שיחה:עמיר בניון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ערך זה צוטט בטור של גיא מרוז, "אח חורג", באתר מעריב, 23 באפריל 2010.

הועבר מדלפק הייעוץ:

לODEDEE בקשר לחסימה של משתמש שעה שינויים בערך של עמיר בניון

שלום רב, אני כותבת בשם החברה שמייצגת את עמיר בניון. בערך "עמיר בניון", ביום ה-21 ביוני, נכתבו שקרים הגורמים נזק. לא הכרנו את מדיניות המחיקה של האתר שלכם ולכן חסמת אותנו.

אנו מבקשים למרוק את הערך "עמיר בניון" במיידי בגין דיבה והוצאת שם רע.

אל תאפשרו לאנשים מזידים לעשות שימוש לרעה באתר ויקיפדיה.

עד כאן התגובה האלמונית. הסרתי את כתובת הדואר האלקטרוני שהושארה כאן מחשש לדואר זבל. ליאור 10:40, 29 ביוני 2007 (IDT)

את מוזמנת לפרט את הבעיה בשיחה:עמיר בניון ונשמח לסייע. אני מניח שאין צורך למחוק את כל הערך. ‏odedee שיחה 11:46, 26 ביוני 2007 (IDT)
לאמירות המכפישות את שמו של בניון לא הובאו סימוכין מתאימים בגוף הערך. אם אינני טועה, יש להסירן בהתאם למדיניות הקיימת. הלא כן? ליאור 11:50, 26 ביוני 2007 (IDT)
אני לא רואה שום הערות מכפישות. ההפנייה לדף השיחה במקום. ‏Yonidebest Ω Talk 14:29, 26 ביוני 2007 (IDT)
אכן, יש ידוענים שיעשו סמים, לא יעשו צבא, ישבו בכלא, או יחזרו בתשובה בשביל עוד כתבה בעיתון. עם זאת, כשכותבים עליהם אצלנו כדאי לציין מאיפה שאבנו את המידע הזה. בעצם לא כדאי, חובה. ליאור 14:48, 26 ביוני 2007 (IDT)
הסרתי הכל פרט לחזרה בתשובה. לכל אמירה שמחזירים לערך נא להביא סימוכין <ref>כאלה</ref>. בתודה, ליאור 18:40, 26 ביוני 2007 (IDT)
חבל שהסרת כאשר הנושא כבר עלה לדיון. פעולה כזו היא חד צדדית והיא מעודדת מלחמות עריכה. אנא המנע מכך בעתיד. ‏Yonidebest Ω Talk 18:55, 26 ביוני 2007 (IDT)
העלתי זאת לדיון בשעה 11:50. משעה 14:48 עד 18:40 לא היו כל תגובות לדבריי, לכן מימשתי את המדיניות הכתובה. אם יש לך השגות על מימוש המדיניות, אתה מוזמן לנמקם. ליאור 18:58, 26 ביוני 2007 (IDT)
לא כולם נמצאים כאן 24 שעות. זמן מינימום לסיום דיון הוא בדרך כלל 2-3 ימים מאז התגובה האחרונה, ובטח שלא 4 שעות בלבד. אלו היו ההשגות. ‏Yonidebest Ω Talk 19:08, 26 ביוני 2007 (IDT)
אתה צודק לחלוטין לגבי הקפאת תצורה של ערך במהלך דיון. אשר להכפשות חסרות סימוכין, אותן מסירים מיד. תמיד אפשר להשיב אותן בסוף הדיון. המתנתי מספר שעות כדי לחסוך לכולנו עצבים מיותרים, אך אין להסיק מכך שהכפשות יכולות להישאר כי דנים עליהן. מספיק דם רע זרם בוויקיפדיות זרות כדי שנחסוך לעצמנו את האיומים המשפטיים שנרמזו בתחילת הדף. ליאור 19:15, 26 ביוני 2007 (IDT)
אתה מפספס את העיקרון: עודד הציע למשתמש להעלות את הנושא בדף השיחה על מנת שאפשר יהיה לברר לעומק אם אכן מדובר בהכפשות. במקום להתעמק בנושא, העדפת לבצע מהלך חד צדדי. האיומים המשפטיים אינם שווים דבר אם לא פנו אלי בבקשה להסיר את התוכן הפוגעני עם הסברים מפורטים, אז אל לך לדאוג בקשר לזה. ‏Yonidebest Ω Talk 00:43, 27 ביוני 2007 (IDT)
חלק מהדברים כתובים בקישורים החיצוניים שנמצאים בערך וראוי לקרוא אותם לפני שטוענים שאין סימוכין. ‏odedee שיחה 19:00, 26 ביוני 2007 (IDT)

