שיחה:קשירה (פסיכיאטריה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

רופא או פסיכיאטר?[עריכת קוד מקור]

"האדם הרשאי להורות על קשירה הוא רופא או פסיכיאטר" - למיטב ידיעתי, פסיכיאטר הוא רופא... נדב 15:49, 3 אוגוסט 2006 (IDT)

אכן[עריכת קוד מקור]

פסיכיאטר הוא רופא בעל התמחות. אך בבתי חולים פסיכיאטריים רבים ישנו רופא תורן שנימצא כל היום למקרה של פציעות וכו', לכן רשמתי את שניהם.

ערכתי את הטקסט כך שזה יהיה יותר ברור. ד"א, נהוג להוסיף נקודתיים לפני התגובה החדשה (כמו שאני עשיתי, ראי במצב עריכה), ולא להתחיל כותרת חדשה כל פעם. נדב 15:57, 3 אוגוסט 2006 (IDT)

בקשה מנדב[עריכת קוד מקור]

כרגע ניכנסתי לערך בית חולים פסיכיאטרי, וראיתי שהערך הנ"ל זקוק לעריכה. כיון שאני כבר הבנתי שאני ושליטה בויקיפדיה זה לא הולך כל כך טוב תהיתי אם תסכים לערוך את הערך בכדי שיהיה מקובל על ויקיפדיה (מכיון שאני באמת שלא יודעת איך עושים את זה).

תודה מראש, פיצי.

שינוי שם[עריכת קוד מקור]

המונח הנכון לשם הערך הוא קשירה רפואית. לא רק בבתי חולים פסיכיאטרים קושרים חולים, אלא בכל מצב רפואי המחייב זאת. בויקיפדיה באנגלית קיים הערך en:Medical restraint ולשם הערך ראוי להתחבר. Yossi Kimchi - שיחה 18:32, 16 באפריל 2018 (IDT)

מתייג את Kulystab, tsabarn, שני אבנשטיין, Ewan2, ז'וליאן סורלבעלי הידע ברפואה. יוניון ג'ק - שיחה 23:42, 16 באפריל 2018 (IDT)
נכון, גם בבתי חולים כלליים קושרים חולים. הקשירה בפסיכיאטריה הוא מקרה פרטי של הקשירה הרפואיתEwan2 - שיחה 00:02, 17 באפריל 2018 (IDT)