שיחה:רון קובי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Emblem of Israel.svg

ערך זה נכתב במסגרת
מיזם נבחרי ציבור פוטנציאליים


היתה טיוטה מוכנה כבר[עריכת קוד מקור]

היתה טיוטה מוכנה כבר ב-משתמש:Omert33/רון קובי למה להדחף? שהמתינה ב-ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/נבחרי ציבור פוטנציאליים כבר כמה זמן. מה זו ההדחפות הגסה הזו? אני מבקש לקבל את הטיוטה שהוכנה מראש. --עומר טולדאנו - שיחה 05:11, 31 באוקטובר 2018 (IST)

כבר נכתב ערך ברמה טובה. חבל להתעקש. אם יש פרטים או סימוכין חסרים, שלב בערך הקיים. בורה בורה - שיחה 11:16, 31 באוקטובר 2018 (IST)
כנראה שהכותב לא היה מודע לטיוטה שהכנת (ותודה שהכנת!) הכי טוב לשלב את שני הערכים ולציין זאת בתקציר העריכה ובדף השיחה. אפשר גם לשלב את {{תבנית:ערך ממיזם ח"כים פוטנציאליים}}. ‏עמיחישיחה 13:40, 31 באוקטובר 2018 (IST)
אנא מכם, אני דורש to smaller da historic avel ולקבל את הטיוטה שלי שעליה עמלתי מראש ומבעוד מועד. זה לא מקובל עלי. העמוד צריך להיות על שמי. --עומר טולדאנו - שיחה 17:53, 31 באוקטובר 2018 (IST)
אפשרי טכנית לדחוף את הגרסה שלך מתחת לגרסה הקיימת כי היא קדמה לה. כך יראה כאילו אתה הכותב הראשון, אבל בכל מקרה התוכן שיוצג הוא הנוכחי ותצטרך למזג עדכונים לגרסה הנוכחית. בורה בורה - שיחה 18:46, 31 באוקטובר 2018 (IST)
אפשר גם להעביר למקום אחר (או למחוק) ולהכניס את שלי במקום. מה גם שלעניות דעתי, הגירסה שלי יותר ממצא, מסודרת ומלאה גם ככה מזו הנמצאת כרגע באוויר. מה שאתה חושב שצריך לעשות, עשה. את עמדתי אתה יודע. --עומר טולדאנו - שיחה 18:51, 31 באוקטובר 2018 (IST)
מה שאתה מבקש לא יקרה. אני אבקש מהמפעילים למזג את הגרסה שלך תחת זו. בורה בורה - שיחה 18:54, 31 באוקטובר 2018 (IST)
אם זה מה שצריך לעשות אז זה מה שצריך לעשות. תודה, בורה בורה. --עומר טולדאנו - שיחה 18:59, 31 באוקטובר 2018 (IST)
תודה למשתמש:יונה בנדלאק שביצע את המיזוג! בורה בורה - שיחה 12:08, 1 בנובמבר 2018 (IST)
תודה רבה, משתמש:יונה בנדלאק. מלך אתה! --עומר טולדאנו - שיחה 18:31, 1 בנובמבר 2018 (IST)

דיווח שאורכב ב-15 בדצמבר 2018[עריכת קוד מקור]

דיווח מויקיפדיה:דיווח על טעויות

מתנגדיו לא פעלו נגדו באלימות

כותרת הכתבה מספרת שרכבו נשרף. Liad Malone - שיחה 04:35, 8 בדצמבר 2018 (IST)

סעיף 12[עריכת קוד מקור]

סעיף 12. לטעון שרון קובי חווה פעולות אלימות מצד מתנגדיו, ולשלוח הפניה לאתר קיקיוני שהעלה כתבה על רכבו של קובי שנשרף, למרות שאין שום הוכחה שהרכב הוצת על ידי מתנגדיו... זה לא מתאים לרמה של ויקיפדיה. לדעתי, ה"דרוש מקור" המוכר שלכם, צריך להתנוסס כאן בגאון. 2A01:6500:A051:1619:7267:7359:8D31:D11C 20:50, 12 בפברואר 2019 (IST)

מי ששרף לו את הרכב בוודאי לא אוהב אותו ולא משנה למה. לאדם כזה ראוי הכינוי "מתנגדיו". קפדניקו - שיחה 22:03, 12 בפברואר 2019 (IST)

יש כאן מי שמחק בצורה מוחלטת את המשפט " יש שיאמרו יחס גזעני "[עריכת קוד מקור]

האם זה מקובל אחרי הנימוקים המפורטים ?

טבריה לתמיד - שיחה

ברוך הבא לדף השיחה של הערך! המאבק של רון קובי בחרדים הוא מאבק על רקע יחסי דתיים-חילוניים. קובי מתנגד במידה שווה לחסידי קרלין האשכנזים ולתומכי ש"ס הספרדים, כך שאין מקום לנפח תא הסיפור ולדחוף בכח את המילים "גזענות". כעורך חדש אני ממליץ לך לקרוא את הדף ויקיפדיה:נקודת מבט נייטרלית וויקיפדיה:מלחמת עריכה. Eladti - שיחה 01:06, 23 באפריל 2019 (IDT)
גם אני לא מצליח להבין מה הקשר לגזענות. גזענות היא יחס מפלה כלפי קבוצת אוכלוסיה מגזע מסוים. פּ‏ִירֵאוּס § שִֹיחָה 12:44, 23 באפריל 2019 (IDT)
(א) לא הבנתי מה הקשר לגזענות, (ב) גם אם היה קשר לגזענות אין להוסיף משפט כזה המנוסח באמצעות חמקמילים (מה זה "יש שיאמרו"?). Dovno - שיחה 18:11, 23 באפריל 2019 (IDT)
איך אפשר לנסח דבר כזה שרבים קוראים לו גזענות? יש שיאמרו יחס גזעני זה נשמע מאוד עדין טבריה לתמיד - שיחה
"יש שיאמרו" הוא ביטוי לא אנציקלופדי שלא מתאים באף ערך, ולא משנה כלל מה מגיע אחרי הביטוי.
בנוסף, בדפי שיחה נהוג להזיח תגובה באמצעות סימן נקודתיים (:) בתחילת התגובה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה שאליה אתם מתייחסים, נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. Dovno - שיחה 01:10, 24 באפריל 2019 (IDT)

האם הייתה הסתה חרדית נגד רון קובי?[עריכת קוד מקור]

שלום,

שיניתי את הגירסה בערך, ומישהו ביטל את זה.אשמח אפוא ללבן את הנושא.

