שיחה:מספר שמח

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מקור השם[עריכת קוד מקור]

מדוע המספר "שמח"? כרוזשיחה 08:47, 8 בנובמבר 2007 (IST)

קצרה וארוכה[עריכת קוד מקור]

"מספר שמח הוא מספר טבעי שלאחר מציאת סכום ריבועי ספרותיו באופן מחזורי, מתקבל בשלב מסוים המספר 1". מה פירוש "מציאת סכום" של משהו "באופן מחזורי"? (אני יודע מה רצו לכתוב; השאלה היא מה כתבו). עוזי ו. - שיחה 02:47, 16 בינואר 2009 (IST)

הצעה לפתיחה חדשה[עריכת קוד מקור]

הכינוי "מספר שמח" הוצע לתיאור מספר עבורר תהליך של חישוב סכום ריבועי ספרותיו (אותו נסמן ב- S), ולאחר מכן חישוב סכום ריבועי הספרות של S, וחוזר חלילה, יסתיים תמיד במספר 1.

לחילופין, אפשר להשתמש באיך שעושים את זה באנגלית ולתאר את אלגוריתם החישוב: הגדרת מספר שמח מתבצעת בעזרת התהליך הבא. נתחיל עם מספר שלם וחיובי, נחליפו בסכום ריבועי ספרותיו, ונחזור על התהליך עד אשר נגיע ל-1 (אז קיבלנו מספר שמח). כלומר, מספרים שמחים הינם מספרים בהם התהליך מסתיים בהגעה ל-1, ומספרים שאינם שמחים הינם מספרים בהם התהליך לא מסתיים אף פעם.

המספר הגדול ביותר שהתגלה[עריכת קוד מקור]

בלתי אפשרי לכתוב דבר כזה, משום שתמיד יהיה ניתן לבחור שיותר גדול מן המספר הגדול ביותר. Dniel666 (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

נכון, הוספתי התייחסות לכך בגוף הערך. דוד שי - שיחה 08:12, 13 באוקטובר 2014 (IDT)
ועדיין,ניתן להכפיל ב-10 את המספר הגדול ביותר לכאורה, והמספר המתקבל יהיה גדול יותר,סכום ספרותיו כמובן זהה, אני חושב שיש לערוך לחלוטין את עניין "המספר הגדול ביותר" אולי להפוך זאת למספר הראשוני הגדול ביותר. דניאל כהן - שיחה 00:08, 8 באוקטובר 2015 (IDT)