שיחה:קווין

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gtk-dialog-question.svg ערך זה הוא נושאו של קטע "הידעת?" המופיע בתבנית:הידעת? 12 במאי - סדרה 1

לשגיא

לפני הכול, סחתיין על ההשקעה. מאמר מושקע ומעמיק, כראוי ללהקה אדירה כמו קווין.

בדבר אחד אני לא מסכים. אתה כתבת שכל חברי הלהקה תרמו בצורה שווה. זה לא נכון. פרדי מרקורי בנה את הלהקה מההתחלה עד הסוף: מעבר לעובדה שהוא היה גם זמר ראשי וגם פסנתרן, הוא הלחין את רוב השירים, ביים את אותן הופעות מרהיבות המוזכרות במאמר והוא אף עיצב את עטיפות האלבומים. אני חושב שעובדות אלה ראויות לציון, ושזה חוסר צדק לכתוב שכל חברי הלהקה תרמו בצורה שווה.--Metal-wikiped 21:50, 24 ינו' 2005 (UTC)

יש באמת צורך לסמן את שמות השירים כויקילינקים? דורית 21:24, 23 מרץ 2005 (UTC)
לא נראה לי. טרול רפאים 21:55, 23 מרץ 2005 (UTC)

אני ממש לא מבין איך נקבע הסיווג המוסיקלי של קווין בערך הזה. "The Miracle" הוא רוק כבד? מי שכתב את זה האזין לאלבום? "My Baby Does Me" ו-"Rain Must Fall" זה משהו שבכלל מזכיר רוק? (לא מפה, 2.7.05, 19:20)

אמנם אני מגיב להודעה ישנה, אבל השירים שצויינו הם בכלל לא מהאלבום The Miracle שהוא אכן אלבום רוק כבד. שירים כמו I Want It All, Breakthru ו-Scandal פשוט לא משאירות מקום לספק. שאמיל 17:09, 16 ביוני 2007 (IDT)

לא היה אלבום מחווה רשמי לקווין? אז מה זה- http://www.amazon.com/gp/product/B0009W5IY2/qid=1144172020/sr=8-2/ref=__2/002-6676902-9791214?s=music&v=glance&n=5174

בנוגע לתמונת השער...[עריכת קוד מקור]

החלפתי את תמונת השער הישנה של הערך בתמונה המפורסמת יותר של הלהקה, התמונה של- Bohemian Rhapsody. על אף שקישור התמונה מופיע בערך האנגלי של ויקיפדיה עדיין, התמונה מסרבת לעלות בערך הזה... משתמש ששכח לחתום

העלתי את התמונה (שוב? לא יודע, לא שמתי לב אם היא הייתה פה קודם או לא). קסם-אמיתי 00:33, 17 בנובמבר 2006 (IST)

סתם בתור הערה, התמונה היא לא של "בוהימיין רפסודי" אלה יצאה שנתיים לפני בעטיפת האלבום "קווין 2"

כמובן שאתה צודק וגם כתבתי על זה בדף התמונה. מצד שני, התמונה מזוהה בעיקר עם BR (היא התמונה הפותחת את הקליפ). בצעירותי, הייתה לי כזו כרזה שהופצה ביחד עם השיר (אם אני אחפש בארגזים שלי, אני בטח אמצא אותה) קסם-אמיתי 00:29, 27 בנובמבר 2006 (IST)

בנוגע לעריכה המתמשכת.[עריכת קוד מקור]

יש משהו שבעקביות מוריד פסקה בתת- נושא של "הלהקה בשיאה", שהוא לא בדיוק שולי, ומביא הסתכלות על הצד האומנותי של הלהקה, הפסקה בין הפירוט על יום במירוצים לחדשות העולם. לדעתי יש לה משמעות פה בערך ומדובר בקטנוניות להוריד אותה כי היא לא תואמת לערך הסופי שמישהו החליט ללטש.--217.132.192.224 23:17, 11 בדצמבר 2006 (IST)

או שיש חלוקה לנושאים או שנותנים סקירה כרונולוגית. אי אפשר שאותה פסקה תופיע פעמיים. אין בעיה להביא בורר בנושא מלחמת עריכה אבל צריך מישהו שיסביר את השיקולים מהצד השני (לא יודע אם אלמוני זה בדיוק מישהו שאפשר להתדיין איתו). אני מעביר את זה לדלפק היעוץ כדי לברר מה עושים. קסם-אמיתי 23:25, 11 בדצמבר 2006 (IST)
בקריאה מחדש של ההערה שלך, אני מבין שלא שמת לב שהפסקה פשוט "עברה דירה" לחלק קצת יותר מאוחר של הערך. קסם-אמיתי 08:45, 12 בדצמבר 2006 (IST)

שם הלהקה שהקליטה את השיר Goin' Back לפני מרקורי, הוא BYRDS. "טעות הדפוס" כביכול היא בכוונה ומופיעה כך על כל תקליטיהם. מורים לאנגלית לא יאהבו... אז מה? טוני נמרי

קווין - מלכה?[עריכת קוד מקור]

תמיד חשבתי שהמילה "קווין" מתייחסת לכינוי להומוסקסואלים, ולא למלכת אנגליה.1Reebok 22:23, 3 בפברואר 2007 (IST)

הכוונה היא אכן למשמעות שיש למלה אצל הומואים, אך כיוון שהפירוש המלולי הוא "מלכה", זה גם התרגום המוצג בערך.--Metalholic 23:31, 3 בפברואר 2007 (IST)

הכוונה בשם של הלהקה היא למשהו מלכותי. הלהקה הייתה חלוצה בכל הקטע של גלאם רוק. אם כבר ניתן להסיק שהכינוי נבע מהלהקה והשירים שלה, ולא להיפך, כלומר ששם הלהקה נבע מהומוסקסואליות. לפחות כך אני חושב...

