שיחה:משחק קופסה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הרחבתי את הערך על סמך מאמר שכתבתי בעבר ופורסם כמצגת בעיתון "יקינטון". --Gadi.kfir - שיחה 16:46, 25 בפברואר 2011 (IST)

שלום, אמנם הנושא מעניין מאוד אבל נדמה לי שבעריכתך האחרונה הפרת את האיזון בין הנושאים השונים שראוי שימצאו בערך על משחק קופסה. כעת זהו ערך/עבודת תזה על תרומת "היֵקים" למִשחקים וצעצועים בתקופת המנדט הבריטי בארץ-ישראל, ולא על משחק קופסה. אנא שקול מחדש את נחיצותם של כל פרטי הרחבה זו להבנת נשוא הערך, או נסה לאזן ולהביא מידע נוסף על ההיסטוריה של משחקי קופסה ועל תפוצתם כיום. בברכה, Neuköln - ש 15:58, 6 במרץ 2011 (IST)

ערך מקביל באנגלית[עריכת קוד מקור]

שלום לכם, חיפשתי ערך מקביל באנגלית ולא מצאתי - הכי קרוב זה Board game שמקושר כבר למשחק לוח וטוב שכך. יש את Tabletop game אבל אני לא בטוחה שזה אותו הדבר - מה אתם אומרים? Chenspec - שיחה 08:37, 12 באפריל 2015 (IDT)

קובץ מוויקישיתוף שנמצא בשימוש בדף מועמד למחיקה[עריכת קוד מקור]

קובץ מוויקישיתוף שבשימוש בדף זה הועמד למחיקה:

להשתתפות בדיון המחיקה יש לעיין בדף הצעת המחיקה. —Community Tech bot - שיחה 07:09, 2 במרץ 2019 (IST)

סידור של הערך[עריכת קוד מקור]

הערך כיום מבלבל בין משחקי קופסה לבין משחקי שולחן. בויקיפדיה באנגלית החלוקה היא Tabletop Games שזה משחקי שולחן. עם זאת, בעברית המונח משחקי קופסה נפוץ בהרבה. בנוסף, הערך כרגע מכיל הרבה מידע מפורט לעתים יתר המידה ולמעשה מתייחס בעיקר למשחקי לוח. אשמח לחוות דעת איך לסדר בצורה תקינה. האם לחקות פשוט את הערך בלעז? בכל מקרה, כרגע אני מנסה לסדר, בעיקר הנופך ההיסטורי שמכביד ולא תורם לערך. מרבית האנשים שמחפשים מנסים ללמוד על התחביב היום ולא איך היה לפני 2,000 שנה.

למיטב ידיעתי בעברית אין קטגוריה של "משחקי שולחן" (לפחות לא בשימוש נפוץ בציבור) והמונח "משחקי קופא" די מקביל ל- Tabletop game, עם כי כמובן שיש משחקים שבאים בקופסה ולא בהכרח משחקים אותם על שולחן (כמו טוויסטר). כדאי לשמוע מה דעתם של Eldad, המקיסט, GHA, Ijon, יואל, amikamraz, DimaLevin, סיון_ל, דקל ערבעלי הידע בתרגום ושפות Chenspec - שיחה 22:55, 6 בינואר 2020 (IST)