שיחה:צ'ארלי צ'פלין

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gtk-dialog-question.svg ערך זה הוא נושאו של קטע "הידעת?" המופיע בתבנית:הידעת? 100

אורות במה[עריכת קוד מקור]

"אורות הבמה" (1952) - אולי סירטו הגדול האחרון של צ'פלין (השניים שבאו אחריו, מלך בניו יורק והרוזנת מהונג קונג אינם שווים ברמתם לשאר סרטיו). בסרט זה חוזר צ'פלין לאומנות הוודביל של ימי נעוריו, ומשחק שחקן וודביל מזדקן, המסייע לרקדנית צעירה (קלייר בלום). בסיומו של הסרט מת צ'פלין על הבמה, והקהל סבור שזהו חלק מן המופע. " (המשפט האחרון בכתבה).

לא הבנתי את המשפט הזה, מה ז"א שהוא מת על הבמה והקהל סבור שזהו חלק מן המופע? Jtmjtm 19:32, 29 דצמ' 2004 (UTC)

צ'אפלין שיחק ב"אורות הבמה" שחקן בידור בתאטרון ובסוף הסרט השחקן העלה את מופעו האחרון שלו על הבמה, ובסיום המופע השחקן מת באמת על הבמה ובגלל שזה היה מתאים לעלילה של ההצגה, הקהל חשב שהמוות הוא חלק מהמופע. Shoolaboolaa 20:06, 16 באוגוסט 2007 (IDT)
גם אני לא הבנתי.
בדיקטטור הגדול מופיע שמועה לגבי יהודתו אבל לא הצלחתי להחליט איך להכניס אותה כאן. טרול רפאים 17:37, 28 ינו' 2005 (UTC)

הערותיו של אריאול[עריכת קוד מקור]

 • מה שכתוב על הסרט "אורות הכרך" לא מדויק. אריאול 8 יולי 2005 14:10 (UTC)
 • מה שכתוב על סצנת אכילת הנעל בסרט "הבהלה לזהב" לא מדויק. אריאול 8 יולי 2005 17:24 (UTC)
 • מנהל המפעל לא המציא את מכונת ההאכלה ב"זמנים מודרנים". אריאול 9 יולי 2005 16:17 (UTC)

יהודי או לא?[עריכת קוד מקור]

ביהודים מפורסמים באומות העולם הוא דווקא מופיע. נראה לי שצריך לקבל החלטה.

בורחס דווקא חשב שכן.

Parzan 15:14, 6 אוקטובר 2005 (UTC)

האמנם "צריך לקבל החלטה"? אחרי שנקבל החלטה האם נמול את גופתו? האם ניתן לו זכויות של עולה חדש? האם נדרוש להעביר את עצמותיו להר הרצל? דוד שי 16:12, 6 אוקטובר 2005 (UTC)

אני לא חושבת[עריכת קוד מקור]

אולי אבל אולי הוא לא ידע שהוא היה יהודי אם הוא ידע הוא לא היה מספר כי אני לא חושבת שהיו אוהבים אותו אם ידעו שהיה יהודי ואם הוא היה יהודי צריך להוסיף לערך

צ'פלין לא היה יהודי בספרו האוטוביוגרפי הוא מציין כי הוא אינו יהודי וכי אחיו למחצה סידני הוא יהודי מצד אביו וכי צ'פלין אנגלי מצד אביו.....

תבנית / קטגוריה[עריכת קוד מקור]

אני שוקל ליצור תבנית או קטגוריה, לסרטיו של צ'רלי צ'פלין. מה מהן עדיף? יובל י. § שיחה § 01:46, 30 באוגוסט 2006 (IDT)

סרטים[עריכת קוד מקור]

בערך נעשה שימוש מוגזם מדי בסרטים כדי להאריך אותו... רואים ערך ארוך ואומרים שזה בסדר. מבחינתי זוהי רק ביוגרפיה. בערך בקושי או בכלל לא מדובר על פריצות הדרך שלו,על הביקורת שלו ועליו, על יחסו לקולנוע ועוד... לדעתי אפשר לצמצם את כל החל של הסרטים לקטע אחד, ואת הסרטים עצמם גם לתמצת... גוטה + שיחה 01:08, 6 באוקטובר 2006 (IST)

