שיחה:פתח תקווה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מקור השם פתח תקווה[עריכת קוד מקור]

היה כתוב שמקור השם הוא בספר יהושע, אך צוטט פסוק מספר הושע. קשה גם לראות איך מקום 'משפטו' של עכן יכול להיות המקום של פתח תקווה; בזמן סקילת עכן שלטו בני ישראל רק בשטחים בעבר הירדן וביריחו (זה הרי מנע את כיבוש העי, שנמצאת מעט מערבית ליריחו). כמו כן, אני לא חושב שיש קשר בין 'עמק עכור' בהושע למקום משפטו של עכן. אמנם מוזכר שם עמק עכור: "עַל-כֵּן קָרָא שֵׁם הַמָּקוֹם הַהוּא עֵמֶק עָכוֹר, עַד הַיּוֹם הַזֶּה" (יהושע ז כו), אך כנראה אין קשר. עמק עכור בהושע הוא מקום לא מוגדר, כמו ש'שם' הוא מקום לא מוגדר (אולי הוא בא משורש 'שממה'). (אלמוני א)

יכול להיות שמקור השם הוא בפרשנות "יצירתית" של המייסדים? ערןב 17:19, 8 יוני 2005 (UTC)
יכול להיות, אך בכל אופן הפרשנות שנִתנה בתחילה לא היתה סבירה.
אולי באמת הם נתנו פרשנות "יצירתית", אך קשה לי להאמין שהם באמת טעו עד כדי כך; הם היו (לפחות חלקם) אנשים חרדים מהיישוב הישן. קשה לחשוב שהם באמת לא ידעו גיאוגרפיה עד כדי כך. (אלמוני א).
החזרתי לגרסה שלך. אגב, מדוע שלא תירשם? ערןב 10:30, 9 יוני 2005 (UTC)
תודה. נרשמתי כרגע בשם 'אחיה פ.'. (אגב, אם כבר, אז אני גם גולש באייל תחת הכינוי 'האלמון האיילי').
:) ערןב 10:51, 9 יוני 2005 (UTC)

"רחוב ארלוזרוב קיים הלה התרבותי של העיר". מישהו מבין את המשפט? אחיה פ. 5 יולי 2005 19:25 (UTC)

תיקנתי: ברחוב ארלוזורוב קיים הלב התרבותי של העיר". צחי 19:06, 1 דצמבר 2005 (UTC)

צר לי אבל לפי מה שאני יודע הסיפור עם עמק עכור הוא שונה לחלוטין: הפסוק באמת מתייחס לעמק הירדן ובעיקר לאזור יריחו, ובאמת כאשר סלומון וחבריו מהישוב הישן בירושלים הקימו את אגודת פתח תקווה (שמטרתה הייתה לגייס כספים לטובת הקמת המושבה) הרעיון המקורי היה להתיישב באזור יריחו. תכניתם זו לא יכלה לצאת לפועל, וזאת מסיבה שאינני זוכר (או שהיו שם יותר מדי ערבים, או שהיה יותר מדי חם או משהו בסגנון הזה). אי לכך הם חיפשו מקום חלופי להקמת המושבה, והמקום שנבחר היה אזור הירקון. הבעיה רק היתה שהשם פתח תקוה כבר נבחר ולא יכלו להחליפו. ולכן יצא שאין קשר בין הפסוק לבין המיקום הנוכחי. בגלל שאינני זוכר מה היתה הסיבה לכך שהם לא יכלו להתיישב ביריחו לא הכנסתי את זה לערך. יחד עם זאת, אודה אם מישהו יוכל לתקן את הטעות, משום שזוהי אכן טעות, למיטב ידיעתי. תודה.

גם לפי דבריך, אין טעות בערך. יש ניסוח מעורפל, שמשאיר מקום לדימיון מה היה. אם אתה רוצה, תוסיף שהם ניסו להקים את פתח תקווה באזור יריחו. אגב, כדאי שתחתום על דבריך (ע"י הקשת ~~~~). בברכה, אחיה פ. 11:55, 15 דצמבר 2005 (UTC)
גם אני שמעתי את הסיפור הזה. הם רצו להקים ישוב באיזור יריחו, והתורכים לא אישרו להם, לא יודע למה, אבל זו הסיבה שלא יכלו להיתישב שם.
ראו את הסיפור במלואו בערך יריחוDaniel Ventura‏ 08:10, 15 בפברואר 2008 (IST)

האיות[עריכת קוד מקור]

בכל מקרה פתח תקוה זה עם ו' אחת. Menibig 23:50, 10 אוגוסט 2005 (UTC)

