שיחה:עשה לך רב

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

לכותב/ת שלום: שמתי לב שתחת הקטע "מקורות ופירושים" יש המון טקסט הלקוח כלשונו מהספרים השונים בהם נעזרת. אולם, רבים הקוראים שצריכים ביאור פשוט יותר! אולי כדאי להסביר את דברי החכמים בעברית ברורה יותר? Rattner - שיחה 13:37, 7 בנובמבר 2010 (IST)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 22:23, 4 במאי 2013 (IDT)

עוד בנושא עבור לימוד מרב אחד[עריכת קוד מקור]

תלמוד בבלי מסכת עבודה זרה דף יט עמוד א תהלים א'"והיה כעץ שתול על פלגי מים" אמרי דבי ר' ינאי: כעץ שתול ולא כעץ נטוע, כל הלומד תורה מרב אחד - אינו רואה סימן ברכה לעולם. אמר להו רב חסדא לרבנן: בעינא דאימא לכו מלתא, ומסתפינא דשבקיתו לי ואזליתו: כל הלומד תורה מרב אחד - אינו רואה סימן ברכה לעולם, שבקוהו ואזול קמיה דרבא. אמר להו: הני מילי סברא, אבל גמרא - מרב אחד עדיף, כי היכי דלא ליפלוג לישני תרגום: אמרו בישבת ר' ינאי: על הפסוק "כעץ שתול" כל הלומד תורה מרב אחד אינו רואה סימן ברכה לעולם!. אמר להם רב חסדר לחכמים:אני רוצה לומר לכם דבר ומפחד שתעזבו אותי ותלכו: כל הלומד תורה מרב אחד אינו רואה סימן ברכה לעולם, עזבוהו והלכו לפני "רבא"האמר להם: זה הדבר נאמר לסברא [פרש"י חריפות וחידוד הלב] אבל ללמוד גמרא [גרסת תלמוד] מרב אחד עדיף כדי שלא יחולק לשונו שכל רב יש את לשונו וגרסתו 109.253.169.252 01:14, 25 בפברואר 2019 (IST)

כל הכבוד. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 01:17, 25 בפברואר 2019 (IST)