ההפניות לערך[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:בקשות ממפעילים. איתיהקלפיות פתוחות-בואו להצביע 01:29, 31 ביולי 2008 (IDT)
 • הרבה שמות לצ'רלי צ'פלין הידרו - שיחה 17:56, 27 ביולי 2008 (IDT)
  4 הפניות לא בשימוש ולא מדויקות. הידרו - שיחה 03:14, 28 ביולי 2008 (IDT)
  אני בעד להשאיר את השלוש הנותרות. לא למען השימוש בהפניות לכותבים ששוגים בכתיבת השם, אלא לקוראינו התמימים המחפשים את המשופם המפורסם. ליאהשיחה 19:14, 28 ביולי 2008 (IDT)
  גם אני. צרלי צפלין הייתה הפנייה מיותרת ומוגזמת, אבל השאר לגיטימיות. איתיהקלפיות פתוחות-בואו להצביע 19:15, 28 ביולי 2008 (IDT)
  הקרוא לא יסבול מזה הוא רק ירוויח, החיפוש מפנה לערך הנכון בכל המקרים והחיפוש החדש עם הAJAX יעזור כבר לפני הצורך בחיפוש. הידרו - שיחה 20:38, 28 ביולי 2008 (IDT)
  אם כבר, זה מצריך דיון מקיף יותר באשר לנחיצותן של מרבית ההפניות, לא את מחיקת ההפניות הללו. ירוןשיחה 20:46, 28 ביולי 2008 (IDT)

יהודי או לא יהודי?[עריכת קוד מקור]

איפשהו שמעתי שהוא היה יהודי, אך זה לא להתייחסות בכלל בערך. מה נכון? בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 21:54, 6 במאי 2010 (IDT)

תשובה יש? בברכה, MathKnight (שיחה) 21:43, 5 בספטמבר 2012 (IDT)

גירוש[עריכת קוד מקור]

בפירוט סרטיו מוזכר שהוא גורש מארצות הברית, דבר שכלל לא מוזכר לפני כן, בביוגרפיה שלו. מה האמת?-- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

זהותו צ'ארלי צ'פלין[עריכת קוד מקור]

 • במהלך הימים האחרונים התפרסם בעיתונים כי מוצאו של צ'רלי צ'פלין, שנהג לספר שנולד בדרום לונדון, נמצאת תחת חקירה של סוכנות הביון הבריטית. ובה נבדקו אפשרויות שונות לזהותו, בינהן:צרפתי, יהודי בשם ישראל ת'ורנטון וצועני. אין לכך שום אזכור בערך, מה גם שפרט זה בכוחו להאיר או לשנות את הביוגרפיה כולה. הנה דוגמאות: תבנית:גלצ ולא ידוע, בריטניה חקרה: צ'פלין היה צרפתי בשם ישראל?, באתר ynet, 17 בפברואר 2012--Ariel1024 - שיחה 07:47, 19 בפברואר 2012 (IST)
ויש גם את זה: מאיפה בא צ'פלין? החידה רק מסתבכת, באתר הארץ, 19 בפברואר 2012, לנוכך המצב צריך לשקול לשנות את פיסקת הביוגרפיה. Gutterשיחה 20:10, 19 בפברואר 2012 (IST)

צ'פלין בצ'פלין[עריכת קוד מקור]

 • ראה כאן, זה המקור המהימן ביותר שמצאתי, גם שם מניחים שהסרט הוא זיוף; אין אזכור בפילמוגרפיה שכתב צ'פלין עצמו.
 • אין שום אזכור לסרט כזה בויקיפדיה באנגלית; לא בערך על צ'פלין ולא בערך הספציפי לפילמוגרפיה שלו.
 • בפרק 'מסרטיו' יש סקירה של קומץ סרטים נבחרים, אין שום מקום לסרט קטן ולא מוכר, גם אם נניח שהוא מאת צ'פלין.

