שיחה:נאום ה"נחש-עכברוש" של סוזן הוק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

נאום הנחש-עכברוש[עריכת קוד מקור]

הועבר מ-ויקיפדיה:דלפק ייעוץ:

אני כבר פעמיים רשמתי ערך לויקיפדיה. כזה שמופיע בויקיפדיה האנגלית ופעמיים באו אנשים ומחקו לי את זה. ואני לא מבינה למה. יש אלפי אוהדי הישרדות שרוצים את המידע הזה ובנוסף לכך, הראשון שמחק את הדף היה Deroravi שרשם לי שהמידע לא מעניין - אולי אותך לא. אבל אלפי אנשים אחרים כן. מה גם שבתיאור שם שלו רשום - שמי דרור ואני עורך דין. הצטרפתי לוויקיפדיה בעברית ב-26 בדצמבר 2004, ומאז כתבתי פה למעלה מ-2,700 ערכים (חלקם מתורגמים וחלקם מקוריים, חלקם טובים, חלקם משעממים, וחלקם מעניינים רק אותי) - אז אולי תתנו קצת חופש ביטוי ותתנו לערך הזה הזדמנות, הוא מקורי, הוא טוב והוא מעניין לא רק אותי. אני מבקשת התייחסות. Neta mimi (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

פני למשתמש שמחק את הערך (אגב, לא ציינת את שם הערך), ובקשי ממנו, באדיבות, לשחזר את הערך ולהניח עליו מה שקרוי אצלנו "תבנית חשיבות". המטרה היא שמשתמשים אחרים יוכלו להביע את דעתם על הערך בדף השיחה לו, וכך גורלו של הערך שכתבת יהיה תלוי בדעתה של הקהילה, ולא בדעתו של יחיד. בברכה, ‏Yonidebest Ω Talk‏ 18:39, 4 באפריל 2008 (IDT)
זאת אכן הצעה טובה. גילגמש שיחה הרשמו למפגש! 18:51, 4 באפריל 2008 (IDT)
הערך לא היה כתוב כל כך טוב והערך עסק ברגע ספציפי מתוך תוכנית בידור (אחת המתחרות של התוכנית הישרדות שהצביעו נגדה התמרמרה במהלך התוכנית האחרונה ודיברה במשך מספר דקות מול "מועצת השבט" או "חבר המושבעים", או משהו דומה). אני הצבתי על הערך תבנית חשיבות ברגע שהבנתי במה הוא עוסק ולדעתי דרור עשה לנו טובה כשהוא מחק אותו וחסך בזבוז זמן נוסף (כמו עכשיו) בקשר לערך הזה. לא זכור לי שדרור ביצע פעולות מחיקה מעוררות תמיהה או מחלוקת בעבר, ואני מציע להניח לעניין. יוספוסשיחה 20:17, 4 באפריל 2008 (IDT)
למען הדיוק אציין, שגם אני מחקתי זאת. לא ראיתי את מחיקתו הקודמת של דרור כיוון שהייתה שעות קודם לכן. אך מצטערת, למיטב הבנתי אין לערך מקום. הוא אנקדוטלי ומביא תרגום של הנאום. להנאתכם, הנה חלק ממנו :
"אבל אם אי פעם אני אתקל בך בחיים, ואת תשכבי לך ותמותי מצמא, אני לא אתן לך טיפה של מים. אני אתן לנשרים לעשות בך את מה שהם רוצים מבלי טיפה של חרטה. אני מתחננת בפני המועצה לחשוב על האי שאנחנו עליו. האי מלא בהרבה נחשים ועכברושים. ואמא טבע אירגנה לנו את ריצ'ארד הנחש, שהולך אחרי הטרף. וקלי, שהופכת להיות עכברוש שרצה כמו העכברושים רצים פה על האי, מנסים להתחמק מהנחש".
לא מדובר בערך אנציקלופדי והנאום כשלעצמו לא יכול להיכנס לערך. מקסימום שורה שמדברת על הנאום, אם אכן הוא חשוב (אני איני רואה את התוכנית ולכן לא יכולה להחליט על חשיבות האיזכור).
דורית 22:37, 4 באפריל 2008 (IDT)

אשמח להציב על הערך "תבנית חשיבות" והערך נקרא - נאום ה"נחש-עכברוש" של סוזן הוק. אני חולקת על דעתה של דורית משום שהערך לא נראה כזה חסר ערך כשמדובר בויקיפדיה המקורית. ואני רוצה להביא את תרומתי לקהילה. אשמח אם תוכלו להתחשב בעניין. Neta mimi (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

אני מעוניין לראות הערך באנגלית, ולפי זה אפשר לקבוע את חשיבות הערך כאן בוויקיפדיה העברית. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 00:14, 5 באפריל 2008 (IDT)
הערך היה כתוב רע מאד, ושכתובו היה מביא לכך שנשאר משפט אחד - ועל פי מדיניותינו ערכים כאלה קצרים ניתנים למחיקה, מה גם שניתן לכתוב את הנושא בערך הראשי. אין טעם לשחזר את הערך במצבו, אבל אעשה זאת ואשכתב אותו על מנת שתראו במה מדובר.
הטקסט שנמחק היה כדלקמן, ומסומן מה צריך למחוק ממנו:

