שיחה:מלאני קליין

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

בסעיף ביוגרפיה כתוב שארנסט ג'ונס הוא מתרגם כתבי פרויד לאנגלית. המתרגם הוא ג'יימס סטרייצי

מקור:http://en.wikipedia.org/wiki/James_Strachey דווח על ידי: עידא בת חיפושאי 84.228.11.159 07:04, 14 ביולי 2014 (IDT)

כתב ארנסט ג'ונס, פסיכואנליטיקן אנגלי, מראשוני חסידיו של פרויד וביוגרף שלו. תודה. Nachum - שיחה 10:03, 14 ביולי 2014 (IDT)


translator[עריכת קוד מקור]

James Beaumont Strachey (/ˈstreɪtʃi/; 26 September 1887, London – 25 April 1967, High Wycombe) was a British psychoanalyst, and, with his wife Alix, a translator of Sigmund Freud into English.

היחס בין הפוזיציות ואשמה[עריכת קוד מקור]

האם הפוזיציות מנוגדות באופן מהופך אחד לשניה (בינאריות, מוציאות אחת את השנייה)? כי ידוע לי שויניקוט קיבל את הרעיון של העמדה הדיכאונית אבל לא את הרעיון של העמדה הסכיזו-פרנואידית, אך לרוב הן מתוארות כשני שלבים עוקבים שהעיבוד של העמדה הסכיזו-פרנואידית מוביל הישר אל העמדה הדיכאונית. בספר של חנה סגל הצלחתי לשים לב שכן ישנו איזה ניאונס חדש בניסוח העמדה הסכיזו-פרנואידית (שקרה לאחר ניסוח העמדה הדיכאונית), אבל לא הצלחתי לגמרי להבין מהו - נראה לי זה היה קשור בהבדל בין השלכה רגילה והזדהות השלכתית, בה התינוק משליך לא רק אימפולסים תוקפניים אלא חלקים לא-רצויים של העצמי. מכיוון שלא נהיר לי לגמרי ההבדל בין השלכה להזדהות השלכתית (במובן הקלייניאני, התוך-אישי, לא במובן האינטר-סובייקטיבי כמו שמופיע בהסבר ובדוגמה שבערך 'הזדהות השלכתית'), לא ברור לי גם הניואנס הזה. אשמח לתשובה/הבהרה, תודה!

בנוסף, כדאי להוסיף את הרגש של האשמה בתיאור העמדה הדיכאונית. הרבה פעמים החרדה והאשמה מופיעים בהקבלה לעמדה הס"פ והעמדה הדיכאונית (ויש גם חרדה דיכאונית, כמו שכתוב בערך, שזה משהו אחר).

א.ז.