Israel3292 - שיחה 16:44, 17 בפברואר 2014 (IST)

שכתוב הערך[עריכת קוד מקור]

בשל רמתו הירודה (מאוד) של הערך, שכתבתי אותו מהיסוד, חילקתי אותו לפרקים והרחבתי אותו משמעותית כראוי לערך חשוב שכזה (לדעתי). כמו כן הורדתי את תבנית השכתוב שהיתה לפני זה. Kummers - שיחה 22:37, 12 בינואר 2016 (IST)

הצעת הוספה ראשונה למומלצים[עריכת קוד מקור]

מדובר בערך שהיה קיים בעבר אך בגלל שהוא היה ברמה ירודה מאוד, שכתבתי אותו מהיסוד תוך הרחבתו בצורה משמעותית. ניסיתי להתאים אותו כמה שניתן לסטנדרטים גבוהים. Kummers - שיחה 21:03, 13 בינואר 2016 (IST)

לא עיינתי בכל הערך, אבל ניכר שהוא דורש עריכה. מבנה הפסקאות שגוי. הפרקים מורכבים מפסקאות קצרות מדי שכוללות בדרך כלל משפט או שניים. זה לא מבנה ראוי לערך מומלץ. יש לערוך את הערך עם פסקאות ארוכות ומלאות יותר. גילגמש שיחה 11:27, 17 בינואר 2016 (IST)
תוקן. עריכה מינורית ביותר. עוד הערות? Kummers - שיחה 19:14, 17 בינואר 2016 (IST)
לא יודע מה תיקנת, זה לא היה מספיק. תעבור שוב ותראה. גילגמש שיחה 08:41, 18 בינואר 2016 (IST)
אולי תתן דוגמאות ספציפיות במקום לדבר בכלליות. יותר יעיל. Kummers - שיחה 08:53, 18 בינואר 2016 (IST)
למשל בפרק "הולדתו וילדותו הקשה" יש שלוש פסקאות שכל אחת מהן בנות 2 או לכל היותר 3 משפטים. זה בתחילת הפרק. אי אפשר להציג ערך מומלץ שערוך בצורה זו. זה בלי להתייחס לתוכן הערך, שדורש כמובן עיון מעמיק יותר. בכל אופן, עד שבעיית העריכה לא תפתר אני לא רואה איך אפשר להעביר את הערך להצבעה. גילגמש שיחה 14:05, 18 בינואר 2016 (IST)
הערות קטנוניות קצת אבל בסדר, בטח בהתחשב בתוכן הערך. Kummers - שיחה 19:49, 18 בינואר 2016 (IST)

כמה הערות פרטניות:

 • אני רוצה להתייחס גם להערות שוליים - אין כמעט הפניה לספרות מחקרית. חלק מהערות השוליים הן הסברים, ללא מקורות (למשל הערת השוליים הראשונה).
 • פרק המבוא קצר מדי ולא מתאר בצורה מלאה את הביוגרפיה של מר צ'אפלין.
 • הערך זקוק לעריכה לשונית מקיפה. מספר בעיות: בפרק המשנה הראשון של הביוגרפיה כתוב שנולד באנגליה: זה לוקה בחסר כי אנגליה הייתה בתקופה זו (כמו גם כיום) חלק מהממלכה המאוחדת. נהוג לציין את המדינה ולא רק את תת היחידה של המדינה (למשל נגיד שפלוני נולד בארה"ב ולא נסתפק בציון טקסס כמקום הלידה). שוב בעיית עריכה: כתוב "נולד להוריו..." - צורה זו שגויה ולפי הנחיות שלנו אין לכתוב "נולד להוריו". יש בעיות נוספות שלא אסקור כאן, אך אין להשאיר את הטקסט ללא עריכה.
 • פרקי הביקורת שאמורים לנתח את יצירתו ואת היחס אליה קצרים ולא מצליחים לרדת לשורש העניין ולהאיר בצורה ברורה ומעמיקה את דמותו.
 • סיפור חייו לא מתואר בצורה שלמה ומעמיקה, כמצופה מערך מומלץ. כתוב, אמנם, על בעיותיו עם האמריקאים ומתואר הדיכאון שלו, אבל לא מתוארת די הצורך התרומה שלו לתעשיית הקולנוע המודרנית, פריצת הדרך שלו (פרק הביקורת מנסה לטפל בעניין זה, אך לא ללא הצלחה).

