שיחה:פסק דין רדיו "קול ברמה" נגד "קולך"

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
WIKI AND ACADEMIA.PNG

ערך זה נכתב או הורחב משמעותית בקורס "סמינר עיוני בזכויות אדם" במסגרת מיזם עבודות ויקידמיות במרכז האקדמי שערי משפט - בית הספר למשפטים

מדוע לא ניתן לראות את דף השיחה או ליצור אותו?[עריכת קוד מקור]

כשלוחצים עם העכבר על "שיחה" מופיע דף שיחה ריק, שאף לא ניתן לרשום בו דבר. האם ניתן לתקן זאת? Regular wiki user - שיחה 19:21, 21 בספטמבר 2018 (IDT)

המילה לצערנו - תיאור סובייקטיבי שיש למחוקו[עריכת קוד מקור]

לפי "ויקיפדיה:מדריך לנקודת מבט נייטרלית" חלק "תיאורים סוביקטיביים" - יש לכתוב בשפה ניטרלית בויקיפדיה, החפה מהתייחסות סובייקטיבית של הכותב. לכן בחלק "בעקבות פסק הדין" בערך זה, בפסקתו השנייה, יש למחוק את המילה "לצערנו", שאינה עולה בקנה אחד עם המדריך לנקודת מבט נייטרלית של ויקיפדיה, בהיותה ביטוי סוביקטיבי מובהק. Regular wiki user - שיחה 19:31, 21 בספטמבר 2018 (IDT)

ערך לא אובייקטיבי בעליל.[עריכת קוד מקור]

מקריאת הערך מתחזקת התחושה שיש בו יותר יחצנות עיתונאית מבית היוצר של הארגון "הדתי" קולך ופחות ערך אנציקלופדי אובייקטיבי ואמין... (ירוק צהוב - שיחה 18:33, 2 ביוני 2019 (IDT))

הסרת 13K תוכן מהערך ללא דיון[עריכת קוד מקור]

משתמש:דוד שי, ההסרה הזו מקובלת עליך? בורה בורה - שיחה 20:46, 15 ביולי 2019 (IDT)

אני לא מבין איזה מין טיעון זה, אם אני אוסיף 13K אחרים תנוח דעתך? הערך היה (ועודנו) מנופח בלי שום פרופורציות ונראה יותר כעבודה אקדמית (וכזו שלא עברה ביקורת) במקום ערך אנציקלופדי. ערך זה אמור לעסוק בפרשת העתירה ופסק הדין בלבד, לא לעסוק בהרחבה בנושאי שוויון, קובלנות משפטיות, ארגון קולך, הפרדה המגדרית באוטובוסים/קמפוסים ועוד. מסיבה זו גם אין מקום בערך זה לשלל המאמרים החשובים (שהובאו בפרק לקריאה נוספת) בנושאי כבוד האדם שוויון מגדרי וכו'. יחיאל - שיחה 22:30, 15 ביולי 2019 (IDT)
אני מסכים עם עיקר ההסרות, שהתרחקו מהמקרה הפרטי שבו עוסק ערך זה, ומקומן אולי בערכים כלליים יותר. החזרתי מעט מהטקסט שהוסר, משום שנראה לי חשוב להבנת הערך שלפנינו. דוד שי - שיחה 18:58, 16 ביולי 2019 (IDT)

שם הערך[עריכת קוד מקור]

הערך התחיל בהתמקדות בפסק דינו של בית המשפט העליון בערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בעניין אישור בקשה להגשת תובענה ייצוגית, ובהתאם לכך נקבע שמו. פסק דין זה, עם כל חשיבותו לעולם התובענות הייצוגיות, הוא רק חלק מהדיון המשפטי הכולל בסוגיה של הדרת נשים ברדיו "קול ברמה", דיון שכלל שני פסקי דין של בית המשפט המחוזי ושני פסקי דין של בית המשפט העליון, וכעת מתואר כולו בערך. כיוון שכך, אני מציע לשנות את שם הערך לפסק דין "קולך" נגד רדיו "קול ברמה", שידגיש את מי שהחל והוביל דיון משפטי זה. YR on wiki, אשמח במיוחד לדעתך, אך הכל מוזמנים להביע דעתם. דוד שי - שיחה 22:51, 18 ביולי 2019 (IDT)

הגיוני, דוד שי, אם כי מוטב "פרשת "קולך" נגד רדיו "קול ברמה"". כי אחרת זה ייראה כמו טעות בשם פסק הדין, בעוד שההצעה היא ממילא להתייחס לפרשה ולא לפסק דין בודד. אגב, חשיבותו של פסק הדין לעולם התובעות הייצוגיותהוא לא דיני תובעות ייצוגיות כלשעצמם, אלא פשוט זה היה ההקשר שבו בית המשפט דיבר על הצורך לתת קול לאוכלוסיה מוחלשת. זו סוגייה חברתית חשובה. YR on wiki - שיחה 08:15, 19 ביולי 2019 (IDT)
מסכים עם הטיעון הבסיסי. בקשר לפרשת/פסק דין, נראה לי ש"פרשת" יטשטש את העיקר שמדובר בפסק דין. כמו כן נראה שיש להסיר את המילה "רדיו" משם הערך (פסק דין "קולך" נגד "קול ברמה"). עכ"פ צריך לעדכן את התבנית בפתיח הערך. יחיאל - שיחה 17:46, 19 ביולי 2019 (IDT)