שיחה:קונספציה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

כתיבת הערך[עריכת קוד מקור]

הערך תורגם מוויקיפדיה האנגלית, והמקורות נבדקו. דוריאןDGW – Talk 02:24, 21 במרץ 2021 (IST)

תבניות בערך[עריכת קוד מקור]

בערך הונחה תבנית {{קצרמר}}. משום כך אין צורך בתבנית {{מקורות}} ו-{{להשלים}}. דוריאןDGW – Talk 05:08, 21 במרץ 2021 (IST)

אין לזה מקום במרחב הערכים[עריכת קוד מקור]

למונח "קונספציה" ניתן לתת הגדרה מילונית (ראו ויקימילון ומילונים אחרים). ספק אם יש מקום כלשהו לערך אנציקלופדי שידון ב"תפיסה כללית, השקפה מסוימת בעניין או בנושא מסוים", מחוץ לערך אידאולוגיה. דומה שבשפות אחרות אין ערך מקביל (הערך קושר קודם בוויקינתונים, בטעות, לערכים על "מושג" ולא על "קונספציה"). אם בכל זאת יש מקום לערך אנציקלופדי – תוכנו צריך להתבסס על מקורות ולא (כמו עכשיו) להיות דיון שטחי וחסר מקורות ברמת ניימדרופינג, שנראה שגם מבלבל בין קונספציה (conception) למושג (concept). לדף בצורתו הנוכחית אין מקום במרחב הערכים. אביעדוסשיחה 21:41, 21 במרץ 2021 (IST)

אני רואה לדוגמה ב"לקסיקון אנציקלופדי חדש" של דוד שחם בעריכת מיכאל פלדמן שהערך "קונספציה, קונצפציה" מוגדר כ"תפישה, השקפה, גישה לפתרון בעיה, דעה שמחזיקים בה בתוקף. מערכת כללים שמחילים אותה על מצבים שונים. קבוצה של הנחות שמקבלים אותן כבסיס להסקת מסקנות עיוניות או מעשיות". הגדרה מצוינת – אבל כזו שמתאימה אמנם למילון או ללקסיקון, לא לאנציקלופדיה. אביעדוסשיחה 21:46, 21 במרץ 2021 (IST)
  1. כשאין מקום לערך כפי שנטען כאן, יש תבנית חשיבות.
  2. לא ראיתי מחיקות בערך באנגלית בהיקף המחיקות שנעשו כאן.
  3. נמחק גם הקישור לוויקישיתוף.
  4. נמחק מקור ואחר כך נטען שהערך חסר מקורות. המקור למדעים קוגניטיביים שנמחק מפנה למדעים קוגניטיביים במכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס.
  5. נמחק גם הפריט בוויקינתונים.
  6. ל"קונספציה" יש 74 בינויקי.
  7. יש תבנית קצרמר. במקום הרחבת הערך, נמחקו כל הקישורים החיצוניים, אף על פי שכתוב בהם: "עיר עם קונספציה: מתכננים את תל אביב" ו""קונספציה שגויה מיסודה": מערך החקירות של פיקוד העורף מתמקד בכיוון הלא נכון".
  8. אני מתנגד לכל המחיקות שנעשו מהערך. דוריאןDGW – Talk 23:11, 21 במרץ 2021 (IST)
המחיקות של הקישורים החיצוניים נראות נכונות - אלו לא קישורים השייכים לערך זה.
לגבי 74 בינוויקי - היכן? מה שקושר כרגע הוא למונח "concept" שבעברית הוא "מושג". זה קישור בינוויקי שגוי שיש להסיר.
לגבי התוכן (המעט) שיש בערך - הוא אכן מבלבל בין "מושג" לבין "קונספציה", כפי שהסביר אביעדוס. אין קשר בין המשפט הראשון בערך לבין הדוגמאות שבבמשפטים האחרונים בו. Dovno - שיחה 23:32, 21 במרץ 2021 (IST)
האם בעצם התכוונת לכתוב ערך על המונח הפילוסופי "מושג"? Dovno - שיחה 23:34, 21 במרץ 2021 (IST)
זו ההגדרה של מילון אוקספורד ל"קונספציה": "תפיסה כללית, השקפה מסוימת בעניין או בנושא מסוים, אופן ההבנה של עניין או של תוכנית: קונספציה חדשה בהיסטוריה. קונספציה לאומית. קונספציה מעניינת של היצירה". דוריאןDGW – Talk 00:53, 22 במרץ 2021 (IST)
קונספציה היא לפי ויקימילון מילה נרדפת לתפיסה וכפי שרואים יש כבר ערך כזה. אבל אם הכוונה בערך הזה למילה "מושג" (consept), אז לדעתי צריך לשנות את שם הערך אגסי - שיחההטיות יש לתקן 01:02, 22 במרץ 2021 (IST)
אכן. דוריאן, ההגדרה שציטטת כאן לא תואמת את הדוגמאות המובאות בהמשך הערך ואין לה כל קשר לבינוויקי. Dovno - שיחה 01:19, 22 במרץ 2021 (IST)
נכוחים דבריהם של אביעדוס ודובנו. AddMore-III - שיחה 01:23, 22 במרץ 2021 (IST)