שיחה:עזר ויצמן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Ruzgar-deneme-yönetici4.png
ערך זה היה נתון במחלוקת בתאריך: 16 באוגוסט 2018.
תוצאות המחלוקת: יש להציג בערך תבנית:מנהיג ותבנית:חייל נפרדות.

אפשר לקבל מראה מקום[עריכת קוד מקור]

לגבי חברותו באצ"ל? אבנעזר ב. 07:16, 17 ינו' 2005 (UTC)

לי ידוע רק שהוא היה חבר בפלמ"ח ב1948 אך אני לא בטוח שזה סותר את זה שהוא היה עשוי לשרת לפני כן באצ"ל ...


וואלה אבנעזר ב. 07:51, 17 ינו' 2005 (UTC)
באתר הנשיא [1] בביוגרפיה של עזר ויצמן (מצטער, אין קישור ישיר) כתוב שהוא התנדב לאצ"ל בשנת 1946. בברכה, ערןב 07:57, 17 ינו' 2005 (UTC)
על כך אמרתי את הוואלה :-) תודה. אבנעזר ב. 08:35, 17 ינו' 2005 (UTC)

מותו של עזר ויצמן (ז"ל)[עריכת קוד מקור]

לא נראה לי שצריך משהו מיוחד על מותו של עזר ויצמן ז"ל, כי זה בסך הכול שורה וחצי. מתן 18:41, 24 אפר' 2005 (UTC)

צריך לעבור על כל הערך ולשנות אותו לעבר... בקצב העדכונים של פרטים כאלו בויקיפדיה, אני שומע לרוב את החדשות דרך כאן... טרול רפאים 18:46, 24 אפר' 2005 (UTC)

סקוטלנד יארד[עריכת קוד מקור]

השינוי הזה לא ייכנס לפני שיהיו עדויות יותר רציניות לגביו. טרול רפאים 00:15, 25 אפר' 2005 (UTC)

הפסקה הבאה נמחקה ע"י טרול רפאים, ללא הסבר (האם יש לו הסבר? או שהוא מסווג?)
"בהשפעת ידידים שפגש בלונדון הצטרף אל ארגון האצ"ל בשנת 1946, ואחת ממשימותיו ב-1946, שלא התבצעה לבסוף, היתה לחסל באנגליה את הגנרל אוולין יו בארקר, שלאחר פיצוץ מלון "המלך דוד" בירושלים על-ידי האצ"ל קרא לפגוע ביהודים במקום שם יכאיב להם - כיסם. בספרו "לך שמיים, לך ארץ" כתב ויצמן שקיבל אז "עצה ידידותית" מהסקוטלנד יארד הבריטי, "אנא, חזור לפלשתינה..."

