שיחה:עבודה (כלכלה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מה הם יחידות העבודה? התאור של מוסג העבודה חסר את יחידות העבודה (כח סוס)

זה נראה יותר כ-עבודה (סוציולוגיה) מאשר כלכלה. דורית 18:31, 10 מרץ 2005 (UTC)
יש הרחבה בנושא בערך שוק העבודה, אשר מופנה מהערך. עידן ד 18:39, 10 מרץ 2005 (UTC)

למה שם הצלם של התמונה הראשונה (Lewis Hine) נכתב באנגלית ולא בעברית?

תוספות לערך: עבודה לאורך ההיסטוריה והמקור התאולוגי לעבודה לשם מחייה[עריכת קוד מקור]

  • אפשר להוסיף את העבודה לאורך ההיסטוריה, כולל בתקופת התנ"ך (כולל דת והשוואה בין עבודות הקשורות לדת בדת היהודית לעומת עבודה זרה, כולל בהקשר של כישוף כעבודה לשם מחייה).
  • הצעה נוספת היא להוסיף את הפסוק הזה: "בְּזֵעַת אַפֶּיךָ, תֹּאכַל לֶחֶם, עַד שׁוּבְךָ אֶל-הָאֲדָמָה, כִּי מִמֶּנָּה לֻקָּחְתָּ: כִּי-עָפָר אַתָּה, וְאֶל-עָפָר תָּשׁוּב." (בראשית פרק ג', פס' יט'), שעוסק בסיבה התאולוגית לעבודה בימינו.

(¯`gal´¯)‎ - שיחה 18:03, 6 באוגוסט 2011 (IDT)

הגדרת הנושא[עריכת קוד מקור]

לא נכון לקרוא לערך הזה "עבודה (כלכלה)". כפי שכתוב בערך, עבודה היא מקור להגשמה עצמית כמו גם לפרנסה, והחשיבות שלה רחבה הרבה יותר מתרומה לכלכלה. אני מציעה לקרוא לערך עבודה, ולכנות את הערך בשם זה עבודה (פירושונים). -- ענבל • כ"ג בתמוז ה'תשע"א • 01:42, 25 ביולי 2011 (IDT)

אני מסכים עם ענבל. הכותרת לא מתארת את תוכן הערך. אולי נחליף את השם ל"עבודה (פעילות)" או "עבודה (מלאכה)" או שפשוט נבטל את הערך פירשונים ונשאיר את השם "עבודה" לערך הזה. Barbari - שיחה 15:45, 10 בפברואר 2012 (IST)
זה בהחלט לא הפירוש הראשי. המונח הפיזיקלי ומקצוע הם פירושים לא פחות נפוצים/חשובים. תיקון התוכן בתוך הסוגריים הוא משהו אחר לגמרי. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 15:48, 10 בפברואר 2012 (IST)