שיחה:מעשר כספים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

בישראל המודרנית[עריכת קוד מקור]

יהיה מעניין להרחיב על נתינת מעשר בישראל המודרנית: האם בתי עסק בבעלות יהודים נותנים מעשר, האם הם מפרסמים זאת ועוד. אנסה אולי להוסיף בעצמי אחר כך, אך אם לא אספיק - הרגישו חופשיים להוסיף.Assafsh 14:15, 31 בינואר 2008 (IST)

במקורות לא יהודיים[עריכת קוד מקור]

הוספתי היום קטע קצר על "מעשר וגמול מעשר" עם הציטוט מספר מלאכי וציטוט של סר' טמפלטון. אני מסכימה עם אסף על החשיבות של הרחבה בנושא נתינת מעשר בישראל המודרנית. ובמקביל אנסה בהמשך להוסיף ואשמח אם אחרים יוסיפו הרחבה על נושא המעשר במקורות לא יהודיים ועל נתינת מעשר בעולם בכלל. 2 ליוני 2009 משתמש Sigal Raveh

את הציטוט מדברי טמפלטון הורדתי שכן מדובר כאן על מושג יהודי ולא על כל תרומה שהיא. שנילישיחה 11:53, 2 ביוני 2009 (IDT)

שלום שנילי. מהו לפי דעתך המקום שבו יש לפרט על המנהג הרווח בעולם של מתן מעשר? Sigal Raveh - שיחה 11:55, 2 ביוני 2009 (IDT)

אם יש מנהג להפריש "מעשר" הרווח בעולם, יש להוסיף פרק כזה למעשר כספים. אם כי לי לא ידוע על מנהג כזה המקביל למנהג היהודי. יש כמובן פילנטרופים התורמים מכספם, ולכך יש ערך תרומה שלא יזיק לו שכתוב. שנילישיחה 12:05, 2 ביוני 2009 (IDT)
בוודאי שיש מעשר מחוץ ליהדות, אצל המורמונים למשל. בערך Tithe באנגלית כתוב על זה הרבה, אם כי צריך להיזהר: יש בו מעט מקורות חיצוניים, אז אולי לא כל המידע אמין. זה לא אופייני לוויקיאנגלית, אבל זה מה יש, אז לא כדאי להעתיק משם כל דבר בצורה עיוורת, אלא רק את העובדות שאפשר לבדוק. --אמיר א. אהרוני - שיחה 19:01, 3 ביוני 2009 (IDT)
נראה לי שראוי להפריד בין מעשר ביהדות ובין מנהג זה בעמים אחרים. על שם הערך שיעסוק במנהג זה בעמים אחרים ראו שיחה:מעשר. דוד שי - שיחה 20:53, 3 ביוני 2009 (IDT)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 11:32, 25 בספטמבר 2013 (IDT)

טעות[עריכת קוד מקור]

"מפסוק זה למד רבי יוחנן במסכת תענית "עשר תעשר- עשר בשביל שתתעשר"" כך כתוב, אבל הפסוק הזה בכלל בספר דברים ואין לו קשר למעשר כספים. Dafuki - שיחה 02:43, 21 בנובמבר 2016 (IST)