שיחה:מפקדת קצין רפואה חילי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הבהרת חשיבות[עריכת קוד מקור]

הערך תורם להבנת מבנה חיל האויר הישראלי, ולהבנת ההיררכיה הפיקודית בתוכו. ---יוני--- 04:26, 2 בינואר 2007 (IST)

מצטער, אבל אני חולק עליך. בעיני זהו תאור טריוויאלי של מפקדה שפשוט אין מה לכתוב עליה זולת מקום מושבה הפיסי, דרגת העומד בראשה והגדרה כללית ביותר של משימתה. ככזו, אין כאן, לדעתי, שום ערך או פוטנציאל לכזה. יחד עם זאת, לשם כך קיימת התבנית ונמתין בסבלנות להסבריהם של אחרים.
אנצל את ההזדמנות להעיר כי ציון שמה של יחידה יחד עם מספרה הוא עברה על ביטחון שדה. מכיוון שאיננו כותבים מטעם צה"ל, בטחון שדה אינו מחייב אותנו ככותבים, אך כאזרחים אחראיים יש להימנע מאזכור שכזה אלא אם הוא ידוע, מוכר ומפורסם בכלי התקשורת, ואז אל לנו להיות יותר קדושים מהאפיפיור. בברכה, --אורי שיחה 04:44, 2 בינואר 2007 (IST)
הרחבתי מעט. אני לא מבין כל כך, אם לא שירתת בעצמך ביחידה או שאין לך קשר כלשהו אליה, מהיכן היומרה להניח ש"אין מה לכתוב עליה". מה תאמר אם מחר יורחב הערך ל-123 ק"ב ויכלול את ההיסטוריה שלה מאז שנת 1948, את תפקידיה בשלל מלחמות ישראל בעבר ובאלו שעוד יבואו, וביוגרפיה קצרה של כל מפקדיה מאז תקופת הצנע? על כל יחידה בצה"ל יש המון מה לכתוב. זוהי לא להקת פופ אלמונית. נכון, טרם כתבתי את כל הנ"ל, אך לשם כך מספיקה תבנית הקצרמר. הובהרה החשיבות? בברכה, Pixie 02:57, 3 בינואר 2007 (IST)
אורי מבקר את מצב הערך, אבל התבנית מתיחסת ל"חשיבותו" ובענין חשיבותו אני מסכים עם יוני ועם פיקסי שיש חשיבות. גם אם הערך ישאר במצב הנוכחי, עדיין יספק לקורא המזדמן מידע משמעותי. בברכה. ליש 19:28, 5 בינואר 2007 (IST)

שם הערך[עריכת קוד מקור]

מקרפ"ח - מפקדת קצין רפואה חילי - האמנם רק בחיל האוויר יש קצין רפואה חיילי, או שגם בחיל הים ובחיל השריון, למשל, הוא קרוי מקרפ"ח? דוד שי 20:37, 5 בינואר 2007 (IST)

עתה התברר לי שקרפ"ח זה גם קצין רפואה חטיבתי. באשר לחילות האחרים - אני לא יודע. באשר למקרפ"ח של חיל האוויר, אני יכול לאשר בוודאות שכך קוראים לתפקיד וליחידה, ללא תוספת כלשהי של "אוויר" או משהו כזה. עקב זאת אני מציע להעביר את הערך למקרפ"ח (חיל האוויר). שמא? Pixie 04:47, 6 בינואר 2007 (IST)
אני לא חושב שישנה יחידה נוספת שזהו שמה. לדעתי יש לפתוח את ראשי התיבות כאן ובירפ"א. השקמיסט 17:26, 6 בינואר 2007 (IST)
ולהוריד את מספר היחידה, גם בירפ"א, כל עוד אין לך מקור חיצוני אמין למספר. נחמיה ג 18:46, 24 בפברואר 2007 (IST)