שיחה:פרנה (כדורגל)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

לא קצת מוזר להכניס "שחקן מפורסם" ששיחק בקבוצה 11 משחקים, בלי אירועים מיוחדים, רק כי הוא שיחק אחר כך בארץ? עמרי? גילוי נאות: אני לא עוקב אחר שום קבוצה בארץ. סאבעלוטודו - שיחה 13:44, 24 בינואר 2019 (IST)

כבר הספקתי למחוק את הפסקה הזאת. שלושתם שיחקו בקבוצה מספר מועט של משחקים. עמרישיחה 14:02, 24 בינואר 2019 (IST)
לגבי ריקארדיניו לא יודע. יש מצב שהוא נחשב לסמל במועדון. הוא גם שימש שם מאמן במשך שתי תקופות. סאבעלוטודו - שיחה 15:54, 24 בינואר 2019 (IST)
סמל עם 29 הופעות? נראה לי קצת מוזר. בכל מקרה, לא נראה לי שיש טעם להחזיר את הפסקה עבור שחקן אחד בלבד. עמרישיחה 16:45, 24 בינואר 2019 (IST)
אתה צודק בשאלה שלך, עמרי. אתה יכול לראות בתבנית ב"MAIORES IDOLOS" את מי הם מחשיבים כסמלי המועדון. שים לב לאבחנה הבאה: בדרום אמריקה, בפרט לאחר חוק בוסמן, קשה להחשיב סמל מועדון מישהו ששיחק שם שנים רבות (יותר נכון: השילוב של שחקן איכותי ששיחק שנים רבות). זה כמעט לא קיים היום. שחקן חצי איכותי נמכר לחו"ל אחרי מעט עונות, שחקן איכותי נחטף ממש מהר. אז אין יותר סמלים שם? מבחינת האוהדים התשובה פשוטה: סמל הוא מישהו שצמח בנוער של המועדון, היה שותף להישגים בזמן הקצר שהיה במועדון (אם הצליח גם באירופה הם יהנו להדגיש את זה ולשייך את השחקן למקור שלו, ובעיקר לצפות לסעיף הבא:), חזר למועדון "לעת זיקנה", אם אימן במועדון בהצלחה זה גם תורם. קשה מאוד למצוא שחקנים איכותיים עם מספר תלת ספרתי של הופעות (ובטח עם כמה מאות). אז לא פרנה ולא ריקארדיניו מעניינים אותי, אבל היה חשוב לי לציין את הנ"ל. ככלל אי אפשר להתעלם ממחלקות הנוער בארצות כאלה. שחקן צומח 10 שנים במקום, מתחיל את צעדיו ב"פרימרה", מראה שהוא יכול ומיד נחטף. האם ננתק את הקשר שלו למקום שבו הוא למד לשחק? סאבעלוטודו - שיחה 19:58, 24 בינואר 2019 (IST)
הבעיה היא שהגולש הממוצע לא מודע לכך (כפי שגם אני לא ממש הייתי מודע לכך), והחזרה של הפסקה תגרום להוספה חוזרת של שמות שמוכרים בעיקר לקורא הישראלי. אולי עדיף ליצור פסקה של "שחקנים מפורמים שגדלו במועדון". זה עשוי לפתור את הבעיה. עמרישיחה 00:00, 25 בינואר 2019 (IST)