הקורא לא צריך לתהות מניין שאובה כל טענה בערך. כל טענה מכפישה בערך צריכה שיהיו לה אבא ואמא מדויקים, בדיוק לפי הפיסקה הזו:

בכתיבת דברי ביקורת או עובדות שליליות על אישים, בפרט אישים שעדיין בחיים, ראוי להיזהר עוד יותר מן הרגיל. את הטענות כנגד אדם יש להביא בהקשר המתאים ובמידה הראויה. כל הטענות השליליות על אדם צריכות להיות מגובות בסימוכין ראויים, על פי מקורות אמינים ובני סמכא. אם לא סופקו מקורות לטענות או לעובדות הללו, מותר - וצריך - להסירן מן הערך ולהעביר אותן לדף השיחה עד להבאת מקורות מתאימים. חשוב להדגיש שהדרישה לסימוכין (בכל פרט ועובדה בוויקיפדיה אבל במיוחד בפסקאות ביקורת) איננה מיועדת רק להוכיח שהביקורת קיימת; הסימוכין נדרשים גם אם מקובל על כולם שהביקורת קיימת. הסימוכין מיועדים לאפשר לכל אחד - גם הכותבים וגם הקוראים - להתרשם בעצמו מתיאור העובדות שעליו מתבסס הערך, ולראות בעצמו אם התיאור נכון, אם הוא מנוסח כמו שצריך, אם הוא מובא בהקשר מתאים וכדומה. לצורך כך יש לתת מראה מקום מדויק שיאפשר לכל אחד לעיין בעצמו בחומר הראשוני או בתיאור שלו על ידי מקור משני בר-סמכא (למשל, כתבה עיתונאית רצינית ולא-מוטה).

ליאור 19:04, 26 ביוני 2007 (IDT)

מה שעודדי התכוון להגיד, אני מניח, הוא שחלק מהטענות היו מבוססות, בניגוד לטענה שלך. אם אתה חש צורך עז להוסיף ביסוסים גם בגוף הערך, אנא הוסף את הקישור החיצוני כהערת שוליים - ואל תלך ראש קטן ותמחק את העובדות המבוססות. כמו כן, להזכירך, אנחנו לא כותבים כאן ויקיביבליוגרפיה ואם יש לך טענות כלליות לגבי מדיניות הסימוכין (בנוגע לשאלה היכן הסימוכין צריך להופיע), כאן לא המקום. ‏Yonidebest Ω Talk 19:14, 26 ביוני 2007 (IDT)
חבל, דווקא אהבתי את העריכה שעשיתי לפני כשבוע... בכל מקרה, את כל האמירות על חזרתו בתשובה ועל השימוש בסמים קראתי בעיתון (או באתר של עיתון באינטרנט) לפני כמה שנים. אני חושב שפשוט צריך לגשת לכתבות ארכיון ב-Ynet, Nrg, MSN, nfc או כל אתר חדשות אחר שיש לו 3 או 4 אותיות בשם ולהוציא משם כתבות. אור גואטה 22:54, 26 ביוני 2007 (IDT)
לך על זה. סביר להניח שגם הכתבות הללו נגועות באי-דיוקים [1] אך לפחות נדע מניין נלקחו הטענות הנזכרות בערך. ובבניין ציון נתנחם, ליאור 07:17, 27 ביוני 2007 (IDT)
 1. ^ ב-100% מהכתבות העיתונאיות שקראתי על נושאים שהיכרתי באופן בלתי תלוי, מצאתי שגיאות ושקרים של ממש.