אני סבור שהערך לא מוכן בשלב זה להצבעת המלצה. גילגמש שיחה 19:11, 22 בינואר 2016 (IST)

מתוקף מה אתה מעיר את ההערות האלה.. אתה מומחה לביוגרפיה של צ'פלין, חקרת אודות הנושא בעבר? סליחה על הביטוי אבל להגיד שסיפור החיים אינו מעמיק זאת שטות גמורה בטח כשהוא לא נופל ברמת ההתעמקות שלו מהחלק המקביל בערך באנגלית (המומלץ) ואף מוסיף פרטים נוספים. לטעמי רוב הערותיך אינן במקומן. מתנצל על השפה אבל כך אני מרגיש. Kummers - שיחה 22:03, 22 בינואר 2016 (IST)

אינך צריך להתנצל, זה בסדר. טוב שיש לך דעה משלך ואתה מביע אותה.
לגבי השאלה העיקרית: אני מעיר את הערותיי כי כאן זה שלב ביקורת העמיתים. בשלב זה ויקיפדים מתבקשים להעיר את הערותיהם לגבי הערך במטרה לשפרו. אני לא מומחה ליצירתו של צ'רצ'יל. ניתן להתרשם מתחומי העניין שלי על ידי עיון בדף המשתמש שלי. ערך שיש ביקורת שלילית רבה נגדו לא עובר להצבעה. לצורך העניין, לא די בהתנגדותי כדי למנוע את העברת הערך להצבעה. אם יצטברו קולות נוספים זה יהיה בעייתי. כמו כן, הערך נדרש לעמוד ברוב מיוחס (60%) ומינימום תמיכה (6 מצביעים, לא כולל כותב הערך) כדי להתקבל כמומלץ. אני מתכוון להצביע נגד ההמלצה אם מצב הערך ישאר כמו שהוא. לא טרחתי לעיין בערך האנגלי המקביל כי הוא לא מעניין אותי. אני מתייחס רק למה שנמצא מולי כאן. גילגמש שיחה 06:30, 23 בינואר 2016 (IST)
הערך הוא על צ'פלין ולא על צ'רציל. לא משנה לי אם הערך יהיה מומלץ או לא, אני פשוט מנסה להבין באופן עקרוני כיצד ניתן להעריך ערך מסוים אם האדם שמעריך אותו אינו מתמצא בנושא שלו. לדוגמה כיצד ניתן להגיד שביוגרפיה של אדם מסוים אינה מעמיקה מדי בערך אם לא מכירים את הביוגרפיה שלו.. אשמח להבין. בלי קשר - תמיד שמח לקבל הערות במידה ויש להם אחיזה במציאות. כמו כן - על איזה פרק "ביקורת" אתה מדבר בדיוק?Kummers - שיחה 10:48, 23 בינואר 2016 (IST)
כי למרות העדר התמקצעות ספציפית במר צ'אפלין אני כן יודע כיצד כותבים ערכים ברמה גבוהה. אני כן יודע להעריך מקורות, גם בנושא שהוא חדש לי. אני כן מכיר באופן כללי את הביוגרפיה של מר צ'אפלין ולא מדובר בנושא שהוא זר לחלוטין עבורי ואני יכול לראות אם הערך מעמיק או לא. אני יודע גם כיצד כותבים ערכים ביוגרפיים מעמיקים וכל זה לא קרה פה. אני חושב שאתה מרגיש מותקף שלא לצורך. זה לא משהו אישי כלפיך. למעשה, אני לא חושב שנתקלתי אי פעם בערכיך. אני נוהג לעבור על כל דיוני ההמלצה (למעשה אני אחד האחראים על המדור, כפי שאפשר לראות בדף הרלוונטי) ומשתתף כמעט בכולם, לכן הערתי גם לגבי הערך הזה. גילגמש שיחה 15:22, 23 בינואר 2016 (IST)