בערך כתוב כך: קו אנטי-חרדי זה העמיד אותו כמוקד להסתה ופעולות אלימות מצד מתנגדיו[11][12]. לאחר שטען כי מאיימים על חייו הוצמדה לו אבטחה על ידי משטרת ישראל. לאחר זמן התגלה כי את האיומים זייף אחד ממקורביו.

לפי הסיומת, מתברר שהאיומים על חייו היו מזוייפים. אז מדוע כתוב שהייתה הסתה נגדו (אני לא מדבר על מחאה, על התנגדות, העניין הוא הסתה...).

תודה77.109.101.170 22:14, 22 במאי 2019 (IDT)

חוסר נייטרליות[עריכת קוד מקור]

אין לי הצעה איך לתקן זאת, וגם קשה לי להצביע על המקום המדוייק, אך באופן כללי נראה שהערך קצת לוקה בחוסר ניטרלייות.

[במאמר המוסגר, יש כאן שני נידונים גדולים, האחד כתיבת ערך על אדם כאשר הוא עדיין חי ויתירה מכך פועל בשטח, ובפרט אדם ציבורי, ובפרט אדם שיש על ענינו מחלוקת ציבורית, קשה מאד לשמור על רמה המתאימה לערך וויקפדי שאמור להיות עניני בלבד.

דבר נוסף באופן כללי כאשר כותבים ערך על אדם שאינו מחוץ לקונצנזוס - כלומר לא על היטלר וכדומה - על אף שיש צורך לשמור על נייטרליות, יש גם צורך לשמור על כבודו של האדם, ושוב הענין בא לידי ביטוי חריף אילו אדם זה חי הוא משפחתו ושאר קרוביו, אילו הייתי מביע את דעותי האישיות על רון קובי היו חוסמים אותי על שימוש במילים גסות, בלשון המעטה איני חשוד על אהדה אליו, אבל באופן ענייני הערך נותן רושם מאד לא מכבד, והדבר קצת לא ראוי לערך וויקיפדי]. מקורות בבקשה - שיחה 14:23, 23 ביוני 2019 (IDT)

את הרושם הכללי יוצר האדם במעשיו. אם תוכל להצביע על דוגמאות ספציפיות תהיינה אפשרות להתייחס לדבריך. יחיאל - שיחה 18:40, 23 ביוני 2019 (IDT)
אנסה להסביר בקצרה, בפיסקה 'פעילות פוליטית', יש דגש רב על ציטוטיו האנטי חרדיים, אין בכך כל בעיה כשלעצמה, היות וזה בא להדגים את פעילותו הפוליטית שהיא אנטי חרדית, אמנם זה לא מובא רק כדוגמא אלא כשורות בפני עצמם, מה שנראה כביכול תיאור פעילותו הפוליטית, מובן שהדבר מציגו באור שלילי כאחד שכל פעילותו הפוליטית היא לומר משפטים נגד החרדים. [ושוב אפשר לצטט, אבל בצורה שונה. לדוגמא הניסוח הבא: במהלך פעילותו הפוליטית נקט קו אנטי חרדי מוצהר, ניתן לראות זאת במשפטים הבאים...].
מה עוד נדמה לי שהוא עצמו טען כמה פעמים שהוא לא נגד חרדים, כך שעצם הגדרתו כ'אנטי חרדי' בזמן שהוא טוען אחרת היא קצת בעייתית.
כמו כן לשים בפסקת 'פעילות פוליטית' את הסיפור השולי על האיומים וכך שנתגלה שאחד מתומכיו שזייף וכו', גם זה קצת לא מריח נייטרליות.
בכל אופן אלו לא דברים ברורים אלא רושם כללי, ולכן עם אין דעתך מסכימה לכך - קיבלתי, רק רשמתי למען הסב תשומת לב. מקורות בבקשה - שיחה 13:58, 25 ביוני 2019 (IDT)
מה לעשות, הוא בחר להתנסח כך באופן עקבי, וזה מה שהביא לפרסומו. בעיני החרדים זה שלילי, בעיני תומכיו זה כמובן חיובי. אם עשה עוד דברים משמעותיים, למרות שעוד לא הצליח להעביר תקציב, אפשר להכניס לערך. לדעתי יש מקום לציין את עניין האיומים המזויפים, גם זה חלק מהסיפור. נרו יאירשיחה • כ"ב בסיוון ה'תשע"ט • 15:25, 25 ביוני 2019 (IDT)

דיווחים סותרים[עריכת קוד מקור]

במקור של נרו יאיר נטען שיזמת אוטובוס השבת נפסקה בגלל חוסר היענות - אין לי מושג על מה זה מתבסס. כאן מספר כתב על חוויה אישית שלו, כולל עדות של הנהג: "הנהג סיפר כי ההיענות גבוהה, והאוטובוס מלא נוסעים לאורך כל היום. "אנשים ממש עמדו וחיכו בתור בתחנה הבוקר"". לדעתי, מאחר שהנושא זניח, ושיש כאן סתירה בין 2 גרסאות עיתונאיות - עדיף בשלב זה (בהעדר מידע מסודר יותר) פשוט לא להתייחס לעניין הצלחה/אי-הצלחה של המיזם. (זאת על אף שלדעתי התמונה המצטיירת בסך הכל ממכלול הכתבות היא שכן הייתה הצלחה, אבל כמובן לא באופן גורף המתאים לאנציקלופדיה) איש השום (Theshumai) - שיחה 00:02, 30 ביוני 2019 (IDT)

