שיחה:קצה הדרום

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

קייפטאון[עריכת קוד מקור]

צ"ל מילה אחת. חזרתישיחה 19:37, 19 באפריל 2015 (IDT)

תוקן. תודה על ההערה, אבל יכולת פשוט לתקן בעצמך.שלומית קדם - שיחה 00:30, 20 באפריל 2015 (IDT)
אני מכבד אותך ואת התבנית שבראש הדף. חזרתישיחה 00:36, 20 באפריל 2015 (IDT)
אוקיי, קיבלתי ואני חוןזרת בי מן ההערה.שלומית קדם - שיחה 23:06, 21 באפריל 2015 (IDT)

כמה הערות[עריכת קוד מקור]

משתמשת:שלומית קדם, נהנתי לקרוא את הערך הזה, אך יש לי שתי הערות:

  • לא ברור מהערך מה היה הקושי העיקרי שניצבו בפניו מגלי הארצות בדרכם דרומה וכיצד התמודדו עם הקושי הזה. חסר פרק סקירה גאוגרפית שיתאר את הקשיים האקלימיים העיקריים.
  • לא כתוב דבר על הטכנולוגיה שאפשרה בסופו של דבר את ההגעה לקוטב הדרומי
  • אין תיאור של השפעה תרבותית למסעות אלה. כיצד תוארו המסעות בעיתונות המאה ה-19? מה עשו במאה ה-18? האם היו דיונים ציבוריים על השאיפה הזאת? אם כן, היכן? כל המידע הזה לא קיים בערך.
  • הערך כולל התייחסות למגלי ארצות שעשו את המסלול הרחובי (במקביל לקו המשווה) מזרח למערב - אני לא בטוח שכדאי לכלול אותם. למשל מגלן - הוא לא שאף להדרים עד הקוטב, אלא ביקש להקיף את כדור הארץ בציר הרוחבי שלו. כדאי לשקול את הוצאתם של מגלי הארצות האלה.
  • אני מציע לשקול את שינוי שם הערך. השם "קצה הדרום" ממש לא ברור. אני מציע משהו כמו "כיבוש הקוטב הדרומי" או "המסעות לקוטב הדרומי" או משהו מעין זה. גילגמש שיחה 13:50, 16 באוגוסט 2015 (IDT)
  • גילגמש, תודה על ההערות. כל הדברים שהזכרת בהערות 1 עד 3 מפורטים למעשה בערכים המורחבים. אני יכולה להוסיף אותם בערך הזה, השאלה אם כדאי, מבחינת הגודל.
  • לגבי מגלן, ברור שהוא לא שאף להדרים עד לקוטב, אבל גם הוא הרחיק את "קצה הדרום" וגילוייו פתחו את הדרך למגלי הארצות שבאו בעקבותיו. המושג "קצה הדרום" הוא התרגום הקרוב ביותר ל"Farthest South", ומציין את נקודות ההתקרבות שהושגו פעם אחר פעם בדרך אל הקוטב הדרומי, אבל במקרים רבים היו רחוקות עדיין מן הקוטב עצמו. הראשונים שהשיגו את "כיבוש הקוטב הדרומי" היו אמונדסן וסקוט, ולכן זה רק פרק בערך "קצה הדרום". לקרוא לערך כולו "כיבוש הקוטב הדרומי" או אפילו "מסעות לקוטב הדרומי" יחטיא את המטרה, משום שמגלי ארצות רבים חתרו דרומה בלי כל כוונה או תקווה להגיע באמת אל הקוטב עצמו.שלומית קדם - שיחה 15:58, 16 באוגוסט 2015 (IDT)
לא עיינתי בערכים המורחבים. אסתכל שם ואגיד את דעתי. פרק קצר שירכז את המידע הגאוגרפי והטכנולוגי צריך בכל מקרה בעיני. יתכן שהוא לא צריך להיות גדול (נגיד 3-4 פסקאות ~ 3-4 K), אבל אבדוק את הערכים המורחבים ואתן תשובה מלאה יותר. גילגמש שיחה 16:01, 16 באוגוסט 2015 (IDT)
משתמשת:שלומית קדם, סיימת את הטיפול בערך הזה? כמו כן, מזכיר לך להעביר את הערות השוליים לשפת המקור. גילגמש שיחה 12:09, 5 במרץ 2016 (IST)
משתמש:Kotz, להבהרה שביקשת - נראה לי די ברור, שלצורך ציד כלבי-ים בלבד, לא היה ודל צריך להצטייד במכשור ובמפות במספר רב, אלא רק במצפן ובמפה לאזור שבו תכנן לצוד. מחקר מקיף בשטח גדול יותר חייב ציוד רב ומשוכלל יותר, ככל שהיה קיים בשנים ההן.שלומית קדם - שיחה 23:49, 12 בנובמבר 2016 (IST)

הפניה לאיי סנדוויץ במקום לאיי סנדוויץ הדרומיים[עריכת קוד מקור]

שלום,

בפסקה על משלחת גארסייה דה נודאל, ההפניה לאיי סנדוויץ הדורומיים מגיעה לאיי סנדוויץ הלא דרומיים - הוואי. אין לי מושג כיצד לתקן זאת.

תודה