שיחה:עד כדי (מתמטיקה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
  • "כמו כן, משתמשים בביטוי כשמציגים נוסחה בה חסרים מקדמים קבועים. המטרה היא להראות במה תלוי הגודל המבוקש ולא לחשב אותו בדיוק. למשל: . עוצמת פונקצית הגל פרופורציונית לאמפליטודה בריבוע".

איפה גיבורנו עד כדי? עוזי ו. 09:03, 8 מרץ 2006 (UTC)

שינתי את זה לקפיץ כי זה יותר פשוט. בקשר לגלים, זה ככה. תנסה לחפש בגוגל electromagnetic wave energy amplitude square או במקום energy - intensity והמשפט הזה מופיע בכל מקום. החישוב המדוייק הוא הרבה יותר מסובך.. Poynting vector Erwin138 09:34, 8 מרץ 2006 (UTC)

עד כדי קבוע[עריכת קוד מקור]

אני לא מכיר הגדרה רשמית למושג "עד כדי קבוע", אבל אני מכיר את השימוש המקובל (בפיסיקה) "עד כדי קבוע מסדר גודל של יחידה". רדיוס האטום הוא חצי מטר עד כדי קבוע, אבל אין לזה שום ערך. הערכת סדרי גודל מתקבלת בדרך כלל על ידי התייחסות לסדרי גודל של גדלים רלוונטים ועל שיקולי יחידות, ולכן היא נכונה "עד כדי קבוע מסדר גודל של יחידה". דרך שונה להשתמש בביטוי היא על מנת להראות תלות פונקציונלית של ביטוי, ואז זה לא משנה מהו סדר הגודל של הקבועים, אבל על סמך זה לא היו מקשים על תאוריית עוגת הצימוקים של האטום. (לדוגמא: רדיוס הגרעין שווה לשורש השלישי של המספר האטומי עד כדי קבוע). משה פרידמן - שיחה 14:21, 13 ביולי 2009 (IDT)

שם הערך[עריכת קוד מקור]

האם הסוגריים באמת נחוצים? אותו דבר לגבי כמעט כל. דניאל ב. 10:59, 5 בספטמבר 2010 (IDT)