שיחה:מודיעין עילית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

גובה הישוב[עריכת קוד מקור]

למה לא מתקנים את הגובה הממוצע של היישוב? המקום הגבוה ביותר הוא בגובה כ- 340 מ', והנמוך ביותר בסביבות 240 מ'.

כל תושבי מודיעין עילית הם יהודים וכמעט כולם משתייכים לציבור החרדי. מודיעין עילית מורכבת מקרית ספר, אחוזת ברכפלד, גני מודיעין ועוד פרוייקטים בשלבי פיתוח --GrifiN 12:17, 3 מאי 2005 (UTC)

"ראוי לציין שהרבה צרכים מינימליים אין בעיר בצורה אנושית. ולמשל נושא התחבורה בחמש השנים האחרונות, שנקבע באופן שרירותי ע"י הארכת המכרז של משרד התחבורה ללא שום הצדקה, מנוהל ע"י חברת "סופרבוס" שמשתמשת באוטובוסים לא ראויים לשימוש, כמו גם אוטובוסים עירוניים לנסיעה בין עירונית, אינה עומדת בלוח הזמנים וכדומה. ומבחינה זו קשים מאד המגורים בעיר." כל החלק הזה הוא גם לא נייטרלי וגם אין לו מקורת למישהו יש בעיה שאני יסיר?--ירושלמי 03:09, 6 בינואר 2007 (IST)

התנגדות תושבי הכפרים מסביב להמשך הבנייה[עריכת קוד מקור]

כל לוחם ששירת תקופה מסויימת במחסום נעלין, מחסום המאפשר בין היתר מעבר של פלסטינים לצורכי עבודה, יודע שמי שבונה את מודיעין עילית הם הכפרים מסביב (בילעין, נעלין, דיר קדיס ועוד) והם עוברים יום יום עם אישורי עבודה - עבודה שמתקיימת במודיעין עילית.


חוצפה[עריכת קוד מקור]

אין בנענע מקור וודאי לדעת האם באמת יש שם בנייה בלתי חוקית! ועוד דבר שמרתיח את דמי הוא הקישור שהוסף על מאמר על התנחלויות. זה אנציקלופדיה, לא במה לאנשי שמאל. אין סיבה לקרוא לישובים יהודיים "התנחלויות". עדן יהודה 17:23, 28 ינואר 2006 (UTC)

התקבלה החלטה בויקיפדיה:פרלמנט בנושא הכינוי.
לגבי הכתבה, אני מעדיף כלי ראשון על שני, הכתבה מתייחסת לידיעה באתר הארץ, שיביאו את המקור ואז נחליט. טרול רפאים 17:34, 28 ינואר 2006 (UTC)
"אין בנענע מקור וודאי" - אני מסכים בהחלט. המאורע הוודאי היחיד שהתרחש הוא מעמד הר סיני וכתוצאה ממנו ודאית זכותנו על כל שטחי ארץ ישראל. כל השאר מוטל בספק, אבל כיוון שנגזר עלינו לחיות בעולם שבו דבר אינו ודאי, נוח לנו להאמין למקורות כתובים, כמו נענע והארץ, עד שיוכח אחרת. לפיכך חשוב שיהיה קישור למאמר בהארץ, עד שטר"פ ימצא מקור טוב יותר. דוד שי 17:57, 28 ינואר 2006 (UTC)
לא הבנת את דבריי, אני למדתי כבר ממזמן שצריך להיזהר מאוד מכלי תקשורת המצטטים אחד את השני. אני לא מוכן לקבל את הכנסת מה שכתוב איפה בצורתו הנוכחית לפני שאני רואה את הכתבה בהארץ, לא למותר לציין כי בנושאים הללו צריך לקרוא את כל הכתבה בהארץ שלעיתים קרובות הקשר בינה לבין הכותרת ופסקת הפתיחה (שנכתבים בעיקרם ע"י העורך) הוא מקרי בהחלט. טרול רפאים 18:04, 28 ינואר 2006 (UTC)
אני מסכים עם העקרונות שאתה מציג, ובכל זאת המאמר של עקיבא אלדר בהארץ מציג עובדות, ואינו מאמר פובליציסטי, ולכן ראוי להשאירו. הדברים שכתבתי לא התייחסו לדבריך אלא לדברי עדן יהודה שקדמו להם, ולניסוח המוזר שנתן לידיעה בערך. דוד שי 18:17, 28 ינואר 2006 (UTC)
אני מסכים עם דוד שי. גילגמש שיחה 18:35, 28 ינואר 2006 (UTC)
לדוד, אם אתה מסכים אז למה החזרת את הטענה, כאמור אין פה קישור ישיר להארץ, אם יהיה ובאמת זה מה שכתוב בכתבה, יהיה ניתן להחזיר בינתיים הכתבה בנענע מפוקפקת בעיני. אני זוכר במעורפל את הכתבה בהארץ ועד כמה שלי זכור זאת היתה אחת מהכתבות עם הסתירה הגדולה ביותר בין הכותרת לבין התוכן שראיתי (זאת גם הסיבה למה אני זוכר אותה בכלל) ואני חושד שנענע פשוט לא טרחו לקרוא את כולה. צריך למצוא את הכתבה המקורית ועד אז למחוק את הטקסט מכאן. טרול רפאים 19:53, 28 ינואר 2006 (UTC)
ירדתי לסוף דעתך. החלפתי את הקישור לנענע בקישור לידיעה נוספת בהארץ, והסרתי משפט שאין לו בסיס בהן. מתברר שבכל זאת היה צדק בדבריו של עדן יהודה. דוד שי 21:56, 28 ינואר 2006 (UTC)
הניסוח הנוכחי מקובל עלי, למרות שיש בסיס רציני לחשד שהבעלים של האדמות מכר אותם ואחר מכר לתושבי הכפר לוקשים... טרול רפאים 22:24, 28 ינואר 2006 (UTC)