לא מרגיש מותקף בכלל.. אני באמת ובתמים לא הצלחתי להבין כיצד ניתן להעריך משהו בלי דוגמה ספציפית שתהווה מודל.. באותו משקל אין לי משהו נגדך כמובן גם - סתם חשתי שמדובר בהערות של אדם שאינו מתמצא כלל בערך הספציפי הזה (אין לי ספק שאתם מבין בהרבה תחומים אחרים). אשמח לקבל דוגמה טובה שאוכל להשוות אליה. Kummers - שיחה 16:56, 23 בינואר 2016 (IST)
כל ערך שעבר בהצלחה את הצבעת ההמלצה בשנה האחרונה. תוכל להגיע ללשונית "הצבעה" לעיין שם בהיסטוריה את הערכים שהתקבלו בעבר. גילגמש שיחה 17:16, 23 בינואר 2016 (IST)
הביקורת של גילגמש מאד מדויקת. לצערי הערך, למרות שניכרת בו השקעה עצומה, זקוק למקצה שיפורים.
 • פרק המבוא - קצר מאד, ולא סוקר את הנושאים העיקריים בזכותם זכה לפרסומו (למעט דמות הנווד, השפיע מאד על תעשיית הקולנוע האילם והמדבר וכן הלאה).
 • בפרק "השתלבות בתעשיית הקולנוע" - יש טענות רבות והסבר על מהלך חייו, אולם ללא שום הערות שולים (למעט אחת, שנותנת אישרור לסוגיה מחייו כילד, ולא להשפעתו או תהליך ההתפתחות שלו בקולנוע). וודאי שישנם עיתונים מהתקופה זמינים כדי לתקף את העובדות שנטענו בפרק זה, ובוודאי שישנם מספיק מאמרים וספרים על צ'פלין שניתן להעזר בהם כדי לאשש מידע זה. הבעיה הזו חוזרת על עצמה לאורך כל הערך.
 • הדגמה לחולשת הערות השוליים שהשתמשת בהן: בתת הפרק "זמנים מודרניים ונישואיו השלישיים" - יש שימוש בהערת שוליים שמתקפת את הטענה ש"במבחן הזמן, נחשב הסרט לאחת מיצירותיו הטובות ביותר של צ'פלין." לטענה זו יש הערת שוליים אחת, שמובילה למאמר דעה (שלא ברור מי כתב אותה), באתר של ארגון NGO שתומך בהפקת סרטים בממלכה המאוחדת. לא גוף מחקרי (בחלק של האתר שמדבר על מחקר, מסתבר שיש להם ספריה גדולה בנושא קולנוע שפתוחה לקהל הרחב). זו לא הערת שוליים טובה מספיק כדי לטעון טיעון כל כך חותך בסגנון שנטען בערך.
בקיצור, יש לטפל בבעיות אלו, ובענייני הניסוח כפי שהעלה גילגמש בהערתו הקודמת. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 09:51, 27 בינואר 2016 (IST)
מסכים לחלוטין עם ההערות לגבי המבוא וההערות השוליים - אטפל בזה. עם שאר ההערות אני פחות מסכים. תודה רבה. Kummers - שיחה 11:54, 27 בינואר 2016 (IST)
אם הערות אלה לא יטופלו, הערך לא יעבור להצבעה. גילגמש שיחה 06:37, 1 בפברואר 2016 (IST)
אטפל בזה עד סוף השבוע.. תודה Kummers - שיחה 10:17, 1 בפברואר 2016 (IST)
הבטחת לטפל בערך הזה עד סוף השבוע שעבר, אבל בפועל לא נגעת בו כמעט שלושה שבועות. לא ניתן להעביר את הערך להצבעה במצב זה היות שגם אם תשלים את הערך, לא ישאר מספיק זמן לדיון ולביקורת עמיתים לתוספת החדשה עד מועד ההצבעה הצפוי. אוריד אותו מדיון ההמלצה בשלב זה. אם תרצה, תמיד תוכל לחזור ולהציג אותו מחדש לאחר השלמת הטיפול בהערות שעלו בדיון זה. גילגמש שיחה 05:33, 12 בפברואר 2016 (IST)