 2. שכתוב מקיף[עריכת קוד מקור]

  הערך הזה היה עמוס בפרטים טפלים, התמקד בשטויות וכלל ביוגרפיה חלקית מאוד לצד תיאורים לא אנציקלופדים. שכתבתי אותו מן היסוד עכשיו. מור שמש 16:54, 20 ביולי 2007 (IDT)

  עדכונים[עריכת קוד מקור]

  הוספתי מעט על אלבומו החדש, והחזרתי קטע על חזרתו בתשובה והתקרבותו לחב"ד, בהתבסס על ראיון ושיחה עימו. ציטטתי שורה משירו, מכיוון שמדובר בשיר מחאה קיצוני שיעורר מהומות רבות. ברי כצנלסון - שיחה 04:48, 24 בספטמבר 2008 (IDT)

  למה זה שהוא חוזר בתשובה רלבנטי לפסקת הפתיחה? הרי הערך הזה לא קיים מפני שהוא מוכר כחוזר בתשובה, אלא בגלל פירסומו כזמר. מילא אם הייתה התייחסות להשפעה של החזרה בתשובה על הקריירה שלו, אבל כרגע זה נראה סתם מיותר. מור שמש - שיחה 06:31, 24 בספטמבר 2008 (IDT)
  כתוב בפסקה האחרונה שהוא גר במודיעין, ושורה מעל כתוב שהוא בבאר שבע. זה בכלל רלוונטי?

  לא הבנתי....[עריכת קוד מקור]

  בפסקה "חייו האישיים" כתוב בהתחלה שהוא מתגורר בבאר שבע, ולאחר מכן בסוף הפסקה כתוב שהוא מתגורר במודיעין.

  מחקתי את שני המשפטים. זה לא נראה לי חשוב במיוחד. מור שמש - שיחה 19:15, 14 בדצמבר 2009 (IST)

  קישור חסר[עריכת קוד מקור]

  הקישור לכתבה ב-NRG שבור. דניאל ר. - שיחה 18:46, 18 באפריל 2010 (IDT)


  מחיקת עריכה[עריכת קוד מקור]

  למה דורית מחקה את מה שתיקנתי מבלי להסביר מה לא נכון בו. סתם לשלוח משתמש לקרוא את הכללים זה לא מספיק. תסבירי מה בדיוק היה לא נכון שם. אני שוב מבקש: במקום להתנהג בבריונות וטוטליטריות, אנא תסבירי מה לא טוב\בסדר\נכון בעריכה שלי בצמוד לפעולת המחיקה שלך! שאני לפחות אבין למה.

  לבקשתך הנה כמה הסברים:
  1. הביקורת הייתה על כך שהשיר הוא מסית ותוקפני. אם מישהו אחר רוצה לראות בזה "רק פרובוקציה" - בסדר - אבל לא על זה הייתה הביקורת.
  2. בתאור השיר כתבת שהשיר מופנה לשני אנשים ספציפיים. השיר לא נוקב במותיהם ועל אף שבחלק קטן ממנו ניתן לראות הקבלות לפרשה - באחרות לא, לכן הוא מדבר על ציבור גדול יותר, כללי יותר. לפחות זו פרשנות לגיטימית וכללית יותר של השיר.
  3. הכנסת חוות דעת שיפוטית (ולא אשפט את השיפוטיות) עלמעשיהם של קם ובלאו.
  4. בתקציר העריכה אתה כותה ש"הזמר קורא לשמאל הרדיקלי 'אחי'", אבל הוא גם קורא לציבור עליו הוא מדבר בעוד כינויים שלא עולים בקנה אחד עם התזה הסלחנית שלך.
  מכל הסיבות האלו, ואלו די הרבה סיבות לעריכה של פחות ממשפט, שוחזרה עריכתך, אני מניח. אורי שיחה 02:22, 22 באפריל 2010 (IDT)

  חזרה למוזיקה[עריכת קוד מקור]

  בקטע שמדבר על השיר "אני אחיך" כתוב שבניון תוקף את "השמאל". זה לא מדויק. אין הוא תוקף את ההשקפה השמאלית הפוליטית, אלא הוא מאשים את השמאל בחתרנות נגד צה"ל והמדינה. כמו כן אין הוא מאשים את כל השמאל. ניתן להבין זאת בנקל מדבריו:

