שיחה:ניו אורלינס

תוכן הדף אינו נתמך בשפות אחרות.
מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

אין לי זמן[עריכת קוד מקור]

לערוך את זה, אבל מצפייה בדף האנגלי, אני למד שמקור השם הוא לא העיירה אורלינס בצרפת, אלא כבוד לשליט צרפת ב-1718, שנת הקמתה של העיר. השם רומז לקיום של עיירה כזו, אבל היא לא הסיבה לשם.

-->המדינה "לואיזיאנה" עצמה קרויה על שם לואיז - אישתו של נפוליון, מתוך כבוד לו. האוכלוסיה המבוססת במדינה דיברה צרפתית, והתרבות על גווניה היתה צרפתית. לכן אין להתפלא על בחירת השם ניו אורלינס על שם העיר אורליאן Orléans שבצרפת. (באופן דומה לבחירת השם "ניו יורק" על שם "יורק" - על ידי המתיישבים האנגלים).
יש לזכור, שגם את הויקי בגרסה האנגלית כותבים אנשים רגילים כמונו, שלפעמים כותבים דברים בלי לדעת, וחבל.

בערך עצמו יש קישור אל תמונה של שלט עליו כתוב, שניו אורלינס נקראה על שם דוקס אורלינס regent of france (מה שזה לא אומר). 17:43, 17 באוגוסט 2007 (IDT)
אולינס היא שמה של העיר והדוכסות. לא שם של אדם ספציפי. כשם שיורש העצר האנגלי הוא "הנסיך מויילס" - וויילס היא איזור גיאוגרפי ולא שם של אדם. כך גם כאן (הערה: כיום שמו של הנסיך מויילס הוא בכלל צ'ארלס). דרור 22:00, 17 באוגוסט 2007 (IDT)תגובה[תגובה]

מאמר ראשי[עריכת קוד מקור]

הפנייה למאמר המורחב (שעדיין אינו קיים) "חגיגות המרדי גרא בניו אורלינס" בוטלה. יש מאמר נפרד בשם המרדי גרא. במידה שיש כוונה להפנות למאמר נפרד ומורחב יותר, מעבר לערך "מרדי גרא" הנוכחי, יתכבד המפנה ויכתוב (או יתרגם) את מאמר מורחב כזה; ואז גם יהיה לאן להפנות. לא להיפך. דני, Danny-w 21:57, 31 אוקטובר 2005 (UTC)

אולי אפנה לערך קרניבל? גם הוא קיים?
ודאי שיש מספיק מה לכתוב על המארדי גרא בניו אורלינס בתור מאמר נפרד, ועל כן ההפניה. אתה יכול לתרום ולכתוב את המאמר בעצמך או לחכות בסבלנות במקום סתם למחוק.דרור 16:04, 1 נובמבר 2005 (UTC)

מספר הנוסעים בנמל התעופה[עריכת קוד מקור]

בפנים הערך נכתב שבנמל התעופה המרכזי של ניו אורלינס עוברים מדי יום 300 טיסות ומיליון נוסעים, בחישוב פשוט זה יוצא יותר מ3000 נוסעים על כל טיסה, מספר קצת מגוחך. בויקיפדיה האנגלית נכתב שבנמל התעופה עברו בשנת 2016 יותר מ11 מיליון נוסעים או בחישוב מהיר סביבות 30 אלף נוסעים ביום, כמדומני שצריך לתקן. דובי כ"ץ - שיחה 02:58, 28 באוגוסט 2017 (IDT)תגובה[תגובה]

תוקן. תודה על העירנות. בורה בורה - שיחה 04:03, 28 באוגוסט 2017 (IDT)תגובה[תגובה]

קובץ מוויקישיתוף שנמצא בשימוש בדף מועמד למחיקה[עריכת קוד מקור]

קובץ מוויקישיתוף שבשימוש בדף זה הועמד למחיקה:

להשתתפות בדיון המחיקה יש לעיין בדף הצעת המחיקה. —Community Tech bot - שיחה 12:25, 19 במרץ 2020 (IST)תגובה[תגובה]