האיות הרשמי הוא עם שני ו', ככה זה מופיע בלמ"ס. טרול רפאים 20:45, 11 אוגוסט 2005 (UTC)
פתח תקוה זה עם ו' אחת, כמו שעזר זה עם ז' אחד! (זה לא אני, זה עזר אמר, בערך) צחי 10:30, 19 דצמבר 2005 (UTC)
לחיזוק טענתי שפתח תקוה זה עם ו"ו אחת, ראו את סמל העיר המופיע בערך, וכן את האתר של העיר, שכותב בו"ו אחת בכל מקום. הלמ"ס טועה. צחי 12:14, 1 באוקטובר 2006 (IST)
גם אני חושב שצריך עם וי"ו אחת, ראו שיחה:הרצליה, למעלה. תומר 14:25, 21 באוקטובר 2007 (IST)
גם אני. אפנה הנה אנשים, ואם לא יעלה איזה טיעון מנצח, נעביר. בכל זאת, המתנה של ארבע שנים זה יותר ממספיק. ‏odedee שיחה 22:41, 24 באוגוסט 2009 (IDT)
אין פה מה לחשוב: האקדמיה ללשון חושבת שצריך שתיים. הלמ"ס לא טועה.
באתר האינטרנט לא כתוב בכל מקום בו' אחת. בדף הראשי ממש כתוב פעם בו' אחת ופעם בשתיים - מה שאופייני מאוד לאתרים ישראליים בכלל וממשלתיים בפרט (שימו לב, למשל, איך כתובה המילה "מנהלת" באתר הזה). חיפוש גוגל בתוך אתר העירייה מוצא עוד מופעים של "תקווה".
צריך ללכת על הדבר הנכון ולא על אינטואיציה ודעות שרירותיות. --אמיר א. אהרוני - שיחה 23:15, 24 באוגוסט 2009 (IDT)
כללי האקדמיה אינם משמשים לקביעת איות של שמות של אנשים או מקומות. אם סמל העיר ואתר העירייה משתמשים בכתיב "פתח תקוה", ראוי לכבד זאת. ‏odedee שיחה 23:19, 24 באוגוסט 2009 (IDT)
סמל העיר עוצב לפני שנים רבות, טרם הנהגת הכתיב המלא, ומטעמי מסורת כנראה לא ישונה לעולם, ולכן אין להסתמך עליו. ויקיפדיה, לעומת זאת, חיה בהווה, ואינה כבולה למסורת, ובהווה שם העיר נכתב "פתח תקווה". דוד שי - שיחה 23:29, 24 באוגוסט 2009 (IDT)
הכתיב המופיע בסמל הוא זה המשמש גם כיום במעשי העירייה. אחד דוד שי כתב בזמנו בשיחה:הרצליה את דברי הטעם הבאים: "ההתאמה לכתיב של הלמ"ס באה לכבודו של בוט היישובים, אבל הוא לא כל כך פעיל בשנה האחרונה, כך שאפשר לא להתחשב בו. אם משנים את הכתיב של הרצלייה, יש להיות עקביים ולטפל גם בנהרייה, פתח תקווה ועוד. דוד שי 21:48, 13 דצמבר 2005 (UTC)". ‏odedee שיחה 23:41, 24 באוגוסט 2009 (IDT)
אתר העירייה, כאמור, לא עקבי אפילו בעמוד הראשי, וגם הסמל: אם המעצב שלו היה רוצה לכתוב בכתיב חסר, היה כותב "עירית" ולא "עיריית" (ואולי גם משתמש במקף נכון).
באתרים של הלמ"ס ושל משרד הפנים יש יתרון ברור לכתיב "פתח תקווה" ולא שמעתי שמישהו התלונן. --אמיר א. אהרוני - שיחה 23:32, 24 באוגוסט 2009 (IDT)
אם תצפה במצגת זו תראה כי הכתיב "פתח תקוה" משמש מאז הקמת העיר - הן על מבנים והן על מסמכים היסטוריים - וגם בימינו, על המפות שמדפיסה העירייה, ובקמפיינים שלה על שילוט חוצות. ‏odedee שיחה 23:41, 24 באוגוסט 2009 (IDT)
אני נמצא בפתח תקווה כמעט כל שבוע ויודע שזה נפוץ בשלטים. אם תמצא שזו מדיניות של עירייה, שיש שם מישהו שממש אכפת לו מכך שזה ייכתב בו' אחת - ניצחת. עד אז אישאר משוכנע שזה לא עניין של אכפתיות, אלא של חיסכון כספי (פחות אותיות - פחות מתכת וצבע) או של בוריינות - חושבים שצריך לכתוב ו' אחת, אבל לא יודעים למה. --אמיר א. אהרוני - שיחה 00:25, 25 באוגוסט 2009 (IDT)
איני מחפש ניצחון, אני לא במלחמה מול אף אחד. גם לא חשוב לי במיוחד אם אתה משוכנע או לא, אלא שהקהילה תקבל את ההחלטה המתאימה ביותר לנסיבות. ההשערות לגבי חיסכון כספי או בורות של פלונים אינן מענייננו. עסקינן בעובדות, והעובדות הן כי על כל מסמך של העירייה שראיתי, כתוב "פתח תקוה", ואין מדובר בכיתוב שבתוך הסמל אלא בטקסט נפרד. אמנם כותבי האתר לא הקפידו במיוחד על האיות, אבל בדבר ראש העירייה, בכל הפרוטוקולים של הוועדות, ברשימת חוקי העזר של העיר באתר משרד הפנים ובכל הטפסים של העירייה מופיע רק "פתח תקוה". ‏odedee שיחה 11:54, 25 באוגוסט 2009 (IDT)

שימו לב גם לשיחה:שדרות#נא לשנות את שם העיר באנגלית Sderot (במקום Sederot) (בזמנו השם באנגלית הופיע בתבנית העיר) בנוגע לשם שמציין הלמ"ס לעומת השם המקובל על העיר (ועל העולם). בברכה, איש המרק - שיחה 00:27, 25 באוגוסט 2009 (IDT)

לא חושב שהעירייה קובעת. השאלה היא מה מקובל בעברית כתובה בת זמננו, ותשובה לזה היא וו. ‏Ori‏ • PTT‏ 19:26, 25 באוגוסט 2009 (IDT)
העירייה לא קובעת מה שמה? ואם היה לנו ערך על אשה ששמה תקוה (או מעין), היינו משנים את שמה לתקווה? אגב, תוצאת הדיון פה, צריכה לחול גם על שערי תקווה שם יש תמונה של הכניסה לעיר בה מתנוסס הכיתוב שערי תקוה. בברכה, איש המרק - שיחה 00:43, 26 באוגוסט 2009 (IDT)
לא. היא לא. יש ועדה ממלכתית שקובעת שמות במדינת ישראל. וגם מה שהיא קובעת, לפעמים אאוטדייטד ולא רווח בציבור. ‏Ori‏ • PTT‏ 02:31, 27 באוגוסט 2009 (IDT)

חדר האוכל של קיבוץ גבעת השלושה[עריכת קוד מקור]

יצאתי בשליחות הויקיפדיה כדי לברר את עניין חדר האוכל הנמצא כביכול ליד "גן העצמאות". יש להבין את גודל ההשקעה, שכן המקום נמצא במרחק של כ-300 מטרים שלמים מביתי. בכל זאת, חשתי צורך לברר את העניין, כי כל האיזור היה מגרש המשחקים של ילדותי, וחשבתי שאני מכיר את המקום כאת כף ידי. ובכן, מתברר שחדר האוכל הזה נמצא במה שהיה פעם קיבוץ גבעת השלושה (שעבר מאז אל מחוץ לעיר), ולא ממש ליד גן העצמאות (במאמר מוסגר אומר שלדעתי אף אחד לא מכיר את השם גן העצמאות חוץ מהמפות העירוניות. אני תמיד הכרתי את השם "גן יד לבנים"). אלא מאי, שבימי ילדותי המקום היה בתוך מתחם בית האבות הנמצא בתחום הקיבוץ לשעבר, ולא ממש היתה לי גישה אליו (למרות שאני וחבריי התפלחנו דרך בית האבות כדי לקצר את הדרך אל בית הספר), ולכן לא הכרתי את המקום.