הצעת הוספה למומלצים[עריכת קוד מקור]

Article blue.svg ערך זה מועמד להמלצה או להסרת המלצה. מומלץ להיעזר בקריטריונים כדי לבחון את הערך. הנכם מוזמנים להעיר ולהגיב בדיון זה ולבקר מועמדים נוספים.

דיון[עריכת קוד מקור]

העלאת הערך פעם נוספת להמלצה לאחר הרחבתו בהתאם להערות שהתקבלו בדיון הקודם. Kummers - שיחה 13:46, 2 באוקטובר 2016 (IDT)

עיינתי בשלב זה באופן שטחי בערך. המבוא ארוך מדי ולא ממוקד. צריך לערוך אותו כדי לסקור רק את הפרטים החשובים ביותר בביוגרפיה של צ'אפלין. בנוסף, אני חושב שהערות השוליים מעטות ביחס לנושא וחלקן חלשות. למשל הערת שוליים מספר שתיים מציינת שאין אימות לגבי מקום לידתו, אך לא ברור מאיפה המידע הזה. האם זה כתוב במקור כלשהו? הערת השוליים אמורה להפנות למקור וזה לא מופיע. אני חושב שנדרשת סקירה מעמיקה יותר של ספרות שצריכה לבוא לידי ביטוי בהערות השוליים. גם פרק הקריאה הנוספת חלש בעיני כי הוא לא כולל הפניה לספרות בשפות זרות. בסך הכל הוא יוצר אנגלי וסביר שיש ספרות מחקרית ענפה על יצירתו באנגלית. לא בדקתי כרגע פרטים נוספים אבל גם העניינים האלה דורשים טיפול יסודי. גילגמש שיחה 20:50, 2 באוקטובר 2016 (IDT)
אעבור על ההערות Kummers - שיחה 09:57, 3 באוקטובר 2016 (IDT)
תיקנתי את המבוא והוספתי הערות שוליים.. אשמח להערות נוספות - גילגמש Kummers - שיחה 17:29, 9 באוקטובר 2016 (IDT)
קראתי בעיון את כל הערך. קראתי גם חלקים גדולים מהערך האנגלי. הערך העברי רזה יותר ואני חושב שזה מעולה כי האנגלים מרחו את העניין ללא סיבה וגם שפכו 400 הערות שוליים שזה סתם מציק. בסך הכל אהבתי מאוד את הערך בעריכתו החדשה. גילגמש שיחה 06:13, 12 באוקטובר 2016 (IDT)
לא קראתי את הערך במצבו הקודם, אבל עכשיו הוא מעולה, לדעתי. הכנסתי כמה תיקוני תקלדות והגהה שולית, וכמו כן הבהרתי את המשפט שסומן בתבנית הבהרה. אין ספק שזה ערך ראוי להמלצה.שלומית קדם - שיחה 19:12, 21 באוקטובר 2016 (IDT)
שלומית, שימי לב כי כל העריכות האחרונות של הערך עברו ליטוש לשוני על ידי. עדיין יש עבודה לשונית לא מעטה עליו, אך אני מתכוונת לסיים בקרוב. אילי - שיחה 19:25, 21 באוקטובר 2016 (IDT)
אילי, סליחה אם פלשתי לתחומך בבלי דעת. התיקונים שהכנסתי הם של תקלדות, בעיקר, ומעט ליטושי ניסוח. אם הם אינם נראים לך, את חופשיה לבטלם.שלומית קדם - שיחה 23:50, 21 באוקטובר 2016 (IDT)
הי שלומית, את מוזמנת בשמחה להמשיך ו"לפלוש" עם תיקונייך המשובחים, כל מה שרציתי לומר הוא שבאמת נכנסתי לעומק הערך ויש עדיין הרבה עבודה עליו. כמוך אני חושבת שהוא ראוי להיות מומלץ, אז עוד קצת סבלנות, וסיימתי לפחות את חלקי. :) אילי - שיחה 10:36, 22 באוקטובר 2016 (IDT)

