שיחה:רגשנות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

אני לא מבין בפסיכולוגיה (וגם לא כל כך מתעניין). נראה לי שהמאמר הוא תרגום (פחות או יותר של המאמר בויקי האנגלית Dispositional Affect. אין בכך כל רע, ההיפך. אם זה באמת כך, כדאי לעשות בינויקי. בכל מקרה, מה שלא ברור לי הוא הניסוח של הפתיחה: "נטייה רגשית המוגדרת כתכונת אישיות כללית להגיב למצבים וסיטואציות בדרכים יציבות וצפויות". ואני לתומי חשבתי ש"רגשנות" מתבטאית בתגובה לא יציבה ולא צפויה לסיטואציות בחיים.אודי 11:17, 30 באוגוסט 2007 (IDT)

צריך פסיכולוג בקהלנו. הערך צריך עריכה, מאחר ואיני מבינה בתחום ולכן חסרת יכולת לעזור ממש. דורית 14:25, 30 באוגוסט 2007 (IDT)
אני מבינה בנושא ערך זה - וכן עונה על הדרישה לפסיכולוג בקהל. אני חוקרת את נושא רגשות בעבודה וארגונים מזה כ- 20 שנה ומשמשת כפרופסור בטכניון. אני מלמדת קורס מתקדם בנושא "רגשות בארגונים" [1]. חקר הרגשות בפסיכולוגיה הוא תחום חדש יחסית אשר מקבל יותר ויותר תשומת לב. רק לאחרונה הצטבר מספיק ידע ועניין אשר יכולים להביא להגדרת ערכים בויקי. קהילת העוסקים והמתענינים בנושא עדיין צעירה בארץ ובמידת מה גם בעולם. אני מסכימה כי יש מקום לעשיית ביןויקי. היותו של הערך בעברית דומה לערך באנגלית יכולה להעיד על תלמיד מחקר אחד אשר העלה את הערכים בשתי השפות, כי זה נושא שהוא או היא מתמחים בו. להערכתי זו התחלה של מגמה שנראה יותר ויותר ממנה. לגבי הנושא הספציפי של רגשנות - המושג האנגלי Dispositional Affect הוגדר רק בשנות ה- 90 על ידי שני חוקרים אמריקאים. המושג העברי הוגדר על ידי הכותב (או כותבת) ומתייחס לעובדה שרגשות יכולים לנבוע מתכונות האדם עצמו או להוות תגובה לנסיבות או ארועים בסביבה. הכותב(ת) ממקדים את הערך ברגשות הנובעים מתכונות האישיות - ומכנים תופעה זו "רגשנות". זה כינוי לגיטימי ואינני מכירה כל כינוי אחר. ההבחנה המתוארת בערך בין רגשנות חיובית ורגשנות שלילית משקפת היטב ממצאים מחקריים בארץ ובעולם לפיהם לאנשים יכולות להיות נטיות אישיותיות לתגובות חיוביות ונטיות לתגובות שליליות. מכל מקום, התלמידים שלי וכן תלמידי מחקר במוסדות אחרים בארץ נענים לקריאה לערוך, ונתגייס לערוך את הערך הזה עוד. כיון שקהית החוקרים בתחום התעוררה לחשיבות הויקיפדיה, יופיעו בתקופה הקרובה עוד ערכים מקצועיים בתחום זה, ואני מקווה שעצם הנוכחות שלהם תתקבל בברכה על ידי קהילת הויקיפדים. ענת רפאלי 23:12, 30 באוגוסט 2007 (IDT)
הסרתי את תבנית החשיבות בהתאם לדברייך. הערך נדרש לעוד קצת עריכה (במיוחד בכל הקשור לסידור הלקירה נוספת והקישורים החיצוניים), אני בטוחה שאחד הוויקיפדים יטפל בזאת בקרוב. בברכה, דורית 23:32, 30 באוגוסט 2007 (IDT)

שם הערך[עריכת קוד מקור]

שם הערך מבלבל מאוד. לפי מילון מורפיקס למשל רגשנות היא sentimentality, emotionality. א&ג מלמד כץשיחה 23:46, 30 באוגוסט 2007 (IDT)

ע"פ הנאמר ע"י ענת רפאלי מדובר בתרגום למונח האנגלי affectivity. במילון אלקלעי אחד מהפירושים הוא: "רגשיות". אולי המונח הזה מתאים יותר?אודי 09:33, 2 בספטמבר 2007 (IDT)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 21:40, 17 ביוני 2013 (IDT)


קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 21:40, 17 ביוני 2013 (IDT)


קישור שבור 3[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 21:41, 17 ביוני 2013 (IDT)