החלוצים[עריכת קוד מקור]

"הלהקה... נחשבת... לחלוצה בסגנון הגלאם רוק וההארד רוק מחד, ובסגנון הרית'ם אנד בלוז מאידך"

אה? חלוצים בסגנון הרית'ם אנד בלוז? גדי אלכסנדרוביץ' 21:44, 4 בפברואר 2007 (IST)

ואם אנחנו כבר כאן: "כמו כן, קווין היא להקת הרוק הראשונה ששילבה ביצירותיה שירה אופראית ונגינת פסנתר, נוסף על הכלים המסורתיים של הרוק"? האם ב"הראשונה" הכוונה ל"הלהקה הראשונה מבין הלהקות שאותן כותב הערך מכיר"? גדי אלכסנדרוביץ' 21:45, 4 בפברואר 2007 (IST)
גדי צודק - הכל כמובן שטויות. למה ב-great balls of fire לא היה פסנתר? מחקתי הכל חוץ מהגלאם רוק. --> צ'כלברה . דבר . שב . צחק 21:50, 4 בפברואר 2007 (IST)

עוד בעיות[עריכת קוד מקור]

 1. "מרקיורי ידוע ביותר כסולן ומנהיג הלהקה. אולם, בנוסף הוא היה נודע בזכות יכולותיו הגבוהות בתור פסתנרן וגם ניגן מעט על גיטרה. הוא ניחן בקול מיוחד עם יכולות ווקאליות של טנור והיה אחראי על כתיבת רוב השירים הידועים ביותר של הלהקה" - המון סופרלטיבים, אבל לאף אחד לא ברור מה בעצם מיוחד בקול של פרדי (לדעתי הוא זמר אדיר, אבל עם קול שרחוק מלהיות ייחודי). גם "רוב השירים הידועים ביותר" מצלצל רע (ורשימת השירים הדלה שאחר כך לא מוסיפה כבוד).
 2. "הלוגו של קווין, הידוע בכינוי- Crest" - זה "כינוי"? לדעתי זו תרגמת גרועה של "The Queen logo, also known as the Queen Crest" מויקי האנגלית.
 3. "דרכה של הלהקה החלה ב- 1968" - מי התחיל? הדרך התחילה?
 4. "בולסרה הצעיר היה זמר בעל יכולות אופראיות והיה גם פסנתרן מחונן.... בתקופה בה הוקלט התקליט הראשון של הלהקה, השתתף מרקיורי..." - הופ! איך הפך בולסרה הצעיר למרקיורי?

בקיצור, לא חסרות בעיות, ואני רק בהתחלה. הערך נראה כאילו לא עברו עליו ברצינות לפני שהעלו אותו להמלצה. חבל, כי הלהקה המרתקת הזו ראויה לערך מומלץ. גדי אלכסנדרוביץ' 21:57, 4 בפברואר 2007 (IST)

אז תתקן, מה אתה מתבכיין בדף השיחה? אנתרופוס 22:01, 4 בפברואר 2007 (IST)
אין "תתקן". יש "תכתוב מחדש". אני לא רוחש די בוז לכותב הערך כדי שאכתוב מחדש פסקאות שלמות בערך שלו מבלי שאתן לו הזדמנות לתקנן קודם בצורה שהוא מוצא לנכון או להגיב להן כאן. באשר ל"התבכיינות" - לדעתי לא אני זה שצריך לבכות כאן. גדי אלכסנדרוביץ' 22:16, 4 בפברואר 2007 (IST)
אין דבר כזה "כותב הערך" אלה הם הכותבים. אם אתה עדיין לא יודע מה זה ויקי, אז אני אסביר לך: הטקסט לא שייך לאף אחד, כל אחד יכול לערוך אותו. אתה רואה בעייה - תקן! אם אתה כל כך מצפוני נמק את התיקונים שלך בדף השיחה, אבל למה לכתוב בדף השיחה "יש פה בעיות א' ב' ג'" וש"כותב הערך" יתקן. אתה רוצה שאני אתקן? גם השם שלי מופיע בגרסאות הקודמות. אנתרופוס 22:31, 4 בפברואר 2007 (IST)
הגסות שלך אינה לעניין. לרוב הערכים יש מספר מצומצם של כותבים, ואולי אף כותב (או כותבת) אחת. למשל, את קקפו כתב פקמן, למרות שרבים אחרים סייעו בדרך זו או אחרת. לדעתי, לפני שמתחילים לשכתב פסקאות שלמות (מה שאעשה אם אתקן את הערך - ומכיוון שזו עבודה קשה איני בטוח שאעשה זאת כלל) עדיף לנסות ולשמור על קוהרנטיות במידת האפשר. גדי אלכסנדרוביץ' 22:35, 4 בפברואר 2007 (IST)
אם קשה, אל תעשה. נסתפק בביקורת הבונה. אנתרופוס 22:40, 4 בפברואר 2007 (IST)


 1. הקול של מרקיורי לא נשמע יחודי אבל קראתי איפשהו (או אולי ראיתי את זה בסרט דוקומנטרי) שהיה לו בקול משהו יחודי שלא קיים להרבה אנשים וזה היכולת לשיר בסולם נוסף (אני אחפש סימוכין לזה).
 2. דרכה של הלהקה התחיל ב-1968 - קווין התחילו את הקריירה כלהקה תחת השם Smile באותה השנה (מהלהקה ההיא נשארו מיי וטיילור). הסיבה שדווקא בשנה זו מצויינת הקמת בסיס הלהקה היא כי קווין (בעיקר בשנים המאוחרות וגם אחרי מותו של מרקיורי) הוציאו את שירי Smile באלבומי האוסף השונים (Blag, April Lady, Poler Bear).
 3. לא ברור מתי החליף מרקיורי את שם משפחתו מבולסרה למרקיורי אבל ברור שזה קרה אחרי השהצטרף ללהקה ולפני צאת האלבום הראשון באופן רשמי.
אני השתדלתי במשך התקופה האחרונה לטפח כמה שיכולתי את ערכי הלהקה והשתעשעתי לא פעם בהעלאת ההצעה לבחור את הערך למומלץ. אני מברך על הביקורת הבונה הזו ואני אשתדל לעבוד על הערך ולתקן את הנדרש. קסם-אמיתי 00:50, 5 בפברואר 2007 (IST)
 1. אני מתנצל על גישתי התוקפנית מדי שגרמה לביקורת להיעלם. אנסה להסביר את הבעיה בשני הסעיפים שעליהם מדובר: "דרכה של הלהקה החלה ב- 1968" הוא משפט בעייתי מבחינת השפה העברית, כי הנושא שלו אינו הלהקה אלא "דרכה של הלהקה". בדרך כלל אומרים "הלהקה החלה בדרכה..." (ואני כלל לא הייתי משתמש בביטוי כאן).
 2. הבעיה אינה שלא ברור מתי בולסרה הפך למרקיורי, אלא שזה מתבצע "בהגנב" בתוך הערך עצמו. במקום להגיד שהייתה החלפה, רגע אחד מדברים על בולסרה ומייד אחר כך על מרקיורי. מי שאינו יודע שמרקיורי הוא בולסרה יכול לתהות לאן נעלם הבולסרה הזה, הרי היה לו פוטנציאל ("יכולות אופראיות" - סופרלטיב שאולי עדיף לוותר עליו. בדרך כלל מדברים על "הכשרה אופראית", ואיני בטוח שלמרקיורי הייתה כזו). גדי אלכסנדרוביץ' 08:20, 5 בפברואר 2007 (IST)