בפרק האחרון של העונה הראשונה של הישרדות, כל מתמודד מחברי המושבעים רשאי לשאול שאלה או להעיר הערה לעבר הפיינליסטים על מנת לעזור לו להגיע להחלטה למי לתת את הקול שלו. חבר המושבעים הם שחקנים שהודחו בשלבים מתקדמים של המשחק. סוזן הוק, נהגת משאית, שחקנית שהגיעה עד לארבעה הסופיים אמרה את מה שלעתיד יחקק כאחד הרגעים הכי זכורים מהעונה, ויש הטוענים בכל הזמנים.

"אין לי שאלות, יש לי רק הצהרות. ריץ', אתה בן אדם נפוח וגאוותן. אבל אני מעריכה את הכנות שלך. אתה עבדת קשה כדי להגיע לאיפה שאתה נמצא והתחלת לעבוד הרבה לפני שהגעת לאי. אז עם אתיקת העבודה שלי, אני נותנת לך קרדיט על זה. אבל מצד שני, חוסר היכולת שלך להודות בכשלונות שלך והתירוצים שלך הופכים אותך ללוזר. קלי, מלכת הפרדונה. דעי שדרכו עלייך בטלוויזיה בין לאומית. ילד מהעיר שמעולם לא למד לשחות, לחיות ביערות או לחתור בסירה בימיו, את גרועה במשחק הזה. אני הייתי חברה שלך בתחילה של המשחק, באמת חשבתי שאת חברה טובה. הייתי מוכנה לשבת שם ולשים אותך לידי. את בן אדם מתוק יותר ממני, אני לא בן אדם נחמד. אני פשוטה, ישירה, ואני אומר לך את זה בדיוק כמו שזה. אני רציתי להושיב אותך לידי, להפסיד 900,000$ ורק שבן אדם כזה לא יזכה (ריצ'ארד). ככל שהמשחק התקדם והשבטים אוחדו, את שיקרת לי, מה שמראה לי את האדם האמיתי שאת באמת. את דו פרצופית, מניפוליטיבית בדרך שלך להגיע למטרות בחיים. וזה למה את נכשלת כל הזמן. אז בזמן הזה של המשחק, אני החלטתי לוותר על הפרס ולנסות לשחק מבלי לאבד את האמינות והערכים שלי, ולנסות להישאר במשחק כמה שאוכל. אבל קלי. כשג'ף אמר מספר פעמים - "מה שהולך בסיבוב, חוזר בסיבוב", זה כאן. את לא תקבלי את הקול שלי, הקול שלי הולך לריצ'ארד. ואני מקווה שזה הקול שיגרום לך להפסיד את הכסף. אבל אם לא- אז לא נורא. אני אלחץ את ידך ואמשיך מכאן הלאה. אבל אם אי פעם אני אתקל בך בחיים, ואת תשכבי לך ותמותי מצמא, אני לא אתן לך טיפה של מים. אני אתן לנשרים לעשות בך את מה שהם רוצים מבלי טיפה של חרטה. אני מתחננת בפני המועצה לחשוב על האי שאנחנו עליו. האי מלא בהרבה נחשים ועכברושים. ואמא טבע אירגנה לנו את ריצ'ארד הנחש, שהולך אחרי הטרף. וקלי, שהופכת להיות עכברוש שרצה כמו העכברושים רצים פה על האי, מנסים להתחמק מהנחש. אני מאמינה שאנחנו חייבים לרוחות האי שהכרנו כל הזמן הזה שבסוף שזה יגמר כמו שאמא טבע תיכננה: שהנחש יאכל את העכברוש".

שם הערך אינו תקין, נושאו אינו ברור (אי אפשר להתחיל ערך במילים "בפעם הראשונה" אם כבר היה צריך להתחיל ב"נאום ה... הוא נאום שנישא בפרק האחרון של עונה X בסדרה Y). המבוא מיותר. את התמונה לא ניתן להעלות כי היא מוגנת בזכויות יוצרים. הנאום עצמו לא ניתן לצטט כי הוא מוגן בזכויות יוצרים. וכל מה שנותר מערך הוא "סוזן הוק, נהגת משאית, שחקנית שהגיעה עד לארבעה הסופיים אמרה את מה שלעתיד יחקק כאחד הרגעים הכי זכורים מהעונה, ויש הטוענים בכל הזמנים" - עובדה לא ברורה שדורשת מקור חיצוני. לכן הערך נמחק.דרור - שיחה 12:54, 5 באפריל 2008 (IDT)
כמי שצפה בעונה הראשונה של הישרדות האמריקאית אני יכול להגיד שהנאום הזה הוא סתם עוד נאום זעם של מתחרה נבגד. אין לו שום חשיבות מיוחדת. דניאל ב. 18:09, 5 באפריל 2008 (IDT)