ובכן, במסגרת השליחות כאמור, נכנסתי אל המתחם, ומצאתי שבית האבות התכווץ קמעה, והשאיר את חדר האוכל ומספר מבני שירות שסביבו מחוץ לגדר, מה שאיפשר לי לגשת אליו ללא הפרעה. כתוצאה מכך נראה שחדר האוכל הפך לכר פורה לאומני גרפיטי וספורטאי סקייטבורד, שהקימו בתוכו מספר משטחי קפיצה. באותה הזדמנות צילמתי אותו מבפנים וגם את החזית עם המצלמופון. האם אתם מעוניינים בתמונות? צחי 10:27, 5 דצמבר 2005 (UTC)

למה לא? תוסיף אותן. אחיה פ. 11:59, 15 דצמבר 2005 (UTC)


אנציקלופדיה חופשית?[עריכת קוד מקור]

אין לי זכות להוסיף לינק לערך?

יש הבדל בין "חופשית" לבין "מופקרת". דוד שי 18:56, 8 ינואר 2006 (UTC)

שכונת יד לבנים?[עריכת קוד מקור]

שכונת יד לבנים? אני מעולם לא שמעתי עליה, יש גן יד לבנים, יש ביה"ס יסודי יד לבנים, אבל על שכונה לא שמעתי. אולי אני טועה.

בתי ספר יסודיים?[עריכת קוד מקור]

בערך כתוב שבעיר 55 בתי ספר יסודיים, לא נראה לי... דורש בדיקה אני חושב.בילבו 17:11, 1 יולי 2006 (IDT)

נראה לי שיש בערך 10. צחי 02:10, 2 יולי 2006 (IDT)
מתוך האתר של העירייה אני אעבוד על הערך בקרוב. 25 יסודיים...בילבו 16:18, 3 יולי 2006 (IDT)
אני רואה שזה עודכן, לא משנה תודה צחי.בילבו 16:21, 3 יולי 2006 (IDT)
למען האמת מה שעדכנתי הוא מתוך רשימה של מוסדות חינוך המקבלים הקצבה מהעירייה. אני לא יודע אם יש עוד, שלא מקבלים הקצבה. צחי 22:44, 3 יולי 2006 (IDT)

שינוי אלמוני[עריכת קוד מקור]

אלמוני ביצע את השינוי הזה, והוסיף את הקטע:

המשתתפים הראשונים בקניה היו: יהושע שטמפפר, יואל משה סלומון, זרח ברנט ודוד גוטמן יעקב בלומנטהל מיכל לייב כ"ץ אליעזר ראב דוד ראגנר נתן גרינגרט,המשק עובד בתחילה באופן משותף (מעין קיבוץ) ע"י: שטאמפפר כ"ץ ראב ורגנר.משפחותיהם נשארו ביפו. חלקות הקרקע הראשונות שעובדו היו ליד הבאר הראשונה קרוב לבית הכנסת הגדול שעומד על מקומו עד היום. המעבר לאזור הירקון התרחש רק בשנה השנייה להקמת פתח- תקווה ע"י ה"ירקונים" שהצטרפו ליישוב רק בשנתו השנייה. מייסדי פתח-תקוה הראשונים נשארו במקומם.

הסרתי אותו בינתיים, אלא אם כן הכתוב יאושר. בברכה, אבינעם 10:40, 16 באוגוסט 2006 (IDT)

מזוריקה או מזרקי[עריכת קוד מקור]

בשירו של יורם טהר לב נאמר: איתם רכב מזרקי. בערך כתוב מזוריקה. מהו שם הרופא? תודה, אבינעם 22:18, 6 בינואר 2007 (IST)

שטח שיפוט[עריכת קוד מקור]

בוויקיפדיה האנגלית כתוב ששטח השיפוט של פ"ת הוא 39 אלף דונם ופה כתוב בערך 36, איזה מקום יותר נכון/מדויק?צבי ישראלי 13:06, 2 באוגוסט 2007 (IDT)

מקומות היישוב של חלוצי פתח תקווה[עריכת קוד מקור]

יש קטע אשר מקורו לא ברור:"המתיישבים הראשונים, יהושע שטמפפר, יואל משה סלומון, זרח ברנט, דוד גוטמן ויהודה ראב, ניסו בתחילה להקים את המושבה ליד הירקון, באזור שבע תחנות . כאמור, המקום אכן התעכר למתישבים, בעיקר בגלל מגפת הקדחת והקירבה היתרה לירקון ולשטחים ביצתיים." לפי משה סמילנסקי מזכרונות זקני המקום ולפי אחרים.

  1. ההתיישבות הראשונה הייתה באזור הכפר אומלבס.
  2. אכן היית ה קבוצה ש עברה " לאזור הירקון התרחש רק בשנה השנייה להקמת פתח- תקווה ע"י ה"ירקונים" שהצטרפו ליישוב רק בשנתו השנייה"
  3. בנסיון ההתיישבות השני בשנת 1882, על פי זכרונות זרח ברנט : "על מנת לקדם את פני הרעה שלא תחרב המושבה לגמרי... קנו מגרש רחב בכפר יהודיה, הנמצא במרחק שלשת רבעי שעה מפתח תוקה. בפתח תקוה עצמה נותרט רק יהודים אחדים בתור שומרים ומפקחים על הנחלאות בלילות. אבל המושבה לא הייתה יכולה להתפתח בהצלחה באופן כזה". ‏Daniel Ventura‏ 08:16, 15 בפברואר 2008 (IST)

לדעתי יש למחוק את הקטע לעיל לאור האמור בכתבי משה סמילנסקי המספר כי בשנת תר"ם , שנה לאחר ייסוד המושבה, נחלקו חלוצי פתח תקווה לשני "מעמדות" : "האמידים התיישבו על הרמה ויקרא המקום בפי הציבור "רמתים" והעניים התיישבו על שפת הירקות ויקראו "ירקונים" - והמקום נקרא "מעמקים"". לאחר גאות מי הירקון נפלו בתי ה"ירקונים" ורובם נטשו את המקום ועזבו לירושלים.‏Daniel Ventura‏ 08:26, 15 בפברואר 2008 (IST)

תולדות העיר פתח תקווה[עריכת קוד מקור]

אני סבור כי יש להעביר את הפרק על תולדות העיר לערך נפרד בשם תולדות העיר פתח תקווה. מה דעתכם ? 00:46, 17 בפברואר 2008 (IST)

בשלב זה, שבו גודל הערך 71K בלבד, אין הצדקה לפיצול. דוד שי 21:05, 17 בפברואר 2008 (IST)
תודה. ‏Daniel Ventura‏ 21:11, 17 בפברואר 2008 (IST)

ערים תאומות - כדי לבסס את התיקון שעשיתי בפיסקה זו בערך[עריכת קוד מקור]

העתק של נתון זה מאתר הבית של העיר
בוצע ע"י COPY PASTE ^^^ דּוֹד1 - שיחה 18:35, 16 במאי 2008 (IDT)

ערים תאומות

1. פתח-תקוה - קובלנץ (גרמניה)
מזה 10 שנים קיים "ארגון ידידות KOBLENZ – פתח-תקוה" שבראשו עומדת הגב' דוריס ליבר. מדי שנה בשנה מתבצעים חילופי נוער ומשלחות. לפני כשנתיים נחתמה ברית ערים תאומות.

