שיחה:ערן רולס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

הבהרת חשיבות[עריכת קוד מקור]

שלום רב, מאוד הופתעתי לקבל את ההודעה כי חשיבותו של הערך האנציקלופדי אינה מובהרת בו. דעתי, כדעת מאות מכריו, עובדיו וכל מי שנתקל בו לאורך פעילותו החברתית העניפה ולו לזמן קצר וזכה לשוחח עימו, היא כי ערן הינו הרבה מעבר לתפקידו הפורמלי להלן יו"ר מרכז הבנייה הישראלי ומהווה אישיות ללא כחל ושרק. רשימת תפקידיו הנוספים ופעילותו החברתית מצביעה על כך בבירור. אמנם מרכז הבנייה הישראלי הינו גוף עסקי לכל דבר למטרות רווח, אך בעליו, הלא הוא ערן רולס, לא נח ולו לרגע מבלי לקדם עזרה לזולת ולפעול לקירוב לבבות בישראל תוך גישור על פערים תרבותיים וחברתיים בישראל. רולס, שרכש את מרכז הבנייה הישראלי מן הממשלה המשיך את פועלו החשוב של משרד השיכון והבינוי לקדם את תחומי הבנייה בישראל באופן המוצלח ביותר שניתן, הן לציבור המקצועי והן לציבור הפרטי. כעומד בראש גוף המרכז ידע בנושאי בנייה ונדל"ן פועל האיש ללא לאות להפצת הידע בתחום ולסיוע למשפחות לבנות בתיהן בעצמן ברחבי הארץ, הכל תוך חזון אמיתי של יישוב הארץ. בעיון בויקיפדיה נתקלתי לא מעט באנשי עסקים ואנשי קריירה שמלבד הכבוד להישגיהם האישיים לא ראיתי כל ערך מוסף חברתי או ציבורי בפועלם, לכן נפלא ממני לראות את הודעתך.

אשמח להחלטה השוקלת בחיוב להשארת הערך ערן רולס.

בברכה, שרון ויינשטיין. SharonWein - שיחה 23:48, 6 במרץ 2016 (IST)

עזרה לזולת הוא לא קריטריון שנשקל בעת אישור ערכים. גילגמש שיחה 07:02, 7 במרץ 2016 (IST)

בתשובתי מעלה הדגשתי אלמנטים נוספים מעבר לעזרה לזולת (שדווקא היבט זה לא נראה אצל בעלי תפקיד אחרים ואנשי עסקים שכן זכו לערך בויקיפדיה), דיברתי על חלוציות, על ראשוניות, על גישור בין אוכלוסיות שונות בחברה הישראלית, על המשך פועלו של משרד השיכון והבינוי באמצעות שימור ופיתוח פעילויות מרכז הבנייה הישראלי כמקור ידע לציבור, ועל ערכים כחלק מאישיותו של האיש שהוא אכן גם איש עסקים.

ומזווית אחרת: מה הקריטריונים נניח לאישור הערך "יצחק פטרבורג" או "אלדד פרשר"? מה מייחד אותם ביחס לערן רולס? SharonWein - שיחה 09:45, 7 במרץ 2016 (IST)

כאן דנים בערך הזה ולא בערכים אחרים. לא חשוב מה קורה עם ערכים אחרים. חשוב מה קורה עם הערך הזה. הבדיקה צריכה להתמקד בבירור פרטים אנציקלופדיים ולא חלוציות, עזרה לזולת, פעילות חברתית וכו'. ויקיפדיה לא מחלקת צל"שים על התנדבות חברתית או משהו מעין זה. התנדבות חברתית לא מעלה ולא מורידה. לעתים די בה כדי לזכות אדם בערך ולפעמים לא. כנ"ל חלוציות וכו'. צריך להיות חלוץ חשוב במיוחד כדי שזה לבדו יזכה בערך. גילגמש שיחה 12:28, 7 במרץ 2016 (IST)

תודה על תשובתך העיקבית והנחרצת. מה בדעתך לעשות כעת? ושאלת תם: כיצד מוגדר תפקידך בויקיפדיה? SharonWein - שיחה 13:04, 7 במרץ 2016 (IST)

