שיחה:פוקילותרמיות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שאלה[עריכת קוד מקור]

לפי הוויקי האנגלית ההגדרות שונות: פויקילותרמיים = אורגניזמים שטמפרטורת גופם משתנה בהתאם לסביבה החיצונית. אקטותרמיים = אורגניזמים שמווסתים את טמפ' גופם ע"י הסביבה. הומיאותרמיים = אורגניזמים ששומרים על טמפרטורת גוף קבועה (פחות או יותר). ואילו הטרותרמיים = אורגניזמים שמגלים מאפיינים פויקילותרמיים וגם הומיאותרמיים, כלומר הם שומרים על טמפרטורת גוף קבועה באמצעות מעבר מסביבה לסביבה (למשל, עוברים לאיזור עם שמש/צל). הטרותרמיות זמנית היא כשהוויסות נעשה בחלק מהזמן (למשל ביום שומרים על טמפרטורה קבועה ע"י מעבר שמש/צל, ובלילה, מאבדים את חום גופם). אני לא ממש בקי בטרמינולוגיה, אם מישהו יודע האם הצדק אם הוויקי האנגלית אז שישנה בבקשה בהתאם. תודה. י.ל.ר. - שיחה 21:42, 10 באפריל 2010 (IDT)

משוב מ-16 בינואר 2012[עריכת קוד מקור]

הערך רווי מושגים מקצועיים מדי הדורשים הסבר או ערך משל עצמם ובשל כך הוא אינו מובן.כדאי לכתוב אותו בשפה ברורה בגובה העיניים, עם פירוט והסבר פשוט לכל מונח שהועלה בו. שרה פולי - שיחה 19:48, 16 בינואר 2012 (IST)

שגיאה מהותית[עריכת קוד מקור]

לא נכון. חבל על אלה שלומדים מויקיפדיה בעברית... הטרותרמי הוא גם בעל תכונות של פויקילותרמי וגם הומאותרמי הוא לא ההופכי של הומאותרמי כפי שנכתב כאן. הנה בפירוט: http://en.wikipedia.org/wiki/Heterothermy