יש כאן שגיאה קטנה: השיר היחיד של SMILE שקווין חידשו הוא DOIN ALL RIGHT שיצא באלבום הראשון של קווין. שום שיר אחר שהוקלט ע"י SMILE לא חודש ע"י קווין ובוודאי ובוודאי שאינו מופיע באלבומי אוסף שלהם. טוני נמרי

השירים שכתבתי לא חודשו - הם הוצאו מתוך ההקלטות של אותה התקופה (Queen In Nuce). קסם-אמיתי 09:22, 5 בפברואר 2007 (IST)

אכן, אבל IN NUCE אינו אלבום רשמי. הוא חוקי -באיטליה בלבד- אם כי כידוע לשנינו ולעוד כמה וכמה הוא נמכר גם מחוצה לה. יש איזה משהו בזכויות היוצרים באיטליה ששונה מבשאר העולם המערבי, מה שמביא לעוד מיני מוטציות של אלבומים שנחשבים לחוקיים שם אבל לא בשאר העולם, אבל לשם כך יהיה צורך במאמר מקיף ונפרד. טוני נמרי

נדמה לי שאפשר לקנות אותו גם בארץ (לא מכיר את הסיפור של החוקיות) - לי באופן אישי יש אותו וקניתי אותו כאן. משום מה נדמה לי שהוא נמכר גם בצרפת אבל אני לא זוכר למה אני יודע את זה... קסם-אמיתי 21:02, 5 בפברואר 2007 (IST)

אכן אפשר, אבל זה לא הופך אותו לחוקי. אגב, CD 100 אחוז חוקי של כל ההקלטות של SMILE קיים בחברת PSEUDONYM ההולנדית, והוא נעשה מסרטי המאסטר המאושרים... וגם יש בו יותר שירים. חוץ מזה, יצא גם CD אוסף של מרקורי ובו שני השירים של לארי לורקס, גם הם מסרט המאסטר... והשיר MAD THE SWINE קיים כבונוס בהוצאה -האמריקאית- של האלבום הראשון של קווין, אף הוא מהמאסטרים... מה שהופך את IN NUCE, על כל אי-חוקיותו ואיכות הסאונד הבינונית ומטה שלו, לקוריוז מן העבר. טוני נמרי

 1. מרקיורי אכן נחשב מדי פעם כ"מנהיג הלהקה"(לא בהכרח בשגיאה..). לא ידוע לי על היותו בעל "כשרון גדול בפסנתר", אבל קולו אכן מפורסם לטובה, בעיקר בגלל הטווח הקולי הגבוה שהוא יכול להגיע אליו (מספר אוקטבות). מרקיורי אכן כתב הרבה מלהיטי הלהקה, אך גם שאר החברים כתבו להיטים ובכמויות, שכן מפיקם ביקש מהם פעם אחר פעם שלא רק אחד מהם יכתוב, אלא שכולם יכתבו. לכן הוספת מידע על "מרקיורי כותב הלהיטים" הוא סיפור חצי אמיתות על הלהקה.
 2. כנראה תרגמת גרועה.
 3. כמובן שיש לשנות לכך שהלהקה "נוסדה בשנת .." או "הוקמה בשנת ..", אלו ביטויים יותר שגורים ורגילים במובן של קריירה מוזיקלית. האם יש אישור לשנות? בברכה, Tahmar1900 16:34, 5 בפברואר 2007 (IST)
דווקא ניסיונו הרב (וכך גם יכולותיו) בפסנתר והיכולת הקולית שלו הם דברים מוכחים - רק צריך סימוכין (כתבתי את זה גם קודם - הזזתי את זה למקום הנכון בטקסט). לגבי כתיבת הלהיטים - באופן יחסי, נדמה לי שרוב להיטי הלהקה הם של מרקיורי: אפשר לבדוק את זה מספרית ואני אעשה את זה בקרוב.
לגבי יסוד הלהקה: תיקנתי עוד בבוקר. אם אפשר ביקורת, אני אשמח. קסם-אמיתי 21:02, 5 בפברואר 2007 (IST)
במקום לדבר על "מוכח" ועל סימוכין, עדיף לחשוב איך לכתוב בצורה סבירה יותר. אם במקום "יכולת אופראית" ייכתב שהיה למרקיורי מנעד של מספר אוקטבות, זה גם ישמע טוב יותר וגם פחות יגיד לקורא מה עליו לחשוב. גדי אלכסנדרוביץ' 00:06, 6 בפברואר 2007 (IST)
קיבלתי ושיניתי. תודה על הביקורת. קסם-אמיתי 00:24, 6 בפברואר 2007 (IST)

סינתסייזרים[עריכת קוד מקור]

אם אינני טועה, בכל אלבומי הלהקה מהאלבום הראשון ועד "The Game", הייתה רשומה הכתובת "חברי הלהקה אינם משתמשים בסינתסייזרים", זאת כיוון שלדעתם שימוש בסינתסייזרים אינו "מוזיקלי-אמיתי". השינוי באלבום The Game היה דיי גדול, לא רק שהוסרה הכתובת המפורסמת, גם הוספו סינתסייזרים והרבה לרוב שירי האלבום. איפה כדאי להכניס את המידע הזה בערך, מעט לפני The Game או כבר בהתחלה?. בברכה, Tahmar1900 16:12, 6 בפברואר 2007 (IST)

הצעת הוספה למומלצים[עריכת קוד מקור]

הועבר מויקיפדיה:ערכים מומלצים/הוספה למומלצים 20:53, 13 בפברואר 2007 (IST)
 • הועבר מגאים להציג.