דרישת דיון מחודש

אני מעוניין בדיון מחודש בעניין המביש הזה שבקריאת מקומות מגורים "התנחלויות". "התנחלויות הוא שם כולל המקובל בקרב חלק מהציבור הישראלי ליישובים שהוקמו מעבר לקו הירוק" - זה מה שכתוב בוויקיפדיה עצמה בערך "התנחלות". אז למה שלא נכתוב מהיום ביטויים שמקובלים על חלק מהציבור, ואינם מושגים רשמיים?! אני בכלל מוחה על זה שכותבים "מתנחלים" על אנשים שגרים מחוץ לקו הירוק. מתנחל זה סטיגמה, לא הגדרה מקצועית.

אנציקלופדיה מקצועית (לזה וויקיפדיה שואפת להיות) לא יכולה להפריד בין ישוב לישוב ולשנות את ההגדרה של הישוב על פי המגורים באזור מסוים.

השמאלנים אומרים "מתנחל" "התנחלות, ואין זו סיבה שיכתבו כך באנציקלופדיה.

למה לא לקרוא לכפרים ערביים "מקומות שגרים בהם ערבים"?

התנחלות זה ביטוי, לא הגדרה. וביטוי לא שמים באנציקלופדיה.

אני מבקש לפתוח דיון מחודש בעניין, ולהביע את עמדתי בעניין, ולהצביע בעניין הזה מחדש.

עדן יהודה 15:53, 2 פברואר 2006 (UTC).

למה שנפתח מחדש את הדיון? כי כבוד עדן יהודה החליט? נניח שאנחנו עושים לך הנחה, ואומרים שקיבלנו את זה שלא היית פה כשהצביעו ולכן נקבל את הצבעתך. עדיין הצבעתך לא תטה את הכף, ככה שאין לך מה להרגיש מקופח - אם היית מצביע, התוצאה לא הייתה משתנה. נדב 16:19, 2 פברואר 2006 (UTC)
אין כל סיבה לפתוח מחדש את הדיון. יש לזכור שהמלה "מתנחל" אינה אלא קיצור מקובל למשפט "שליחו של הקב"ה לקיום הבטחתו לאברהם", כך שזהו כבוד גדול, ולחלוטין לא סטיגמה. ההבחנה בין יישוב ממזרח לקו הירוק ליישוב ממערב לו היא הבחנה עובדתית, ואת המשמעות הערכית ייתן כל קורא כאוות נפשו. דוד שי 18:28, 2 פברואר 2006 (UTC)
סליחה, לא אמרתי כי "כבודי" החלטתי. אני מעוניין בכך, ואין גם אף סיבה שלא. בסופו של דבר זה דמוקרטיה. ההבחנה בין ישוב לישוב לא נחוצה.