ביום הראשון והיחיד שבו פעל האוטובוס רוב הנוסעים היו פעילי "נוע תנוע" ומקורבים של קובי. גם הנהג כמובן אינו גורם נייטרלי. ממילא אין סתירה ואין גירסה נגדית. יתרה מזו: אם יש ביקוש מצד הנוסעים, ואין בעיות מימון, מדוע בעצם פסק המיזם כעבור שבת אחת ויחידה? נרו יאירשיחה • כ"ז בסיוון ה'תשע"ט • 00:50, 30 ביוני 2019 (IDT)
נרו יאיר, על פי המקור שהוספת לערך נרמז שבעיית המימון נגרמה בעקבות התערבותו של ח"כ גפני. "בתחילה החליטה עיריית טבריה לממן את האוטובוס מכספי העירייה אך יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני פנה ליועמ"ש בדרישה כי ימנע ממנו לעשות זאת". כך או אחרת מדובר בפרט שולי שאין לו מקורות טובים - ואלו שישנם סותרים, כך שהורדתי את ההתייחסות להצלחה/אי-הצלחה, וניסיתי לבחור ניסוח שיאזן את הפער בין גרסת קובי (הפופוליסטית משהו שמטרתה ליצור באז פוליטי) לבין גרסת נוע תנוע (שמטרתה לעורר מודעות למודל החדש) וניסיתי להתמקד בנושא זה במידע שנראה שכל הגרסאות מסכימות עליו. איש השום (Theshumai) - שיחה 01:01, 30 ביוני 2019 (IDT)
א. אם גפני התלונן על כך שקובי עובר על החוק לא הייתי קורא לזה התערבות, הרי שלטון החוק חשוב לכולנו, ובכל מקרה זה מחזק את הטענה בדבר חוסר מקורות מימון. ב. גיא ורון הוא כתב חדשות 12 בצפון. הוא לא סתם מקור טוב, אלא לא פחות ממקור מעולה. הוא ליווה את קובי מקרוב לאורך התקופה וגם עשה עליו רק לפני כמה ימים כתבה נוספת, גיא ורון, כתב בצפון, ‏בדרך להדחה? 8 חודשים עם רון קובי, באתר ‏מאקו‏‏, ‏27 ביוני 2019‏. וגם שם כתב שאוטובוס השבת "דומם מנועים אחרי שנסע בקושי פעם אחת". נוע תנוע לא חשובים כאן, קובי ניצל גם אותם לצורך הספין שלו. נרו יאירשיחה • כ"ז בסיוון ה'תשע"ט • 01:19, 30 ביוני 2019 (IDT)
נרו יאיר, מההקשר של הכתבה נראה לי די ברור שהמשפט שציטטת מוחא על כך שהקו היה פעיל בשבת אחת בלבד (בניגוד להצהרות של קובי), ואין שם אינפורמציה לגבי הצלחת הקו או לא. מסיקורים שקראתי על נסיעת הפיילוט בטבריה, ומסיקורים דומים שהיו לפני כמה שנים במקום מגוריי בכפר סבא בפיילוט בסגנון דומה של שבוס - לדעתי אין חשיבות רבה לכמות הנוסעים, כי בדרך כלל מטרת הנסיעה היא יותר יח"צ, והאוטובוסים אמנם מלאים, אבל בקבוצות מסוימות שמתארגנות, ולפחות בכפר סבא כשזה היה ההפצה של זה לתושבים לא הייתה בקנה מידה גדול מאוד, כך שלפני שקו מתחיל להיות קבוע ולקבל מימון (שמשמש גם להודעה לציבור על עצם קיומו, או שמגיע כגביה מראש של "כרטיסים", כמו שנוע תנוע עושים במקרים אחרים) - כך שאני חוזר ואומר שלדעתי הצלחתה של נסיעת פיילוט בסגנון הזה לא אומרת הרבה (זאת על אף שהרושם האישי שלי מהדיווחים השונים הוא שהייתה היענות בטבריה) איש השום (Theshumai) - שיחה 01:49, 30 ביוני 2019 (IDT)
הבאתי את הכתבה כדי להמחיש שורון הוא מקור מעולה, עיתונאי שמכיר את הנושא מקרוב. את הנימוקים לסגירה הוא כתב בטוויטר, שאליו קישרתי מלכתחילה בערך: "הסיבה בין השאר מיעוט המשתמשים וסוגיית המימון". מסכים לגמרי עם מה שכתבת על נסיעה לצורך יח"צ והתארגנות למשך שבת אחת כדי לא לצאת לגמרי מטומטמים. נרו יאירשיחה • כ"ז בסיוון ה'תשע"ט • 11:03, 30 ביוני 2019 (IDT)
נרו יאיר איכשהו פספסתי את ההפניה לטוויטר, אבל אני חושב שזה פחות רלוונטי משני טעמים - 1. עדיין יש הבדל בין כתיבה תחת מעטה מקצועי במסגרת של עיתון שיש לו מערכת משפטית כלשהי, לבין להגיד משהו בטוויטר. לצורך העניין אני בטוח שאנשי תקשורת רבים משתפים תוכן - ולא ערבים בהכרח לנכונותו. 2. זה לחלוטין לא חשוב... מה זה משנה כמה אנשים היו על אוטובוס, שלא היה מסודר וממומן באופן רשמי, לא היה לגביו פרסום מסודר, וגם היכולת לדעת את השעות והמועדים בפועל הייתה מוגבלת כי מדובר בפיילוט, ומצד שני יש אינטרס לגורמים שונים לצלם תמונות של אוטובוסים מלאים ולכן בפועל מגיעים לנסיעת פיילוט-יח"צ שכזאת הרבה אנשים שאין להם עניין להשתמש בקו באופן קבוע, ולא מגיעים לנסיעה הרבה אנשים שכן היו נוסעים בקו כזה, לו היה פועל באופן מסודר וקבוע. אם גם ככה היה חבל ששני עורכים מבזבזים את הזמן על הפרט התפל הזה, עכשיו נראה שמצטרף גם שלישי, ומה שחסר לנו זה שמישהו יפנה לכאן מלוח המודעות ובכלל תהייה חגיגה של השחתת זמננו - לדעתי. איש השום (Theshumai) - שיחה 23:42, 30 ביוני 2019 (IDT)

מציג קו אנטי-חרדי[עריכת קוד מקור]

לכתוב שרון קובי מציג קו אנטי חרדי הוא בושה גדולה למי שתומך בכך, שהרי ודאי לא יסכים לכתוב על חרדים שהנם מציגים קו אנטי חילוני. כפי שזה לא בסדר לכתוב על פוליטיקאי חרדי שהוא מציג קו אנטי חילוני, אין זה ראוי לכתוב על קובי שהוא מציג קו אנטי חרדי, גם אם החרדים אינם שבעי רצון מתפקודו כראש עיר. Nirvadel - שיחה 13:11, 22 ביולי 2019 (IDT)