בנוסף למשתמשים אחרים הערך שופץ עודכן והורחב מאוד. הוא מאורגן לפי נושאים, כל אחד מפורט ביותר, ויש תמונות רבות. בנוסף לכל אלה מדובר באחת הלהקות המפורסמות והחשובות ביותר, על כן אני מאמין שיש לסמן את הערך שלה כמומלץ.--OgreBattle 20:28, 3 בפברואר 2007 (IST)

 • Symbol support vote.svg בעד
 • למרות שיש לי קצת בעיה עם העניין של השירים (כי יש להם עוד כמה שירים שהייתי רוצה להכניס ולהוציא, שכן זהו טעמו האישי של כל אחד, ואפילו על פי אלבום "הלהיטים הגדולים" אי אפשר לקבוע) אני Symbol support vote.svg בעד,כי זה ערך מקיף ומעניין מאוד. *גוטה *שיחה *100 השירים *מ.א-ק.ר 00:49, 4 בפברואר 2007 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד ( עמדתי להמליץ על הערך הזה בעצמי... :-) ) תומר ט 21:40, 4 בפברואר 2007 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד אור 21:44, 4 בפברואר 2007 (IST)
 • Symbol oppose vote.svg נגד כבר בפסקה הראשונה אני רואה בעיות ניסוח קשות שמייחסות לקווין יותר חלוציות ממה שהייתה בה (תוקנו מאז, אבל כצפוי, ההתחלה העידה על מצב ההמשך). גדי אלכסנדרוביץ' 21:48, 4 בפברואר 2007 (IST)
 • Symbol oppose vote.svg נגדpacmanשיחה 21:51, 4 בפברואר 2007 (IST)
 • Symbol oppose vote.svg נגדיוסאריאןשיחה 00:30, 5 בפברואר 2007 (IST)
 • Symbol neutral vote.svg נמנע לפני הכל, אני רוצה לציין שאני מאוד חושב שצריך שהערך על קווין יהיה במומלצים - הבסיס שלו טוב ומאוד מפורט. בשבועות האחרונים טרחתי כדי להשלים ערכים מסביב כדי להקטין את מספר הקישורים האדומים בקווין - שזה עוד פרמטר בדרך להמלצה. מה שאני חושב זה שהערך חייב לעבור תחת מכבש של ביקורת העמיתים לפני שממשיכים עם ההצבעה. את הליקויים שעלו עד כה בדף השיחה של הערך תיקנתי. קסם-אמיתי 09:57, 5 בפברואר 2007 (IST) תוספת: היה נחמד אם האנשים שהצביעו נגד היו אומרים למה הם חושבים שהערך לא מומלץ. עדיף ביקורת בונה מאשר סתם הצבעה שקטה. קסם-אמיתי 09:59, 5 בפברואר 2007 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד דונובן 20:36, 6 בפברואר 2007 (IST)
 • Symbol oppose vote.svg נגדסקרלטשיחה 20:37, 6 בפברואר 2007 (IST)
 • Symbol oppose vote.svg נגד motyka שיחה 21:04, 6 בפברואר 2007 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד דונובן2 13:28, 9 בפברואר 2007 (IST)
 • Symbol oppose vote.svg נגד Superzohar שיחה 17:15, 13 בפברואר 2007 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד Leia 16:28, 29 במרץ 2007 (IST)

לא הוסף

יש לי עדיין אפשרות להצביע 'בעד'?Mister Fahrenheit 20:03, 14 ביוני 2007 (IDT)

תמונות[עריכת קוד מקור]

מישהו כל הזמן מוריד את התמונות בתתי נושאים. הטענה הייתה שמדובר בשימוש לא הוגן, אבל הן לקוחות גם מהויקפדיה באנגלית ולא מדובר בתמונות שסתם נלקחו מהאינטרנט אלא תמונות מייצגות של ערכים מוגדרים, עברית ואנגלית... עד עכשיו לא הגיעה שום בקשה מהמערכת להסיר את התמונות אז לפיכך לא צריך להסיר דברים בגלל גחמה של אדם אחד.--217.132.230.242 16:17, 18 במרץ 2007 (IST)

התמונות שאתה מוסיף מתאימות לערכים המתאימים שלהם: ערכי האלבומים והערך סמייל. הן לא בשימוש הוגן כשהם מופיעים בתוך הערך של הלהקה. אין דבר כזה "דרישה מצד המערכת" - המערכת היא כלל העורכים. קסם-אמיתי 16:19, 18 במרץ 2007 (IST)

ערך מבולגן[עריכת קוד מקור]

הערך הזה מבולגן מאוד. אני חושב שיש פה פוטנציאל ליותר ממה שיש כרגע. ניקיתי חלק מהדברים, אבל מהשוואה עם הערך בויקיפדיה האנגלית רואים שיש לנו לאן להתקדם.

סיימתי[עריכת קוד מקור]

לקח קצת זמן, כל פעם שיכולתי הוספתי עוד קצת מידע, אבל נראה לי שהערך הזה עכשיו הרבה יותר מסודר ומפורט, בלי לגרוע כמובן מהאינפורמציה שהייתה בו קודם. אם יש לכם תמונות מסוגן שאפשר לתרום אותן לערך זה יכול להיות גם סבבה. וכמובן שאם משהו פה לא נראה תגיבו ותשנו...--OgreBattle 14:56, 6 ביוני 2007 (IDT)