אני בעד לפתוח הצבעה חדשה, והצעתי שלי היא כזאת: "מודיעין עילית היא ישוב ישראלי הקרוי התנחלות", וכך בכל הישובים האחרים שמעבר לקו הירוק. עדן 17:58, 4 פברואר 2006 (UTC)

אין אפשרות כזאת בינתיים, לא עברו חודשיים מתום ההצבעה. טרול רפאים 19:09, 4 פברואר 2006 (UTC)
אבל זה סוג של הצבעה חדשה עם הצעה חדשה. עדן 20:32, 4 פברואר 2006 (UTC)
זה לא מספיק רחוק, הצבעה כזאת תיפסל על הסף ובצדק. טרול רפאים 20:43, 4 פברואר 2006 (UTC)
אם היא תפסל על הסף זה לא משנה. איך אני יוצר הצבעה? זה דמוקרטיה, זה הצבעה שונה, וזה זכותי. עדן 19:18, 5 פברואר 2006 (UTC)

יודע מה, עשיתי שינויים קטנים בהגדרה של כפר ערבי. שים לב לערכים הבאים: אבו גוש, טורעאן, כפר קאסם, בועיינה-נוג'ידאת, ושפרעם. אתה רוצה שאמשיך, או שזה מספיק לך? עדן 09:41, 6 פברואר 2006 (UTC)

כיוון שלא עשו הצבעה על ההצבעות של פרלמנט ויקיפדיה, איני רואה שום מניעה לחלוק עליהם. והנכם מוזמנים להילחם בי בכל אמצעי שתראו לנכון, וכנ"ל אני. אחרי התחלה לוחמנית זו, אסביר את עצמי: העיר מודיעין עילית הינה בחלקה התנחלות. חלק נמצא בתוך הקו הירוק, וחלק לא. וגם אם נניח שהיא התנחלות, אין זה סותר שהיא עיר. דהיינו: צריכים למצוא ניסוח מגשר שיבהיר את עצם היותה עיר, וחוץ מזה שבחלקה התנחלות. הרצון לקרוא לה דווקא התנחלות במקום המילה עיר - שהרי אין קשר בין המונחים, ואם באינציקלופדיה עסקינן, מתפקידנו להגדיר מונחים כראוי- נובע, לדעתי, מהתנהגות מתלהמת ולא ראויה, (ואתם יכולים לחלוק עלי). לפיכך, אתם מוזמנים להציע הצעות שונות איך ליישב את ההגדרה הנכונה, ולא 'סתם' לכתוב לפי דעות פוליטיות. ניצוצות 17:23, 17 ביולי 2011 (IDT)

לפי מה שאני יודע (ובדקתי בגוגל מפות) מודיעין עילית כולה נמצאת מחוץ לקו הירוק (אולי חלק משטח השיפוט (הלא בנוי) נמצא בשטח ההפקר). אם יש לך מקור לדעה אחרת אנא ציין אותה.
העובדה שמודיעין עילית היא עיר מופיעה במילה הראשונה בערך.
ההחלטות של הפרלמנט בויקיפדיה בהחלט לא מחיבות אותך, בזמן שאתה לא כותב בויקיפדיה. אם ברצונך להפגין עם שלטים "מודיעין עילית היא לא התנחלות" או "ויקיפדיה הם סמולנים קיצוניים", אתה מוזמן לעשות את זה בצומת הקרוב לביתך (או ב'כיכר השבטים'). כמו כן אתה מוזמן לפתוח אתר מתחרה בו דעותיך יקבעו בצורה מוחלטת. כל זמן שהחלטת כן לכתוב ולקרוא בויקיפדיה אתה תאלץ לכבד את החלטות הפרלמנט.
דרך אגב, גם אץני חשב שההגדרה של מודיעין עילית כהתנחלות היא שגויה, אבל אני נאלץ לכבד את ההחלטה.
והערה אחרונה כויקיפד חדש כדאי לך לכתוב בצורה מכובדת ולהימנע מהתנהגות מתלהמת ולא ראויה, אחרת, לפי נסיוני, ימיך בויקיפדיה ספורים, תעזוב בטריקת דלת או שתחסם.--ישר23 - שיחה 18:47, 17 ביולי 2011 (IDT)

תמיד אפשר לכתוב תחת משתמש אחר או סתם באופן אקראי. אפשר כמובן לחסום את הדף. לשיקולכם.

ישיבות ומוסדות אחרים בעיר[עריכת קוד מקור]

עיקר הקמתה של מודיעין עלית היתה לשם מוסדות החינוך שבה,כמו ישיבת מיר שהיום מאוד נחשבים בציבור. יש יותר להמקד בנושא, במקום להיכנס לויכוחים פוליטיים. סיני 21:36, 28 ינואר 2006 (UTC)

בבקשה, הרחב בעניינים אלה. דוד שי 22:01, 28 ינואר 2006 (UTC)

אחד המוסדות המרכזיים בעיר הוא תלמוד תורה עמל התורה, לומדים בו מאות תלמידים, המוסד הוקם בשנת תשנ"ז - 1997. בראש המוסד עומד איש החינוך הרב מאיר רוז, מחבר הספרים מאורות המגילה ומאורות ההגדה. הערה: עמל התורה הינו אחד התתי"ם היותר קטנים בעיר.