בעיות בערך[עריכת קוד מקור]

אני מצטערת שהתעוררתי מאוחר, אבל בשבועיים האחרונים אני עוברת על הערך ביסודיות רבה ומשקיעה שעות רבות בשכתובו. במהלך העבודה, מתגלים בפניי פגמים רבים שחייבים לבוא על תיקונם. 2 דברים עיקריים בולטים: היעדר מקורות/אסמכתאות לפרטים מרכזיים המופיעים בערך ומשלב שפה שהוא רק בסדר, אך רחוק בעיניי מרמת השפה הנדרשת מערך מומלץ. בנוסף חשוב בעיניי כי תפיסת החיים של צ'פלין תבוא לידי ביטוי בהרחבה בערך ולא במשפטים בודדים. מאוחר יותר אפרט ביסודיות את הפגמים. אני עדיין סבורה שיש לו פוטנציאל להיות ערך מומלץ, אם וכאשר יתוקנו הפגמים. בינתיים ממשיכה בעבודת השכתוב. מתייגת את גילגמש אילי - שיחה 10:12, 29 באוקטובר 2016 (IDT)

אילי, תוסיפי בבקשה תבניות דרישת מקור איפה שאת מוצאת שחסר מקור. לגבי משלב שפה - אני לא מומחה גדול לשפה אז לא אתערב בזה. גילגמש שיחה 10:40, 29 באוקטובר 2016 (IDT)
סליחה על הבורות אבל מה הכוונה ב"משלב שפה" - בנוסף אשמח לקבל דוגמאות לבעיות ב"משלב השפה" בערך על מנת שאוכל לתקן Kummers - שיחה 12:26, 30 באוקטובר 2016

(IST)

ראה את כל הגרסאות האחרונות של הערך ואת התיקונים שביצעתי עד כה. אני מתכוונת לשכתב את הערך עד סופו. אילי - שיחה 12:40, 30 באוקטובר 2016 (IST)
ובכל זאת מספר דוגמאות:

הטקסט שהיה: במהלך גיבוש התסריט לסרטו הבא, התייחס צ'פלין לסוגיות הפוליטיות הללו כחלק מרכזי בתפיסת עולמו. הטקסט שלי: צ'פלין נתן ביטוי לסוגיות הפוליטיות הללו במהלך גיבוש התסריט לסרטו הבא.
הטקסט שהיה: ...שבו העובדים נתונים לפיקוח מתמיד על ידי המנהלים. הטקסט שלי: ...שבו העובדים מנוצלים על ידי בעלי ההון ומשועבדים למכונה שייעודה לשרת את האדם ולא להפך.
הטקסט שהיה: מחד, הוא חש כי שילוב קול בסרטיו היא מתאימה לסגנון סרטיו אך מנגד, חשש כי ייתכן וסגנון הסרטים האילמים הולך ונעלם והופך אט אט למיושן. בסיטואציה זו של חוסר וודאות לגבי עתידו המקצועי, החליט צ'פלין בתחילת 1931 לצאת לחופשה קצרה, אשר בסופו של דבר התארכה לכדי טיול שארך כ-16 חודשים. הטקסט שלי: חששו העיקרי ממהלך כזה, היה כי סגנון הסרטים האילמים ידעך ויעלם כליל. חוסר הוודאות לגבי עתידו המקצועי, הניע את צ'פלין בתחילת 1931 לצאת לחופשה קצרה, שהפכה בסופו של דבר לטיול שארך כ-16 חודשים. מתייגת את Kummers ומזכירה כי הצבתי תבניות רבות של דרישת מקור. אילי - שיחה 13:09, 30 באוקטובר 2016 (IST)