  "הייתי המום כשאמרו לי שיש קשר בין אירגונים ישראלים לאירגונים בחו"ל שהגישו תביעות נגד קצינים ומנהיגים בכירים ישראלים בחו"ל, ביניהם ציפי לבני, שאול מופז, אהוד ברק, גיורא איילנד, דורון אלמוג ועוד. במקביל, כל מה שקורה במדינה עם החיילת-המרגלת, ענת קם, שהדליפה מסמכים סודיים וההשתלחות של סגן עורך עיתון "הארץ" אורי תובל נגד המשפחה השכולה הוציאו אותי משלוותי. לא הבנתי איך יהודים יכולים לעשות דבר כזה לחבריהם. הרי אנחנו צריכים להיות אחים. על כך השיר מדבר" (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3877188,00.html)

  אני מציע להחליף את

  לקראת יום הזיכרון 2010 הוציא שיר "אני אחיך" [3] בו הוא תוקף את השמאל הישראלי.

  ל

  לקראת יום הזיכרון 2010 הוציא שיר "אני אחיך" [3] בו הוא מאשים חלקים מהשמאל בחתרנות נגד המדינה.

  KDar - שיחה 17:52, 22 באפריל 2010 (IDT)

  אתה צודק, בתור זה שכתב את המשפט הלא מדויק מלכתחילה - אני מקבל לגמרי את התיקון. ‏Rashi‏ • שיחהשלח לי דואר • ח' באייר ה'תש"ע 17:55, 22 באפריל 2010 (IDT)

  מכיון שהובעה הסכמה, תיקנתי את הנוסח ע"פ תגובתו של עמיר בניון עצמו בריאיון בתוכנית "שש עם עודד בן עמי" בערוץ השני והוספתי קישור לריאיון. - שחר גלבוע

  דרישה לשינוי טקסט[עריכת קוד מקור]

  שלום רב. לאתר שלכם יש הרבה כח, כמו כל כלי תקשורת בימינו, יש לבדוק מילים לא מדוייקות, תאריכים, נוסחים וכו' על מנת להגיש לציבור, הישראלי במקרה הזה, את המקסימום. יותר מכל יש מקום למבחון בצורה דקדקנית כל ביטוי שיכול להשתמע כלשון הרע ולא הטוב. כיוון שמאות אלפי אנשים קוראים כל יום מהאתר שלכם, יש לכם משקל רב על הכתפיים. הסיבה שאני מגיב דווקא על מה שכתבתם על עמיר בניון היא מהסיבה הפשוטה שיצא לו שיר חדש שיש בו אמירה יוצאת דופן ורציתי לקרוא עליו, מכורח הנסיבות גם קראתי בתשומת לב את מה שנכתב על שירו, ובאמת, מצאתי את מה שבחרתם לכתוב כלא מדוייק קודם כל, ושנית, בעייתי בהשלכות שלו על דעות קשות בעייני אנשים שלא יטרחו לקרוא או לשמוע את עמיר בניון באותו נושא, להבין לבד שלא כך הם דברים, יחרצו את דעתם לרעה עליו, ויש בכך אחריות כבדה מאוד עליכם. האם אתם מבינים את גודל משקלה? התייחסותי היא כמובן למשפט הבא: לקראת יום הזיכרון 2010 הוציא שיר "אני אחיך" [3] בו הוא תוקף את השמאל הישראלי.

  המשפט הזה בפשטות ,לא נכון. עמיר בניון לא תוקף את השמאל הישראלי. הוא אוהב אותו. אוהב את כל מי שהוא "כלל ישראל" כדבריו, ובכלל השיר לא מתייחס לשמאל או לימין אלא למי שפוגע בצהל ובמדינת ישראל. אין לו שום התייחסות לספרדי אשכנזי,חילוני דתי, ימני שמאלני. הוא כן יצא, אני מאמין, גם בהקשר פרשת ענת קם ומסירת המסמכים. באופן אמיץ, לא מעגל פינות, השיר נועד לקרב לבבות.. לכן גם התיקון שביקש מי שביקש לשנות את הנוסח ל- זרמים מסויימים בשמאל וכדו' (אם ציטטתי נכון), לא מדוייק גם כן. בואו נבין יחד שהדבר הכי חשוב היום למדינת ישראל ולעם ישראל הוא האחדות שלו. ולא ננסה, במחילה מכם, לעשות כותרות. אנא, התייחסו לדברים כפי שהם באופן היותר אמיתי שלהם.

