שיחה:נתן זך

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

לטרול הרפאים ולמערכת הויקיפדיה : אתם יכולים לבדוק מי במערכת שלכם השחית את הקישור שהבאתי כאן "היקום של נתן זך " ? תודה

עיון ב'גרסאות קודמות' (לשונית למעלה) של הערך היה מראה לך שהאחראי הוא משתמש:מתניה, ובצדק, לטעמי - מה מיחד את הכתבה הזו מעשרות, אם לא מאות, הכתבות המופיעות ברשת על נתן זך? צדוע להביא דווקא אותה? נדב 8 יולי 2005 18:41 (UTC)
למרבה הצער, הערך נתן זך הוא קצרמר. המאמר שבו עוסק הקישור שלפנינו הוא מאמר מקיף על נתן זך ויצירתו. אינני יודע כמה עוד כאלה ישנם ברשת, אבל אין לי ספק שזה הוא אחד מהמקיפים שבהם. לפיכך ראוי לתת אותו בערך זה. אם יש ברשת מאמרים מקיפים נוספים על זך, בבקשה הוסיפו גם אותם. ברור שקיומם אינו מצדיק הסרת קישור מועיל זה.
הערה לשואל שפתח דיון זה: הגיע הזמן שתבחר לך כינוי ותירשם בוויקיפדיה. תהליך ההרשמה נמשך דקה, אינך נדרש לתת בו פרטים מזהים, ולאחר השלמתו יהיה לנו קל יותר לשוחח, במקרים שבהם נדרשת שיחה, כמו המקרה שלפנינו. דוד שי 8 יולי 2005 20:10 (UTC)

תקנתי את שנת הזכיה בפרס ביאליק ל-1982 כי גם בשאר האתרים מופיעה שנה זו. רחל 22:39, 24 יוני 2006 (IDT)

שי אריה מזרחי

הוספתי מתוך מאמר שאני כתבתי שאני מפרסם באתר 'במה חדשה'.

כמו כן הרשיתי לעצמי להסיר את הכותרת קצרמר. הוספתי ושיניתי את הסדר בספרי השירה של זך, כמו כן הוספתי 'ספרי ביקורת' וספרי ילדים שכתב זך.

אלא אם כן שי אריה מזרחי אינו אלא רזי משיח שכתב את המאמר כאן, הערך מועתק ברובו משם. סוכנה הספרותי של שירי-לי אפללו-קליין 15:24, 1 בנובמבר 2006 (IST)
כל פותר של תשבץ היגיון יזהה מיד כי "רזי משיח" הוא אנגרמה של "שי מזרחי". דוד שי 19:33, 1 בנובמבר 2006 (IST)
מה שמזהה אותך מייד, ומזהה גם אותי. וטוב שהכל מסתיים לטובה. עיינתי במאמר של שי אריה מזרחי ב"במה חדשה" ואכן אין זה גם הגיוני שיועתק קטע קצר ממאמר ארוך המעיד על כותבו שיש לו ידע מקיף בתחום זה. סוכנה הספרותי של שירי-לי אפללו-קליין 20:46, 1 בנובמבר 2006 (IST)

יובל הקטן?[עריכת קוד מקור]

מי רשם שנתן זך פרסם ספר, שכמובן לא נברא, ששמו 'יובל הקטן הלך לגן?' וכן 'משיריו' הוסיף שיר ששמו 'יובל המבולבל'?

וכן, אני הוא רזי משיח שפרסם בפורום סימן כתיבה, או זמ"ש, או פש"ר, או שי אריה מזרחי ב'במה חדשה'.

