שיחה:מרסל מרסו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

the english wiki say[עריכת קוד מקור]

if to belive the en-wiki he run away from his home when he was 17. מי יודע להוסיף מתי ביקר בישראל ? ראיתי אותו בהופעה כילד ואיני זוכר מתי

גם אני ראיתי אותו בהופעה בילדותי, ככל הזכור לי בשנת 1959 או 1960.שלומית קדם - שיחה 22:46, 15 במאי 2009 (IDT)

2 שאלות[עריכת קוד מקור]

  • האם מימודרמה היא הלחם של "פנטומימה" ו"דרמה", והכוונה ל"מופע פנטומימה"?
  • "כפנטומימאי סגנון, הוכר מרסו כאמן שאין שני לו" - מה זה "פנטומימאי סגנון" היש מושג כזה או שזה פשוט תרגום מילה במילה של ‏ style pantomime? ‏ AMIRBL25 - שיחה 22:24, 15 במאי 2009 (IDT)
לא מצאתי הסבר במילונים ובוויקיפדיה האנגלית אין קישור למימודרמה. אני משערת, שהכוונה היא ליותר ממופע פנטומימה גרידא, כזה המציג פעולות יום-יומיות בעזרת פנטומימה (משיכת חבל, טיפוס על קיר, הרמת חפץ כבד וכו') אלא לדרמה תוכנית, המוצגת ללא מילים. אינני יודעת אם "פנטומימאי סגנון" הוא מושג מוכר, אבל לא ידוע לי על מושג אחר מקביל לו. אני מקווה שיופיע מישהו הבקיא בתחום ויתרום מידיעותיו.שלומית קדם - שיחה 22:46, 15 במאי 2009 (IDT)
האם הקישור הזה [1] יכול אולי להסביר מה זה ‏ STYLE PANTOMIMES? האם אני יכול להחליף את הציטוט הנפלא "הוא משיג בפחות משתי דקות מה שרוב הסופרים אינם מצליחים לעשות בכרכים שלמים" (שלצערי רוב המקורות שמצאתי לי מקורם בערך באנגלית), בציטוט אחר מתוך הערך באנציקלופדיה של YNET ‏ [2]? ‏ AMIRBL25 - שיחה 23:16, 15 במאי 2009 (IDT)
תודה על שתי ההפניות. הקישור הראשון מסביר יפה מאוד מהו "פנטומימאי סגנון", וכדאי לשלב אותו בגוף הערך. השאלה עדיין נותרת, מה התרגום המקובל בפנטומימה למונח הזה, אם יש כזה, ואם לא, מה יהיה התרגום המתאים. אולי "מגלם אופי"? אשמח על הצעות נוספות. לשאלתך על הקישור השני, האם מותר לנו להשתמש בגוף הערך בציטוט שמקורו באנציקלופדיה אחרת? נראה לי שיש כאן הז"י. אפשר להביא את הקישור ב"קישורים חיצוניים", כמובן. יתרונו של הציטוט הקיים הוא, בדרך הטבע, בכך שהוא בא מן הוויקיפדיה האנגלית ועל כן מותר בשימוש. אגב, מן הקישור הזה גם קיבלנו אישור לשאלה שבראש השיחה הזאת - מרסל מרסו אכן ביקר בישראל ב-1960.שלומית קדם - שיחה 08:41, 16 במאי 2009 (IDT)
אין לי מושג כיצד לתרגם את המושג. אני חושב שהעתקת ציטוט קצר מתוך ערך זה לא הז"י. הציטוט הנוכחי בעייתי כיוון שהוא מעורפל מדי ("...אמר מבקר אחד..." מי?). AMIRBL25 - שיחה 16:40, 16 במאי 2009 (IDT)
אני יודעת, שבבאלט קיים המושג "ריקודי אופי", אם כי אינני בקיאה במשמעותו המדויקת. אפשר אולי ליישם אותו כאן כ"פנטומימת אופי", לפחות כל עוד אין הצעה טובה יותר. לגבי הציטוט, לי אין בעיה אתו, אם כי לדעתי כדאי להשאיר גם את הציטוט הקיים. הם יכולים לחיות בשלום זה לצד זה ואינני רואה קושי בכך שהמבקר איננו נזכר בשמו. אין כאן משהו מחייב אלא רק חוות דעת, המחזקת את ההתפעלות הכללית מביצועיו.שלומית קדם - שיחה 17:01, 16 במאי 2009 (IDT)
בסדר, מקובל. הטרדה אחרונה - בערך כתוב שמרסו סייע להצלת שלושה ילדים יהודים. לא מצאתי תימוכין לכך לא בערך ב-YNET ולא בערך האנגלי (בשני המקורות כתבו שהוא הציל יהודים באופן כללי). AMIRBL25 - שיחה 17:19, 16 במאי 2009 (IDT)