2. פתח-תקוה – בקאו (רומניה)
העיר בקאו נמצאת בצפון מזרח רומניה, במרחק קצר מאזורי התיירות הרומניים שבהרי הקרפטים. בפאתי העיר זורם הנהר "ביסטריצה" ועליו כ – 18 תחנות חשמל הידרואלקטריות. בצפונה ובדרומה של העיר ממוקמים 2 אזורי תעשייה, כשבאחד מהם ישנו מפעל לתעשיית מטוסים, שלהם קשר JOIN INVENTOR עם חברת "אלסינט" הישראלית. בעיר פועל גם המפעל הגדול ביותר של רומניה לייצור נייר לעיתונים.
העיר מפותחת מבחינה מסחרית ומקיימת קשרים הדוקים עם מדינות רבות בעולם בתחומים כגון: טקסטיל ותעשיות מזון. בקאו היא עיר אוניברסטאית, כשבפקולטות השונות לומדים סטודנטים מכל העולם, כולל מישראל. בעיר קהילה יהודית די גדולה, כשעדיין פועלים בה עד היום שלושה בתי כנסת. הקהילה היהודית דואגת בעזרה סוציאלית לאוכלוסיה הבוגרת שנותרה במקום.

3. פתח-תקוה – ז'שוב-ריישא (פולין)

4. פתח-תקוה - שיקגו (ארצות הברית)

5. פתח-תקוה – סובוטיצה (צפון יגוסלביה)
עיר של כ – 120,000 תושבים. האזור הוא אוטונומי, בגלל רווגוניות האוכלוסיה מבחינה אתנית, חיים שם יחד סרבים והונגרים, קרואטים, גרמנים, בולגרים, סלובקים, רומנים ושארית הפליטה של היהודים ועוד כמה קבוצות קטנות יותר. העיר שוכנת 9 ק"מ דרומית לגבול ההונגרי. בעיר חיים ספורטיבים מפותחים: קבוצת הכדורגל של העיר משחקת בליגה הלאומית, כנ"ל קבוצת הכדורסל המקומית. יש בעיר קבוצת כדור-מים טובה. מוסדות החינוך כוללים: 2 אוניברסיטאות, כמה מכללות ו – 7 בתי ספר תיכוניים ותיכוניים מקצועיים. בעיר קיים מוזיאון עירוני בבניין מפואר מאד. במקום פעיל קונסבטוריון עם תזמורת פילהרמונית קבועה ומקהלה עירונית המשתתפת בכנסים בינלאומיים ובעלת פרסים.

אז מי המייסד ?[עריכת קוד מקור]

לפי הערך המבולבל, הרב עקיבא יוסף שלזינגר (שנתקבל בכבוד גדול בירושלים ? ) - הוא היוזם והרוכש. אחרי זה מתחיל הסיפור של החמישיה הידועה - שלפי זה שלזינגר עדיין לא רכש כלום.

כיוון שלמשפחות סלומון, שטמפפר, ושלזינגר יש אלפי צאצאים היום בארץ - יש לי רושם שיש הרבה בוחשים אינטרסנטיים בערך, ומעט אמת. שפ2000 - שיחה 12:21, 20 בנובמבר 2009 (IST)

פג'ה[עריכת קוד מקור]

בהתאם לנסיבות המפורטות בערך המילה פנוי מתאימה יותר לדעתי. יורי - שיחה 03:00, 7 בדצמבר 2009 (IST)

