שיחה:משה דוד קאסוטו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

אולי עדיך להעביר את הערך ל"משה קאסוטו", ולא להשאיר אותו תחת השם המלא שלו שלא נמצא בשימוש ביום יום? --יום טוב 22:55, 19 ינו' 2005 (UTC)

השמות של הערכים הם השמות המלאים, מה שצריך לעשות זה ליצור הפניה לכאן מהשם משה קאסוטו. טרול רפאים 23:10, 19 ינו' 2005 (UTC)
בסדר, תודה --יום טוב 23:12, 19 ינו' 2005 (UTC)

האלה ענת[עריכת קוד מקור]

שנת ההוצאה של המהדורה הראשונה היה 1951, ולא כפי שצויין בערך (אגב, גם ההוצאות שלאחר מכן היו מוקדם מכפי שצויין - השניה 1953, והשלישית 1958.) 1951 היה גם שנת פטירת המחבר, אך מכיוון שאין את החודש המדוייק של ההוצאה, קשה לקבוע אם המחבר ראה או לא ראה את הספר מודפס. --אפי ב.התחברו לרגשות שלכם • 07:58, 11 בספטמבר 2008 (IDT)

לכל מילה צריך מקור?[עריכת קוד מקור]

אני לא רואה בערך שלכל משפט יש מקור. האם את המקןר שמים בהערת שוליים או במקום אחר? למה רק לפסקה" ביקורת לפירוש קאסוטו" יש דרישה למקורות?

כי רק הפסקה הזו מהווה למעשה לשון הרע. דרור - שיחה 22:25, 17 במאי 2009 (IDT)

אני חולק עליך. אין בפסקה לשון הרע, רק כתיבה אנציקלופדית.

אז כנראה נישאר חלוקים. דרור - שיחה 00:20, 25 במאי 2009 (IDT)

יש להוסיף לערך שמשה דוד קאסוטו בשנת תש"ג הוצ"ל יחד עם א.ש. הרטום, את ספר "תקנות קנדיאה וזכרונותיה" http://www.hebrewbooks.org/37010

דעת הרב אבינר[עריכת קוד מקור]

אין כרגע לפני את הספר חיי עולם אך במספר שו"ת ס.מ.ס. הרב אבינר מתייחס אליו בצורה נייטרלית חיובית, אך לא בלי ביקורת.

אכן, יש מחלוקת בתוך דבריו של הרב אבינר. מחד גיסא בשות סמס דעתו ניטרלית, ללא קשר לכתוב בערך, ומחד גיסא בספרו הוא אוסר הקריאה בספר. לדעתי עלי למחוק הפסקה עד התבררות הענין, כדי למנוע מצב לשון הרע

אזכור דעת הרב אבינר מיותרת, ואני מניח שהוא מעולם לא ביקש שדברים שכתב לפי הנטען בספרו, ואין זה משנה אם אמרם כלל, ישולבו בערך אנציקלופדי מסוג זה. לא מצאנו בשום מקום מקום שתתוספנה הסכמות או יתוספו גינויים לערכו של חוקר ומלומד, בפרט רב-תחומי מסדר גודל אדיר כמו זה של הרב קאסוטו. ביקורת על עבודה מדעית שומה עליה שתיעשה בידי אישים המוכשרים לכך ומתוך התייחסות מדעית, ולא ממניעים שבתפיסה הדתית. וכי בערכיהם של רבנים נזכרות כל האנטיפתיות שחשים כנגדם אנשים שאינם קרובים אצל דעותיהם?