ממערב או מזרח לקו הירוק?[עריכת קוד מקור]

מהערך משתמע שמודיעין עילית נמצאת ממזרח לקו הירוק, אולם במפה בהארץ היא ממוקמת ממערב[1] לקו, מה נכון?--איש המרק 07:33, 29 ינואר 2006 (UTC)

היא נמצאת מזרחית טיפה לקו הירוק, אבל אם למודיעין עילית אפשר לקרוא התנחלות אז כך גם לעיר מודיעין עצמה לרבות מכבים ורעות שממש נושקות לקו הירוק וכביש הגישה המרכזי באזור - כביש 443 - חורג מהקו הירוק לסירוגין. לפי ההגדרות של השמאל הקיצוני - שמשום מה זכו בהצבעת הפרלמנט - גם מבשרת ציון היא התנחלות (יש רחוב אחד שנמצא מחוץ לקו הירוק). בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 07:43, 29 ינואר 2006 (UTC)
כתבתי כבר בדף שיחתו של דוד שי ואכתוב גם פה. אי אפשר לשלב את הערך בקט' "יישובים ביהודה ושומרון" כי היא הולכת להימחק. יש רק שתי אופציות: "התנחלויות ביהודה ושומרון" או "יישובים בישראל" אין לי בעיה עם אף אחת מהן, אבל צריך להוציא את הערך מהקט' של "יישובים ביהודה ושומרון". גילגמש שיחה 07:53, 29 ינואר 2006 (UTC)
לא הבנתי באיזה הצבעה בפרלמנט השמאל הרדיקלי זכה? ואין ספק שזאת התנחלות, והיא צריכה להכלל בערך "התנחלויות ביהודה ושומרון". אין לי מושג לגבי מכבים ורעות. Odonian 08:06, 29 ינואר 2006 (UTC)
אגב, היא גם מוקמת על אדמות של הכפר הפלסטיני בילעין שהופקעו...אז אין ספק שזאת התנחלות... Odonian 08:09, 29 ינואר 2006 (UTC)
רגע, רגע בהצבעה הוחלט גם שיהיה דין מיוחד לערכים בעייתיים. אין לי בעיה לכלול את הערך הזה בקט' של היישובים בישראל ולא בהתנחלויות. גילגמש שיחה 08:10, 29 ינואר 2006 (UTC)
בכל המקורות זה מופיע בתור התנחלות. האדמות של ההתנחלות הזאת הופקעו מכפר פלסטיני. מה עוד צריך?? Odonian 08:17, 29 ינואר 2006 (UTC)
אין שום בעיה, איפה אתה גר? מה הסיכויים שהיישוב לא יושב על אדמות של כפר ערבי ש"נגזלו"? הסיכוי אפסי ביותר. טרול רפאים 15:32, 29 ינואר 2006 (UTC)
לא שזה רלוונטי, אבל קרית חיים. על איזה כפר ערבי אני יושב? Odonian 21:38, 29 ינואר 2006 (UTC)
אתה משלה את עצמך שזה לא רלוונטי, למרבה הצער הפלסטינים לא ממש מסכימים איתך. למיטב זכרוני, קריית חיים יושבת ברובה על אדמות כורדני שהוכרזו כאדמות נפקדים (או בעברית, מדינת ישראל גנבה אותם באופן חוקי מהבעלים). אבל אל תתפוס אותי במילה. טרול רפאים 22:05, 29 ינואר 2006 (UTC)

מת'נייט, אין הגדרה של "טיפה מ" בחוק. לפיכך, מודיעין עילית היא התנחלות גם אם היא נמצאת "רק" 30 מטר מהגבול מצידו המזרחי, ומודיעין עצמה איננה התנחלות גם אם היא נמצאת 2 ס"מ מהגבול מצידו המערבי. לא מדובר פה בדעה, אלא בעובדה. צ'סשיחה 14:50, 29 ינואר 2006 (UTC)