יוסריאן ואני חושבים אחרת. עליך לכבד את דעת הרוב קודם שאתה רץ לשחזר. דוד שי - שיחה 04:10, 7 בדצמבר 2009 (IST)
אני ארחיב את דברי. נתחיל מזה שהמילה גירוש כידוע היא בעייתית ונתונה במחלוקת וצריך להפעיל שיקול דעת לפני שמשתמשים בה. בערך פג'ה נכתב: "בחודש אפריל של אותה שנה התפנו תושבי פג'ה מבתיהם, אך שבו לאחר מספר ימים במטרה לשמור על רכושם. במאי הביאו אנשי "ההגנה" לפינוי הכפר, וביוני הרסה אותו הקרן הקיימת לישראל." בערך על הכפר נעשה שימוש במילה פינוי ולא במקרה. בהתאם לנסיבות של העניין נראה שהמילה פינוי מתאימה כאן בהרבה, ועובדה היא שהתושבים התפנו מבתיהם מרצונם ולא חזרו אליהם מאוחר יותר אלא רק הגיעו כדי לשמור על הרכוש. בהתאם למקובל והכתוב ב-ויקיפדיה:מלחמת עריכה אני משחזר לגרסה היציבה עד למיצוי הדיון בנושא. יורי - שיחה 05:03, 7 בדצמבר 2009 (IST)
מלחמת עריכה היא ביו שניים החלוקים בדעותיהם. כאן, כפי שהסברתי, יש רוב של שניים נגד אחד, ולכן עליך לכבד את עמדת הרוב. דוד שי - שיחה 05:16, 7 בדצמבר 2009 (IST)
ראו שיחה:פג'ה#האם הוגשו חטיפים?. יוסאריאןשיחה 08:50, 7 בדצמבר 2009 (IST)
מלחמת עריכה יכולה להיות גם בין עשרה אנשים. לא צריך לספור קולות כל עשר דקות ולהחליט מי הרוב הזמני. לדעתי. אבל - אני מסכים שהמילה גירוש מתאימה בהרבה. פינוי זה בהסכמה, גירוש זה ללא הסכמה, תושבי הכפר לא הסכימו (עובדה שהם שבו למקום). אפילו אם ישנה ההסכמה של ההנהגה ולא של האנשים, אפשר עוד איכשהו לומר שזה פינוי (גוש קטיף) אבל יש סיבה שההגנה תפסה את המוכתאר ועינתה אותו. (סיבה גרועה מאד, אגב). על כן המונח המדויק במקרה זה, הוא גירוש. כדי לתמוך בעמדת הפינוי צריך להביא מקור חיצוני לוויקיפדיה, ולא רק להציג עוד ערך שכדאי שנשנה. נינצ'ה - שיחה (הזהרו מחיקויים!) 09:45, 7 בדצמבר 2009 (IST)
מי שעינה את המוכתר הוא צבא ההצלה. עוזי ו. - שיחה 13:31, 7 בדצמבר 2009 (IST)
אני מפרסם כאן את התגובה שהתכוונתי לפרסם היום בבוקר לפני שנחסמתי. נתחיל מזה שמלחמת העריכה שלי כרגע היא איתך ואיתך בלבד (יוסאריאן לא שחזר אותי) . נמשיך בכך שגם אם הייתה מלחמת עריכה של אחד מול שתיים גם אז מה שאתה אומר הוא לא נכון כפי שאני מושכנע שאתה יודע. המקובל הוא שכאשר יש רוב ברור בדף השיחה של הערך לאחד הצדדים (הכוונה ל-5 מול 1 לדוגמה) רק אז אפשר לפעול כפי שאתה פעלת. אחרת יגיע עכשיו מישהו שתומך בדעתי וישחזר אותך בטענה שכבר אין רוב, ואז יגיע מישהו שתומך וישחזר בחזרה כי עכשיו שוב יש רוב וכך הלאה. לא נצא מזה. יש סיבה למה כתבו את הדף ויקיפדיה:מלחמת עריכה. יורי - שיחה 12:20, 7 בדצמבר 2009 (IST)
חבל לפעול בכוחניות. זה לא משנה מה יהיה כתוב בערך ביום הקרוב. בואו פשוט נסיים עם הדיון. יורי, האם יש לך איזשהו נימוק רלוונטי לגופו של עניין? למה לא "גורשו"? נינצ'ה - שיחה (הזהרו מחיקויים!) 12:55, 7 בדצמבר 2009 (IST)
נינצ'ה, כבר נתתי נימוקים למעלה ולא קיבלתי עליהם תשובה עדיין. פינוי זה לא דווקא בהסכמה כדבריך. בתוכנית ההתנתקות היו רבים שלא התפנו מרצון ובכל זאת לא קראנו לזה גירוש ובצדק. בערך על הכפר השתמשו במילה פינוי. בערך על הכפר השתמשו במילה פינוי לתיאור העניין. עד שהעניין לא יתברר שם אין מקום להשתמש בערך הזה במילה גרוש. אני מציע להעביר את הדיון לקישור שנתן יוסאריאן. יורי - שיחה 13:00, 7 בדצמבר 2009 (IST)
בינתיים החזרתי את המשפט עם המילה פונו עד למיצוי הדיון. אין סיבה למחוק את כל המשפט כאשר יש מחלוקת על מילה אחת בלבד. יורי - שיחה 13:04, 7 בדצמבר 2009 (IST)
עם הצטרפותו של נינצ'ה לתמיכה במילה "גירוש", יש כבר שלושה נגדך, אבל אני לא ממהר, אחכה שנינצ'ה יחליט מתי לכתוב את האמת בערך. דוד שי - שיחה 14:09, 7 בדצמבר 2009 (IST)
אמנם שנינו "יהודי לא מגרש יהודי", אבל אי אפשר להסיק מכאן שכל תנועת לא-יהודים היא גירוש. השאלה האם ישוב שנעזב במהלך קרבות "התפנה", "גורש", "ננטש" או "נעזב" תלויה בנסיבות (שלא לדבר על השלכותיה הפוליטיות), ולא צריכה להיות מוכרעת ברוב מקרי בערך. עוזי ו. - שיחה 16:01, 7 בדצמבר 2009 (IST)
אין שום צורך לחכות לי, הגירסה היציבה, גם לדעתי היא או בלי המשפט או עם המילה גורשו. לדעתי צריך להעביר את הערך למצבו ההוא, אלא שלא שווה להכנס על כך למלחמת עריכה, לחסום או להגן. בכל אופן, יוסאריאן נתן מקור חיצוני המשתמש במילה "גירוש" האם יש כזה שחולק עליו? מהו הנימוק של תומכי ה"פינוי"? נינצ'ה - שיחה (הזהרו מחיקויים!) 17:46, 7 בדצמבר 2009 (IST)
תפוח האדמה הלוהט הזה יחכה לך, נינצ'ה. כאשר תשתכנע שיש לכתוב "גירוש", אתה תכתוב זאת בערך - אני בוודאי לא אעשה זאת למענך. דוד שי - שיחה 19:44, 7 בדצמבר 2009 (IST)
נינצ'ה כבר פעמיים הסברתי בהרחבה למה אני מתנגד לשימוש במילה גירוש, לא ענית לי ובמקום זה אתה שואל שוב בתמיהה מה הם טיעוני המתנגדים. ננסה פעם שלישית. המקור שיוסאריאן הביא הוא מאתר פרטי ולא כל כך אמין ובכל זאת נעתיק את מה שכתוב שם:
"על פי תכנית החלוקה נכלל הכפר בתחומי המדינה היהודית. ב-17 בפברואר 1948 האצ"ל ערך התקפה על הכפר, שבעקבותיו עזבו חלק מתושביו ועברו לאל-מזירעה. יחידות "הגנה" ואצ"ל המשיכו להטריד את הכפר בחודשים הבאים. מוכתאר הכפר שיתף פעולה עם המודיעין של ה"הגנה" (ש"י) ודיווח על מעשיהם של הלוחמים מכפרו. בראשית אפריל ביקשו הכפריים לעשות שלום עם שכניהם היהודים, על אף התנגדותו של צבא ההצלה בראש העין, שאף חקר את המוכתאר בחשד לשיתוף פעולה עם היהודים. לקראת מחצית אפריל 1948 ננטש הכפר מתושביו, כנראה בעקבות צו גירוש שהוציאה ה"הגנה", אך כעבור כמה ימים חזרו אליו חלק מהתושבים כדי לשמור על הרכוש. ב-9 במאי החליטו אנשי המודיעין של ה"הגנה" שהתכנסו בנתניה, לגרש את אותם תושבים, שהוגדרו כ"גורם מפריע". ב-15 במאי הכפר ננטש באופן סופי לאחר שאנשי ה"הגנה" הפעילו עליהם לחצים (לא ברור אילו)."
במילה גירוש נעשה שימוש רק פעם אחת וגם היא מסוייגת (כנראה בעקבות צו גירוש). פעם אחר פעם יש חזרה על כך שהכפר ננטש. אין לי התנגדות שזה מה שיהיה כתוב בערך. יורי - שיחה 20:01, 7 בדצמבר 2009 (IST)
דוד, אוכל ממנו בתאבון. יורי צו גירוש נקרא ככה מסיבה ברורה, לא? אם אתה רוצה אפשר לכתוב "הכפר ניטש, כנראה בעקבות צו גירוש מההגנה" אבל כשנוטשים מקום מסוים בעקבות צו גירוש, אז מגורשים. מה גם שזהו הפועל המקובל. פרט לכך אוסיף, יורי, אתה לא יכול לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה, אם אתה טוען שהויכוח הוא על המילה הספציפית "גורשו" הרי שהגירסה היציבה איננה שלך. לדעתי זה יהיה בוגר וראוי מצדך להחזיר את הערך למצבו היציב (כפי שיוסאריאן כתב את המשפט) ולהקים פה רוב בעד השינוי, רק אז, אם יהיה רוב כזה, לשנות. נינצ'ה - שיחה (הזהרו מחיקויים!) 21:17, 7 בדצמבר 2009 (IST)
נינצ'ה, איני מסכים למשפט שהוסיף יוסאריאן. יחד עם זאת החלטתי בצעד בוגר להחזיר את המשפט בשינוי קטן כסוג של פשרה זמנית. חשבתי שאני הולך לקראתך. כעת אני מבין שאולי טעיתי. אתה מוזמן לשחזר אותי ולהחזיר את הערך לגרסה היציבה. אני מציע להמשיך את הדיון בדף השיחה של הכפר. הגבתי שם. יורי - שיחה 22:05, 7 בדצמבר 2009 (IST)

