שיחה:נבחרת ישראל בהתעמלות אמנותית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

רשימת הישגים או טבלה?[עריכת קוד מקור]

הערך הזו הוא בעיקרו רשימה של הישגים בתחרויות... האם לא יהיה עדיף לערוך אותו בצורת טבלאות שיחסכו חזרה פעמים רבות על אותו טקסט?--ניצן - שיחה 10:37, 26 בספטמבר 2011 (IDT)

אני מעדיף את העריכה הנוכחית על פני טבלאות. הערך מאוד קטן ויש להרחיב בפיסקאות הרלוונטיות, על הנבחרות היריבות ומיקומן, מי זכו במדליית זהב, כסף וארד וכו'. BAswim - שיחה 10:45, 26 בספטמבר 2011 (IDT)
למה זה חשוב מי זכה במדליות?? לא מקובל לכתוב את זה בערכים על ספורטאים ונבחרות... הערך לא קטן בשביל נבחרת שקיימת רק 5 שנים, וכולל רק תחרויות עיקריות בכל שנה. לדעתי חשוב להוסיף מידע על המאמנות בהווה ובעבר והשערוריה שגרמה להחלפת המאמנות לפני אולימפיאדת בייג'ינג, אבל לא מצאתי מקורות אמינים על כך.--ניצן - שיחה 10:52, 26 בספטמבר 2011 (IDT)
למה זה חשוב? בטח שזה חשוב! הנבחרת אינה משתתפת בואקום יש לה יריבות שבהן מתעמלות עם פנים ושמות. אתה לא מעלה על דעתך לא לכתוב מי הייתה היריבה של קבוצת כדורגל במשחק זה או אחר. אתה לא מעלה על דעתך שלא לכתוב בערך של שחקן/ית טניס שזכה בגמר טורניר וימבלדון מי שיחק נגדו/ה במשחק הגמר. חוץ מזה הנבחרת אינה קיימת 5 שנים, עובדה לא נכונה בעליל. במתכונה הזו, אז כן. במשך שנים רבות הייתה לישראל נבחרת התעמלות אמנותית, אני מכיר באופן אישי את אחת המאמנות בסוף שנות ה-80 ותחילת שנות ה-90, איריס ברק. BAswim - שיחה 11:02, 26 בספטמבר 2011 (IDT)
אני לא יודע על פעילות של הנבחרת לפני 2006. אם יש לך מידע אתה מוזמן כמובן להוסיף... כמובן שהיתה פעילות של מתעמלות בתחרות יחידות אבל הערך לא עוסק בכך... לגבי היריבות: הענף הזה שונה ממשחקי כדור או ענפי קרב. אין פה התמודדות בין שתיים או מספר מצומצם של נבחרות (אם התחרות היא בשיטת בתים) אלא נגד כל היתר... בערכים על ספורטאים לא נהוג לרשום מי זכה במדליות או בתחרות כולה אלא אם זה רלבנטי לאותו ספורטאי. אין גבול לפרטים שאפשר להוסיף אבל לדעתי זה מיותר. ניתן להפנות לאתרים שבהם נמצאות התוצאות המפורטות לטובת הקוראים שזה מעניין אותם...--ניצן - שיחה 11:31, 26 בספטמבר 2011 (IDT)

אני לא בטוח לגבי אליפות העולם בשנת 1997. בעבר כל המתעמלות בנבחרת השתמשו במכשיר אחד, שלא כמו היום. BAswim - שיחה 16:09, 26 בספטמבר 2011 (IDT)