מסכים שאין לכלול את המשפט "קובי מוביל קו אנטי-חרדי" בערך, קל וחומר בפתיח. אמירושיחה 13:14, 22 ביולי 2019 (IDT)
מצטרף. איש השום (Theshumai) - שיחה 13:19, 22 ביולי 2019 (IDT)
כמובן אם היה ראש עיר או פוליטיקאי חרדי שהיה מתפרסם בפרובוקציות אנטי חילוניות, אפילו רבע מהפרסום של קובי, הייתי תומך בניסוח האמור. אדרבה, אתם מוזמנים לנסח את מהות הקו הפרובוקטיבי שלו. למשל ההכרזה, במסגרת תעמולת בחירות, שאסור ששיעור החרדים בטבריה יגיע ל-30%. נרו יאירשיחה • י"ט בתמוז ה'תשע"ט • 13:27, 22 ביולי 2019 (IDT)
בשבילך זה פרובוקציה, בשביל חילונים זו לא פרובקציה Nirvadel - שיחה 13:28, 22 ביולי 2019 (IDT)
אוקיי, אז דרך מתוחכמת למשוך תשומת לב יותר מטראמפ. זה לא העיקר. נרו יאירשיחה • י"ט בתמוז ה'תשע"ט • 13:30, 22 ביולי 2019 (IDT)
בין הכתבה הזו לטענתך אין כלום Nirvadel - שיחה 13:31, 22 ביולי 2019 (IDT)
מוביל קו אנטי חרדי זה אינדיבידואלי. תלוי מאיזה צד מסתכלים על זה. קובי בהחלט טוען שהוא נגד התחרדות העיר, לא יודע לגבי התנגדותו לחרדיות במהותה. ויש הבדל. אין צורך באזכור הזה בפתיח. Refael747 - שיחה 13:35, 22 ביולי 2019 (IDT)
גם אתה מוזמן להגדיר מה הפך אותו לכה מפורסם. זה כבר לא רק נגד התחרדות טבריה נטו, כי הוא ממוקד עכשיו במפלגה ארצית. נרו יאירשיחה • י"ט בתמוז ה'תשע"ט • 14:24, 22 ביולי 2019 (IDT)
התמודדותו לתפקיד ברמה הארצית היא דבר אחד, יש שיסכימו עם ההתמודדות ויש שלא, יש שיצביעו לו ויש שלא. אין בכך בכדי לתמוך בגרסה זו הטוענת שהוא מציג קו אנטי חרדיNirvadel - שיחה 14:29, 22 ביולי 2019 (IDT)
אולי כבר הגיע הזמן שתענה על השאלה מהו כן הקו שפרסם אותו, מדוע הוא מקבל כל כך הרבה תשומת לב תקשורתית. גם אחרים יכולים לענות. נרו יאירשיחה • י"ט בתמוז ה'תשע"ט • 14:30, 22 ביולי 2019 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── אתה מתחיל לחזור על עצמך, לא הצגת שום סימוכין מתאימים מדוע צעדיו הרצויים פחות או יותר הנם אנטי חרדים, וכיצד היית מגיב לו היה נכתב על פוליטיקאי אחר שהוא אנטי חילוני Nirvadel - שיחה 14:35, 22 ביולי 2019 (IDT)

לגבי סוף דבריך אתה ודאי טועה, כנראה לא קראת את תגובתי הראשונה בדיון זה. אולי זה יסייע לך לעצור ולהקשיב גם לגבי הדיון העיקרי. אתה כאמור מוזמן להציע ניסוח חלופי. הקמפיין שלו (גם בטבריה, גם בבחירות הכלליות) והסיקור התקשורתי הרחב שלו, עוסקים הרבה מאוד ביחסו לחרדים ולש"ס ולדרעי ולשבת. נכון? איך אתה מציע לנסח את זה? יש לך הצעה כלשהי? נרו יאירשיחה • י"ט בתמוז ה'תשע"ט • 14:39, 22 ביולי 2019 (IDT)
אתה כנראה לא קראת את תגובתי. אתה גם נמנע מלהתייחס ומביא כתבות לא קשורות על מידת חיפוש שמו בגוגל, במקום להסביר מדוע הצעדים שלו הם אנטי-חרדיים, גם אם כפי הנראה חרדים אינם מרוצים מתפקודו Nirvadel - שיחה 14:45, 22 ביולי 2019 (IDT)
א. אם ראית שכן עניתי מיד בעניין "אנטי חילוני" כבר התקדמנו. ב. הכתבה בעניין גוגל אומרת את מה שהצגתי בשמה, לא יותר, וגם זה ביחס לטענה שלא מדובר בפרובוקציות. ג. גם הסברתי מדוע הצעדים שלו אנטי חרדיים: הוא בונה את הקמפיין שלו על התנגדות לחרדים ולהתחרדות ולש"ס ולדרעי ולשמירת שבת במרחב הציבורי, ומכאן אפילו שם מפלגתו. ד. עוד לא מאוחר שתציע ניסוח חלופי. נרו יאירשיחה • י"ט בתמוז ה'תשע"ט • 14:51, 22 ביולי 2019 (IDT)
לא, לא ראיתי שאתה מבין שלהגדיר מישהו כאנטי חרדי זה לא בסדר, כאשר לו היה מדובר בפוליטיקאי, רב או אישיות ציבורית מהצד השני שהייתה מוגדרת כאנטי חילונית או אנטי להט"בית, את זה לא היית מקבל. בכל הניסוח שיש בפתיח יש לבצע שינוי גדול, כאשר נתחיל קודם בלמחוק את הגדרתו הסובייקטיבית של קובי Nirvadel - שיחה 15:03, 22 ביולי 2019 (IDT)
אם כך אעתיק את מה שכבר כתבתי בראשית תגובתי הראשונה למעלה: "כמובן אם היה ראש עיר או פוליטיקאי חרדי שהיה מתפרסם בפרובוקציות אנטי חילוניות, אפילו רבע מהפרסום של קובי, הייתי תומך בניסוח האמור", דהיינו אנטי חילוני. מעבר לזה נדמה לי שחזרת על מה שכבר אמרת, במקום לענות. נרו יאירשיחה • י"ט בתמוז ה'תשע"ט • 15:06, 22 ביולי 2019 (IDT)
זה מעניין, כי אתה מעתיק שוב את תגובתך שאינה מביעה שום הבנה לכך שמה שנראה אצל ציבור מסוים כפרובוקציות, אצל ציבור אחר נראה כפעולה לגיטימית. פרובוקציה היא בעייני המתבונן. Nirvadel - שיחה 15:16, 22 ביולי 2019 (IDT)
למה קו אנטי-חרדי זה פרובוקציה או לא לגיטימי? קו אנטי חרדי זה פשוט קו נגד החרדים. זה בהחלט לגיטימי במדינה דמוקרטית, גם אם יש בכך טעם רע מאוד. פּ‏ִירֵאוּס § שִֹיחָה 15:23, 22 ביולי 2019 (IDT)
כשרוצים להתנגד למעשיו של אדם הוא יכונה אנטי חרדי, לא חלילה פרו חילוני. גם כל מעשה שלו יכונה פרובוקציה. הרי לא יכול להיות חלילה שהוא מקדם תחבורה ציבורית בשבת כדי לסייע למי שצריך אוטובוסים בשבת, מייד זה יכונה "פרובוקציה" 15:26, 22 ביולי 2019 (IDT)
אינני מבין מה אתה שח. לא דיברנו על המילה פרובוקציה, דיברנו על 'אנטי חרדי', הוא פשוט אנטי חרדי. זה הכל. המשפטים שאמר על אחוזי החרדים מוכיחים זאת במובהק. אם יש לדעתך קונוטציה שלילית למילה, יתכן שזה מורה שאנשים לא אוהבים אנטי, אבל אנחנו עוסקים במושג שמטרתו לתאר עובדות. פּ‏ִירֵאוּס § שִֹיחָה 15:36, 22 ביולי 2019 (IDT)
מנקודת מבטך קובי הוא אנטי-חרדי ו"הוא פשוט אנטי חרדי", ומנקודת מבט של חילונים הוא לא אנטי חרדי, הוא פרו חילוני ומציג גם ליברלי ומתקדם. ולגברי הפרובוקציות, לא אני טענתי שהוא יוצר פרובוקציות כי הוא אנטי חרדי Nirvadel - שיחה 16:23, 22 ביולי 2019 (IDT)
את הרושם הכללי יוצר האדם במעשיו. צעדיו והתבטאויותיו הוכיחו שהוא אנטי חרדי מובהק, על כך אף מובאים ציטוטים שלו בערך שמחזקים זאת, ואחרי כל זה עוד להגן על קובי ולטעון לחוסר ניטרליות זה צביעות--שעה טובה - שיחה 19:17, 22 ביולי 2019 (IDT)
ניר, זה פחות מסובך ממה שאתה עושה את זה. פרו חילוני הוא מי שמדבר בעד החילונים. מי שמדבר בקביעות נגד החרדים ועושה מזה הון פוליטי הוא אנטי חרדי. נרו יאירשיחה • כ"ב בתמוז ה'תשע"ט • 17:35, 25 ביולי 2019 (IDT)

