שיחה:קומונר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

רק עברתי ושיניתי את המילה שינשין לש"ש כי יותר נכון לכתוב ככה

מקווה לשנות עוד בקרוב --אוגר המחץ 00:50, 11 יוני 2006 (IDT)

תעשה כבר דף ויקי משלך, יהיה צחוקים מכסח המדפסות 00:31, 13 יוני 2006 (IDT)

עשיתי גם הרחבתי וקצת סידרתי את המונח קומונר ואני קורא קריאה להמשיך ולהרחיב אותו --אוגר המחץ 18:39, 15 יוני 2006 (IDT)

בטוח שיש מקום להכניס את בני עקיבא לסיפור? הם לא תואמים את ההגדרה שבתחילת הקטע - הם אינם ש"ש, אלא עושים שירות לאומי. זה שהם נקראים "קומונרים" לא בטוח הופך אותם למתאימים לערך. Bjesus 18:36, 31 באוקטובר 2006 (IST)

קודם כל, למה הדביקו פה את התווית של "ערך לא מתאים לסטנדרטים"? מה עוד יש להוסיף כבר? ודבר שני, שמתם לב איך הנוע"ל הוקפץ פתאום לראש הערך? אחח.. אין להם עוד משהו לעשות? מכסח המדפסות 23:34, 14 בנובמבר 2006 (IST)
מה יש לשכתב? השפה לא מתאימה, החומר לא מאורגן? אני חושב שזה בצורה שכל אחד שמתעניין יכול להבין מה זה קומונר. אולי יש עוד לאן להרחיב ולפרט את המשימות התנועתיות אבל לא ניראה לי שיש לשכתב את הערך כמו שאין סיבה לשכתב כל קצרמר --אוגר המחץ 17:25, 6 בפברואר 2007 (IST)

מקור השם[עריכת קוד מקור]

הערך מציין כרגע רק ש"קומונר נגזר מהמילה קומונה", אך זה לא מסביר מדוע דווקא "קומונר" ולא "קומונאי", "קומונר" בסגול, "קומונצ'יק", "קומוניק". לדעתי (אך צריך למצוא מקור...) אין זה צרוף מקרים שבמהפכה הצרפתית, אדם שהשתייך לקומונה הפריזאית נקרא communard, שמבטאים בדיוק - "קוֹמוּנָר". אני מנחש שביטוי צרפתי זה הגיע לרוסיה (שם האצולה השתמשה באותה תקופה רבות בצרפתית), ושם אומץ על ידי המפלגה הקומוניסטית ותנועות הנוער הציוניות. שווה לבדוק...