התחלתי לעבור אבל אתה עדייו משנה ויש התנגשויות. אני אשתדל לעבור על זה אחר כך. קסם-אמיתי 15:58, 6 ביוני 2007 (IDT)
הערך באמת נראה מלא ויפה. צריך לערוך אותו קצת ויהיה מצוין. אני לא אוהב את הפרק "עובדות ושיאים" - הוא מתאים לאתר מעריצים ולא לערך באנציקלופדיה מכובדת. כמו כן, אני חושב שיש טעם למחוק את פרק האלבומים - יש כבר תבנית שאפשר לשלב אותה בערך במקום. אני לא בטוח אם כדאי להשאיר את השירים המפורסמים. אולי גם הם מיותרים. Trt 00:17, 12 ביוני 2007 (IDT)
השירים מקושרים בחלקם לערכים על שירים - אני חושב שבמקרה הזה אפשר להשאיר את זה. לגבי האלבומים - קודם הייתה רשימה וזה היה יותר סולידי ופחות מפוצץ. אני גם לא בטוח שהתמונות של האלבומים עומדים במבחן השימוש ההוגן. לגבי התבנית: אם מדובר בתבנית שנמצאת במרחב המשתמש שלי, אז היא רחוקה מסיום והייתי רוצה לראות בה עוד חלקים כחולים לפני שמעלים אותה לערכים. קסם-אמיתי 09:20, 12 ביוני 2007 (IDT)
להיפך, טוב שהיא אדומה. ככה המשתמשים המזדמנים ידעו מה צריך לכתוב. לגבי רשימת השירים - אני באמת לא יודע. קשה מאוד להצביע על רשימה קצרה של שירים טובים. כמעט בכל אלבום אפשר למצוא שירים מעולים ואין טעם ברשימה של 50 שירים. מאידך, אם לוקחים רשימה קצרה מדי מפספסים את המטרה. לדעתי, כל רשימת שירים תיהיה מוטה ולכן עדיף לוותר עליה כליל. Trt 09:54, 12 ביוני 2007 (IDT)
רשימת השירים היא לא רשימת השירים הטובים אלא רשימת השירים הבולטים - We Will Rock You, We Are the Champions, Bohemian Rhapsody או שירים בשיתוף של אמנים אחרים (Under Pressure). יש שירים שללא ספק לא "ראויים" לכתיבה בערך מכוון שלפי הידוע לי, הם לא היו מיוחדים או בעלי עניין חריג (I'm Going Slightly Mad, These Are the Days Of Our Lives). הלהיטים הגדולים והשירים המפורסמים צריכים להספיק לפי דעתי. לגבי התבנית - אני אשמח אם פרדי ומשתמש:OgreBattle יביעו דעתם בנושא (כמו שאר חברי הקהילה שמתעניינים בקווין) ואם נראה שזה בהסכמה, אני אעביר אותה למרחב הראשי ונשבץ אותה בערכים. קסם-אמיתי 10:08, 12 ביוני 2007 (IDT)
השאלה אם הרשימה הזאת לא מוטה לדעתך או לדעתו של מישהו אחר. מי קבע שדווקא השירים האלה הם הטובים ביותר? אני לא חושב שאנחנו צריכים לשפוט בנושאים כאלה. Trt 10:15, 12 ביוני 2007 (IDT)
זה בדיוק העניין - זו לא רשימת השירים הטובים ביותר (יש שירים שאני מעדיף באופן אישי ואף אחד מהם לא מופיע ברשימה) - זו רשימה של שירים מפורסמים או בעלי עניין או יחוד (בעיקר כזו המקושרים לערכים עצמאיים). קסם-אמיתי 10:18, 12 ביוני 2007 (IDT)

הערך כתוב בצורה ראוייה ואנציקלופדית, רשימת השירים המפורסמים מאוד רלוונטית לערך, אבל בתנאי שלכל אחד מהשירים המוזכרים יהיה הסבר קצר לגבי ייחודו וגם קישור, גם אם אדום. קסם, התבנית מספיק כחולה, שים אותה בערכים. יש ערכים על כל חברי הלהקה ועל כל האלבומים, על אלבומי אוספים והופעות יש פחת ערכים וזה הגיוני - יש בזה פחות עיניין ופחות מוטיבציה לכתוב אותם, אבל, כמו שנאמר כבר, השמת התבנית בערכים עשוייה להגביר את המוטיבציה. אין מה להתבייש מהאדום, השוו למשל עם תבנית:מטאליקה. שאמיל 22:54, 12 ביוני 2007 (IDT)

הצבעה בנושא תבנית קווין[עריכת קוד מקור]

אני חושב שאפשר לעשות הצבעה בנוגע להעלת התבנית של קסם אמיתי על הלהקה, שיחליף גם את ערך הדיסקוגרפיה. כל מי שבעד (על אף האדום החורה והבר שינוי) שייסמן בעד, וכל מי שחושב שאפשר להמתין עם זה, שיסמן נגד.

Symbol support vote.svg בעד--OgreBattle 11:45, 13 ביוני 2007 (IDT)

כאן ויקיפדיה, לא הכנסת. מתברר שצריך לחזור ולהדגיש את זה: הצבעות הן מוצא אחרון כשנכנסים לסבך ולא מצליחים לצאת ממנו. הן בשום פנים ואופן לא האופציה הראשונה. דרכנו היא דיון ושאיפה לקונצנזוס. לא תהיה שום הצבעה ללא חילופי דעות, ציון יתרונות וחסרונות וכל מה שצריך בדיון. מה שהיה פה עד עתה רחוק מלהספיק. ‏odedee שיחה 12:30, 13 ביוני 2007 (IDT)
דיון באיזה נושא היית רוצה לפתח פה? מה מצריך פה דיון? הוספת התבנית? קסם-אמיתי 12:59, 13 ביוני 2007 (IDT)


לא התחיל וכבר שבירה[עריכת קוד מקור]

אני לא חושב שהתבנית צריכה להחליף את הפרק של הדיסקוגרפיה (למרות שזה בהחלט יצמצם את הערך) - יש מידע שלא מופיע בתבנית אבל כן מופיע בדיסקוגרפיה (בעיקר מידע על שנים בהם יצאו האלבומים) ולא זו הייתה כוונת המשורר. לא נראה לי גם שצריך הצבעה מכוון שמספר בעלי העניין בערכים של קווין הוא מועט (זה סה"כ 4-5 אנשים כרגע: אוגרבטל, פרדי, TRT, ליה ואני - כל השאר הם עורכים (וגם אורחים) מזדמנים) ורובנו מסכימים שאפשר להוסיף את התבנית לערכים. בהקשר הזה הייתי אומר עוד דבר - התבנית לא כל כך עדכנית (כלומר יש עוד ערכים שאפשר לדוג מתוך עולם התוכן של קווין לתוכה) - אני אעשה ביניוקי לתבנית באנגלית ברגע שאני אעלה את התבנית למרחב הראשי קסם-אמיתי 12:02, 13 ביוני 2007 (IDT)

אני דווקא חושב שזה סתם מגדיל את הערך לחינם. ערך גדול מדי קשה לקריאה. Trt 12:08, 17 ביוני 2007 (IDT)
אם זה מפריע לך, אתה מוזמן ללחוץ על "הסתר" והתבנית תעלם פרט לשורה אחת של הכותרת. התבנית מאפשרת ניווט מהיר בין הערכים והוכנסה לכל הערכים אמש לאחר כמה ימים של המתנה לתגובה בנושא. קסם-אמיתי 16:38, 17 ביוני 2007 (IDT)

הוספתי מספר משפטים לערך[עריכת קוד מקור]

זאת העריכה הראשונה שלי בויקיפדיה, ואני מאוד מקווה שהיא חוקית ומאושרת. בכל מקרה, הוספתי את המילה "מצליחה", לרצף העובדות שנכתבו על הלהקה("נחשבת לאחת הלהקות המגוונות, המשפיעות ו*המצליחות*). כמובן שדבר זה ראוי ויהיה מאושר, שכן הלהקה מחזיקה בשיאים רבים הקשורים לתחום הרווחים. כמו כן, הוספתי משפט מסויים המפרט קצת על השיר - "I want to break free".