  אתם, כמי שתרבות משמעותית עבורכם, שיש לכם יד גדולה ומשמעותית בהנחלת ידע של מורשת קרב, הסטוריית העם שלנו, ארץ ישראל, אנשי רוח ותרבות בכל דורות העם, יש לבחון ודעת להעריך, באופן אמיתי, אומן שאמירה חברתית ישירה היא לא מילה גסה עבורו. שאין בו פחד ממכירת פחות דיסקים, מזעזוע הסטטוס קוו של דעת הקהל עליו. שמביע, מתוך אחריות לאומית וחברתית יהודית ישראלית את דעתו.

  אני לא מכיר את עמיר אישית, אבל פשוט לי שכך הם הדברים מתוך "הכרות" ארוכה איתו דרך שיריו ודרך ראיונות איתו. מדובר באדם צנוע וישר לב.

  תודה רבה.

  הניסיון לתאר שירה באופן אנציקלופדי הוא בעייתי (מה היתה כוונת המשורר) וקשה לדעת למה או למי הוא התכוון. גם אני התלבטתי איך לנסח את המשפט על השיר אני אחיך ואני ממש לא מרוצה ממה שיצא לי. אם אתה מרגיש שאתה יכול לנסח את זה טוב יותר אתה הרבה יותר ממוזמן לתקן את הערך כך שישקף את האמת טוב יותר. ‏Rashi‏ • שיחהשלח לי דואר • ט' באייר ה'תש"ע 00:13, 23 באפריל 2010 (IDT)
  אקח את הדברים שמעלי צעד אחד קדימה: לא רק שקשה לדעת למי התכוון היוצר/זמר/במקרה זה בניון, זה גם לא ממש משנה שכן מרגע שנכתב/מפורסם/מושר טקסט/שיר, הוא איננו של יוצרו עוד, ואחרים מייחסים לו משמעויות שונות. במקרה זה יהיה נכון, לדעתי, לא לתאר את השיר ככזה התוקף את השמאל, או חלק מהשמאל אלא רק לציין שרבים פירשו אותו כמתקפה כזו (עם סימוכין) וכי בניון עצמו התייחס אליו באופן כזה או אחר (עם סימוכין). זכותו של בניון להעניק איזו פרשנות שירצה לשיר שכתב. זכותם של אחרים לעשות זאת גם כן, ונראה שרבים פירשו את השיר בצורה מסויימת מאוד, ולא אחרת, ונכתב על כך די הרבה בשבוע האחרון. אורי שיחה 02:48, 23 באפריל 2010 (IDT)

  בהמשך[עריכת קוד מקור]

  אני חולק על כך שלא ניתן לנסח את כוונת המשורר, כיוון שבמקרה זה- המשורר עצמו פרסם לאור את כוונתו. על כן, אין לטעות לגבי כוונותיו. אלא אם כן, כמובן, הקורא קורא מעצמו דברים אחרים, ועל כבר אין שליטה, על זה כתבה רחל "הפך ספר שירי הלבן למחרוזת שירים מלבבת" אין מה לעשות בנוגע לאינטרפטציה של כל קורא. מה שכן, עובדה היא עובדה. לכך התכוון המשורר, כל מה שנותר הוא לחפש מה אמר וכתב על כך. זו תהיה הדרך הכי מדוייקת להציג את השיר. מה שכן, אני מסכים כי רלוונטי לציין את הלך הרוח כתוצאה מין הפרסום. אני רואה לנכון לציין שדווקא דעת הציבור היא חיובית ומחזקת על פי רוב, ושרק ציבור מצומצם מאוד ראה בשיר כהסתה או כתוקפני. דווקא נראה לעין בברור שהתקשורת בלבד מעוניינת להפוך את העניין לסיפור קשה ולעשות באופן אירוני הסתה על השיר עצמו. אני הייתי מנסח את זה כך: לקראת יום הזיכרון 2010 הוציא שיר "אני אחיך" [3] בו עמיר פונה אל הפוגעים במדינת ישראל. השיר ספג ביקורת קשות וטובות גם יחד [4]. למחרת היום מסרה הדוברת של בניון כי השיר לא יצא כסינגל ולא ישלח לתחנות הרדיו.[5] זמן קצר לאחר מכן הופיע בערוץ שתיים והתראיין מול עודד בן עמי על מנת להסביר אותו טוב יותר.