unlessimwrong

כפי שציינתי לפני ההודעה הזאת, כפי שאומרים בעיתונות "אין אישור לידיעה מכל מקור אחר", מה שדי מוזר בעיני. אם יהיה כזה השינוי ייכנס. טרול רפאים 00:22, 25 אפר' 2005 (UTC)
לא מספיק שהוא כתב על כך בספרו? אפשר לשנות את הפסקה כך:
"בהשפעת ידידים שפגש בלונדון הצטרף אל ארגון האצ"ל בשנת 1946. בספרו "לך שמיים, לך ארץ" כתב ויצמן שהשתתף בתכנית האצ"ל, שלא התבצעה לבסוף, להתנקש בחיי הגנרל אוולין יו בארקר באנגליה ב-1946, אך לפני הפעולה קיבל ויצמן "עצה ידידותית" מהסקוטלנד יארד הבריטי, "אנא, חזור לפלשתינה...".
(לאחר פיצוץ מלון "המלך דוד" בירושלים על-ידי האצ"ל, קרא הגנרל ברקר לפגוע ביהודים במקום שם יכאיב להם - כיסם).
unlessimwrong
העסק הזה תמוה בעיני, אני מציע להמתין למחר בבוקר ולראות האם יש תגובות נוספות. טרול רפאים 00:32, 25 אפר' 2005 (UTC)
"לך שמים לך ארץ", עמ' 42 - "העבירו אותנו במחתרת קורסים מזורזים של כל מיני קשקושי חבלה, אחר כך הטילו עלינו לסייע לדפוק את הגנרל הבריטי ברקר... הסקוטלנד יארד... פנה אלי באדיבות בריטיות והשיא לי עצה טובה - "אנא, חזור הביתה לפלשתין". אין זה מן התבונה להתעלם מעצה כזאת. חזרתי הביתה לחיפה...". כך שהקטע הוא אמת. השאלה אם זה אנציקלופדי או אנקדוטלי. אלמוג 02:58, 25 אפר' 2005 (UTC)
אם הוא אמיתי אין ספק שהוא משמעותי, אסור לשכוח שלדוד שלו היו קשרים טובים עם הבריטים, זה אומר שהבריטים עלו עליו ובשל הקשרים המשפחתיים שלו נמנעו מלעצור אותו. טרול רפאים 10:45, 25 אפר' 2005 (UTC)
למה אתה מתכוון "אם הוא אמיתי", אם זה קרה או אם הוא כתב את זה? ומה זה
בדיוק "עדויות יותר רציניות"?
ותמוה מאוד שלמישהו זה תמוה. מה לדעתך חיפשו חברי האצ"ל בלוע הארי של לונדון-
לא סיורים במאדאם טוסו, הרי אין שם אפילו פסל של ז'בו. חבל על הזמן שלהם.
חוץ מזה ויצמן גם כתב שבאותו זמן הוא היה בקרירות יחסים גדולה עם דודו
חיים ויצמן שכעס (אז) על מלחמת הרויזיוניסטים בבריטים, ושבביקור רשמי של עזר
בבריטניה לאחר קום המדינה כנציג חיל האוויר, עלז ליבו משמחה לראות מפה בריטית
של המזה"ת עם שטח פלשתינה צבוע שחור, בו כתוב "כל מטוס שיטוס מעל השטח הזה,
יירה ללא אזהרה" (במלחמת העצמאות הוא הפיל, כזכור, ספיט בריטי בנגב)
כנראה הוא היה אחד מהמעטים, שלמרבה התמהון פחות מתעניינים במי אתה ויותר במה אתה.
כלומר הם לא יסרבו לשתף פעולה עם מעשה שנחוץ לדעתם, רק משום שהוא לא תחת הדגל היאה להם
unlessimwrong

איש העם היה, במלוא מובן המלה![עריכת קוד מקור]

עזר ויצמן נטמן על פי בקשתו בבית העלמין של אור עקיבא. לידו נטמנו בנו וכלתו שנהרגו בתאונת דרכים. עזר ויצמן שם גם במותו לצחוק את הנפיחות והפלצנות של "גדולי האומה" כביכול, הטמונים בהר הרצל. הוא ציפצף על הצורך לשכב בין הגדולים, (שיא האבסורד: נשותיהם של יושבי ראש הכנסת!),עד יום תחיית המתים. אתם מוזמנים לנסוע בימי החג לבית העלמין של אור עקיבא, ולראות במו עיניכם, איך מצבתו ומצבות בנו וכלתו, הופכים אט אט ל"קברי צדיקים". האהבה והכבוד שבהם מתייחסים פשוטי העם לקברו הם מדהימים!Alosha38 06:01, 4 באפריל 2007 (IDT)

"עזר ויצמן במדי טייס לופטוואפה"[עריכת קוד מקור]

לא הצלחתי להבין למה מדי לופטוואפה? איך הם שונים ממדי טייס אחרים? הידרו 19:18, 1 בדצמבר 2007 (IST)

זה לא היה כמו היום, שכולם הולכים עם סרבל טיסה בסגנון האמריקאי. בחה"א הצעיר היו גם מדי טיס ששימשו בזמנו את הלופטוואפה הנאצי, דגם שונה.. אני מעריך שזה הגיע ביחד עם המטוס. בכל מקרה כתבתי רק את מה שהיה כתוב בספר ליד התמונה. נחמיה ג 20:01, 1 בדצמבר 2007 (IST)
הניסוח הנוכחי לא טוב: מישהו עוד עלול להבין ממנו שוויצמן ענד צלבי קרס, חלילה. אז בחה"א היו מדי ב' ששימשו פעם את הלופטוואפה? או שמסבירים עניין זה בפירוט, או שמסירים אותו. לדעתי - אופציה ב': זה ממש לא מהותי לערך, ומבלבל לשווא. ‏odedee שיחה 20:05, 1 בדצמבר 2007 (IST)
בעיני זה נתון היסטורי מעניין - השתמשנו בהרבה דברים של הנבלים.. נחמיה ג 20:16, 1 בדצמבר 2007 (IST)
אז נא לתקן את הניסוח כך שהיה מדויק וברור. אינני עושה זאת בעצמי כי הדברים אינם ברורים לי, ואם זה הניסוח בספר, חוששני שגם הוא לא ברור דיו. ‏odedee שיחה 20:46, 1 בדצמבר 2007 (IST)
אני מסכים שהערת אגב כזאת אינה במקומה ודורשת הסבר, או לפחות סימוכין מדויק אל הספר המדובר (איזהו?). בינתיים הורדתי את ההערה. בביוגרפיה של ויצמן מופיעה התמונה הזאת עם הכיתוב "במדי טייס מסרשמידט" (עמ' 65-64), ככה שנראה לי שכל העניין הזה הוא טעות. Veomer - שיחה 15:59, 21 ביולי 2013 (IDT)

לא הבנתי מדוע זכור לשלילה המשפט על רבין?[עריכת קוד מקור]

הוא ציין כי יחסר לו זמן האיכות איתו, מה הבעיה באמירה זו??

