שיחה:מיכאל ברקאי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

האם מישהו יודע למה התאבד? יעקב בויקי 13:24, 9 בינואר 2007 (IST)

את השנים האחרונות הוא העביר אחרי הפרישה על יאכטה בקריבים, אחד ההישגים הנחשבים של בן כספית הוא ראיון שהצליח להוציא ממנו, ברקאי התאבד, ככל הנראה, בשעה שכבר גסס ממחלה קשה ----‏sir kiss שיחה 14:36, 9 בינואר 2007 (IST)

שיניתי מילה בנוסח כדי שתתאם את החלק האחרון של הערתך.
בעניין היאכטה בקריביים, זה לא מדויק ועל כן אני ממליץ לא להוסיף זאת לערך. אם העניין נראה למישהו חשוב אני ממליץ לפתוח כאן דיון בעניין, אבל מאחר ומדובר בתקופה בה היה אדם פרטי לחלוטין אני ממליץ לא להכנס לזה בכלל. נ מהמוסד 01:00, 1 באפריל 2007 (IDT)

התיאור של היציאה לקרב לטקיה מוזר בעיני. הרושם שנוצר מהטקסט הוא שברקאי פעל על דעת עצמו, בניגוד לעמדת מפקדת חיל הים. זה לא סביר בעיני. יש לנצח בצורה שתבהיר מה באמת קרה שם. דוד שי 07:37, 1 באפריל 2007 (IDT)

זה לא רחוק ממה שהיה. הוא לא סרב פקודה או משהו כזה, אבל הוא פשוט יצא עם הספינות ולא נתן למי שהתנגד (והיו כאלה) הזדמנות להגיב. על כל פנים, לא מצאתי שום דבר בכתב שמאשש זאת. על כן שיניתי את הנוסח. אם ימצא משהו בהמשך נחזור לנוסח המקורי. נ מהמוסד 16:06, 1 באפריל 2007 (IDT)

"תקיפת" החיילת- הייתה העמדה לדין בגין אונס[עריכת קוד מקור]

רק לי מפריעה העובדה שאת פסק הדין במשפטו מזכירים במילה כמעט??

מהקריאה של הערך נותרת הרגשה של דמות הירואית, מעין מיתוס כמעט. האמת היא שמדובר באדם שהועמד לדין בפני בית דין צבאי, על א-ו-נ-ס של חיילת, ולא על תקיפה!

הזיכוי היה משום שלא הייתה ראייה שתסייע להוכיח את האונס מלבד עדותה של המתלוננת, כפי שנדרש אז על פי החוק (בינתיים דרישת הסיוע בוטלה), אבל השופטים הוסיפו וציינו כי האמינו למתלוננת, והסיבה היחידה לזיכוי היא משום שלא היה סיוע לעדותה.

ההרגשה שלי היא שאנו נוטים לפעמים ליפות את הדברים כשמדובר באנשים שעשו רבות עבור המדינה, ולדעתי זו אחת הרעות החולות אצלינו.

מיכאל ברקאי אולי זוכה, אך יש לזכור שהמקרה שלו הוביל לשינוי משפטי: לביטול דרישת הראייה המסייעת להוכחת מקרי אונס!!

הייתה לכך סיבה , והשופטים ביטאו אותה היטב באמירה הנ"ל. ואף אם נאמר כי מיכאל ברקאי זוכה ממילא, הרי שהוא זוכה מחמת הספק, וראוי לציין לפחות מהי האשמה האמיתית בגינה הועמד לדין. כי-

כן, מיכאל ברקאי עשה רבות בשביל המדינה, וכן, בעניינים שדווקא מפורטים היטב בערך כבודו במקומו מונח, אך- הוא הועמד לדין באשמת אונס, ולמרות שהשופטים האמינו למתלוננת, הם לא יכלו להרשיע אותו בגלל דרישה בדין שבוטלה כיום.

לכן, ולאור הדיוק בכל שאר העובדות, אני חושבת שלפחות דיוק בהאשמה שעמדה לפניו תהייה ראויה.