מצעד הגאווה בטבריה ומשאית אשפה בשבת[עריכת קוד מקור]

השבתי את העריכה לפיה מצעד הגאווה הראשון בטבריה התקיים בעיר. זו עריכה הראויה להשאר כאן. כמו כן, הורדתי פסקה המדברת על פינוי זבל בשכונה חרדית בשבת המיוחס לרון קובי. זו עריכה לא ראויה של מי שמנסה להשחיר דמותו בערך. מחר בבוקר יהיה לי יותר זמן להרחיב אם צריך Nirvadel - שיחה 09:02, 8 בנובמבר 2019 (IST)

פינוי הזבל הוא עניין שולי שבשוליים, חלק מתפקידיו של ראש עירייה, אין שום טעם להכניסו לערך. דוד שי - שיחה 09:08, 8 בנובמבר 2019 (IST)
משתמש:דוד שי בשבת, תיקנתי (זה כמובן קישקוש שמבוסס על מקור מפוקפק, אבל נ. יאיר חושב שהמקור ממש טוב, ותוכן הידיעה הולם כנראה) Nirvadel - שיחה 09:16, 8 בנובמבר 2019 (IST)
זה היה בתקופת חגים, שבה יש בעיה עם לוח הזמנים של פינוי אשפה. כל הכבוד לרון קובי שמצא פתרון. אני משער שהפועלים היו גויים של שבת, כך שלא מובן לי מדוע "בחדרי חרדים" מוטרד מזה. דוד שי - שיחה 09:46, 8 בנובמבר 2019 (IST)
פינוי אשפה על ידי רכב עירוני בשבת, זה לא חזון נפוץ גם בערים חילוניות למהדרין, מה גם שכאן קובי נכנס בדווקא לשכונה חרדית ו"הגיע" בעצמו ללוות את הפועלים. חסר תקנה :-)שיחה • י' בחשוון ה'תש"ף • 11:04, 8 בנובמבר 2019 (IST)
אני מציע להתמקד בנושאים אחרים על מנת להציג את קובי באופן הרצוי. טענתי מתבססת קודם כל על התוכן שמופיע במקור שלא ראוי להסתמך כך עליו, ולא היה מתקבל כמקור ראוי בערך על חרדים, שמרנים או שאינם פרוגרסיבים Nirvadel - שיחה 12:11, 8 בנובמבר 2019 (IST)
לא רק שהגיע ללוות, גם צילם בשידור חי בפייסבוק. כל זה יוצר חשיבות ברורה לדעתי. מאידך, לא הבנתי מה גורם למישהו לחשוב שלולי קובי לא היה מצעד גאווה בעיר. על כל פנים, הפסקה שעוסקת בפינוי הזבל כבר נמצאת בערך כמעט חודש, ועל כן אני מחזיר כמקובל לגירסה יציבה, עד למיצוי הדיון. נרו יאירשיחה • י' בחשוון ה'תש"ף • 15:18, 8 בנובמבר 2019 (IST)
לפנינו מחלוקת העוסקת בשני מקרים שונים: האחד קיומו של מצעד הגאווה הראשון אי פעם בעיר טבריה, והשני טענות על משאית זבל שנכנסה לשכונה חרדית בשבת. בנוגע למצעד הגאווה אטען שקיומו של המצעד בעיר הוא תקדים, וחדשני בייחוד בעיר כמו טבריה. כפי שבערכים רבים על ראש רשויות נכתב על מיזמים שנוצרו בזמן כהונתם, כך גם במקרה דנן. בערך על טל גורקי ראש המועצה המקומית פרדסיה. נאמר:"מיד עם תחילת כהונתו החל לפעול גורקי בנושא העתקת קו המתח הגבוה העובר ביישוב. במהלך חודש יוני 2017 התקבלה החלטת ממשלה להעתקת קווי המתח הגבוה אל ממערב לכביש 4". והנה לפנינו מקרה המתאר פעילות של ראש המועצה לקידום יישובו, ועל אף שהנושאים המצוינים אינם בחזקתה הבלעדית של העירייה, חשבו העורכים שיש להכליל פרט זה בערך. לקובי קשר רב יותר למצעד הגאווה לעומת קו המתח הגבוה. כך, בעשרות ערכים על ראשי ערים מתוארת פעילות ומיזמים בתחום כהונתם. אם נעבור לתחום הקהילה הגאה, בערך על רון חולדאי מופיעה פסקה המוקדשת ללהט"ב. וזהו הציטוט בערך" "מנגד, במהלך שנות כהונתו של חולדאי כראש העיר, השקיעה העירייה מיליוני שקלים בקהילה הגאה. בין היתר הוקם מרכז ראשון מסוגו לנוער הומו-לסבי,[29] והמרכז העירוני לקהילה הגאה - המתנ"ס העירוני הראשון בישראל המיועד לשרת את קהילת הלהט"ב, הממוקם בגן מאיר. מצעד הגאווה[30] מתקיים בעיר מדי שנה, בתמיכת העירייה". אם בתל אביב הליברלית, החילונית, ויש שיאמרו גם הפרוגרסיבית, צוינה פעילות ראש העיר בתחום, קל וחומר שבעיר טבריה הנחשבת לשמרנית יותר, עם אוכלוסיה דתית,יהיה מקום לציין את קיום המצעד בערך אודותיו. קיומו של המצעד בתקופת קובי, תוך אזכור מצעד ראשון בעיר, ולא מצעד שגרתי דווקא, הוא פרט שיש לציין. פרטים אלה אינם פרי הערכתי או דמיוני, אלא קיבלו לכך מקום במקורות שהובאו. באתר וואלה, גל אוחובסקי מראשי הקהילה הגאה צוטט באתר וואלה אומר את הדברים הבאים בעקבות המצעד:"זו פריצת דרך. אני מודה לראש העיר רון קובי, שמעבר למלחמה שלו בכוחות הרשע, הוא עזר לקיום הערב הזה. זה לא מובן מאליו האירוע הזה". אוחובסקי הבקיא בענייני הקהילה ודאי הנו מקור מוסמך. שנית, קובי עצמו מביע תמיכה בכתבה בקיום המצעד:"יש במדינת ישראל מקום לכולם ובטבריה יש אור גדול שמזמין את כולם להרגיש חלק ממדינת ישראל. חיה ותן לחיות במלוא מובן המילה". ראו כאן Nirvadel - שיחה 17:20, 8 בנובמבר 2019 (IST)
