שיחה:סבב הגרנד פרי בשחמט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

אני מציע לאחד את הערך עם אלופי העולם בשחמט. כרגע הערך הנ"ל הא ערך קצר מאוד, והערך אלופי העולם בשחמט הוא רשימה של אלופי עולם. כדאי שהערך אלופי העולם בשחמט יספר קצת מסביב על אלופי העולם וייתן רקע היסטורי: איך הם נקבעים ומי היו המתמודדים לאורך השנים ועל התחרויות הקובעות זאת (וגם להזכיר את הגרנד פרי). אפשר ליצור ערך שדומה במבנה לשחמט בישראל: פרק היסטוריה עם תיאור היסטורי בנושא ופרק של רשימת אלופים. ערן - שיחה 07:03, 7 באוקטובר 2013 (IDT)

רעיון טוב. גילגמש שיחה 07:14, 7 באוקטובר 2013 (IDT)
ערן, מבין את ההגיון בדברייך. יחד עם זאת, לעניות דעתי, עדיף לא לאחד את הערך. תרגמתי את הערך מויקיפדיה האנגלית. אני מסכים שהערך קצר ויש להרחיבו, כמו גם את הערך אלופי העולם בשחמט. אף על פי כן, הערך נשוא דיון זה הוא ערך אב לערכים שעדיין לא נכתבו בעברית (אך קיימים באנגלית, ובעתיד אני מקווה לתרגם אף אותם, כגון https://en.wikipedia.org/wiki/FIDE_Grand_Prix_2008%E2%80%932010 ו- https://en.wikipedia.org/wiki/FIDE_Women%27s_Grand_Prix_2013%E2%80%932014). מעבר לכך, מערכים קיימים בעברית ישנה הפנייה לערכים עתידיים אלה (לדוגמא מהערך בוריס גלפנד). יתר על כן, גם ההפנייה בדף פירושונים גרנד פרי לערך זה תהיה יותר מדוייקת
ערך דומה נוסף שחסר בעברית הוא גביע העולם בשחמט, שהזוכה בו גם מרוויח את הזכות להשתתף בתחרות המועמדים לאליפות העולם. גם זה ערך אב, ולכשיוקם, יהיה מקום לכתוב ערכים על תחרויות גביע העולם בשנים שונות. נעם דובב - שיחה 10:14, 7 באוקטובר 2013 (IDT)
אני מעדיף לעבות את הערך הזה, ואם אפשר לכתוב ערך נפרד על התחרויות , תוך תאור הארועים העקריים שהתרחשו וצירוף המשחקים שהתקיימו. אלו התחרויות ברמה הגבוהה ביותר המתקיימות כיום, ויש להן חשיבות רבה. --Yoavd - שיחה 12:43, 7 באוקטובר 2013 (IDT)
הסרתי את תבנית האיחוד. בכל אופן חשוב לעבות את הערך ואפשר לדעתי להתחיל מכתיבה קצרה על התחרויות עצמן בערך ולפרק לתחרויות הספציפיות כאשר הערך יהיה ארוך . ערן - שיחה 07:07, 10 באוקטובר 2013 (IDT)