  אני מסכים לחלוטין עם מה שכתבת אורי, זכות כל צד לחשוב את שלו, והצדק האמיתי הוא באמת להגיש כל צד עם סימוכין. אני לא מסכים לגבי מה שציינת שרבים חשים הפוך ממה שכתבתי. כך רק נכתב בעיתונים ודובר בתקשורת, רוב דעת הקהל (תראה את זה ברחוב ובתוקבקים בכל מקום) היא חיובית ומקבלת.

  תודה רבה. ארז

  טעית בעובדות. העובדה היא שלאחר שהתפרסם השיר ועורר סערה תקשורתית קלה בעקבות העובדה שפרשנים שונים, ולא מעטים, כולם פירשו אותו בצורה אחת וזהה של מתקפה על השמאל, החליט הזמר לשנות את מדיניותו הראשונה (בה הדוברת שלו אמרה שאין לו מה להגיב על השיר והשיר מדבר בפני עצמו) ולהסביר את כוונותיו בתקשורת. אז טען כך וכך. מה היו כוונותיו הראשונות - לא נדע. אורי שיחה 15:44, 23 באפריל 2010 (IDT)

  אבל למה עוד לא שיניתם אפילו הנוסח שבעצמכם הצעתם? וגם, למה לא להאמין? למה לא עין טובה? שולי רנד שר ומוסיף על כתב רפ"ב של רבי נחמן :"נקודה טובה ועוד נקודה טובה.. תמיד ידעת למצוא בי עוד קצת אור שממני נעלם.." שבוע טוב לכל עם ישראל


  למה יש הפרדה בין חייו האישים בסוף לבין הפתיח? זה לא ראוי להיות מחובר? שי

  מה יהיה עם הערך הזה?[עריכת קוד מקור]

  כמעט כל יום מישהו מעדכן את הערך הזה, ומדווח לנו על שיר חדש שבניון הוציא. מעבר לתדהמה על ההספק שלו, אני תוהה האם באמת יש מקום לכתוב על כל שיר חדש שהוא מוציא, ולא פחות חשוב, איך שומרים על ערך מסודר בצורה הזאת. מור שמש - שיחה 21:26, 12 באפריל 2011 (IDT)

  צריך לחלק אותו לפסקאות עוד יותר, במיוחד את הפסקה "חזרה למוזיקה" ואז לעשות תת פסקה "2011" או משהו כזה וככה זה יישאר מסודר. יְשֻׁרוּןשיחה 22:09, 12 באפריל 2011 (IDT)

  בקשר לניסוח הנוכחי בעניין "אני אחיך"[עריכת קוד מקור]

  רק רציתי לציין שלדעתי, ולאור השיחה בנושא והצעות הניסוח שעלו בה ובעקבותיה, נראה לי שהנוסח הנוכחי בערך הוא הנכון ביותר- מתייחס לעובדות, נתמך בעובדות ולא "תופס צד". חוצמזה- אמן מצויין, כל שיר תענוג צרוף.