ודאי שיש. ישנו מה שהיה שטח ההפקר. למיטב זכרוני מכבים נמצאת חלקה בשטח ההפקר, בעוד רעות היא כולה בשטח מדינת ישראל והכפר הסמוך בית סירא נמצא מעבר לקו הירוק. כבר אמרתי פעם משהו במזנון על זהירות מלקבוע עובדות בתחומים שאתם לא לגמרי מבינים בהם, לא? ערןב 14:59, 29 ינואר 2006 (UTC)
אתה צודק, אני חוזר בי. אבל בוא נהיה מציאותיים - נראה שהטענה המרכזית של מת'נייט מתבססת על "היישוב מספיק קרוב לקו, אז בואו נכליל גם אותו כיישוב ולא כהתנחלות" ולא על נקודת מבט משפטית. הרי אפשר גם לומר ששטח ההפקר גם הוא שרירותי וקטן מידי וכי אין לכלול יישובים כהתנחלויות אם הם במרחק סביר משטח ההפקר (וכאן נוצר בדיוק פרדוקס הערימה - מרחק של כמה ס"מ הופך יישוב להתנחלות?). צ'סשיחה 15:14, 29 ינואר 2006 (UTC)
כל ההתעקשות הזו על האבחנה בין התנחלויות ללא-התנחלויות היא בעוכרינו. בזמנו בדיון הסברתי שהמושג התנחלות הוא מושג חברתי (שכולל את הישובים ביו"ש ועזה, אבל לא כולל את ישובי הבקעה למשל, או את ישובי הגולן, וכולל את ישובי גוש עציון למרות שהיו קיימים לפני קום המדינה. ומה שהכי מצחיק זה שפעם המתנחלים התגאו בכינוי הזה, והיום זה הפך אצלם לכינוי גנאי כאילו הם לא בקונצנזוס. איך שגלגל מסתובב לו...). זה מה שקורה כשעושים מהוויקיפדיה קרדום פוליטי לחפור בו (ואגב, לדעתי דווקא מת'נייט עושה זאת פעם אחר פעם, אבל הפעם הקרדום הוא דווקא משמאל). נו שוין. בסוף נתבגר. ערןב 15:17, 29 ינואר 2006 (UTC)

עדכון עדכני[עריכת קוד מקור]

האם ניתן להוסיף סטטיסטיקות עדכניים של שנת 2005-06 ולא נתונים מ 2001-2003 תודה רבה

"ראוי לציין שהרבה צרכים מינימליים אין בעיר בצורה אנושית. ולמשל נושא התחבורה בחמש השנים האחרונות, שנקבע באופן שרירותי ע"י הארכת המכרז של משרד התחבורה ללא שום הצדקה, מנוהל ע"י חברת "סופרבוס" שמשתמשת באוטובוסים לא ראויים לשימוש, כמו גם אוטובוסים עירוניים לנסיעה בין עירונית, אינה עומדת בלוח הזמנים וכדומה. ומבחינה זו קשים מאד המגורים בעיר." כל החלק הזה הוא גם לא נייטרלי וגם אין לו מקורת למישהו יש בעיה שאני יסיר?

אם כבר עדכון[עריכת קוד מקור]

היישוב לא נוסד ב2006,למה לא מתקנים את זה? וגם-למה כל נתון הוא מזמן אחר ולא מוחקים את הקודמים?זרח 16:55, 29 ביולי 2007/ מודיעין עיליתhttp://mody.fav.co.il/ האתר של מודיעין עילית

אין כל תוכן באתר הזה, זולת הודעה על הרצאה של אמנון יצחק. יחסיות האמת • כ"ג באדר ה'תשס"ט 10:34:27

מה זה אנציקלופדיה לביטי דעות השמאל?[עריכת קוד מקור]

מה זה החוצפה הזו!!! מודיעין עילית איננה התנחלות מזמן הישוב נקבע כעיר לכל דבר וענין אבקש לשנות זאת הערך צריך להיות נקי מדעות פוליטיות ולהכתב כפי שהמציאות מכתיבה

הויקיפדיה היא בעלת אורינטציה ימנית מאד ודתית מאד. מודיעין עילית היא התנחלות היושבת על אדמות גזולות של פלסטינים וצריך לציין זאת. וינברג - שיחה 16:00, 28 ביוני 2010 (IDT)
לקרוא ליישוב יהודי התנחלות זה חידוש של ספר יהושע, לא של שלום עכשיו (בימינו הראשונים להשתמש במושג בקשר ליש"ע היו דווקא מחדשי היישוב היהודי בחברון), אז אין מניעה להשתמש בשם זה. בנוגע לסיפא של דברי וינברג - בערך מצויינת בעייה רק לגבי שכונה אחת (מתתיהו מזרח). רוב העיר בנויה לכאורה על קרקעות מדינה כשרות למהדרין. ‏DGtal‏ 16:05, 28 ביוני 2010 (IDT)

מידע ללא מקור[עריכת קוד מקור]

הוסר לאחר חודש ושבוע:

" אך עם זאת נקבע כי הבנייה במקום חוקית והותר המשך האיכלוס שעוכב במשך למעלה משנה וחצי. כיום נמשכת האצת הבניה במקום חרף התנגדות התושבים הפלסטיניים ביישובים הסמוכים."