בנוסך שיניתי את המשפט מהפיסקה הראשונה:", נחשבת לאחת מהלהקות המגוונות, המשפיעות והמצליחות בתולדות הרוק ולחלוצה בסגנון הגלאם רוק.", למשפט:", נחשבת לאחת מהלהקות המגוונות, המשפיעות והמצליחות בתולדות הרוק בפרט, והמוזיקה בכלל ולחלוצה בסגנון הגלאם רוק".

משום שבמקור מתמקדים אך ורק ברוק. אולי הניסוח הקודם, פוגע בהישגי הלהקה, כי היא לא רק השפיע על הרוק והצליחה בו, אלא גם השפיע על ההופעות המוזיקליות, על הקליפים, היא ניגנה והצליחה בסגנונות מוזיקה רבים ומגוונים, ולא רק ברוק. למה לקחת ממנה את ההישגים הגדולים בשאר תחומי המוזיקה?

תודה רבה על התוספות שלך. אנחנו מנסים לשמור על הערך נייטרלי ככל האפשר אבל נראה לי שהתוספות שלך בסדר גמור. כדי לחתום על הודעותך, השתמש בארבעה סימני ~ (כך: ~~~~) וזה יהפוך לחתימה באופן אוטומטי. קסם-אמיתי 22:45, 13 ביוני 2007 (IDT)

תודה רבה על התשובה, מעכשיו אני אשתמש בחתימהMister Fahrenheit 13:27, 14 ביוני 2007 (IDT)

הגדשות[עריכת קוד מקור]

לדעתי, צריך לצמצם את כמות ההדגשות בערך. אין טעם להדגיש את שם הלהקה כל פעם שהוא מופיע בטקסט. Trt 12:18, 17 ביוני 2007 (IDT)

זה מה שקורה כשעושים קישור לאותו דף שבו עושים את הקישור. למשל - שיחה:קווין. שאמיל 20:54, 17 ביוני 2007 (IDT)

שאלה קטנה[עריכת קוד מקור]

רציתי לשאול לדעתכם בעניין מסויים: האם לא יהיה עדיף לשנות את הפיסקה הראשונה של הערך, מהניסוח הזה - "קווין (Queen - מלכה באנגלית) היא להקת רוק בריטית פופולרית שפעלה בשנות ה-70 וה-80. הלהקה, אשר הונהגה על ידי הזמר והפסנתרן הכריזמטי פרדי מרקיורי, נחשבת לאחת מהלהקות המגוונות, המשפיעות והמצליחות בתולדות הרוק בפרט, והמוזיקה בכלל ולחלוצה בסגנון הגלאם רוק."

לניסוח הזה - "קווין (Queen - מלכה באנגלית) היא להקת רוק בריטית פופולרית שפעלה בשנות ה-70 וה-80. הלהקה, אשר הונהגה על ידי הזמר והפסנתרן הכריזמטי פרדי מרקיורי, נחשבת לאחת מהלהקות המגוונות, המשפיעות והמצליחות בהיסטוריה ולחלוצה בסגנון הגלאם רוק."

בעיני יותר עדיף לשנות הניסוח העכשווי לניסוח שהצעתי, ולדעתי מלוות מספר סיבות -

א. בעיון קצר בערכיהן של כלל הלהקות הגדולות של המוזיקה, נוכחתי לגלות שברובם, אם לא כולם משתמשים בניסוח דומה. המילה - "היסטוריה" היא המילה המשומשת בערך, בכל צורותיה. אני כבר הבעתי את דעתי גם בשיחת הערך של בריאן מיי, שאני דוגל בניסוח אחיד לכל הערכים, או לפחות לרובם, בתחום מסויים(למרות, שכמו שאמרתי, הערכים נכתבים על ידי אנשים שונים בעלי סגנון שונה ומניעים שונים).

ב. אני חושב שמבחינה קוסמטית, הניסוח הזה יותר עדיף. ככול שמספר המילים יקטן, כך מוטב. מה גם, ששני הניסוחים בעלי אותה המשמעות, הם רק מובדלים במספר מילותיהם. Mister Fahrenheit 19:18, 18 ביוני 2007 (IDT)

אוקיי, אם אין התנגדות - אשנה את הניסוח. Mister Fahrenheit 13:33, 21 ביוני 2007 (IDT)
השינוי שאתה מציע הוא טוב. להבא, אני ממליץ לקרוא את ויקיפדיה:היו נועזים בעריכת ערכים ולבצעו מייד. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 19:07, 23 ביוני 2007 (IDT)
אה תודה רבה על העצה! Mister Fahrenheit 22:46, 30 ביוני 2007 (IDT)

הוספה למומלצים- סיבוב שני[עריכת קוד מקור]

מה אתם אומרים? הגיע הזמן לתת לערך צ'אנס נוסף אחרי השידרוגים ולעשות הצבעה להוספה למומלצים?--OgreBattle 13:42, 24 ביוני 2007 (IDT)

לפני שמנסים שוב להוסיף למומלצים, אני חושב שצריך להעמיד אותו בויקיפדיה:ביקורת עמיתים ולבקש מהאנשים שהתנגדו בסיבוב הקודם לקרוא את הערך ולהציע תיקונים. לפי דעתי אנחנו כמו הורה שמסתכל על ילד - אנחנו לא רואים את הפגמים..:) קסם-אמיתי 13:50, 24 ביוני 2007 (IDT)

עריכה שמחקו לי והחזרתי[עריכת קוד מקור]

אני הסרתי לפני מספר ימים מהערך את הפיסקה המדברת על הרמיזות ההומוסקסואליות של הלהקה. התבקשתי להשיב בטענה שלי למה לעשות זאת, והשבתי. לא הייתה תגובה, ופתאום אני רואה שהפיסקה חזרה. אז שוב אני אעתיק את טענתי הפעם לשיחת הערך - "אשמח להסביר: ערכתי מספר שינויים, תחילה הסרתי את המשפט המדבר על העובדה שקווין זאת מילה המשמשת גם לכינוי לאדם הומוסקסואל. המשפט אינו נכון לדעתי, משום שלקווין אין שום שיר שמתקשר למושג הזה, והסולן שלהם - לא הודה ולא התוודה מעולם שהוא אכן הומוסקסואל. מעבר ללכלוך ושליליות הדבר אינו מוסיף כלל. כך גם באשר לבגדי העור ומעלי האופנוענים - הרי זה טיפשי נורא, כל אדם שילבש מעילי עור יהיה מוזהה עם הנטיות ההומוסקסואליות?, נראה כאילו מחפשים עוד ועוד בשביל למצוא למה המשפט הזה מוצדק, שלדעתי, מלכתחילה הוא אינו מוצדק. ביצעתי גם עריכות של שגיאות כתיב."