הניסוח מטעה ומשתמע ממנו שפינוי האשפה נעשה כל שבת. משום כך אני נגד הנוסח שהוחזר.
מצד שני, אני בעד החזרת הנוסח: "ביוני 2019 התקיים לראשונה בעיר טבריה מצעד הגאווה, שהתקיים בסימן "ואהבת לרעך כמוך"[19]. קובי זכה לקרדיט מאנשי תקשורת שונים על כך שמדיניותו כראש עיר סייעה לקיום האירוע לראשונה בעיר[20][21]". דוריאןDGW – Talk 17:29, 8 בנובמבר 2019 (IST)
לעניין משאית האשפה, בויקיפדיה אין נוהגים לציין שעות פתיחה של בתי מרקחת, טלפונים של מחלוקת וכדומה, וגם לא מקרה של פינוי אשפה בטבריה. לא נציין גם מתי חיליק ממחלקת תברואה פינה ערימת זבל, ולא נציין גם מתי "מי כנרת" טיפלו בהצפה, גם אם היה זה בשבת. גם אם התקשורת החרדית זעקה בכותרת מזעזע וגוועלד. גם אם לכאורה רון קובי דיבר על כך בפייסבוק. וגם אם דיבר יש להביא את ההקשר. Nirvadel - שיחה 11:45, 9 בנובמבר 2019 (IST)
אני סבור שהדגמת היטב את ההבדל: גורקי השקיע מאמצים לאורך זמן והביא (לפי האמור בערך שלו) להחלטת ממשלה. חולדאי, לפי מה שציטטת, עודד השקעה של מיליוני שקלים. כל מה שכתוב אצלנו על קובי הוא שאוחובסקי אמר שקובי סייע למצעד הגאווה. ובכן, מצעד הגאווה מתקיים בכל מקום בחסות המשטרה ולפי פסיקת בג"ץ. קובי לא היה יכול למנוע אותו גם אילו רצה. לאור זאת לא ברורה מהות העזרה שלו. בעניין האשפה, גם אני נגד שעות פתיחה. כאן לא מדובר בשעות פתיחה, כאן מדובר בעוד פרובוקציה שלו בשכונות החרדיות. לא רק שהוא הורה לפנות שם אשפה בשבת, הוא בא למקום לצלם את זה בשידור חי בפייסבוק. מקווה שעכשיו אתה מבין שזה לא ממש שעות פתיחה של בתי מרקחת, אבל אולי תוכל למצוא השוואות מתאימות יותר. נרו יאירשיחה • י"א בחשוון ה'תש"ף • 23:19, 9 בנובמבר 2019 (IST)
הקביעה שפינוי האשפה היה פרובוקציה היא פרשנות שלך, ייתכן שעשה זאת לשם שמירת הניקיון. איזה פסול יש בפינוי אשפה בשבת בידי גוי של שבת? זה מנהג ישראל מימים ימימה. דוד שי - שיחה 23:39, 9 בנובמבר 2019 (IST)
נו באמת, לאורך תקופה ארוכה קובי מעורר פרובוקציות בקרב חרדים, בטבריה ומחוצה לה, ומצלם את הדינמיקה בשידור חי בפייסבוק. אני מאמין שגם אתה מודע לזה. כדי לפנות אשפה הוא לא היה צריך לבוא עם המשאית ולצלם את זה בעצמו בשבת, נכון? גם זה "מנהג ישראל מימים ימימה"? נרו יאירשיחה • י"א בחשוון ה'תש"ף • 23:50, 9 בנובמבר 2019 (IST)
פינוי האשפה בטבריה בשבת הייתה פרובוקציה זולה, שלוותה בצילום של קובי עצמו. פרובוקציה שמלמדת על התנהלותו הכללית של האיש, השתלחות בקדשי עם ישראל תחת כל עץ (אשוח) רענן. בברכה, גיברס - שיחה 12:37, 11 בנובמבר 2019 (IST)
לא הצלחתי להבין איך קובי קשור למצעד הגאווה, הפרסום כאילו הוא יזם אותו זה עוד פרובוקציה מבית היוצר של הבחור. חסר תקנה :-)שיחה • י"ג בחשוון ה'תש"ף • 13:38, 11 בנובמבר 2019 (IST)
גיברס, זה יותר מצילום, שידור חי של משהו כמו עשר דקות סביב פח אשפה אחד. נרו יאירשיחה • י"ג בחשוון ה'תש"ף • 14:02, 11 בנובמבר 2019 (IST)
מצטרף לדוד שי ולסבורים כי בפרטים אלו אין כל ערך אנציקלופדי. האם העובדה שבשבת מסוימת , ראש עיר הורה לפנות אשפה ולצלם את הארוע - בין אם זה נכון ובין אם לא - חשובה וראויה להיות מתועדת לעד בויקיפדיה העברית? הסיבה היחידה היא כדי להשחיר את פניו של ראש העיר, שכבר נעשו נסיונות (שמן הסתם עוד יצליחו בסופו של דבר) להדיחו מתפקידו, וכך בלאו הכי יידחק לשולי ההסטוריה. עזבו את פרשת הזבל.
והערה: ברמת השרון, מדי שבת מפנות משאיות את פחי הזבל, ולא ראיתי צלמים נוכחים, ולא בדקתי את דת הפועלים העוסקים בכך; אבל אני כמעט משוכנע שהם מוסלמים, לפחות מהמעט שאני שומע לעיתים בהולכי המדרכות.
--‏Yoavd‏ • שיחה 15:33, 11 בנובמבר 2019 (IST)
האם המידע על פינוי הזבל של רון קובי בשבת משחיר את פניו? אני משוכנע שאצל תומכיו המהלך מוסיף לו נקודות זכות. בברכה, גיברס - שיחה 15:55, 11 בנובמבר 2019 (IST)
