שיחה:משפט בינלאומי פומבי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הערך הזה מייאש. כמעט כלום בו לא נכון. אני אפילו לא יודע איפה להתחיל. הנקודה הראשונה - לא היה קיים משפט בינלאומי לפני הוגו גראטיוס. Deroravi 14:40, 3 יוני 2005 (UTC)

מה פתאום? אפילו בתנ"ך ישנן התחלות של הנושא, כמובן שהעניין נהיה רציני רק בתקופה מאוחרת הרבה יותר. טרול רפאים 16:06, 3 יוני 2005 (UTC)
כוונתך לתקופת שלילת החופש מקציני צה"ל במדינות כמו בריטניה? והאם גם מדינת ישראל יכולה לשפוט מדינאים אירופים על פשעי מלחמה?! ppesel
הנושא שאתה מעלה הוא חלק מהמשפט הפלילי, אבל לשאלתך: כן, החוק לעשיית דין בנאצים ועוזריהם מאפשר להעמיד לדין בישראל אנשים שפשעו באירופה, ואף לגזור עליהם עונש מוות. דוד שי 07:53, 1 אוקטובר 2005 (UTC)
זה ידוע לי. השאלה היא אם כאשר מדינת ישראל תחליט להעמיד לדין קציני צבא בריטיים על פשעי מלחמה נגד האירים או על פשעי מלחמה נגד העירקיים, האם גם אז ניתן להחיל את החוק הבינלאומי, או רק במקרה ההפוך, בו בריטניה תובעת את קציני צבא מדינת ישראל? יש איזו אמנה כתובה בנושא זה? ומי החליט עליה? האם מי שלא חתם עליה כפוף לה? ppesel
כפי שאמרתי, הנושא שאתה מעלה הוא חלק מהמשפט הפלילי, כלומר אין צורך באמנה בינלאומית, אלא צריך שבמשפט הפלילי של מדינת ישראל ייקבעו הפשעים שבגינם ניתן להעמיד לדין בישראל אזרחים זרים שפשעו מחוץ לישראל. כבר נתתי דוגמה למקרה שהדבר נעשה. לא ידוע לי על סעיף במשפט הפלילי בישראל שיאפשר להעמיד לדין קציני צבא בריטיים על פשעי מלחמה נגד האירים (אבל זה לא מוכיח דבר - איני בקי במשפט פלילי). כמשלם מסים שיצטרך להאכיל את הפושעים הבריטיים, אני מעדיף שלא יהיה סעיף כזה. אם אתה מעדיף אחרת, פנה לחבר הכנסת החביב עליך. דוד שי 16:47, 1 אוקטובר 2005 (UTC)

ויקילינק[עריכת קוד מקור]

"רבים מהתכנים של גרוטיוס הגיעו מהתנ"ך ומההיסטוריה הקלאסית (ממש כמו תאוריית המלחמה של אוגוסטינוס).". מהי היסטוריה קלאסית? האם הכוונה פשוט למקורות מהעת העתיקה? מלך הג'ונגל 18:03, 27 יולי 2006 (IDT)

ישראל והחוק הבינלאומי[עריכת קוד מקור]

חסרה התייחסות לנושא זה, וכן סקירה על הפעלת חוק זה נגד/בעד ישראל --ניסן 22:10, 22 באוקטובר 2007 (IST)

מה כתוב כאן?[עריכת קוד מקור]

הערך ממש מבלבל ולא ברור, וזה חבל כי מדובר במושג שכיח בשיח הציבורי. דרך - שיחה 18:22, 15 בספטמבר 2010 (IST)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 18:39, 15 במאי 2013 (IDT)