שיחה:צביאל רופא

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


סופר?[עריכת קוד מקור]

עד כמה שאני מבין מהערך, צביאל רופא פרסם ספרים עיוניים ולא סיפורת, לכן איננו סופר. כמו כן, לא נהוג לקשר לכתבות בעיתונים. גילגמש שיחה 08:40, 8 באפריל 2007 (IDT)

הספרים הם עלילתיים לגמרי. הראשון מסופר בגוף ראשון ומתאר את שנת השירות הצבאי, כולל כל מה שהוביל לניסיון האובדני שנמנע רק בשנייה האחרונה (למרבה המזל), והשני מסופר בגוף שלישי (בדיוני לכאורה) ומתאר תקופה חיים ארוכה יותר, כולל סיפור גירושין ונישואין מחדש. אבל נכון שהוא משלב בספרים גם לא מעט הגיגים וחומר עיוני.
באשר לקישור לכתבות ב-Yנט ובשאר עיתונים. להתרשמותי זו אחת התופעות הנפוצות ביותר בוויקיפדיה. ע"ע (זמן רב לפני שהגעתי לכאן) סיפור על אהבה וחושך, ספרו של עמוס עוז. אני עצמי הכנסתי די הרבה כאלה ללא שעוררתי כל תרעומת. ורק בימים האחרונים, בערכים בלומסדיי, ו-יוליסס (ספר).
גילגמש, אתה הרי ותיק ומצוי היטב בעניינים. למה ככה?
כדאי, כנראה, שאצטרף למפלגת מכחילי ויקיפדיה. אולי אז תהיה לך עבורי גם מילה אחת קטנה וטובה. מה זה קטנה? אסתפק אפילו בזערעורת, ויהיה נחמד מאוד אם יובן פה שאני מיטיבה לשמוע ביקורת (עניינית) כשהיא מלווה בהכרה כלשהי גם בצד החיובי של עשייתי. תודה.
וירצישיחה 11:45, 8 באפריל 2007 (IDT)
נ"ב - מעט מוזר בעיניי שאתה מטיל ספק בהבנתך, אך אינך נמנע מלהסיק מסקנה (שגויה). וירצישיחה
אם זה המצב, יש לכתוב בערך שמדובר בספרים עלילתיים. לגבי ביקורת - אין בדברי ביקורת כך שאני לא מבין כל כך על מה את מתרעמת. אין לי גם דעה מסוימת על הנשוא הערך ולא הכרתי את פועלו עד שראיתי את הערך כך שהנושא חדש לי ואני מתקשה להעריך את חשיבותו היחסית. הקישורים לעיתונים יכולים להיות מועילים, אבל עדיף להמנע מהם במידת האפשר. אני לא בודק את כל הערכים ויתכן שהנורמה הזאת הפכה למקובלת יותר משהייתה פעם. גילגמש שיחה 14:54, 8 באפריל 2007 (IDT)
הוספתי את הפרטים שביקשת. להבנה טובה יותר של התרעומת (אם כי נדמה לי שדי ברור כי התלוננתי על חוסר פרגון בסיסי) אתה מוזמן למעוני הוויקיפדי (אי שם בשיפולי הדיון בערך זה). ובאשר לקושי להעריך את החשיבות היחסית של הנושא, לא נורא. הזמן ישחק לטובתך. שכחת לחתום. אה, בעצם נזכרת. וירצישיחה 15:03, 8 באפריל 2007 (IDT)
פרגון אמיתי שמור אצלי לערכים על אנשים שמתו מזמן. עדיף לפני 200 שנה ואם אפשר אז 500. בכלל, למעט יוצאים בודדים מהכלל, לא קרה שום דבר מעניין אחרי הספירה. ואני בכלל מתכחש לכל מה שקרה אחרי מלחמת העולם השנייה, כך שלא צריך לראות בחוסר פרגון חוסר אהדה :-)
גילגמש שיחה 15:08, 8 באפריל 2007 (IDT)
:-) וירצישיחה 15:14, 8 באפריל 2007 (IDT)
משיחות מקוונות אל תוך הלילה עם החבר גילגמש, אני יכול להעיד שכל מילה אמת מהמשפט לעיל! אני בכלל לא מבין איך הוא לקח את קרב קרני חיטין כנושא לתחרות, כיוון שקרב זה היה כ-1,200 שנה אחרי שהזמן נעצר... חגי אדלר 23:50, 8 באפריל 2007 (IDT)

מרצה[עריכת קוד מקור]

גילגמש הסיר בטענה ש"מרצה הוא מי שמלמד באוניברסיטה" ואילו אלדד שיחזר. על מנת למנוע את המשך הסאגה, בדקתי בשני מילונים נפוצים, שויקה ואבן שושן, ולהלן התוצאות: לפי שויקה מרצה הוא "מי שנושא הרצאה לפני קהל שומעים" או "מי שמלמד באוניברסיטה". ולפי אבן שושן מרצה הוא "קורא הרצאה בפני קהל שומעים" או "מורה בבית ספר גבוה". כך שצביאל רופא הוא מרצה לפי שתי ההגדרות המילוניות, כפי שמוכיחה תמונתו... נא לא לתקן שוב. קילגור טראוט 17:49, 8 ביוני 2007 (IDT)

זה היה תיקון, במסגרת סבב הגהה קצר שעשיתי לערך. העליתי גם קישור ל"מרצה", שגם לפי הגדרתו אצלנו מתאים לערך. האמת היא שלא חשבתי שיהיה שחזור של סבב ההגהה שלי, אבל... אם כבר הזכרת את העניין בדף השיחה, מצאתי צורך להגיב :)אלדדשיחה 18:11, 8 ביוני 2007 (IDT)

נדמה לי שיש בעיה עם התמונה[עריכת קוד מקור]

נדמה לי שיש בעיה עם התמונה. היא לא עולה. יישר כח על הערך המיוחד. ‏Daniel Ventura‏ 18:35, 20 ביולי 2008 (IDT)

יש בעיה אחרת, והיא שהתמונה אינה בפוקוס. ובהזדמנות זו - "היה הראשון שהצהיר בגלוי על היותו אדם שלקה בנפשו תוך חשיפה מלאה של סיפורו האישי" - וודאי הכוונה ל"ראשון בארץ"? kotz - שיחה 08:45, 6 באוגוסט 2008 (IDT)