יוסאריאןשיחה 09:38, 15 בדצמבר 2010 (IST)

לאיזה פרט אתה מבקש מקור:
  • לזה שנקבע שהבניה חוקית, ראה בפסק דין זה.
  • לזה שהותר המשך האכלוס, גם זה שם (סעיף 20) "כפועל יוצא מבוטלים צווי הביניים".
  • לזה שהאכלוס עוכב שנה וחצי, צו הביניים שאוסר את האיכלוס ניתן ב-6/1/2006 ופסק הדין שהתיר ניתן ב-5/9/2007, לפי חשבוני שנה ושמונה חודשים.
  • לזה שנמשכת הבניה (המילה האצת ללא ספק מיותרת), צא לשטח ותראה.
  • לזה שהתושבים הפלסטיניים ביישובים הסמוכים מתנגדים, אין לי מקור, אבל זה הגיוני ללא ספק (אולי חוץ מאלו שעובדים שם בבניה).
לאור הנ"ל אני מציע את הנוסח "אך עם זאת נקבע כי הבנייה במקום חוקית והותר המשך האיכלוס שעוכב במשך למעלה משנה וחצי. כיום נמשכת הבניה במקום."
ישר23 - שיחה 11:23, 15 בדצמבר 2010 (IST)
נדמה לי שפסק הדין מאשש גם את התנגדות השכנים הפלסטיניים. אני מחזיר את המשפט, תודה על הסימוכין. יוסאריאןשיחה 11:31, 15 בדצמבר 2010 (IST)
הוספתי כמה פרטים והשמטתי אחרים לאחר קריאת תקציר פסק הדין (שמופיע בתחילתו). אפשר אולי להרחיב לאחר קריאת כולו או פסקי דין אחרים. יוסאריאןשיחה 11:39, 15 בדצמבר 2010 (IST)
עשיתי מספר שינוים קלים כדי לכלול גם את טענות הבעלות על הקרקע, שנדחו סופית (חוץ משתי מובלעות) בעתירה זו.ישר23 - שיחה 17:40, 15 בדצמבר 2010 (IST)

הכינוי קרית ספר[עריכת קוד מקור]

למה הכינוי 'קרית ספר' לא מוזכר בערך? --שיע(שיחה) • כ"ו באייר ה'תשע"א • 17:41, 30 במאי 2011 (IDT)

הוא מוזכר בפרק ההיסטוריה בהרחבה ובקצרה כשם אחת השכונות. ראוי לציין אותו גם בפרק הפתיחה. אוסיף. ‏DGtal‏ 17:45, 30 במאי 2011 (IDT)
בוצע בוצע --שיע(שיחה) • כ"ו באייר ה'תשע"א • 18:27, 30 במאי 2011 (IDT)
ממש מגוחך להוסיף את שכונת קרית ספר בערך. היא מוזכרת כאחת השכונות בעיר ואף כשכונה הגדולה והוותיקה והיא גם מוזכרת כשמה ה'לא רשמי' של העיר בעבר אולם כיום אינו שימושי.

אתר האינטרנט[עריכת קוד מקור]

לתיבת המידע נוסף אתר אינטרנט שאינו האתר הרשמי של העירייה. מחקתי את האתר מכמה סיבות.

  • אין טעם לשים בתבנית של העיר אתר שאינו רשמי, המקום לעשות את זה הוא תחת 'קישורים חיצוניים'.
  • האתר המגדיר את עצמו 'האתר של התושבים' ממש אינו כזה, אלא של קבוצה מסויימת שנוהגת בעיקר לתקוף את ההנהגה הקיימת בעיר (אם כי, יאמר לזכותם, הם חושבים שהם מייצגים בכך את תושבי העיר)
  • כמו שאפשר לקשר לשם אפשר גם לקשר לפורום שתחת בחדרי חרדים או למקומות אחרים.