האם רצונך להכניס פרט זה נובע מכך שאתה פשוט לא סובל אותו? Nirvadel - שיחה 18:41, 11 בנובמבר 2019 (IST)
אין זה ענייננו האם פינוי האשפה משחיר את פניו או מעלה את קרנו, אלא האם יש לפרט זה חשיבות. לדעתי זה פרט חסר חשיבות. דוד שי - שיחה 19:09, 11 בנובמבר 2019 (IST)
כשראש העיר מתעסק אובססיבית בפינוי אשפה זה הופך לאירוע הראוי להיות מתועד באנציקלופדיה, בפרט כשזה משליך על הבנת כלל האישיות הנקראת "רון קובי". בברכה, גיברס - שיחה 19:58, 11 בנובמבר 2019 (IST)
יישר כוח לכל ראש עיר העוסק בניקיון עירו. אמנם לא הייתי בטבריה בשנה האחרונה אך בן דודי מאיר היה בשבת בטבריה ומאוד נהנה Nirvadel - שיחה 20:01, 11 בנובמבר 2019 (IST)
לא ממש עוסק בניקיון עירו. עוסק בהפקת שידורים חיים בפייסבוק שעושים רושם שמנקים. אגב, בעשר הדקות האמורות גם לא ממש ראו שמנקים. ראו שהביא משאית אשפה וכמה רכבים נוספים והשווה צילומים של פח מסוים. אני בטוח שהיה יכול לנצל את זמנו טוב יותר לרווחת התושבים. נרו יאירשיחה • י"ג בחשוון ה'תש"ף • 20:06, 11 בנובמבר 2019 (IST)
אז צילם בטלפון בשבת, זה ממש בסדר. אנשים חילונים נוהגים לצלם בטלפון בשבת, לא נכתוב על דברים שגרתיים. גם ראש העיר אצלנו מעלה פוסטים בשבת של שבתרבות וכדומה Nirvadel - שיחה 20:11, 11 בנובמבר 2019 (IST)
למרות דברי דוד שי, פינוי אשפה ב"עיר יהודית" בישראל ביום שבת _אינו_ דבר סטנדרטי (למען האמת אין לי מקור לטענה - אם יש על כך עוררין אשמח ללמוד. אנא הראו מקור לערים יהודיות בישראל בהן מתבצע פינוי אשפה בשבת דרך שגרה). אם יש מקור הולם שמראה שקובי יזם פינוי אשפה בשבת בעירו, זה כן ראוי לאזכור בערך. ואם פינוי האשפה בשבת בוצע בשכונה חרדית, אפשר גם לומר שזו "הייתה פרובוקציה", או לכל הפחות שהפינוי "יצר פרובוקציה". כמובן שלא צריך להתלהם, כמו גיברס למשל, שרץ ישר ל"מתעסק אובססיבית בפינוי אשפה". השימוש באפיון כמו "אובססיבי" חורג רצינית מ-NPOV, ובטוחני שגם גיברס וגם נרו ימחו אם מישהו יגיד שהם "מתעסקים אובססיבית בערך רון קובי בוויקיפדיה". קיפודנחש 20:21, 11 בנובמבר 2019 (IST)
מילא אני, נדמה לי שהיית יכול למצוא במקרה הזה דוגמה טובה יותר מגיברס, אילו היית רוצה לשים לב גם למי שקרוב יותר לדעותיך. נרו יאירשיחה • י"ג בחשוון ה'תש"ף • 20:27, 11 בנובמבר 2019 (IST)
אם אכן הסריט את עצמו משתתף בפינוי זבל בשבת, כנראה שהוא סבור שזה אירוע שראוי לציון. הוא לא הסריט את עצמו מפנה זבל בימים אחרים. בן עדריאלשיחה • י"ד בחשוון ה'תש"ף 20:44, 11 בנובמבר 2019 (IST)
נתניהו מסריט את עצמו מדי יום, האם נכתוב בערכו על כל סרטון כזה? האם נעסוק בדף השיחה בשאלה האם הוא "אובססיבי" בעניין זה? אנחנו בעידן הפייסבוק, כל איש ציבור מסריט את עצמו פעמים רבות, זה לא הופך את האירוע לראוי לציון. דוד שי - שיחה 20:53, 11 בנובמבר 2019 (IST)
אבל נתניהו אינו מסריט את עצמו בפינוי זבל (אני מקוה), מה שמעלה את ההשערה שאולי פינוי הזבל בשבת אינו פעולה סתמית ותמימה כמו שנטען כאן, שכן ככזו היא לא היתה זוכה להסרטה. בקיצור, אני לא חושב שהסרטה היא סיבה לאזכור, אלא סימן לכך שהמהלך אינו סתמי. בן עדריאלשיחה • י"ד בחשוון ה'תש"ף 20:56, 11 בנובמבר 2019 (IST)
דוד, נתניהו עושה עוד דברים. זה יותר דומה לדברים שהכנסת בערך יאיר נתניהו. נרו יאירשיחה • י"ג בחשוון ה'תש"ף • 20:58, 11 בנובמבר 2019 (IST)
גם רון קובי עושה עוד דברים. דוד שי - שיחה 20:59, 11 בנובמבר 2019 (IST)
מחוץ לשידורים בפייסבוק? אדרבה, כדאי להוסיף לערך. נרו יאירשיחה • י"ג בחשוון ה'תש"ף • 21:00, 11 בנובמבר 2019 (IST)
למה אתה משחק באש? רון קובי הוא ראש עיריית טבריה, יש לו עיר לנהל, להבדיל מבנימין נתניהו ששקוע עד צוואר בחשדות לשוחד, מרמה והפרת אמונים, ויאיר נתניהו, שבין הפוסטים ביקר ב"פוסיקט". דוד שי - שיחה 21:05, 11 בנובמבר 2019 (IST)
ואני הוא שמשחק באש... כאמור, אדרבה, תוסיף לערך את הגדולות והנצורות שעשה למען תושבי עירו, "בין הפוסטים". נרו יאירשיחה • י"ג בחשוון ה'תש"ף • 21:12, 11 בנובמבר 2019 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