  עמרם[עריכת קוד מקור]

  לא ברור מהתוספת האחרונה האם "עמרם" הוא שמו האמצעי, או שמא האמיתי של בניון (ו"עמיר" זה רק כינוי)? מור שמש - שיחה 06:13, 20 בספטמבר 2011 (IDT)

  במקור שהובא הוא אומר "אתה יודע, אני עמרם, זה השם שלי" אז נראה שזה שמו האמיתי. שדדשכשיחהפורטל שבת זקוק לכם. בואו לעזור! כ"א באלול ה'תשע"א • 18:12, 20 בספטמבר 2011 (IDT)


  קישור שבור[עריכת קוד מקור]

  במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

  --Matanyabot - שיחה 00:44, 16 במאי 2013 (IDT)


  קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

  במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

  --Matanyabot - שיחה 16:57, 17 ביוני 2013 (IDT)


  קישור שבור 3[עריכת קוד מקור]

  במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

  --Matanyabot - שיחה 16:57, 17 ביוני 2013 (IDT)

  דר' אני רק שאלה - מה עם הדיסק על הדרדסים ופינוקיו ...[עריכת קוד מקור]

  http://youtu.be/-TWnQu8N3Y0

  http://youtu.be/g3HPIJuFkcE

  http://youtu.be/RGw9A7F9REg

  (https://www.facebook.com/photo.php?v=896867557005876&set=vb.127529880606318&type=2&theater) ... מי-נהר - שיחה 00:48, 11 ביולי 2014 (IDT)

  זה לא דיסק אלא הברקות מזדמנות שהועלו לדף הפייסבוק של עמיר, ומצטרפות לעוד מאות או אלפי ביצועים שמועלים לשם מדי שבוע\ יום\ שעה בשנתיים- שלוש האחרונות. --שמואל - שיחה 11:48, 11 ביולי 2014 (IDT)

  דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

  פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

  הוא גם הוציא שיר "העורב אובמה הוא זבל אכזרי" ושיר "חנין זועבי בתולה ממורמרת" אם אתם מוצאים מקום לשבץ. מקור:שניהם ביוטיוב. לשיר "העורב אובמה " כעשר תוצאות בגוגל של דיווחים עליו. דווח על ידי: מתניה סעיד 212.76.111.111 14:21, 5 ביולי 2016 (IDT)

  לא כל שיר של זמר חייב להיות מוזכר בערך עליו.‏ Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 14:24, 5 ביולי 2016 (IDT)


  דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

  פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

  שלום, ציינתם שעמיר בניון הוא זמר מזרחי.... אז זהו שהוא ממש לא זמר מזרחי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! אמנם הוא מרוקאי - אבל זה עדיין לא הופך אותו לזמר מזרחי!!!!!! אליקו בתחנת הרדיו שלו - משדר ומנגן שירים מזרחיים עם זמרים מזרחיים!!!!!!!!!!!! גם גלי עתרי (שירי מימון, מירי מסיקה, בועז שרעבי,הזמר בוסקילה...ועוד) היא מעדות המזרח..אז זה הופך אותה לזמרת מזרחית??? זמר מזרחי משתמש בכלי נגינה שמאפיינים את הערבים כמו: דרבוקות וגיטרה שמסלסלת מזעזע, חפלות...... וזה לא משנה אם זה שיר שקט או קצבי. תעשו קצת שיעורי בית ותתקנו את הערך של עמיר בניון בוויקפדיה.

  מקור: אני המקור החיצוני.

  דווח על ידי: ............ 87.71.6.255 05:48, 8 באפריל 2019 (IDT)
  
  אני אינני מומחה לנושא, אבל אני בהחלט נוטה מאוד להסכים עם הכותב: נראה לי שיש אובססיה למהר ולהדביק את התווית "מזרחי" על יוצרים, זמרים ושירים, בעוד שחלק גדול מהם לעיתים קרובות אינם מזרחיים, למרות המוצא, בדיוק כפי שיש הרבה כאלה ממוצא אשכנזי שזורמים דווקא עם הטרנד שמקובל לראות אותו כ"מזרחי". אחד השירים העבריים שנתפסו מקדמת דנא כמזרחיים אופייניים, "צל עץ תמר", נכתב דווקא על ידי שני יוצרים אשכנזים.
  לא חייבים להסכים עם דעותיו של עמיר בניון כדי להבחין שהוא יוצר ענק, מעבר להגדרה מצמצמת כ"מזרחי" (או כל שיוך אחר מסוג זה). Amikamraz - שיחה 12:33, 8 באפריל 2019 (IDT)