שיחה:מתכת יקרה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

העתקתי את כל הפסקה העוסקת בישראל לערך מטבע זהב, שהוא לדעתי המקום הנכון לתאר מטבעות זהב שהונפקו בישראל. אני מציע למחוק את הפסקה כליל (או להשאיר סיכום קצרצר בלבד) בערך זה. אביהושיחה 15:10, 2 בנובמבר 2012 (IST)

אני מתנגד למחיקת הפסקה (לא להעתקה), מן הטעם הפשוט שהפסקה אינה עוסקת במטבעות זהב אלא במקרה ספציפי שלהם-הבוליון, שהוא עצמו כאמור תצורה של מתכת יקרה-נושא הערך. הפסקה אודות ישראל היא באופן טבעי מורחבת יותר אך מטבעות זהב בוליון שהונפקו במדינות אחרות מתוארות מעליה.--כ.אלון - שיחה 15:21, 2 בנובמבר 2012 (IST)
נושא הערך הוא מתכות יקרות, ובהתאם לכך מוזכר הזהב ושימושיו. אם תעיין בערך האנגלי, תראה שמצד אחד יש פסקה בת 12 שורות בלבד (ברזולוציה שלי בכל אופן) העוסקת במטבעות זהב כחלק מהצורה הנפוצה לבוליון. יתרת הערך עוסקת בטוהר המתכות בערכם הכלכלי, וחשוב יותר היא מרחיבה על מתכות יקרות נוספות מלבד זהב (וכסף). לעומת זאת יש בערך בעברית עיוות מוחלט, 80% ממנו עוסק במטבעות זהב, שכבר יש לנו ערך ספציפי על נושא זה. אביהושיחה 18:30, 2 בנובמבר 2012 (IST)
אם כך, אז גם לשיטתך הדרך הנכונה תהיה להרחיב את הערך בנושאים של טוהר המתכות, ערכם הכלכלי, ולהרחיב על מתכות יקרות נוספות. לעניין המחיקה אני כאמור מתנגד.--כ.אלון - שיחה 19:10, 2 בנובמבר 2012 (IST)