ערכתי מחדש תוך פירוט מדוייק לפי לידתה לבני מוריס. יוסאריאןשיחה 22:25, 7 בדצמבר 2009 (IST)

מקובל. שיהיה לך לילה טוב. יורי - שיחה 23:14, 7 בדצמבר 2009 (IST)
איזה כיף זה הסכם. :) נינצ'ה - שיחה (הזהרו מחיקויים!) 23:24, 7 בדצמבר 2009 (IST)

מיקום המשפט[עריכת קוד מקור]

בלי קשר לבחירת המילה המדוייקת, אני חושב שמקום המשפט הזה בכלל בפסקה הבאה שמדברת על הרחבת שטח העיר. emanשיחה 13:32, 7 בדצמבר 2009 (IST)

טעות בקניון הגדול[עריכת קוד מקור]

שאתה לוחץ לערך הקניון הגדול זה מעביר אותך לערך הפארק הלאומי גרנד קניון

סידור התמונות[עריכת קוד מקור]

במסכים קטנים (נטבוקים) יש בעיה רצינית עם התמונות בערך. למישהו יש רעיון איך לסדר? אני ואתה - שיחה 14:03, 30 באפריל 2010 (IDT)

אוקיי. סידרתי בעצמי את תבנית ציר הזמן. אני ואתה - שיחה 16:57, 4 במאי 2010 (IDT)

גובלת ברמת השרון?[עריכת קוד מקור]

היכן בדיוק? רמת השרון מתחילה ממערב לכביש 4 ומצפון לכביש 5 - קרי, צומת מורשה. פ"ת לא מגיעה עד לשם. זהר דרוקמן - מי לוקחת במונדיאל? 14:48, 13 במאי 2010 (IDT)

אני חושב שרמת השרון מתחילה דרומה לכביש 5. הכפר הירוק למשל הוא חלק מרמת השרון. ייתכן מאוד שחלק משטח השיפוט שלה נמשך מזרחה וגובל בפ"ת. ‏odedee שיחה 14:50, 13 במאי 2010 (IDT)
הכפר הירוק אמנם דרומית, אבל הרבה יותר מערבית. ממערב לפתח תקווה הרי יש את בני ברק (מדרום ומצפון לגהה) ואז שדות שבקצם המערבי נמצאות שכונות רמת החי"ל, צהלה ונווה שרת ואזור תעשייה קריית עתידים. באזור הזה אני גם לא בטוח שפ"ת היא בכלל זו שגובלת בצד המזרחי של הכביש - יש שם שדות. זהר דרוקמן - מי לוקחת במונדיאל? 15:00, 13 במאי 2010 (IDT)
אני לא חושב שזה קשור לצהלה ושאר השכונות שם, אלא יותר האזור של מחלף מורשה, שבהחלט יכול להיות קו גבול בין פתח תקוה לרמת השרון. הרי השדות האלה שייכים לרשות כלשהי... יותר מחצי משטח השיפוט של רמת השרון הוא שטחים חקלאיים, וזה בהחלט יכול לכלול שדות באזור מורשה. ‏odedee שיחה 15:05, 13 במאי 2010 (IDT)
יש שם לדעתי אזור של הירקון שהוא בכלל בסמכות ובשיפוט המדינה (או רשות הגנים והטבע או משהו כזה). לרמת השרון יש בית עלמין קטן בפינה הדרום מזרחית של מורשה, אבל גם הוא במרחק אדיר מהנקודה הבאה שאפשר להצביע עליה בוודאות כפתח תקווה (בית עלמין ירקון). זהר דרוקמן - מי לוקחת במונדיאל? 15:10, 13 במאי 2010 (IDT)
לרמת השרון יש גם שטחים ממזרח לכביש 4 (שם גם שוכן בית העלמין שלה והמכון לטיהור שפכים). ראו גם רמת השרון#גבולות, מתאר עירוני ושכונות.-- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
נו, אז איפשהו בין שני בתי הקברות האלה כנראה עובר הגבול בין שטחי פ"ת ורמת השרון. משום מה מאוד קשה למצוא באינטרנט מפות שמראות את גבולות שטחי השיפוט של הרשויות השונות. ‏odedee שיחה 15:15, 13 במאי 2010 (IDT)
במפות המודפסות של "מפה" רואים את זה בבירור.
אני דיי משוכנע שמה שיש באמצע בין שני בתי הקברות זה פארק שלא שייך לאף אחת מהן. אבל שיהיה. זהר דרוקמן - מי לוקחת במונדיאל? 15:22, 13 במאי 2010 (IDT)
אני מצטרפת לדיון שהסתיים מזמן, כי רק עכשיו ראיתי אותו - לפי אטלס מפה, לפתח תקוה ורמת השרון יש גבול משותף, בין בית קברות "הירקון" לבית קברות "רמת השרון" (מורשה), בשטחים לא בנויים אך מוגדרים מוניציפלית.שלומית קדם - שיחה 19:45, 21 בנובמבר 2010 (IST)