אז אני אחזור ואחדד הנקודה - אני חושב שזה בלתי אפשרי שכל הזמן יחפשו מסרים מיניים בשירי הלהקה ובאמירות הסולן, כי א. זה לא מתאים לסגנון האינציקלופדי ו-ב. הניסוח המלוכלך והשלילי הזה רק גורע את מצב הערך. מה גם שבערך העוסק בפרדי מרקיורי נטען שנטיותיו המיניות אינן ברורות, והוא לא הודה מעולם שהוא הומוסקסואל או סטרייט לגמרי. Mister Fahrenheit 02:12, 11 ביולי 2007 (IDT)

בקשר לשמם, ראה 1 (ציטוט מדבריו של פרדי מרקיורי על בחירת השם). בקשר ליחסים הומוסקסואלים, בויקיאנגלית ומהגארדיאן הבריטי. אינני רואה בכינוי של מישהו הומוסקסואל "לכלוך ושליליות", אלא ציון עובדה, אבל שיהיה. ראה כאן (יוטיוב), קטע מסרט דוקומנטרי עליו, תתחיל לצפות מ־2:06. מקורות מקובלים? בברכה, Tahmar1900 12:51, 11 ביולי 2007 (IDT)

איחוד ערך ההופעות[עריכת קוד מקור]

עוד בהצבעת האיחוד התחננתי שמישהו אובייקיטיבי יערוך את זה קצת ויקצר בפרטים. עכשיו, אחרי הוספת 20K לערך הזה, הערך לא קריא בעליל. עם כל הכבוד, ככה לא כותבים אנציקלופדיה. :( קסם-אמיתי 17:54, 6 באוגוסט 2007 (IDT)

אשמח אם תכתוב עם אילו חלקים מן הערך אתה לא מסכים, או שאתה לא מקבל אותם, וביחד ננסה לדון ולערוך את הערך. חבל להיות כל כך קיצוניים. Mister Fahrenheit 02:02, 7 באוגוסט 2007 (IDT)
אין שום דבר שאני לא מסכים לו. אני חושב שלא היה צריך לאחד והערך נראה עכשיו איום ונורא - אפילו אני, בתור מעריץ, לא מסוגל לשבת לקרוא את כל הערך - הוא פשוט ארוך מדי. בהצבעת האיחוד הציעו לקצץ ולערוך את הפרק על ההופעות אבל אף אחד לא אמר מה צריך להוריד - רק הצביעו שזה מה שצריך לעשות. חייבים למצוא פתרון לערך הזה - הבעיה שלאנשים שהצביעו לאיחוד לא אכפת - אנשים פה מכורים להצבעות. קסם-אמיתי 09:16, 7 באוגוסט 2007 (IDT)
אהה סליחה על אי ההבנה שלי. בכל אופן, אני שמח לשמוע שאין לך בעיה עם המלל הכתוב(בלי קשר לאורך), גם בתור מעריץ, וגם בתור אדם שערך מספר חלקים מן הערך הזה. אני לא רואה בעיה כה גדולה בכך שהערך ארוך מידי, אם אדם ירצה להתמקד בנושא אחד של הלהקה יוכל להגיע אליו בערך ולקרוא אותו. או שמא ישנו חוק המגביל את אורך הערך? אני פשוט יחסית חדש פה אז אני לא בטוח. תציע את השינויים שאתה מעוניין לעשות, ונראה איך זה יתקדם. Mister Fahrenheit 12:56, 7 באוגוסט 2007 (IDT)

פסקה שהסרתי מהערך: "שירים מפורסמים"[עריכת קוד מקור]

ראשית, לדעתי היא מיותרת. שנית, רוב המידע בה כבר כלול בערך וזוהי חזרה מיותרת על מלל. להלן הפסקה:

 • Another One Bites the Dust - מתוך האלבום The Game. אחד השירים הבודדים של הלהקה שהגיעו לראש מצעדי המוזיקה בקטגוריית הפופ והריתם אנד בלוז.
 • Bicycle Race- מתוך האלבום Jazz. לקידום סינגל השיר הופקה כרזה של נשים עירומות הרוכבות על אופניים, דבר שעורר סערה תקשורתית לא קטנה.
 • Bohemian Rhapsody - מתוך האלבום A Night at the Opera. השיר המוכר והמצליח ביותר של הלהקה, והראשון שנוצר לו וידאו-קליפ למטרות רווח. נבחר לשיר המילניום בשנת 2000 באנגליה.
 • Don't Stop Me now- מתוך האלבום Jazz.
 • Hammer To Fall- מתוך האלבום The Works.
 • I'm Going Slightly Mad- מתוך האלבום Innuendo.
 • I Want to Break Free - מתוך האלבום The Works. השיר נכתב על ידי בסיסט הלהקה - ג'ון דיקון. השיר ידוע בשל הקליפ הנלווה אליו שבו נראים ארבעת חברי הלהקה לבושים בגדי נשים בתור פארודיה על אופרת סבון מצליחה ששודרה בבריטניה באותה העת. הקליפ נחשב לאחד מהקליפים המפורסמים של הלהקה.
 • Killer Queen - מתוך האלבום Sheer Heart Attack. השיר הראשון שהעלה את הלהקה לתודעת הציבור והציג את הוירטואוזיות של בריאן מיי בנגינת גיטרה.
 • Love of My Life- מתוך האלבום A Night at the Opera. ידוע בתור אחד מרגעי השיא בהופעות של קווין.
 • Play The Game- מתוך האלבום The Game.
 • Somebody To Love- מתוך האלבום A Day at the Races. אחד מהשירים האהודים ביותר של הלהקה בשנות השבעים, שנכתב בהשראת מוזיקת הגוספל ואריתה פרנקלין.
 • These Are the Days Of Our Lives- מתוך האלבום Innuendo. הווידאו קליפ של השיר צולם שבועיים לפני מותו של פרדי מרקיורי, והיווה פרידה ממעריציו.
 • The Show Must Go On- מתוך האלבום Innuendo. השיר נכתב על ידי מיי ומתאר את ניסיונותיו של פרדי מרקיורי להמשיך ולהקליט במהלך מחלתו.
 • Under Pressure - מתוך האלבום Hot Space. שירם המשותף של קווין ודייוויד בואי משנת 1981 שהפך ללהיט מצליח.
 • We Are the Champions- מתוך האלבום News of the World. אחד משירי ההיכר של הלהקה, נהוג להשמיעו עד היום בתום משחקים ספורטיביים.
 • We Will Rock You- מתוך האלבום News of the World. שיר המזוהה בעיקר עם אירועים ספורטיביים, בהלהבת הקהל והרמת המורל. קבוצת מכבי תל אביב בכדורסל נוהגת להשתמש בשיר זה בזמן הצגת השחקנים במשחקים הביתיים באירופה.

