שיחה:מכונה וירטואלית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

קרדיט[עריכת קוד מקור]

לפי רישיון GFDL, ניתן הקרדיט על התוכן שהועבר מ-JVM - כתבו אותו משתמש:Darth.Vader ומשתמש:Gadial. ראו [1]. צהוב עולה 21:34, 18 יולי 2006 (IDT)

משהו[עריכת קוד מקור]

אפליקציית NET. מתורגמת ל-CLI, ומה שמריץ אותה הוא ה-CLR, המקביל ל-JVM. Darth.Vader (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה

טעויות[עריכת קוד מקור]

מאיפה להתחיל לתקן? CLI איננה שפה. שפת הביניים של הדוטנט נקראת MSIL או CIL שמשמעותן Microsoft Intermediate Language ו-Common Intermediate Language, בהתאמה. CLI הוא התקן שקובע מי-מה-מו, וה-dotNET Framework היא מימוש אחד שלו (פרוייקט mono הוא מימוש נוסף, לדוגמה).

המשפט "שמו מרמז על יחודו לעומת רכיב ה-JRE המקביל של ג'אווה: הוא מאפשר לפתח בשפות שונות, כל עוד השפה מהודרת לקובץ היכול לרוץ על ה־CLR" שגוי לחלוטין חסר משמעות באותה מידה. אפשר ליצור bytecode של ג'אווה גם מקוד מקור בשפה שונה מג'אווה (הפתעה הפתעה!). קיימות תוכנות שמקמפלות קוד C ל-java bytecode, וזה גם מה שעושה AspectJ.

תיקנתי. להבא הרשה לעצמך לתקן ישירות בגוף הערך. דוד שי 07:48, 3 אוגוסט 2006 (IDT)

הערות לסדר[עריכת קוד מקור]

מכונות וירטואליות מודרניות, כמו זו של ג'אווה, מהדרות חלקים קריטיים בקוד בזמן טעינת היישום ובזמן ריצתו. לפיכך, הנתיבים הקריטיים בתוכנה רצים במהירות שווה או גדולה יותר מתוכנית שהודרה ישירות, מהטעם הפשוט שבזמן ההידור הדינאמי יש למהדר יותר מידע על פלטפורמת היעד (המעבד) וניתן להפעיל טיוב מסיבי ומדוייק יותר של הוראות המכונה.

הטענות בדבר 'מהירותה של ג'אווה' נשמעו תמיד מכיוונם של חסידי מיקרוסופט, לרוב ללא ביסוס - עד שזו האחרונה שמטה את השטיח מתחת לרגליהם בהכריזה על פלטפורמת DOT NOT שהיא למעשה ג'אווה בשם אחר. 'השם הרע' שיצא לג'אווה בעניין זה הוא בשל מימוש אומלל של הספריות הגראפיות (Swing) בגרסאות המוקדמות של השפה. בגרסא 5 ומעלה, גם בעיה זו נפתרה כמעט לחלוטין וכמו כן יש תחליפים טובים בשוק (SWT) הרצים מהר כמו יישומי UI הכתובים ב-C/C++.

בעניין מערכות זמן אמת - כבר לפני שנים נבנו מערכות זמן אמת רכות ע"ג מכונות וירטואליות. זכורה לטוב חברת OTI שהדגימה אוסילוסקופ הכתוב ב-Smalltalk. בערך נעשתה הטעות הרווחת המסווגת מערכות זמן אמת כמהירות, ולא כך הוא. מערכות זמן אמת אינן מהירות בהכרח אם כי דטרמיניסטיות בתגובתיות שלהן. בג'אווה, ההבעיה היא באיסוף הזבל (GC) שבגרסאות קודמות של ה-JVM מומש כתהליך שאינו תחום בזמן ומקפיא את שאר ה-Threads ב-JVM. עם זאת, בגרסאות חדשות של השפה, יש מנקי-זבל הפועלים בצורה רב-שלבית התחומה בזמן ומאפשרים להריץ מערכות זמן אמת רכות. כמו כן, נמצא בפיתוח (כבר תקופה ארוכה) תקן (JSR-1) שיאפשר לג'אווה לתפקד כפלטפורמה ליישומי זמן אמת. רנדום 21:11, 17 בספטמבר 2006 (IDT)

מערכת ההפעלה[עריכת קוד מקור]

חסרה לי פסקה על תפישת מערכת ההפעלה כמכונה וירטואלית. תומר א. - שיחה 20:45, 30 ביוני 2009 (IDT)

עריכה[עריכת קוד מקור]

הפסקה הראשונה בתוכן מופיעה פעמיים בניסוח מעט שונה.שאר הערך חוזר על עצמו.כדאי לערוך ולסדר את הערך.רונאלדיניו המלך - שיחה 18:43, 24 במרץ 2011 (IST)

מה לגבי דיסק וירטואלי?[עריכת קוד מקור]

כן שייך לפה? לא שייך לפה?

רשת וירטואלית מקומית[עריכת קוד מקור]

לפי דעתי צריך למחוק את כל החלק הזה. הכותב מדבר על VPN, שאינו רשת וירטואלית מקומית, לא קשור למכונות וירטואליות, אינו מכונה 'ענן' וכו'