שמועה?[עריכת קוד מקור]

"יש שמועה, שזמן קצר לאחר שהוציא את ספרו הראשון, עבר זך בין חנויות הספרים וקנה את כל העותקים." בקישורים בתחתית העמוד לא הצלחתי למצוא מקור מהימן שלפחות מזכיר את ה"שמועה" הזאת. אני מתכוון לחכות כמה ימים, ואז למחוק את השורה הזו. 89.138.120.39 17:17, 27 בנובמבר 2008 (IST)

הראיון בערוץ 10[עריכת קוד מקור]

זה לא שייך לפסקת הפולמוס. יש לשכתב ולמצוא לו מקום בדחיפות. --Jys - שיחה 21:40, 28 ביולי 2010 (IDT)

הזזתי והוספתי אסמכתאות. דוד שי - שיחה 22:05, 28 ביולי 2010 (IDT)
מעולה. --Jys - שיחה 13:52, 9 באוגוסט 2010 (IDT)

הוספת תיאור של נתן זך[עריכת קוד מקור]

בעקבות הראיון בערוץ 10 והתבטאויות רבות בעבר שלא מותירות ספק יש להוסיף 'גזען' או לכל הפחות 'נרקיסיסט' בתיאור שלו בתחילת הערך, ויש לי גם מקור http://www.zeevgalili.com/?p=10153

קרא ויקיפדיה:נייטרליות. Rhone · שיחה 02:45, 11 בספטמבר 2010 (IDT)


איך זה בדיוק קשור לניטרליות?! אם אדם הוא גזען יש לציין זאת, בפרט שהוא חזר על זה כל כך הרבה פעמים חוץ מהראיון, אפילו חצי מהדברים בקישור ששלחתי(אם קראת שמה משהו בכלל) היו מספיקים כדי לקבוע זאת בוודאות

ורדה זייטלבך[עריכת קוד מקור]

קרובת משפחתו ורדה זייטלבך כתבה גם היא שני ספרי שירים .היא נפטרה בגיל 89 ב-3.7.15

קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 19:22, 4 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 21:36, 15 במאי 2013 (IDT)

ממתי רצח עם הוא פרט זניח?[עריכת קוד מקור]

בראיון האחרון עם נתן זך, זך הסכים עם אבו מאזן כי ישראל מבצעת רצח עם. הראיון הזה מוזכר בדף על נתן זך, אך העובדה, שבאותו ראיון, זך אמר את הדבר החמור מאוד הזה, לא מוזכרת בדף. הוספתי את העובדה החשובה הזו ואיזה מישהו מחק לי אותה. המישהו הזה טען, שמדובר בפרט זניח.

ממתי רצח עם זה פרט זניח?

רצח עם הוא פרט מאד לא זניח, דיבורים עליו הם זניחים • איקס איקס - שיחה 14:45, 4 באוקטובר 2014 (IDT)
הצהרה כי ישראל מבצעת רצח עם אינה פרט זניח אצל משורר ישראלי. אל תעשו מעצמכם צחוק.
אני מסכים עם האנונימי, התבטאות שכזו בהחלט מעידה על דעותיו וראויה להופיע בפסקה הרלוונטית. Noambarsh - שיחה 14:52, 4 באוקטובר 2014 (IDT)
התוספת כללה שני חלקים: בקשה להשתמש בציורים במקום מצגות (שזה מיותר וזניח בכל מקרה ולכך התכוונתי בתקציר העריכה) ועניין רצח העם. הטענות בדבר רצח העם טריות ואני מציע להמתין. יתכן שהוא יחזור בו או יפרש את דבריו. בכל אופן, יש לייחס את הדברים לאירוע ספציפי שעליו הם נאמרו ולא לציין באופן כללי שלדעתו של מר זך מבצעת ישראל רצח עם. גילגמש שיחה 14:56, 4 באוקטובר 2014 (IDT)
רצח עם הוא תמיד אירוע ספציפי. האם שמעת פעם על רצח עם במועד מופשט?
מדובר באמירה, שנכתבה תחילה במודעה מטעם זך, בעיתון הארץ. רזי ברקאי, שידוע בסובלנות מאוד גדולה לאמירות אנטי ישראליות, התחלחל מהאמריה הזו ורק בגללה הוא הזמין את זך לראיון. בראיון זך חזר על האמירה הזו. ברקאי ביקש ממנו להתמקד ולחשוב שוב על דבריו וזך חזר על הדברים בפעם השלישית (פעם אחת בעיתון ופעמיים בראיון ברדיו). ההזדהות של זך עם הטענות, שישראל מבצעת רצח עם, היו מרכזו של אותו ראיון. של אותו ראיון, שכבר מוזכר פה ממילא.