בקיצור הקישור במקומו הנוכחי אינו מוצדק. תחת קישוריים חיצוניים אולי אפשר לקבל.--ישר23 - שיחה 12:00, 5 בספטמבר 2011 (IDT)

החשדות נגד גוטרמן[עריכת קוד מקור]

הורדתי מהערך את הפיסקה הבאה:

ב-10 במאי 2010 הודיעה המשטרה כי לאחר חקירה ממושכת של יחידת יאח"ה - להב 433, היא ממליצה על הגשת כתב אישום נגד ראש העיר יעקב גוטרמן וסגנו גדעון הכהן בחשד לאיומים על מתמודדים נוספים כדי שיסירו את מועמדותם נגדו בבחירות 2008. בינואר 2012 הודיעה הפרקליטות על סגירת התיק מחוסר ראיות.

אם נכון הדבר (ויש כנראה מקור) שהפרקליטות החליטה לסגור את התיק נראה לי שאין לזה יותר חשיבות בערך. כשיהיה ערך על יעקב גוטרמן בעצמו יהיה לזה מקום שם.--ישר23 - שיחה 13:16, 6 בפברואר 2012 (IST)

לא התנחלות[עריכת קוד מקור]

על אף הדעות המנוגדות שהובעו כאן בנושא הגדרתה של מודיעין עילית כהתנחלות, ראיתי לנכון לתקן. אסמכתא לתיקון בקישור הבא: http://www.tog.co.il/he/Jew.aspx?id=219 Modelite - שיחה 13:53, 23 בדצמבר 2012 (IST)

זה פשוט לא נכון. זו התנחלות גם אם היא לא מהזן הקלאסי. ‏DGtal‏ 14:01, 23 בדצמבר 2012 (IST)
ראה ויקיפדיה:פרלמנט/ארכיון 7#התנחלויות. אהרן - שיחה 14:09, 23 בדצמבר 2012 (IST)
לדיגיטל - נכון או לא נכון - לכתוב בתחילת פסקת הפתיחה של העיר "מודיעין עילית היא התנחלות" זה לחלוטין לא מתקבל על הדעת. המבחן הראשוני לכך יהיה בגוגל שם תראה שהמונח התנחלות אינו מוצמד לשמה של העיר. כרגע ערכתי מבחן גוגל, אז ככה, "מודיעין עילית" מקבל 938,000 איזכורים, בעוד "ההתנחלות מודיעין עילית" מופיע רק 8,630 פעם.--יעקב455 - שיחה 19:49, 3 בינואר 2013 (IST)
לאהרן: נראה לי שצריך לפתוח דיון חדש בענין, כבר עברו למעלה מחמש שנים מאז ההחלטה הקודמת. מצד אחד יש הרבה ישובים מעבר לקו הירוק שהכינוי המקובל שלהם הוא התנחלות וזאת על רקע ההזכרה של הישוב, כמו חיכוחים עם האוכלוסיה הערבית באזור או כוחות צבא ששומרים על הישוב או כשמדובר על מו"מ על פינוי התנחלויות, בישובים שכאלה באמת מתקבע לישוב הכינוי התנחלות, אבל במודיעין עילית ומעלה אדומים ואפילו אריאל שהם ערים גדולות בדרך כלל לא שייך הכינוי התנחלות.
שנית גם אם שייך הכינוי התנחלות לפעמים לאריאל, מודיעין עילית ומעלה אדומים, עדיין זה לא אומר שהכינוי האנציקלופדי הראשוני שלהם הוא כזה, בזמן שיש חומר אנציקלופדי חשוב לפני כן (כמו עצם זה שמודיעין עילית היא עיר חרדית).--יעקב455 - שיחה 19:49, 3 בינואר 2013 (IST)
התיאור "התנחלות" אינו כינוי גנאי שיש להסירו, וגם לא מצב שעובר לאחר צבירת ותק או אוכלוסיה מספיק גדולים. מדובר במבחן גאוגרפי פשוט, ולפיו מודיעין עילית היא התנחלות. דוד שי - שיחה 21:26, 3 בינואר 2013 (IST)
מאיפה מגיע הכלל של מבחן גיאוגרפי ? א. אם זה כ"כ פשוט אז עבור מה הומצא המונח התנחלות, ב. "התנחלות" בא לתאר מצב מסוים של ישוב - הקונפליקט והמתח של ישובים יהודים באיזור ערבי, מה שלא קיים במודיעין עילית שמעולם לא התרחש בה אירוע לאומני וזוהי עיר רגילה לחלוטין.--יעקב455 - שיחה 18:48, 5 בינואר 2013 (IST)
המונח התנחלות נולד, בהקשר הישראלי (נתעלם מספר יהושע), בשנת 1968, הרבה לפני שמישהו חלם על אנתפאדות או אפילו ידויי אבנים. התגובה שלך מבוססת על תפיסה מסויימת (ונפוצה לצערי) של המושג התנחלות, אבל יש הגדרה רחבה וטכנית הרבה יותר של המושג, ובמודיעין עילית עומדת בכבוד בהגדרת יישוב ישראלי מעבר לקו הירוק. ‏DGtal‏ 01:22, 7 בינואר 2013 (IST)
המונח התנחלות נולד, גם במובנו הישראלי, הרבה לפני 1968, כמו שניתן לראות בערך בפסקה על מעמדם של המושגים "התנחלות" ו"מתנחלים". למרות שאני לא תומך בהחלטת הפרלמנט, לקרוא לכל ישוב ישראלי ביו"ש התנחלות, אני יכול להבין ולקבל אותה. לי מפריעה העובדה שזו הפכה להיות ההגדרה העיקרית של הערך, שאסור לוותר עליה. מה שמביא למשפט כמו "ביתר עילית היא התנחלות ועיר" או לכך ששם הערך לא מופיע מיד בתחילת הערך (כמו בערך הזה).--ישר23 - שיחה 10:21, 7 בינואר 2013 (IST)
אכן יש מקום לקביעת הגדרה גורפת לכל מקבץ מסויים של יישובים, האם התנחלות/התיישבות או כל הגדרה אחרת. הפרלמנט אמר את דברו (אם כי סביר להניח שבמידה ותהיה הצבעה חוזרת עלול מאד להיות שינוי, אבל לא כאן המקום) ומשום כך מודיעין עילית זו התנחלות (והתנחלתם אותם לבניכם.....). הערת דברי ישר23 בקשר ל"קידוש" המילה ביחס לכל התנחלות צודקת • חיים 7 • (שיחה) • כ"ה בטבת ה'תשע"ג • 12:19, 7 בינואר 2013 (IST)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 14:11, 4 במאי 2013 (IDT)

דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

בשנת 2014 חב' קווים היא חב' האוטבוסים בעיר ולא חב' סופרבוס דווח על ידי: שלומי הורביץ 37.60.42.214 00:45, 22 באוגוסט 2014 (IDT)

עודכן. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 22:26, 8 בספטמבר 2014 (IDT)


עידכון[עריכת קוד מקור]

גני מודיעין עבר השנה למועצה אזורית בנימין 132.71.108.9 17:22, 22 באוקטובר 2015 (IDT)

משוב מ-9 בנובמבר 2015[עריכת קוד מקור]

נא לציין עוד 3 חסידיות שאינם מעודכנים. רחמסטריווקא.פינסק קרלין. מתמידים. שממוקמים בעיר מודיעין עילית 46.210.140.96 23:44, 10 בנובמבר 2015 (IST)

איילת השחר?![עריכת קוד מקור]

איך אפשר לקרוא לעיר בשם שכבר קיים לקיבוץ בצפון?! ברור שזו החלטה סמלית שלא תוכל להתקבל לעולם. Biegel - שיחה 06:46, 3 בספטמבר 2018 (IDT)

פירוט יתר בסעיף "מוסדות החינוך"[עריכת קוד מקור]

מלבד שלושה או ארבעה מוסדות חינוך שיש עליהם ערך, מפורטים בערך כרגע כל הישיבות, חלקן קטנות עם 100 או 120 תלמידים. (דבר המקביל לבית ספר עם שלוש או ארבע כיתות). בערכים אחרים על ערים, לא מוזכרים כל בתי הספר הקטנים עם 3-4 כיתות. מדובר כאן בפירוט יתר שאינו אנציקלופדי ואינו מתאים. אשמח לשמוע את עמדת העורכים. בברכה, דני. Danny-wשיחה 10:31, 4 במאי 2019 (IDT)

אופי העיר[עריכת קוד מקור]

אופי העיר מודעין עלית הוא אופי שמרני למדי, ומאוד בדלני לדוגמה לא תמצאו בעיר מסעדות לשבת לאכול (יש מסקימום פיציות וטוסטידות), וזה משום שרוב תושבי העיר הינם אברכים שחיים באיכות חיים מאוד נמוכ, וע"כ אין דרישה לזה, 2A01:6500:A052:6FF9:7535:67A5:4096:9D35 02:18, 7 ביולי 2019 (IDT)