רשימת המתנה להמלצה[עריכת קוד מקור]

הערך הועלה לרשימת המתנה ע"י משתמש:רימון1, מהדיון שנערך עולה כי הערך אינו בשל לעבור להצבעה בשלב זה. נשמח אם יבוצע בערך מקצה שיפורים, שיאפשר להחזירו שנית לרשימת ההמתנה. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 01:42, 23 במאי 2010 (IDT)

הערך מפורט על העיר על העיר כיום והרבה דברים וכתוב בצורה מצוינת רימון1 (שיחה | תרומות | מונה) שכח לחתום

שמעתי שהיא לא באמת קיימת • עודד (Damzow)שיחהצאו מהחפירות! הטנקים קרבים! • 14:41, 29 באפריל 2010 (IDT)
מסוג הערים שאין לך מה לחפש שם, אלא אם אתה צריך לבקר מישהו בבית חולים. ‏Gridge ۩ שיחה 20:59, 29 באפריל 2010 (IDT).
דמצ', היא באמת לא קיימת. ‏Ori‏ • PTT‏ 09:40, 30 באפריל 2010 (IDT)
אחד הסבים שלי וכמה דודים ודודות קבורים שם, אז היא קיימת. אבל בתי העלמין שלה לא מוזכרים וראוי היה להזכירם. בתחום הספורט לא כדאי לציין באיזה ליגה הקבוצה (כדורסל), כי זה דבר שמשתנה, אך ראוי לציין את הישגיה, אליפויות, גביעי מדינה וזה חסר. בברכה. ליש - שיחה 10:29, 30 באפריל 2010 (IDT)
אני חושב שהתיאור של ראשית ההתיישבות בפתח תקוה לוקה באריכות ופרטנות מוגזמת (עם כל חיבתי לנושא וקשריי המשפחתיים עם המייסד, רבי עקיבא יוסף שלזינגר). אפשר לקצץ כ-20% מהפרק הזה וזה רק ייטיב עם הערך. נוסף על כך, בכמה קטעים ראיתי עריכה לקויה: תחת כותרת מסוימת מופיעים משפטים שלא קשורים אליה, כמו המשפט על נטישת פתח תקוה, שמופיע כמשפט סיום לפיסקה על שכונת הירקונים (מה שמטעה להבין שרק שכונה זו ננטשה, ואגב - חסר הסבר לנטישה). כמו כן, איזכור פתיחת קולנוע היכל בשבתות והמחאה עליה מופיע כפיסקה ב"התפתחות העיר". כדאי שגם מישהו הבקיא בתחביר ובכללי הפיסוק ילטש כמה משפטים. עזר - שיחה 11:29, 30 באפריל 2010 (IDT)
הערך דורש עריכה, ובחלקו אף שכתוב. הפירוט הוא הרבה מעבר למידה ופעמים אחדות אף חוזר על עצמו. זהר דרוקמן - מי לוקחת במונדיאל? 15:58, 13 במאי 2010 (IDT)
כיוון שחלק נכבד מהערך נכתב ע"י דניאל ונטורה, דרוש ויקיפד שיעבור משפט-משפט ומילה-מילה ויוודא שהדברים נכונים ושהאסמכתות קיימות ותואמות את הכתוב בערך (ותוך כך לנכש תאונות כמו "מקור : רן אהרונסון עמ' 86"). ללא בדיקה יסודית אין שום אפשרות להמליץ על הערך. ‏odedee שיחה 01:33, 23 במאי 2010 (IDT)

קישור שבור בהערות שוליים[עריכת קוד מקור]

קישור מס 7

אוכלוסיית פתח תקווה[עריכת קוד מקור]

זה ממש לא נכון שהאוכלוסייה יורדת באחוז של 0.4 כל שנה. להפך, אוכלוסיית פתח תקווה גדלה כל שנה באחוז יחסית גבוה. האוכלוסייה של פתח תקווה כבר עומדת על 231,166 תושבים. http://www.petah-tikva.muni.il/NetunimStas/Documents/alonmida_2012.pdf

נא לתקן בדחיפות את הטעות הנוראית וחסרת האחראיות הזאת.

נתוני האוכלוסייה המופיעים בערכי יישובים בוויקיפדיה מתבססים על אתר הלמ"ס ומתעדכנים מדי שנה. ערן - שיחה 13:53, 14 בספטמבר 2012 (IDT)

ראש העירייה הוא לא אוריאל בוסו אלא אורי אהד[עריכת קוד מקור]

ראש העירייה הוא לא אוריאל בוסו אלא אורי אהד 109.253.142.186 16:33, 17 בינואר 2013 (IST)

הערה מוצדקת. תיקנתי במקומות המתאימים. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 16:37, 17 בינואר 2013 (IST)

פסח 1879[עריכת קוד מקור]

לפי הכתוב חגגו את ליל הסדר "בפסח תרל"ט - 8 באפריל 1879 " אולם 8/4/1879 הוא יום החג ולא ליל הסדר, ז"א שחגגו ב-7/4

חסר פה[עריכת קוד מקור]

אמין נכון כתוב בשפה גבוהה אבל חסר פה את האתרים החשובים של הישוב 213.57.153.114 13:38, 16 באפריל 2013 (IDT)

טעות בולטת בתאריך ייסוד היישוב פתח תקוה[עריכת קוד מקור]

כבר הערתי בעבר וטרם תוקן: לא תיתכן זהות בין שני תאריכי היסוד של היישוב המוזכרים בערך, הלועזי והעיברי: לפי אתר http://www.shoresh.org.il/dates/, עולה כי ט"ו באב ה'תרל"ח חל ביום 14 באוגוסט 1878, בעוד 8 ביולי 1878 חל ביום ז' בתמוז ה'תרל"ח! 18:09, 20 ביולי 2013 (IDT) עמירם

רשימת השכונות בפ"ת[עריכת קוד מקור]