חובה להזכיר בפתיח שנתן זך פעיל שמאל רדיקלי.[עריכת קוד מקור]

האיש עקבי מאוד ובולט מאוד בפעילותו זו במשך עשורים רבים. עובדה שיש בסיכום שכתבתם עליו פרק שלם שמתעסק בפעילות הזו. חובה להזכיר, בשלוש מילים בפתיחה "פעיל שמאל קיצוני". -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

מסכים. חזרתישיחה 17:38, 4 באוקטובר 2014 (IDT)
אסור לנו כוויקיפדיה שאמורה להיות אנציקלופדיה לקבוע שיוך. אפשר להוסיף מקור חיצוני שיגדיר אותו כאיש שמאל רדיקל, על הגיחוך ביומרה להגדיר אותו כ"פעיל" לא ארחיב את הדיבור • איקס איקס - שיחה 17:41, 4 באוקטובר 2014 (IDT)
מסכים עם איקס איקס. מספיקה הפסקה "הצהרותיו הפוליטיות" Ben tetuan - שיחה 17:44, 4 באוקטובר 2014 (IDT)
מה הופך את מר זך ל"פעיל"? אני לא זוכר אותו משתתף באופן אקטיבי בפעילות כלשהי. פרסום הצהרות זאת לא פעולה. זה סתם הבעת דעה בפומבי. גילגמש שיחה 17:46, 4 באוקטובר 2014 (IDT)
יש בויקיפדיה קטגוריה שלמה של אנשים, שדווקא כן קבעתם להם שיוך. מגוכח לא לשייך פוליטית את מי שרוצה לפנות את הנגב ואת מי שרוצה לסבול טילים בשקט בתל אביב. ולגבי "פעיל", המשורר הזה מפרסם מודעות בעיתון מטעמו ונפגש שוב ושוב עם עיתונאים. מגיע לראיונות...זה די פעיל. הוא גם היה משולב ברשימת מרצ לבחירות לעיריית תל אביב. אנשים לא מגיעים באופן סביל לרשימות לבחירות.
לא כל שמאל הוא שמאל רדיקלי, לא כל רדיקלי הוא שמאל ולא כל מצהיר הצהרות שאינן בתחום עיסוקו צריך התייחסות. • איקס איקס - שיחה 18:00, 4 באוקטובר 2014 (IDT)
הציבור בישראל מתייחס בתשומת לב רבה מאוד להצהרות הפוליטיות של זך וגם ברור לו, לחלוטין, שזך הוא שמאלן רדיקלי. השאלה אינה מה יחשוב הקורא על נתן זך, אלא מה הוא יחשוב על ויקיפדיה. אם בערך יהיו כתובים קשקושים יותר קיצוניים מאשר בעיתון "הארץ", זה לא יעזור לנתן זך.

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

הצהרות אינן פעולות. למר זך דעה פוליטית וזה לגיטימי לחלוטין, אבל אם הוא לא פועל ליישומה אי אפשר להגדירו "פעיל". שיתפקד למפלגה וירוץ לכנסת, שיארגן הפגנה, שיצעד צעדת מחאה - שיעשה פעולה אקטיבית ואז אתמוך בהכללתו בקט' "פעילים". גילגמש שיחה 18:07, 4 באוקטובר 2014 (IDT)

