבִּירֵי לֵב הָרְחוֹקִים מִצְּדָקָה" S:ישעיהו מו יב אם כי בפסוק לביטוי יש משמעות שלילית. אוֹרי - שיחה 22:15, 30 באוקטובר 2008 (IST)

אמצעי צליחה של צה"ל[עריכת קוד מקור]

אני רוצה שנכתוב ערך על אמצעי צליחה של צה"ל, שיהיה ערך מורחב מתוך חיל ההנדסה הישראלי, מבצע אבירי לב, ההקדמה של גשר הגלילים, ותמסח. באיזה שם כדאי להשתמש לערך זה?

צריך גם לעשות קטגוריה לצליחה צבאית. האם לקרוא לה קטגוריה:צליחה או קטגוריה:צליחה צבאית? יעקב - שיחה 23:29, 13 בנובמבר 2008 (IST)

יש בעיה קטנה עם הערך. למיטב ידיעתי כל נושא הצליחה כיום בצה"ל נחשב כמסווג ואסור לדבר על אמצעים ותו"ל מודרניים שקיימים (אם הם קיימים ואם הם לא) בצה"ל בנושא. אפשר לפתוח ערך על אמצעים כאלה בעבר אך מדוע לא להסתפק בפסקה באמצעים של חיל ההנדסה הישראלי? בברכה, MathKnight הגותי 10:04, 14 בנובמבר 2008 (IST)
זה לא מונע מאיתנו לכתוב על נושא הצליחה בצה"ל עד לאחר מלחמת יום כיפור לפחות. הנושא מופיע מספר פעמים, בכפילות לא טובה, בערכים שנמנו לעיל (ולא נדון כלל בחיל ההנדסה הישראלי). לא מספיק לתת רשימה של אמצעים. צריך לדון ברכישתם, הפעלתם וכו'. יעקב - שיחה 10:14, 14 בנובמבר 2008 (IST)

במענה להערה (ולאתגר) השלמתי את החסר מבחינת התמונה המלאה של מבצע אבירי לב.

עודד מגידו omegiddo@megidpro.co.il

חסר פרטים חשובים בערך[עריכת קוד מקור]

אין בערך שום אזכור לכך שאריק שרון צלח את התעלה בניגוד לפקודות. כ"כ אין אזכור לאוגדה 162 "עוצבת הפלדה" שנלחמה במבצע, ואף מופיעה בערכים של 'אברהם אדן' (מפקד האוגדה) ו'עוצבת הפלדה'. 94.159.204.113 15:42, 20 במרץ 2014 (IST)

תודה על הערתך החשובה. הוספתי תבנית השלמה. האם תרצה להשלים את הפרטים החסרים בעצמך? אשמח לסייע לך. גילגמש שיחה 15:44, 20 במרץ 2014 (IST)

שינוי שם[עריכת קוד מקור]

אני מציע לשנות לצליחת התעלה במלחמת יום הכפורים. השם הנוכחי הוא אמנם שמו הרשמי של המבצע, אבל זהו שם מקרי שקבע מחשב ואין בו שום רמז לתוכן הערך למי שלא מאוד בקיא בעניין. עמירם פאל - שיחה 08:21, 6 באוקטובר 2018 (IDT)

במבצעים רבים אנו נצמדים לשם הרשמי, ואין סיבה שכאן ננהג אחרת. אפשר ליצור הפניה מצליחת תעלת סואץ במלחמת יום הכיפורים. דוד שי - שיחה 10:10, 6 באוקטובר 2018 (IDT)

דיווח שאורכב ב-27 בדצמבר 2019[עריכת קוד מקור]

דיווח מהדף ויקיפדיה:דיווח על טעויות

גדוד הסיור האוגדתי גדסר 87 הוביל את האוגדה לעבר התעלה נלחם ראשון בחווה הסינית ותפס את גדות תעלת סואץ המזרחית. בכך אפשר לצנחנים לחצות את התעלה וליצור ראש גשר. לאחר מכן נקרא הגדוד לחזור על עקבותיו ןליפרוץ את המצור על צומת לקסיקון טירטור. בקרב זה הסתיים למעשה גדוד הסיור את קיומו הגדוד לוחם בסדכ של פיקוד הדרום מכוון רוב המפקדים והחיילים שלו או נהרגו או ניפצעו. עד עכשיו לא ברור למה גדוד הסיור נעלם מעל דפי ההיסטוריה של מורשת הקרב של צהל .