שיחה:סאיב עריקאת

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

כתיב השם: סאיב או סאאב?[עריכת קוד מקור]

אלדד שלום, התוכל בבקשה לחוות דעתך על השינוי הזה? נטע - שיחה 20:05, 21 בפברואר 2009 (IST)

שני התעתיקים נכונים, סאיב וסאאב. אני מבין את מי שתיקן, כי אנחנו אמורים להגות את השם Saeb ולא Saib. אני מתלבט בעניין השם המקובל בעברית. נדמה לי שמקובל בכל זאת לכתוב את שמו בעברית "סאיב עריקאת" ולא "סאאב עריקאת", ולכן עדיף להחזיר לכתיב הקודם, "סאיב". אלדדשיחה 20:22, 21 בפברואר 2009 (IST)
כדאי להוסיף עוד פרט טכני-תעתיקי: מקובל לתעתק את ההמזה על כרסי יאא' לעברית בתור הכֻּרסי עצמו, ובמקרה הזה - י'. יוצא שתעתיק השם הוא "צאיב" או "סאיב" (ואפשר גם צאא'ב, כאפשרות חלופית). אלדדשיחה 20:29, 21 בפברואר 2009 (IST)

תפיסת עולמו של עריקאת ביחס להסדר מדיני עם ישראל[עריכת קוד מקור]

עריקאת מתבטא בעיקר אצל עקיבא אלדר על מה אפשר לעשות, ועל כוונותיו ביחס להסדר קבע וכן לשלטון האמריקאי ולחמאס. אני מוצא שיש כאן כמה אמירות מעניינות שהתוכן שלהן חשוב לניתוח היסטוריה העכשווית. --Archipeleg 09:25, 1 במרץ 2010 (IST)

מקום הולדתו של סאיב עריקאת[עריכת קוד מקור]

מדוע מופיע שסאיב עריקאת נולד במזרח ירושלים? בסדרה כביש 90 של מודי בר אוןמתראיין עריקאת ומספר שהוא גר כעת בבית הולדתו ביריחו. אם כך, מקום הולדתו הוא יריחו ולא כמצויין בערך. מצד שני יש נטייה לפלסטינאים להפריז או לשנות את המציאות, אך מדוע שדבריו של אדם שתועדו בטלויסזיה כמספר על עצמו, לא יתפסו כנכונים בהעדר ראיה אחרת לכך (ולא מצאתי ראיה כזו). יתרה מזו, אין לעריקאת אינטרס מסוים להגיד שנולד ביריחו ולא במזרח ירושלים. אדרבא, אם כבר, היה לו אינטרס להגיד שנולד בירושלים, כביטוי לקשר של העם הפלסטיני עם אל קודס. טענתו שהוא מתגורר בבית הולדתו מחזקת את תהייתי האם לשנות את מקום הולדתו. Nirvadel - שיחה 19:11, 29 באוקטובר 2014 (IST)

מדינת הלידה[עריכת קוד מקור]

מכיוון שנולד בזמן שהגדה ומזרח ירושלים היו בשטח ירדן(שסיפחה את השטחים אליה), ראוי לשנות את מדינת הלידה לירדן. כאמור מדינה פלסטינית לא התקיימה בגדה המערבית (של ירדן) בשנת 1995.

סאיב עריקאת[עריכת קוד מקור]

סאיב עריקאת נולד ביריחו ולא במזרח ירטשלים כמו שכתוב יש לתקן Nissim8686 - שיחה 19:45, 14 בינואר 2020 (IST)

בויקיאנגלית כתוב אבו דיס. נסתמך על זה עד להבאת מקור אלטרנטיבי--כ.אלון - שיחה 19:48, 14 בינואר 2020 (IST)