שיחה:מדד מסת גוף

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

למה הורידו את ההערה שאני הוספתי לקישור שמופיע כאן ל-"אתר לחשוב bmi", על כך שכשמכניסים לשם את הגובה, יש להקפיד לעשות זאת תחת הכרטיסייה "metric", ולעשות זאת בס"מ?

שחזור קישור חיצוני ואיום בחסימה[עריכת קוד מקור]

אשמח לקבל הסבר לשחזור מהיר זה. וכן להבין מדוע קיבל המשתמש שתרומתו שוחזרה, איום בחסימה. מלח השמים שיחה 03:58, 10 מאי 2006 (IDT)

תודה לדוד שי שהחזיר לערך את המידע. מלח השמים שיחה 18:55, 11 מאי 2006 (IDT)

שם הערך - אולי להעביר לעברית?[עריכת קוד מקור]

מדד מסת הגוף או מדד מסת גוף? כמובן ש-BMI ישאר כהפניה. ‏JavaMan‏ • שיחה 01:33, 26 בינואר 2010 (IST)

אני מסכים עם JavaMan - יש לשנות את שם הערך למדד מסת גוף - זה המושג המופיע (לצד האנגלית) בחוק הגבלת משקל בתעשיית הדוגמנות. דוד שי - שיחה 07:40, 1 באפריל 2012 (IDT)
מסכימה עם קודמיי. Itzuvit - שיחה 12:45, 12 באפריל 2012 (IDT)

תיקונים[עריכת קוד מקור]

היי חברים, אני לא יודע איך פותחים חלון נפרד לשיחה, אז ברשותכם אני מוסיף כאן את השגותי, ועימכם הסליחה, תודה.

תיקון טעות: BMI הומצא במאה ה-20, ולא במאה ה-19 כפי שכתבתם כאן.

כמו כן, לא התיחסתם להבדל הסטטיסטי בין גברים לנשים, כי בהתפלגות רוחב השלד, ובהתפלגות מסת השריר, גדולים ערכי ההתפלגות המתיחסים לגברים ביחס לערכים המתקבלים לנשים, ולכן גבולות ערכי "אינדכס מסת הגוף" לגברים יהיו גבוהים משל הנשים(=ביחס לאותו הגובה), אז עדיף לתת כאן את שתי הטבלאות, לגברים, ולנשים.

חוץ מזה, רוב הרופאים הפנימיים מעדיפים היום את "מדד היקף המתניים", וזאת על אף ש"אינדכס מסת הגוף" אומץ כתקן בינלאומי ע"י ארגון הבריאות העולמי, כי אם לדוגמה, לרובי, ולשימי, יש משקל וגובה זהים, כאשר מסת השרירים של רובי דומיננטית כי הוא שומר על כושר ופעילות גופנית נאותה, ואצל שימי מסת רקמות השומן דומיננטית, אז למרות זאת יקבלו שניהם תוצאה זהה ל"אינדכס מסת הגוף", כך שהמדד הזה מזייף בגדול.

אבל יש סיבה חשובה יותר למעבר הרופאים ל"מדד היקף המתניים", כי במחקרים הסטולוגיים על פיסיולוגייה של התא, הוכחה פעילותם השלילית של תאי רקמת השומן הביטנית(=בהשמנת יתר) בהשוואה לשומנים המתרכזים בעכוז ובירכיים, ועבודות המחקר מצאו "מיתאם סטטיסטי ישר" בין השמנה ביטנית לבין ה"תסמונת המטבולית"(=כולסטרול וטריגליצרידים גבוהים, לחץ דם גבוה, סכרת מבוגרים, טרשת עורקים, נטייה למחלות לב ושבץ מוחי).

בנוסף לנ"ל, גם ארגון הבריאות העולמי "הרים את הכפפה", וקבע "מדד תקינות" גם להיקף המותניים(=80 ס"מ לנשים, 94 ס"מ לגברים), ונסכם זאת בלשון ציורית על דוגמניות(=בשינוי קל לגברים), "גוף של 90-60-90" בריא ויפה יותר מגוף של "60-90-60", תודה, ששי

אולי תוכלו להוסיף[עריכת קוד מקור]

מדד אי תיקניות נוסף הוא שאדם גבוה יותר יחשב כשמן יותר אך אם באותו יחס ימדד עם גובה ממוצע משקלו יהיה תקני ואם גובהו נמוך יקבע שהוא בתת משקל על אף שהיחס ישאר זהה, אינני יודעת כידד לנסח זאת אך אשמח אם זה יתווסף לדף הערך. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

קשר לגיל?[עריכת קוד מקור]

חסר קשר לגיל. האם BMI 30 בגיל 60 מסוכן כמו BMI 30 בגיל 20 ? 109.66.141.93 13:51, 26 בנובמבר 2013 (IST)