POV[עריכת קוד מקור]

"הנץ הטורף הפך ליונה צחורה" תחת הקטע "שר הביטחון" - האם יש הצדקה לניסוח המעורפל הזה? --89.0.133.52 05:24, 20 בדצמבר 2008 (IST)

קרב האויר ב7/1/1949 בו הופלו "מספר מטוסים בריטיים" האם אפשר לקבל אסמכתא?

האם אפשר לקבל אסמכתא לגבי הפיסקה, הסתומה משהו, על קרב האויר ב 7/1/1949 בו הופלו"מספר מטוסים בריטיים? ( נחום קלל )

למשל כאן. אבינעם - שיחה 00:44, 5 ביוני 2010 (IDT)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 21:47, 4 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 00:22, 16 במאי 2013 (IDT)

יחס מנהיגי הערבים בישראל אליו[עריכת קוד מקור]

בביקור קצינים ביהודה ושומרון, לאחר הטבח במערת המכפילה, בידי גולדשטיין, ביקרנו את ראש מועצת ג'נין, ושם פגשנו שורת מכובדים מהערים בסביבה. הם קיבלו אותנו יפה בכסאות עץ פשוטים ובחדר גדול ומאוורר, אך חסר קישוטים, וקירות צבועים בצבע-שמן מתקלף בגוון טורקיז. לאחר שיחה על מצבם הכלכלי, ודעותיהם הפוליטיות, ראש המועצה סיפר שהוא מאמין שעכשיו יקבל יחס יותר אוהד לצרכי עירו. הוא נשאל "למה אתה חושב כך" וענה: "אנחנו סומכים על ויצמן". כל הנוכחים, חיילים יהודים, ומכובדים ערבים פרצו בצחוק (למשמע האמת הטעונה). הייתי שמח אם מישהו היה מוצא או עוזר לי למצוא תימוכין ליחס זה בכתובים. -- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • כ"ו בתמוז ה'תשע"ג • 22:20, 3 ביולי 2013 (IDT)

טוק-בקים ובלוג רכלניים כמקור מהימן לוויקיפדיה???[עריכת קוד מקור]

נתקלתי בפתיח לערך על ויצמן בפסקה המפוקפקת הזאת:

"לאחר פרישתו פורסם שטענות האונס שנחשפו בידי דן שילון לגבי אשתו מירי (בטרם נישאה אליו) היו נגד עזר ויצמן, בתקופת המשא ומתן על תהליך השלום עם מצרים."‏[1] ‏[2] "המקורות המהימנים" ל"טענות האונס" הקשורות כביכול בעזר ויצמן, שעליהם מסתמך המשפט הזה הם חילופי דברים בטוק-בקים באתר "דה מרקר" ו"כתבה" כביכול של משה הלוי ("הַלֶמו"), שכולה שאלות, כדי להימנע מהצגת הדברים כ"עובדות", שמא יתגלה שאינן אלא הוצאת דיבה. לא ברור לי איפה כל העורכים הדקדקנים של ויקיפדיה? ממתי תגובות אנונימיות באתר אינטרנט או בלוג של "מקור", שמסתבך בשל פרסומיו שוב ושוב בחקירות ובהאשמות, הם מקור לערך אנציקלופדי? אחת מן השתיים - או שיש לגבות את המשפט הזה במקורות אמינים ומהימנים, או שצריך למחוק אותו לאלתר. 15:22, 28 באוגוסט, 2013

טוב שנמחק. שמועות אינן מקור אמין, ופרסומן כאן גובל בהוצאת דיבה אם לא למעלה זה. בברכה, MathKnight-at-TAU שיחה 15:44, 28 באוגוסט 2013 (IDT)

עץ המשפחה[עריכת קוד מקור]

לדעתי אין מקום כאן לעץ המשפחה הגדול הכולל ב-90% את משפחת דיין. עזר וראומה ויצמן מופיעים לבד ללא צאצאיהם. Avi1111 - שיחה 09:15, 20 באפריל 2015 (IDT) גם אני תהיתי מדוע מופיע עץ המשפחה באופן הזה, כאשר חסרה תזכורת לייחוס של ויצמן עצמו, כאחיין של הנשיא הראשון חיים וייצמן.

