שיחה:מקסים גילן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תבנית "הפרת זכויות יוצרים" יש לשים כשידוע על קיומו של מקור אחר לתוכן הערך. במקרה כמו שלפנינו, שהמקור אינו יודע, יש לברר זאת יותר בעדינות. דוד שי 21:09, 25 נובמבר 2005 (UTC)

ערך גדול מפורט מקיף ויפה - למשורר לא חשוב[עריכת קוד מקור]

יש בעיה רצינית בויקי - אין תבניות חובה למשל ליוצרי ספרות עברית. הכל תלוי בכותב הערך, ובמידת קשריו עם מושא הערך. כאן במקרה של גילן זה ממש בולט. תרומתו לספרות העברית ולשירה העברית היא פחות משולית. אבל סיפור חייו, ובעיקר המופת שנתן למתנגדי הציונות והמשטר בישראל, הוא באמת סיפור מעניין. תיקו.Alosha38 21:48, 28 אפריל 2006 (IDT)

לא כדאי תבניות "חובה". רצוי מאד תבניות לאישים. אפשר להתחיל מתבנית גנרית (טיפוסית) שתתאים בצורה כללית ובהמשך לפתח בהתאם לתחום פעילותה של האישיות (הגות, מדע, פוליטיקה, ספרות, שעשועים...). משתמש:טרול רפאים הבטיח להכין תבנית מתאימה במפגש פסח האחרון. טרול - ראה זאת כתזכורת. תודה. שנילישיחה 22:09, 28 אפריל 2006 (IDT)
אני הבטחתי ליצור את הטופס שישתמש בתבנית ואכן עשיתי זאת לגבי תבנית צמח בויקיפדיה:יצירה על פי תבנית. אני לא יודע מה להכין בתבניות הנ"ל... טרול רפאים 23:11, 28 אפריל 2006 (IDT)
זה לא קשור לכאן, ברשותך אמשיך במזנון שנילישיחה 23:17, 28 אפריל 2006 (IDT)
על סמך מה אתה אומר שתרומתו שולית? הוא ממקימי האוונגרד בישראל, ממגלי יונה וולך ודמות מרכזית בשולי הספרות העברית, עורך כתבי עת וכו'. אמנם כוח המכירה שלו קטן מרם אורן, אבל בהחלט מגיע לו ערך רחב. מה גם שקורות חייו יוצאי דופן, כמה משוררים גולים היו לנו\ משוררים שנכנסו לכלא בישראל\ משוררים שערכו בעיתונים ארוטיים?. שמילה 00:46, 29 אפריל 2006 (IDT)
מסכימה בהחלט עם שמילה. ואחרי יוני רז פורטוגלי, כבר אין הרבה מה לומר. דורית 00:53, 29 אפריל 2006 (IDT)

ערכתי קצת. למרות שעדיין אפשר לעבור על זה שוב. האם יש התנגדות להורדת ה"שכתוב"?

אני שמח שדברי עוררו גל של תשובות. לא אכנס לוויכוח פוליטי שהוא ממש מתבקש כאן. רק הערה: בערך כתוב - מחדי בן ברכה, ברור שזה תרגום קלוקל, משום שבעיתונות העברית נהוג לכתוב מהדי בן ברקה. Alosha38 06:09, 29 אפריל 2006 (IDT)
נהניתי מהביטוי "דמות מרכזית בשולי הספרות העברית". דוד שי 06:16, 29 אפריל 2006 (IDT)

מי ייסד את "אוגדן", בעקבות הערך"מקסים גילן" בויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

נכון ש"אוגדן" נוסד ב-1957, אבל המיסדים שלו היו ברוך חפץ שגם היה המממן והיוזם. איתו היו שלושה - שמואל בן נאה, צבי נדיב ויונתן גורל. מי שהביא את דן מירון ל"אוגדן" היה יונתן גורל . יונתן גורל היה גם דמות פעילה מרכזית ב"חוג סטודנטים לספרות ומחשבה" שבאותו זמן היה ברקע של "אוגדן". מקסים גילן ואהרון זכאי פירסמו ב"אוגדן" 1 , הראשון שירים והשני תרגומים מהשירה הערבית. יונתן גורל פירסם ב"אוגדן" שירים וסיפור. הצגת הדברים ע"י ויקיפדיה יש בה שיכתוב כנראה מבית מדרשו של מוקד שבאופן שיטתי דוחק ומתעלם מהמצב לאשורו בימי "אוגדן" הראשונים, כנראה משום שלא נוח לתפיסתו ותדמיתו.. מעניין לשמוע ממוקד מה מניעיו בהעלמה ובהדחקה זו, העלמה והדחקה שקנו להם אחיזה , כנראה בגלל הדומיננטיות של מוקד ב"עכשיו" ובחוגי סופרים ועורכים, אבל, מן הצדק להיות נאמן לעובדות, גם אם אינן מתאימות ל"בעל הדעה והמאה". יש לצפות ממערכת ויקיפדיה לתקן את הערך ולדייק בעובדות.

איסלאם[עריכת קוד מקור]

בתבנית האישיות נכתב שהשקפתו הדתית הינה איסלאם, מה המקור לכך? ומדוע זה לא מופיע כלל בגוף הערך? הָאֶלְקֹשִׁישיחה • כ"ד בכסלו ה'תש"ף 11:22, 22 בדצמבר 2019 (IST)