האם תוכלי להביא אסמכתא לדבריך? בפרט כוונתי לאישום באונס, לנסיבות הזיכוי, ולחוק ששונה. דוד שי 23:58, 30 ביולי 2007 (IDT)

יום מותו[עריכת קוד מקור]

באתר צה"ל מופיע יום מותו ב-29 במאי 1999 (אזכרה לזכרו של אלוף (מיל') מיכאל ברקאי). אף שבמספר מקומות מופיע יום מותו, יום קודם, אז התגלו שרידי הצוללת דקר.--‏Golf Bravo‏ 17:01, 19 בינואר 2008 (IST)

יום המות נבדק והינו 28 מאי 1999 מציאת הצוללת דקר. באותו יום ששי התקשרו אנשי מספן כוח אדם עם כל המשפחות. מפקד חיל הים אלכס טל דיבר אישית עם ברקאי ועם משפחתו של מפקד הדקר יעקב רענן ז"ל. קודקוד צהוב - שיחה 21:27, 4 בספטמבר 2012 (IDT)

מרשימת ההמתנה[עריכת קוד מקור]

הייתי רוצה לראות קצת יותר על מה הוא עשה לפני ואחרי הצבא. כרגע סביר. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 01:04, 22 במאי 2008 (IDT)

לא ממש קראתי, אבל לא נראה לי סביר לפטור התאבדות של בן אדם בחצי משפט. נוי - שיחה 17:16, 24 במאי 2008 (IDT)
מציע שתקרא ותראה את מכלול הסיבות שייתכן והובילו לכך - הדחתו מהצבא, מחלת הסרטן ואובדן אחיו. ראשית, כמו בכל מקרה התאבדות, הרי לא מצופה מאיתנו שנדע מה הביא אדם לעשות מעשה שכזה. שנית, כמו בכל תגובה לגופו של ערך, כן מצופה מאיתנו שנקרא את הערך בטרם נגיב. ‏Wierzba‏ • שיחהמחכה לך פרס • 17:38, 24 במאי 2008 (IDT)
אני מצטער, פשוט רפרפתי על הערך כדי לראות אם הוא מעניין אותי והשורה האחת שהוקדשה לזה צדה את עיני. נוי - שיחה 20:30, 24 במאי 2008 (IDT)
עם כל הכבוד לתרומתו למדינה, האשמה באונס חיילת וזה עוד בשנות השבעים, כשהנורמות היו רופפות בהרבה מהיום והחברה מאוד שוביניסטית - פוסלות אותו מלהיות מומלץ.
מעבר לכך, הערך כתוב טוב ובהחלט ראוי לכתוב ערך ארוך ומפורט על כל מפקד חיל ים, יש להם חלק נכבד בהיסטוריה של מדינת ישראל, אך איני רוצה שאדם שדבק בו יותר מרבב יתנוסס בעמוד הראשון שלנו צחי לרנר - שיחה 20:33, 24 במאי 2008 (IDT)
להבדיל אלפי הבדלות, מסב את תשומת לבך לערך המומלץ אדולף היטלר.
יש להבחין בין תוכן הערך לבין איכותו, מה גם שהערך מהווה דוגמה להעדר הסובלנות הממלכתית כלפי תופעות מהסוג המדובר. ‏Wierzba‏ • שיחהמחכה לך פרס • 20:50, 24 במאי 2008 (IDT)
לא קראתי את הערך היטלר, איני יודע אם הוא ראוי או לא מבחינת כתיבתו. בכל מקרה, היטלר הוא אחד האנשים המשפיעים ביותר בתולדות האנושות, וזאת בצורה שלילית ביותר. באופן כללי הייתי מעדיף יותר ערכים על אנשים ומוסדות התורמים לחברה ופחות על אלו שמזיקים לה. מומלצות צריכה לכלול (בצד רמת כתיבה) מידת חשיבות גם כן ואם מידת החשיבות היא קטנה יחסית שיקולי מוסר צריכים להילקח בחשבון כמטי הכף לכאן או לכאן (אני כמובן מדבר על מומלצות, אין ספק בכלל שברקאי זכאי לערך ארוך ומפורט) צחי לרנר - שיחה 20:58, 24 במאי 2008 (IDT)

יש להוסיף לערך את תבנית: חייל. תומר - שיחה 22:50, 24 במאי 2008 (IDT)