שתי תבניות בערך[עריכת קוד מקור]

בערך מופיעות שתי תבניות: תבנית:חייל ותבנית:ח"כ שמציגות מידע כפול של תאריכי לידה ופטירה. עזר וייצמן היה איש רב פעלים, וככזה מתאים יותר לשלב בו תבנית:מנהיג שתציג את כל פעליו כפי שמופיע בגרסה זו. אשמח לשמוע את דעתו של אסף שהתלונן על הבעיה הזו כבר בעבר במקומות אחרים. ערן - שיחה 09:52, 22 במאי 2018 (IDT)

הוספתי לאחר התנגשות עריכה:

היה על זה דיון רב משתתפים לאחרונה בערך מירי רגב והקהילה אמרה את דברה ברור ובקול רם - שתי תבניות. הנתונים זהים, קצין בכיר ביותר (אלוף) לאחר שרות ארוך. התקן התקבע בדיון רב משתתפים אצל רגב ורק דיון במזנון יכול לגבור עליו. בורה בורה - שיחה 09:50, 22 במאי 2018 (IDT)

אתה טועה ומטעה, נא לקרוא מחדש את הדיון שם. ערן - שיחה 09:53, 22 במאי 2018 (IDT)
אני מסכים לתבנית מנהיג, אבל אתה מתעקש לאחד תבניות והיה רוב עצום נגד בדיון שם. זה מקרה זהה לחלוטין רק שם רצית להעלים לגמרי ופה לאחד. איחוד מאבד את המסגרת הייחודית האופיינית של תבנית חייל שכולם רגילים אליה בערכי חיילים. אני לא רואה בגרסה שלי מידע כפול של תאריכי לידה. מצטער, נסיון הסחת דעת שקוף מדי... בורה בורה - שיחה 10:00, 22 במאי 2018 (IDT)
בעד תבנית מנהיג, אבל לא צריך שתי תמונות בתבנית המידע, אפשר להוציא תמונה אחת החוצה לפסקאות. – אסף (Sokuya)שיחה 12:50, 22 במאי 2018 (IDT)
משתמש:Sokuya הדיון הוא לא אם צריך תבנית מנהיג. על זה כולנו מסכימים. השאלה אם לדחוף את תבנית החייל לתוך התבנית הזו? אני גם מציין שמקובל להכניס בכל תבנית תמונה האופיינית לתקופה. לדעתי גרסה זו היא המוצלחת ביותר. בורה בורה - שיחה 00:46, 30 במאי 2018 (IDT)
התשובה היא כן. לשים הכל בתבנית אחת שהיא תבנית מנהיג, עם תמונה ראשית אחת. התמונה האחרת יכולה להופיעה בפסקה הרלוונטית. הבנתי בדיוק את הדיון וכך גם עניתי. – אסף (Sokuya)שיחה 01:58, 30 במאי 2018 (IDT)

בורה בורה מכניס שוב תבניות כפולות בערך כששתי הקופסאות מופיעות בפתיח. כפי שהעיר Sokuya לעיל זה לא נראה טוב. ערן - שיחה 01:36, 4 באוגוסט 2018 (IDT)

פתחתי הצבעת מחלוקת. נמאס מדיוני הסרק האלה מה עוד שהיתה החלטה ברורה במזנון והיא גוברת. הגרסה שלי נראתה מושלמת ובהתאם להחלטה. בורה בורה - שיחה 03:52, 4 באוגוסט 2018 (IDT)
מסכים עם בורה בורה. Eladti - שיחה 23:57, 4 באוגוסט 2018 (IDT)

דיווח שאורכב ב-06 באוקטובר 2019[עריכת קוד מקור]

דיווח מהדף ויקיפדיה:דיווח על טעויות

כרגיל כתיבה מלאה ב״דעות״ לא במידע. זוהי תכונה שנקראית בעילגות החברתית ״שמאל״. אהוד על רבים בלה בלה בלה. לא שיש לי משהו נגד עזר וייצמן, אבל זוהי דעה זו לא עובדה.

ויצמן היה, לדעת רבים, סמל לישראל המתחדשת, הצברית, ישיר ובוטה לעיתים, אך בעל חן אישי לא מבוטל - למשפט הזה יש מקור. 129.69.140.138 13:12, 4 באוקטובר 2019 (IDT)