אני לא מצליח להבין חלק מהטענות שנכתבו כאן. וכי הנושא כאן הוא פינוי זבל? הנושא הוא עשיית מעשה פרובוקטיבי במיקום ותזמון מאוד לא סטנדרטיים, תוך צילום המעשה והעלאתו לפייסבוק, כדי לתקוע אצבע בעין של אוכלוסיה מסוימת בעירו. למעשה כזה יש חשיבות עקרונית כחלק מן המאבק שלו באוכלוסיה הזו. כמובן שאם הוא יעשה חמישים מעשים כאלו, לא יהיה מקום להביא את כולם אלא רק דוגמאות. כרגע הוא עשה רק כמה, ולפי מידת חריגותם ופרובוקטיביותם בהחלט יש להם חשיבות. פּ‏ִירֵאוּס § שִֹיחָה 21:16, 11 בנובמבר 2019 (IST)

2 אירועים חסרי חשיבות. מקומם בדף הפייסבוק של רון קובי. ורק שם. Eladti - שיחה 21:31, 11 בנובמבר 2019 (IST)
לדעתי פינוי אשפה בשבת זה לא אינציקלופדי, אלא אם קרה משהו דרמטי בעקבות זה. האם פרשת העברת המשחן בשבת הייתה מופיעה בדף של אהוד ברק אם זה לא היה הסיבה המוצהרת לפרישת אגודת ישראל מהקואליציה? כנראה שלא. זה לא חשוב ולא שייך לערך אינציקלופדי על האיש. --Telecart - שיחה 21:58, 13 בנובמבר 2019 (IST)

תהליך השימוע[עריכת קוד מקור]

אמש פורסם בכלי התקשורת שאריה דרעי, במטרה לסיים את הסאגה המתמשכת, החליט להעביר את ההחלטה בעניין לידי שר אחר ועל ידי כך לאפשר את תהליך השימוע שעוכב על ידי קובי באמצעות עתירות לבג"ץ, אני סבור שהמידע הזה חשוב להבנת התהליך ויש בכך חשיבות ששר בישראל מבכר לוותר על סמכות מסוימת בעבור מטרה זו.

הכנסתי את המידע לערך, ומשתמש:Nirvadel הסירו בטענה שויקיפדיה אינה עיתון, אני סבור כאמור שיש מקום למידע הזה בערך. חסר תקנה :-)שיחה • כ"ח בחשוון ה'תש"ף • 09:28, 26 בנובמבר 2019 (IST)

נראה חשוב לא פחות משאר ההליכים המתוארים בעניין זה. ודאי חשוב הרבה יותר מזה שהיה מי שהודה לו על סיוע למצעד הגאווה (בנקודה זו ויקיפדיה כנראה כן עיתון). נרו יאירשיחה • כ"ח בחשוון ה'תש"ף • 09:47, 26 בנובמבר 2019 (IST)
אני יכול להבין את ניר. המידע לא קשור לקובי בפרספקטיבה היסטורית-עתידית.--eli - שיחה 11:31, 26 בנובמבר 2019 (IST)
בניגוד לזה שהודו לו שעזר למצעד הגאווה. זה שלב נוסף ברצף שכבר מתואר בערך ועל כן צריך להיות מוזכר. נרו יאירשיחה • כ"ח בחשוון ה'תש"ף • 13:34, 26 בנובמבר 2019 (IST)
שולי לעומת משהו כמו הסכם הגז Nirvadel - שיחה 14:22, 26 בנובמבר 2019 (IST)
איפה כתוב בערך על הסכם הגז? דוריאןDGW – Talk 14:36, 26 בנובמבר 2019 (IST)
דוריאן בהסכם הגז הועברו סמכויות משה כחלון לשר הכלכלה Nirvadel - שיחה 14:43, 26 בנובמבר 2019 (IST)
והסכם הגז שולי לעומת רצח קנדי. נרו יאירשיחה • כ"ח בחשוון ה'תש"ף • 14:54, 26 בנובמבר 2019 (IST)

הדחה[עריכת קוד מקור]

ההדחה לא נכנסת לתוקף במיידית? התו השמיניהבה נשוחחתובנות 18:20, 13 בינואר 2020 (IST)

אני מבין שכן, אבל בג"ץ כבר הוכיח בפרשת אורלי בן-ארי שהוא מסוגל להוציא צו מניעה רטרואקטיבי (שהוא בעצם צו עשה ולא צו מניעה). פּ‏ִירֵאוּס § שִֹיחָה 19:55, 13 בינואר 2020 (IST)

משוב מ-13 בינואר 2020[עריכת קוד מקור]

ב13 ל1 2020 רון קובי הודח על ידי השר זאב אלקין מראשות העיר טבריה מחמת שלא הצליח להעביר את התקציבים 2A01:6500:A040:748A:85D9:C7A4:7A:A0BD 22:21, 13 בינואר 2020 (IST)