שיחה:פולמון מאתונה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
- הועבר מהדף שיחת משתמש:Liadmalone

פולמון[עריכת קוד מקור]

שלום לך. ברוב בורותי יצרתי את ההפניה פולמון מאתונה בלי לראות שהכוונת אותה להיות שם הערך של הבחור הזה. אני מעריך שאתה הולך לפי השיום הגרמני, אבל לאור העובדה שהרבה ויקיפדיות קראו לפולמון מאיליון "פולמון מאתונה" - אתה לא חושב שכדאי למצוא שם מדויק יותר? או שבכל מקרה יש למחוק את ההפניה שיצרתי? Mbkv717שיחה • כ"ג בתשרי ה'תשע"ח • 10:57, 13 באוקטובר 2017 (IDT)

האמת היא שבגלל הבלגן הזה בין השמות השונים בבינויקי, יצרתי קישור אדום ל"פולמון מאתונה" רק כשם זמני (בגלל שכל הקישורים אליו היו שגויים והפנו לסדרה "פולמון") - אכן לפי ויקי הגרמנית, שהבדילה אותו מ"פולמון מאיליון" שבאנגלית נקרא "פולמון מאתונה". החלטתי על "איליון" בהתאם לשם המופיע באנגלית אצל מנחם שטרן, וגם כי זה שם הרבה יותר ספציפי. אני לא יודע מה השם המקובל בספרות העברית ל-en:Polemon (scholarch) ולכן הלכתי לפי הגרמנית. אני גם לא יודע מה המילה שבשימוש בעברית ל-en:Scholarch. לא מצאתי את המילה הזאת, לראש האקדמיה, בערך האקדמיה האפלטונית. אני ממש לא מקובע בנושא ופתוח לתיקונים. לגבי ההפניות שיצרת: בגלל ששני הברנשים האלה חולקים את הכינוי "פולמון מאתונה", עדיף להפוך אותו לדף פירושונים. אולי אפשר ליצור שני דפים עם שמות מסורבלים מעט: פולמון מאתונה (ראש האקדמיה האפלטונית) והפנייה בשם פולמון מאתונה (פילוסוף סטואי)פולמון מאיליון). כדאי גם ליצור דף פירושונים לפולמון, שיהיה מקביל לדף הזה: en:Polemon. ‏Liad Malone - שיחה 14:27, 13 באוקטובר 2017 (IDT)
חשבתי ליצור את דף הפירושונים לפולמון לפני שראיתי שאני מסבך קישורים. בכל אופן, לי אין הצעות יותר טובות משלך, ההצעה של השם המסורבל נשמעת טובה. Mbkv717שיחה • כ"ג בתשרי ה'תשע"ח • 16:26, 13 באוקטובר 2017 (IDT)
- סוף העברה