שיחה:פירמידה (מבנה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

קיימות פירמידות רבות בתרבות המאיה. מהידועות היא הפירמידה בצ'יצ'ינאיצה שפעמיים בשנה השמש מטילה את צל הפיאות המדורגות לצורת נחש המתפתל על המדרגות שבמרכזה.

ניסוח בעייתי[עריכת קוד מקור]

"היתרון של בניית המבנה כפירמידה ולא בצורת מגדל, הוא שבמגדל כל משקל הבניין נח על הבסיס, כתוצאה מכך המשקל על הבסיס הוא גדול ממה שהבסיס יכול לשאת ומגדל האבן מתמוטט. לעומת זאת בניה בצורת פירמידה פותרת את הבעיה ולכן עמים רבים שלא היה קשר ישיר ביניהם בנו בניינים בצורת פירמידה." - לא מוסבר כיצד הבניה בצורת פירמידה פותרת את הבעיה. האם עתה עיקר הכובד איננו נח על הבסיס? על הקודקוד? על הצד? דרושה הבהרה בנדון.שמעון - שיחה - פיזיקה להמונים 14:49, 10 במאי 2008 (IDT)

תכונות מיוחדות של פירמידות[עריכת קוד מקור]

זכור לי שקראתי בעבר על מהנדס צ'כי שרשם פטנט רשום על השחזת סכיני גילוח ע"י הצבתם בפירמידה למשך 24 שעות, אם מישהו יודע על כך אולי אפשר להוסיף פרטים?--קוגל ירושלמי - שיחה 22:16, 1 בספטמבר 2010 (IDT)

שכתוב הערך[עריכת קוד מקור]

חלק נכבד מהערך חסר אסמכתא מדעית ו/או מקורות מהימנים. דוגמה: "בעת העתיקה עמים שונים רצו לבנות בניינים גבוהים" - האמנם? דוגמה נוספת: "ולכן עמים רבים שלא היה קשר ישיר ביניהם בנו בניינים בצורת פירמידה" - היכן ההוכחה המדעית שלא היה קשר בין אותם עמים? "הפירמידות במצרים שימשו מקום קבורה של הפרעונים" - זו היא טענה השנויה במחלוקת. אתם מוזמנים לתרום בהעשרת הערך.. --Karinsa - שיחה 05:41, 8 במרץ 2012 (IST)

פתיח[עריכת קוד מקור]

Avishay, טבעת-זרם, IdoPerry, ruleroll (בעיקר הנדסת מכונות), Tshuva, עמית אבידן, Laugh Tough (הנדסת מערכות תקשורת ומחשבים),Gabi.dadashevבעלי הידע בהנדסה אכן "צורת בניין זו היא העמידה ביותר" כפי שנכתב בפתיח? בר - שיחה 14:38, 1 ביולי 2017 (IDT)

לפי ידיעתי פירמידה היא הצורה היציבה ביותר שניתן לבנות בגובה נתון, בעיקר בזכות העובדה שיש לה יחסית מרכז מסה נמוך ובסיס רחב. IdoPerry - שיחה 19:53, 1 ביולי 2017 (IDT)
הניסוח בסדר עכשיו? בר - שיחה 20:04, 1 ביולי 2017 (IDT)

קובץ מוויקישיתוף שנמצא בשימוש בדף מועמד למחיקה[עריכת קוד מקור]

קובץ מוויקישיתוף שבשימוש בדף זה הועמד למחיקה:

להשתתפות בדיון המחיקה יש לעיין בדף הצעת המחיקה. —Community Tech bot - שיחה 21:36, 24 במרץ 2019 (IST)