בברכה, Leia - שיחה 00:42, 11 במרץ 2008 (IST)

כותב השיר INNUENDO[עריכת קוד מקור]

כותב השיר "רמיזה" של קווין, שנמצא באלבום נושא אותו השם שיצא ב1991, איננו המתופף, רוג'ר טיילור, כפי שמציינת ויקיפדיה, אלא קווין כולה. עובדה זו רשומה ליד מילות השיר בכריכת האלבום.נתיב. Bigbossman (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

אתה צודק. תיקנתי את הערך. קסם-אמיתי - שיחה 11:52, 18 בדצמבר 2008 (IST)

אותו תמונה מופיעה פעמים[עריכת קוד מקור]

כיתוב תמונה

לי זה נראה דבילי למורות ההיזכורים השונים

שלום רב. תודה על ההערה, החלפתי את התמונה. עם זאת, תשומת ליבך כי גם ביכולתך להחליף התמונה, וכפי שערכת את דף השיחה - יכולת גם לבצע את אותה פעולה שביצעתי אני. בסוף הערך ישנו אף קישור למצבור תמונות נאה בהקשר הלהקה המוכנות לשימוש. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 21:29, 2 במרץ 2009 (IST)

משוב מ-22 במאי 2012[עריכת קוד מקור]

לדעתי היה צריך להתייחס למופע LiveAid 85.65.244.200 19:06, 22 במאי 2012 (IDT)

Radio Ga Ga[עריכת קוד מקור]

בערך נכתב: "עד שנת 1989, Radio Ga Ga היה הסינגל היחיד של הלהקה שהעפיל לרשימת ארבעים השירים הראשונים במצעדים." בדיקה מהירה בערך האנגלי של הלהקה מראה שמשפט זה שגוי.

תוקן. תודה. עמרישיחה 13:11, 5 בינואר 2013 (IST)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 06:27, 16 במאי 2013 (IDT)

שנות פעילות[עריכת קוד מקור]

הערך טוען שהלהקה פעילה גם היום, לא ממש הגיוני בהתחשב בזה שמרקורי מת ב-1991 ודיקון עזב ב-1997. ה"הרכב" של היום נקרא קווין+ ככה שניתן לפרט עליו גם כאן אבל ממש לא להגדיר את הלהקה כפעילה עד היום. במצב כזה זה כמו להוסיף את מרקורי ודיקון כחברים לשעבר בתבנית להקה. לא שיניתי כדי לוודא שהלהקה לא מגדירה עצמה כפעילה, כי בויקי האנגלית מגדירים אותה כפעילה. 5.29.28.17 17:12, 10 ביולי 2015 (IDT)

אדם למברט[עריכת קוד מקור]

האם אדם למברט הוא באמת חבר בלהקה? לקראת סוף הערך הזה רשום "קווין ואדם למברט" (כלומר שהוא והלהקה הם משהו נפרד) והוא גם לא מופיע כחבר בויקי האנגלי. יונתן127 - שיחה 17:12, 12 בדצמבר 2017 (IST)

הוא לא חבר להקה. תיקנתי. עמרישיחה 00:24, 13 בדצמבר 2017 (IST)

משחק לוח[עריכת קוד מקור]

הוספתי את משחק הלוח, ומחקו לי את זה, אז החזרתי. האם יש הבדל בין משחקי מחשב שמבוססים על קויין(שמופיעים בערך), לבין משחקי לוח מבוססים על קויין? במיוחד כשמשחק הלוח הספציפי נוצר בשיתוף עם בראיין מיי (ואם אני לא טועה גם רוג'ר טילור) כך שאם משחקי המחשב קיימם גם משחק הלוח צריך להיות קיים.Yimber16 (שיחה | תרומות | מונה) שכח לחתום

הפסקה עוסקת בדיסקוגרפיה של הלהקה, כך שמשחקי לוח וכן משחקי מחשב לא רלוונטים אליה. הסרתי זאת מהפסקה. ניתן לחשוב על מקום אחר בו ניתן לאזכר מידע זה. עמרישיחה 14:35, 19 בנובמבר 2018 (IST)

השפם[עריכת קוד מקור]

"בתקופה זו החל מרקיורי לגדל שפם שהפך לסמל המסחרי שפרסם אותו מאוד בקרב המעריצים שלא נחשפו ללהקה בשנות ה-70." מה?? השפם פרסם את פרדי מרקיורי בקרב מעריצים צעירים? דרוש מקור! ‏«kotz» «שיחה» 19:52, 12 בינואר 2019 (IST)

קווין + אדם למברט[עריכת קוד מקור]

בערך נכתב כך: ״מאז 2004 מובילים בריאן מיי ורוג׳ר טיילור את הלהקה בסיבובי הופעות בשם "קווין +" עם אדם למברט כסולן.״ זה שגוי, גם לפי הערך עצמו. ב-2005 הם החלו להופיע כקווין + פול רוג׳רס, וגם ב-2008 הופיעו אתו. מאוחר יותר שיתוף הפעולה הופסקה ובהמשך נוצר שיתוף פעולה חדש, עם אדם למברט.

תוקן. עמרישיחה 12:37, 9 באוקטובר 2019 (IDT)