המשיכי בבקשה בעריכה. זה שיפר מאד את הערך. לגבי מקורות, אני מקווה שקומרס יאתר את המקורות הנדרשים. גילגמש שיחה 13:12, 30 באוקטובר 2016 (IST)
תודה על ההסבר והסיוע בעריכה.. אני אעבוד על איתור המקורות. Kummers - שיחה 13:26, 30 באוקטובר 2016 (IST)
Kummers, כמה זמן אתה צריך בשביל הצגת המקורות? גילגמש שיחה 09:05, 6 בנובמבר 2016 (IST)
עד יום חמישי אסיים Kummers - שיחה 09:26, 6 בנובמבר 2016 (IST)
גילגמש, אני מקווה לסיים את העריכה תוך 10 ימים אילי - שיחה 09:39, 6 בנובמבר 2016 (IST)
מצוין, תודה רבה. גילגמש שיחה
השלמתי את כל המקורות החסרים בערך Kummers - שיחה 19:28, 7 בנובמבר 2016 (IST)
מצוין. נמתין לגמר העריכה של אילי ואולי יהיו לה בקשות נוספות להוספת מקורות. גילגמש שיחה 05:37, 8 בנובמבר 2016 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

אילי וKummers סיימתם את הטיפול בערך? אפשר להעביר להצבעה במוצ"ש או שיש צורך בעוד כמה ימים ואעביר ערך אחר במקום. גילגמש שיחה 18:30, 15 בנובמבר 2016 (IST)

אני בעיקרון סיימתי את הטיפול אלא אם כן צריך לתקן דברים נוספים Kummers - שיחה 19:28, 15 בנובמבר 2016 (IST)
שכתבתי את כל הערך, אך יש צורך לעבור עליו שוב ולבצע ליטושים. התחלתי לעשות זאת, אך נדרשים לי מספר ימים נוספים. (אני באמצע שיפוץ הבית שלי ואני עורכת בין הטיט והטיח). אילי - שיחה 19:36, 15 בנובמבר 2016 (IST)
בסדר. אם כך, אשהה את העברת הערך בשבוע אחד ואעביר משהו אחר במקום. גילגמש שיחה 14:17, 16 בנובמבר 2016 (IST)
אוטוטו מסיימת אילי - שיחה 06:48, 22 בנובמבר 2016 (IST)
אילי, סיימת או צריכה עוד שבוע? גילגמש שיחה 07:07, 24 בנובמבר 2016 (IST)
אסיים עד מוצ"ש או ראשון. אודיע בשנייה שאסיים אילי - שיחה 18:30, 24 בנובמבר 2016 (IST)
הי Kummers, עוד מקור אחד ובפסקה פרסים לא תזיק קצת תמיכה לכתוב. ו...כל הכבוד על המקורות הרבים שהוספת עד כה. אילי - שיחה 07:45, 26 בנובמבר 2016 (IST)
Gilgamesh, סיימתי את חלקי. כמו שאתה רואה, ביקשתי מKummers,להשלים קצת מקורות. אילי - שיחה 07:52, 26 בנובמבר 2016 (IST)
אסיים עד מחר בערב Kummers - שיחה 19:26, 26 בנובמבר 2016 (IST)
סיימתי את הוספת המקורות Kummers - שיחה 11:21, 27 בנובמבר 2016 (IST)


דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

צרלי צפלין לא נולד למשפחה נוצרית אנגליקנית נולד אלא למשפחה יהודית דווח על ידי: 213.57.99.218 12:21, 19 בספטמבר 2019 (IDT)

מקור?שלומית קדם - שיחה 20:28, 19 בספטמבר 2019 (IDT)