בדקתי ואתה צודק, מדובר בניקוד מצטבר ולא בתחרות קבוצתית ממשית. [1] BAswim - שיחה 16:29, 26 בספטמבר 2011 (IDT)
צריך להבדיל בין שתי תחרויות: תחרות קבוצתית ליחידות, שהיא סיכום של התוצאות של המתעמלות מאותה מדינה בשלב המוקדמות של התחרות האישית, ותחרות לקבוצות, שכוללת בד"כ 3 תחרויות - תחרות קרב רב שהיא סיכום של 2 התרגילים ותחרות גמר של כל תרגיל בנפרד. תמיד יש תרגיל אחד של 5 מכשירים מאותו סוג ותרגיל שני של 3 מכשירים מסוג אחד ו-2 מסוג אחר (למשל השנה יש תרגיל עם 5 כדורים ותרגיל עם 3 סרטים ו-2 חישוקים. המכשירים מתחלפים בד"כ כל שנתיים). תחרות קרב רב לקבוצות נקראת באנגלית Groups All-around. התחרות הקבוצתית ליחידות נקראת Individual Team competition. בתחרות הזו, אגב, ישראל הגיעה באליפות העולם הקודמת למקום החמישי, אבל השנה לא השתתפנו כי היו רק 2 מתעמלות בתחרות היחידות וצריך 3 או 4.
אני רואה שאכן היו הופעות קודמות של נבחרות, אבל כנראה שהדבר לא הגיע לידיעת הציבור עד שהגענו לאולימפיאדה... עכשו הערך נראה עוד יותר כמו רשימת תוצאות ואני לא רואה זאת בחיוב...--ניצן - שיחה 16:58, 26 בספטמבר 2011 (IDT)
כן ולא. במהלך השנים היה שינוי במבנה התחרויות. כמו שאמרת כך הן התחרויות, אך בעבר בתחרות הקבוצתית, חמש מתעמלות עשו תרגיל אחד עם מכשיר אחד בלבד, אח"כ הגיע הגיוון. לצערי, עדיין לא מצאתי את כל המידע לגבי נבחרות ישראל בעבר הרחוק. אשוחח עם ידידתי, שהייתה מאמנת נבחרת ישראל ליחידות ולקבוצה. לגבי הערך אתה צודק הוא כמו רשימת מכולת, אבל ככה זה בספורט, הישגים הישגים הישגים ועוד הישגים. כדי שזה יהיה מעניין צריך לנבור (בעיתונים) ולחפש את הסיפורים שמאחורי התוצאות את המאבק על המזרן את הדרמות וכו'. לגבי הנבחרת רצוי וכדאי לכתוב על מאבקי הכוחות שהיו באיגוד ועל המתעמלות ועל הקשיים שלהן ועל זה שחלקן סבל מאנורקסיה וכו' (טיפלתי במתעמלת ב"קפלן"). BAswim - שיחה 20:07, 26 בספטמבר 2011 (IDT)
אין לי מידע על העבר הרחוק. אליפות עולם בהתעמלות אמנותית לקבוצות החלה כבר ב-1967, אבל צורפה לתוכנית האולימפית רק ב-1996. לפחות מאז מתכונת התחרות לא השתנתה באופן מהותי (אם כי שיטת הניקוד השתנתה כמה פעמים). אני מודה שלא התעניינתי בענף באופן רציני עד שהנבחרת שלנו עלתה לאולימפיאדה... תחרויות התעמלות אמנותית, אפילו באולימפיאדה, היו משודרות אז לעתים רחוקות, אם בכלל.
על סכסוך המאמנות אני יודע בעיקר ממה שפורסם בזמנו בתקשורת, ואין לי כרגע מקור שאני יכול להסתמך עליו. בנושא קונטרוברסלי כזה אני לא רוצה לסמוך על הזיכרון שלי... בערך על הנבחרת לא צריך להרחיב מעבר למה שקשור באופן ישיר לנבחרת...--ניצן - שיחה 22:08, 26 בספטמבר 2011 (IDT)

דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

בהיסטוריה של הענף כתוב שאליפות אירופה שנערכה ב 1999 נבחרת ישראל סיימה במקום ה21 מתוך 24. זוהי נבחרת הסניור של הבוגרות . אך הנבחרת הצעירה סיימה במקום הרביעי והעפילה לגמר והגיעה בסופו למקום השמיני. זוהי הקבוצה הראשונה שהגיעה להישג כזה באליפות אירופה. ההישג האגדי היה ביום העלייה לגמר עם ציון של 18.533 מתוך 19 נקודות אפשריות. חברות הקבוצה: שירן בודניוק (בתו של קפטן נבחרת ישראל לשעבר בכדורגל), נועה מזרחי, ורד גלבגיסר, עדי בית יעקב, מירית זאבי, עדי פיטרושקה. כולן מתעמלות כחול לבן אשר נולדו בישראל. " יש לי הוכחות של גזרי עיתונים אם תרצו.

מקור: ברשומות של איגוד ההתעמלות ומתוך עיתון מעריב וידיעות אחרונות בתאריכים 30.5.99 31.5.99 דווח על ידי: נועה מזרחי 109.65.0.127 04:18, 11 בנובמבר 2014 (IST)

הערך עוסק בנבחרת ישראל לבוגרות ולא בנבחרת הצעירה.BAswim - שיחה 10:09, 11 בנובמבר 2014 (IST)