יתכן שהתהליך לא ברור לך. אנו בתחילתו של תהליך מחיקה לערך שכתבת. השלב הראשון נקרא אצלנו "הבהרת חשיבות". כל משתמש בעל זכות הצבעה יכול להציב תבנית חשיבות. אם החשיבות לא תובהר על ידי משתמש אחר בעל זכות הצבעה, שהוא לא כותב הערך, הערך ימחק לאחר שבוע. אם החשיבות תובהר אז הוא לא ימחק ויתכן שיפתח השלב השני - הצבעת מחיקה שבה רשאי להשתתף כל משתשמש בעל זכות הצבעה. בתשובתי לעיל ניסיתי להסביר שעל מנת להשאיר את הערך צריך להציג נתונים נוספים, כפי שהם מקובלים אצלנו כדי שהערך לא ימחק. אין חשיבות לדברים שציינת - הם לא מעלים ולא מורידים. אפשר לעיין בערכים אחרים בנושא דומה כדי להתרשם מה מקובל אצלנו. לגבי השאלה האישית - אין לי תפקיד מסוים בוויקיפדיה, כמו למרבית הוויקיפדים. כולנו מתנדבים כאן ואין ממש תפקידים. יש כמה משתמשים בעלי הרשאות נוספות כמו הרשאת מחיקה (מפעילי מערכת) או הרשאת בדיקת IP (בודקים) ובעלי הרשאות אחרות, אך אין תפקידים של ממש. כולם מתנדבים כאן, כמו שכבר אמרתי. הגורל של הערך נקבע בתום הדיון, לפי הכללים שלנו. עליך לפעול לפי כללים אלה אם את רוצה שהערך ישאר. גילגמש שיחה 13:31, 7 במרץ 2016 (IST)

תודה רבה על התשובה המפורטת, אכן אני "חדשה" בויקי. עוד בקשה קטנה, האם תוכל בבקשה להפנות אותי לנתונים נוספים, כפי שהם מקובלים שציינת? אנסה לעיין ולראות אם אוכל לעמוד בהם. אומרת בכנות שעיינתי בערכים נוספים שבמקרה שלי הם אנשים נוספים המציגים רקע פחות או יותר זהה ל "ערך" שלי ולא ראיתי סיבה למה המקרה הזה לא אפשרי או נתונים שהיו בפרופילים האחרים שיצרו הצדקה - אך אינך מעוניין להכנס לדיון ואני מקבלת זאת. המון תודה. שרון SharonWein - שיחה 15:49, 7 במרץ 2016 (IST)

SharonWein, תוכלי לקרוא על תהליך הבהרת החשיבות כאן. Amitayzl - שיחה 15:54, 7 במרץ 2016 (IST)
יתכן שדף זה יעזור: ויקיפדיה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכי אישים. גילגמש שיחה 16:40, 7 במרץ 2016 (IST)
אני מסכימה שתפקיד יושב ראש מרכז הבנייה הישראלי אינו ממספיק. עדיף היה להרחיב את הערך על המרכז, ולא לכתוב ערך על יושב הראש שלו. בנוסף התמונה בערך נלקחה מ-NRG, והיא מפרה זכויות יוצרים. ביקשתי את מחיקתה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 16:13, 8 במרץ 2016 (IST)
שרון, גם אני מאוד מופתע שאת מופתעת. אני מציע לך ולמשתמשים חדשים להתרכז קודם כל בנושאים קלסיים, לא בערכים העוסקים באנשים חיים שהיו מעוניינים שיכתבו עליהם ערכים, מה שעלול להיראות כמו יח"צנות. נרו יאירשיחה • א' באדר ב' ה'תשע"ו • 16:15, 11 במרץ 2016 (IST)

אתם מעירים לי על הערך, שאני בהחלט מאמינה בחשיבותו, כאילו לא היו ערכים על אנשים אחרים שלטעמי מלבד היותם אנשי עסקים אין להם שום ערך מוסף. (נתתי למעלה דוגמאות) אגב גם חברות מסחריות מככבות בויקי ללא כל הצדקה ושם אין טעם נפגם ל"פרסומי"? הכתיבה כאן נעשתה תוך הדגשת פועלו של האיש למען הזולת וכאדם ששימר את המוסד הממשלתי ופיתח אותו להיות מוקד ידע לתחום הבנייה בישראל. ערך מרכז הבנייה הישראלי ישוכתב וישופר. SharonWein - שיחה 09:02, 13 במרץ 2016 (IST)

יש בעיות גם בערכים אחרים, גם בהם אנחנו נאבקים ביחצנים ובבעלי עניין, אבל כרגע יש דיון לגבי הערך הזה. אם פרסומיות מפריעה לך הפתרון הוא שתצטרפי לניטור של כלל הערכים הפרסומיים, לא שתוסיפי ערכים כאלה. נרו יאירשיחה • ג' באדר ב' ה'תשע"ו • 10:46, 13 במרץ 2016 (IST)
פרשר הוא מנכ"ל בנק מזרחי טפחות. פטרבורג הוא יו"ר דירקטוריון טבע, וסא"ל. איני סבור שיש מקום להשוואת חשיבות גופים אלה לזו של "מרכז הבנייה הישראלי". בכל מקרה, אין ספק שתמצאי בין כמעט 200,000 הערכים של ויקיפדיה העברית אי אילו ערכים שחשיבותם מפוקפקת. זה לא אומר שניאלץ בשל כך להתיר כל ערך וכל נושא. Amitayzl - שיחה 11:31, 13 במרץ 2016 (IST)