ובנסוף, הציבור בישראל הוא גם אתה, גם אני וגם הגב' כהן מחדרה. חוששני שהגב' כהן לא מתייחסת ברצינות להצהרותיו הפוליטיות של מר זך ואם היא מכירה את שמו או שמעו זה דרך שיריו שהולחנו. אנחנו לא כותבים מה שברור לנו אלא מה שאחרים, כאלו שיש טעם לצטט אותם או להתייחס אליהם, כתבו על התופעה. • איקס איקס - שיחה 18:11, 4 באוקטובר 2014 (IDT)
אתם צוחקים. נכון? נתן זך כן חבר במפלגה וכן היה ברשימה לבחירות. זה כתוב גם בערך וגם בדף השיחה. חוץ מזה, לטעון שהעמך קורא שירה ולא עיתונים...
כל זה בעבר הרחוק. כיום לא עוסק בפעילות אקטיבית עד כמה שידוע לי. אם עוסק, אשמח אם תבהיר זאת ותציין מה בדיוק עשה. אם אכן עשה, אתמוך בשיוכו ל"פעילי שמאל" אחר כך נראה אם זה רדיקלי או לא, בהתאם לנסיבות. גילגמש שיחה 19:35, 4 באוקטובר 2014 (IDT)
הדבר היחיד שהוא היה בעבר הרחוק ואיננו עוד, זה משורר חשוב. כיום הוא איש מבולבל, שדורש מראש הממשלה להציג ציורים של קדישמן באמצע נאומים מדיניים באו"ם. פעיל פוליטי, הוא היה ונשאר109.160.229.139 19:43, 4 באוקטובר 2014 (IDT)
דעותיו הפוליטיות של זך הן עניין זניח בדמותו, ולא בגללן זכה לערך. אין צורך לציין אותן בפתיח. דוד שי - שיחה 21:18, 4 באוקטובר 2014 (IDT)
האם נתן זהבי קיבל ערך בגלל שהוא צלם עיתונות לעיתים רחוקות? ברור שלא. אבל העובדה הזו כן מוצגת בפתיח של הערך שלו, לצד העובדות, שבגללן הוא כן קיבל ערך. באותו אופן, האם נעם יעקובסון קיבל ערך בגלל שהוא מוזיקאי? ממש לא. רק בגלל שהוא שחקן. הישגיו כמוזיקאי זניחים. והנה, זה כן מופיע בפתיח. האם עליזה אולמרט קיבלה ערך משום שהיא אמנית. ברור מאוד שלא ולא! והנה, העובדה הזו כן מוזכרת בפתיח. נתן זך הוא פעיל שמאל סהרורי למהדרין ובולט להמדרין. לא להזכיר את זה בפתיח, זה לא רציני.

למה כתוב שהוא אחד המשוררים העבריים החשובים גם במאה ה20 וגם במאה ה21? מה הוא עשה בכלל אחרי שנת 2000?[עריכת קוד מקור]

הוא בהחלט אחד המשוררים העבריים החשובים של המאה העשרים. אבל העובדה, שהוא עדיין חי, לא הופכת את פעילותו האמנותית בזמננו לחשובה גם היא. עבודתו הישנה בלבד היא זו החשובה. מאז שנת 2000 הוא לא כתב שום דבר חשוב. חשיבות לא נמדדת רק על פי עשייה רגעית, הוא נשאר חשוב כי שיריו נלמדים ומשפיעים • איקס איקס - שיחה 22:54, 6 באוקטובר 2014 (IDT)

פרץ[עריכת קוד מקור]

בפריימריס על ראשות מפ' העבודה ב-2002-3 תמך בעמיר פרץ בהתמודדותו מול פרס ופואד ועמד לצידו בנאום הנצחון,אם כי לאחר מכן רמז על אכזבתו מתפקודו של פרץ כשר הבטחון.

ילדותו בחיפה?[עריכת קוד מקור]

לפי המקור הזה: לאחר עלייתו לארץ, התגורר עם משפחתו בחיפה ולמה בבית ספר חוגים. לא ברורה לי אמינותו של המקור וזה לא מספיק מפורש שם. האם יש מקורות נוספים? Tzafrir - שיחה 13:33, 20 במאי 2018 (IDT)