למה מופיע בערך פעמיים ברצף רשימת השכונות, זה לא קצת מיותר? Tzvikam - שיחה 11:21, 15 באוקטובר 2013 (IDT)

נא לכלול אם לכלול בערך ובאיזה מתכונת אתר היסטורי בפתח תקווה[עריכת קוד מקור]

בית הספר נצח ישראל נוסד 1909 - הסביל של משפחת אברהם שפירא - מרכז אימונים של אצל בתקופת המנדט הבריטי

נא לכלול אם לכלול בערך ובאיזה מתכונת

Daniel Ventura - שיחה 14:39, 6 בפברואר 2014 (IST)

סוגיית העיר החמישית בגדולה בישראל[עריכת קוד מקור]

כעת לאחר העדכון של נתוני הלמ"ס מ-2013 בערכי הערים, נוצר מצב שבו אשדוד ופתח תקווה מתחרות על המיקום בטבלת האוכלוסייה הארצית, בעוד לפי הלמ"ס העדכני פתח תקווה עוקפת את אשדוד באלפים בודדים, ואילו לפי נתוני האוכלוסין של משרד הפנים למאי 2015, אשדוד עדיין העיר החמישית בגודל אוכלוסייתה בישראל. עכשיו בשני הערכים של הערים מצויין ששתיהן החמישית במספר, אבל בפועל, במציאות, רק העיר אשדוד תובעת לעצמה את המיקום הזה, ופתח תקווה לא. למה יהיה יותר נכון להתייחס? לחישוב הלמ"ס או לחישוב משרד הפנים, כאשר אשדוד היחידה שמשתמשת במיקום החמישי למיתוג שלה? FireSky - שיחה 21:18, 27 ביולי 2015 (IDT)

המספרים מדברים - עדיין אין מספרים ל-2015 והמספרים ל-2013 קובעים שפתח תקווה היא החמישית. בברכה. ליש - שיחה 21:27, 27 ביולי 2015 (IDT)
יש מספרים ל-2015 מטעם מנהל האוכלוסין במשרד הפנים, ולפיו אשדוד תובעת את מיקומה החמישי כפי שתוכל לראות כאן, בעוד פתח תקווה לא. לא התייחסת לחלק השני בסוגיה שהעלתי. FireSky - שיחה 14:09, 28 ביולי 2015 (IDT)
ניתן לבצע השוואה רק כשיש נתונים לשתי הערים - ל-2015 אין נתונים לשתי הערים. ענייני מיתוג לא לנוגעים לוויקיפדיה. בברכה. ליש - שיחה 14:50, 28 ביולי 2015 (IDT)

תל אביב[עריכת קוד מקור]

מישהו יכול להסביר חי איך העיר פתח תקווה גובלת עם תל אביב ? זה לא הגיוני ! היא גובלת גם עם כפר מעש תוסיפו !

תיקון שם[עריכת קוד מקור]

העיר נקראת פתח תקוה (עם "ו" אחת). ראה גם בסמל העיר,

וגם בספר הושע שצוטת למעלה "וְנָתַתִּי לָהּ אֶת-כְּרָמֶיהָ מִשָּׁם, וְאֶת-עֵמֶק עָכוֹר לְפֶתַח תִּקְוָה" מדוע בכל מקום נכתב פתח תקווה, עם שני "ווים"?? 84.109.111.136 19:00, 23 באוקטובר 2015 (IDT)

בימינו נוהג בישראל, וגם בוויקיפדיה, כתיב מלא, ולפיו המילה "תקווה" נכתבת בהכפלת הו"ו. ראה גם גרסת כתיב מלא לספר הושע. דוד שי - שיחה 19:25, 23 באוקטובר 2015 (IDT)

משוב מ-15 בדצמבר 2017[עריכת קוד מקור]

שלום וברכה בתחילת הערך "פתח תקווה כתוב שהעיר קיבלה מעמד של עיר ב1997 זה טעות העיר קיבלה מעמד ב1937 77.126.133.228 12:37, 15 בדצמבר 2017 (IST)

שם הערך פתח תקווה עם או בלי מקף[עריכת קוד מקור]

הערך נוטה בבירור לכתיב פתח-תקווה עם מקף (או בעצם מינוס); אבל שם הערך הוא "פתח תקווה" עם רווח. ידידינו בוט ההחלפות פותח את מכבי פ"ת והפועל פ"ת ל"פתח תקווה" עם רווח. הלמ"ס [1] משתמש ב"פתח תקווה" עם רווח. אני מבקש התייחסויות כאן בעד צורה אחת או שניה; ונעדכן את תוכן הערך או את שמו.

‏«kotz» «שיחה» 22:56, 1 במרץ 2018 (IST)

Symbol oppose vote.svg נגד שינוי שם הערך. יוניון ג'ק - שיחה 21:48, 2 במרץ 2018 (IST)
בהיעדר תומכים בהצעה לשינוי שם הערך, אני מסיר את התבנית {{שינוי שם}} מדף שיחה זה. ואני מציע שהדיון בנוגע לאופן כתיבת שם העיר בערכים השונים לא יתנהל בדף שיחה זה, אלא כאן. בברכה, יוניון ג'ק - שיחה 10:10, 10 במרץ 2018 (IST)

העיר החמישית בגודלה בישראל[עריכת קוד מקור]

תכתבו את הנתון הזה בפתיחת הערך 46.19.85.125 12:32, 13 בנובמבר 2018 (IST)

קריית מטלון[עריכת קוד מקור]

קריית מטלון היא שם של שכונת מגורים בלבד (ובדרומה קריית משה). מה שנמצא ממזרח לה הוא איזור התעשייה רמת סיב.

תאריך קניית האדמות[עריכת קוד מקור]

בערך פה יש כמה מקורות סותרים.
התאריך העברי ט"ו באב, מקביל לתאריך הלועזי 14 באוגוסט.
התאריך הלועזי 8 ביולי, מקביל לתאריך העברי ז' בתמוז.
בערך ה'תרל"ט מצויין שהאדמות נקנו בכ"ט בתמוז, דהיינו ב30 ביולי.
אשמח לתגובות.david7031שיחה • כ"א בתמוז ה'תשע"ט • 13:59, 24 ביולי 2019 (IDT)

יונתן770י בעלי הידע בתולדות עם ישראל, , בר, ‏בעלי הידע בציונות. נחמה קרובה לבוא, בן עדריאלשיחה • כ"ג בתמוז ה'תשע"ט 15:58, 26 ביולי 2019 (IDT)